دکتر عنایت الله ایزدی
تولید اسپرم ازسلولهای بنیادی چقدر پیشرفت کرده؟
جنین اهدائی( 36 31 36 32 )031  جنین اهدایی
رحم اجاره ای
اسپرم اهدائی  ( 36 31 36 32-031 )  بارداری با اسپرم اهدایی
مراقبت بعد از بارداری با اسپرم اهدایی
تعیین جنسیت 36 31 36 32-031

ثبت سوال پزشکی

1- به سوالات پزشکی که در رابطه با بیماری خودتان است جواب داده نمی شود ، اینترنت محل ویزیت بیمار نیست . فقط به سوالاتی که خواندن س - ج آن برای عموم مفید باشد پاسخ داده می شود و در معرض دید گذاشته می شود . 2-در پایان هر مقاله می توانید نظر تان را بنویسید تا پس از تایید به معرض نمایش گذاشته شود . 3- در پایان مقاله ی رحم اجاره ای متقاضیان پس ازثبت تقاضا شماره ی تماس را بنویسند .نوشتن ایمیل کافی نیست .

آخرین سوالات پاسخ داده شده

سـوال : سلام آقای دکتر بنده و پدرم دچار یک بیماری روانی سختی هستیم و نگرانم که این بیماری به فرزند آینده ام منتقل بشه و این مسئله خیلی فکرم و درگیر کرده و از طرف دیگر همسرم میخواهد که بچه دار شویم آیا امکانش هست که از روش اسپرم اهدایی بچه دار شویم؟
پاسـخ : با درود : بله امکان استفاده از اسپرم اهدائی وجود دارد ، ولی اول باید مطمئن شوید که بیماری شما ارثی است و سپس اقدام کنید .
اسپرم


سـوال : سلام ایا اسپرم اهدایی از یک اصفهانی روی لهجه بچه متولد شده تاثیر دارد؟ من آذری هستم و قرار است اسپرم اهدایی در مرکز شما انجام دهم یعنی ممکن است بچه لهجه اصفهانی داشته باشد؟
پاسـخ : با دود : لهجه و زبان ارثی نیست ، بلکه تقلیدی ، آموزشی و به بیانی دیگر مادری است . مطمئن باشید فرزندتان زبان آذری را یاد خواهد گرفت .
اسپرم


سـوال : سلام خسته نباشید، من دو دفع ای یو ای کردم الان باز پریود شدم میخواستم بدونم باید هرماه پشته سرهم بیام برای ای یو ای یا بینش فاصله بیوفته اشکال نداره ؟؟؟؟
پاسـخ : با درود : اگر یک ماه در میان بیایید بهتر است
قاعدگی


سـوال : با سلام و درود دو سوال دارم لطفا پاسخ دهید . یک آیا از چهرۀ پسری که به خواستگاری می آید میتوان پی برد که قدرت باروری دارد یا خیر دوم آیا عمل برگشت وازکتومی با موفقیت همراه می شود یا خیر
پاسـخ : با درود : آقایانی که قدرت باروری نرمال دارند معمولا دارای صفات کامل ثانویۀ جنسی مردانه هستند . یعنی ریش و سبیل دارند و صدای آنها مردانه است . اگر خواستگار شما فاقد این صفات بود از نظر قدرت باروری به او باید شک کنید و از او بخواهید که توسط پزشک ویزیت شود و آزمایش اسپرم درخواست شود . عمل برگشت وازکتومی اگر کمتر از 5 سال از عمل گذشته باشد موفقیت آمیز است . اگر بیش از 10 سال گذشته باشد معمولا ناموفق است . اگر بیش از 5 وکمتر از 10 سال از بستن لوله ها گذشته باشد حدود 50% احتمال موفقیت وجود دارد .
بارداری وازکتومی


سـوال : درود بر آقای دکتر ؛ آیا عکسبرداریهای پزشکی و سونوگرافی برای باروری مضّر است ؟
پاسـخ : با درود : تهیۀ گرافیهای معمولی که برای تشخیص شکستگی استخوانها بکار می رود چون مقادیری اشعه دارد اگر بیش از 30 بار در ماه گرفته شود ضرر دارد و چنانچه کمتر از این مقدار باشد مضار آن قابل چشم پوشی است . برای آسیب نرسیدن به اندامهای تناسلی یا جنین زن باردار یا کودک در حال رشد ، موقع عکسبرداری پوشش سربی روی رحم وبیضه ها می گذارند . تهیۀ سونوگرافی و ام ، آر ، آی چون بدون اشعه اند بی ضررند. تهیۀ سی تی اسکن نیز همراه با اشعۀ بسیار کمتر از رادیوگرافی معمولی است وبنابرین میتوان گفت که بی ضرر است .
سونوگرافی بارداری


سـوال : سلام خسته نباشید موقع انزال درد زیاد تحمل میکنم و مایع منی کم خارج میشه میخواستم بدونم مشکل چیه و لازم بذکره مشکل کلیوی هم دارم و در ضمن جدیدا سمت چپ مثانه هم کمی احسای در میکنم با تشکر از شما
پاسـخ : با درود : با توجه به سن 56 سال شما بیماریهای پروستات مسبب مشکل ایجاد شده میباشد . لازمست حضوری توسط همکاران ویزیت شوید .
انزال درد منی


سـوال : سلام و درود : آیا اگر مردی حجم نطفه اش که هنگام نزدیکی دفع می شود زیاد باشد نشانۀ این است که اسپرمش قویست و احتمال باردار کردن همسرش زیاد است ؟
پاسـخ : با درود : خیر ، زیاد بودن حجم منی نشاندهندۀ قدرت باروری بالا نیست . ولی کم بودن بیش از حد حجم منی نشان ضعیف بودن قدرت باروری هست .
نزدیکی بارداری


سـوال : سلام خسته نباشید دخترم حدود دوسالشه موقع ادارکردن مقداری ازآن به باسن سمت راست میپاشد فشارادارش هم خیلی زیادنیس آیا مشکلی داردازناحیه مجاری ادرای باتشکرازشما
پاسـخ : با درود : احتمال تنگی مجرای ادرار وجود دارد ، باید معاینه شود .


سـوال : سلام آقای دکتر. بنده میخوام از شهرستان جهت اسپرم اهدایی خدمتتون برسم. لطف می فرمائید چه مدت زمان برای آزمایش و کارهای اولیه نیاز است تا بنده و همسرم خدمت برسیم. همچنین هزینه کل چقدر میشه؟؟
پاسـخ : تلفنی تماس بگیرید تا به همه ی سوالات پاسخ دهیم .
اسپرم آزمایش


سـوال : سلام بنده یک ساله که فینپشیا یک میخورم و اخیرا خودارضایی هم زیاد انجام میدم یک ماهه که درد در خود بیضه دارم بعد سونوگرافی میکرولیتیاز خفیف در هر دو بیضه مشاهده شد در ضمن خانوادگی همچین مشکلی نداشتیم ولی پدرم سنگ کلیه چندین بار داشته ایا این مشکل نگران کنندس و با سرطان بیضه ارتباط داره و چطوری درمان میشه
پاسـخ : با درود مصرف قرص فیناسترید یک میلی برای ریزش مو در سن شما ( 59 سال ) هیچ خطری ندارد . سرطان یا سنگ کلیه ارتباطی با مصرف این قرص ندارد .
درد بیضه سونوگرافی


سـوال : سلام آقای دکتر شوهرمن آزو اسپرم نیست ولی شرایط اسپرمش خوب نیست پنج ساله در حال درمانیم آی یو آی و آی وی اف ولی جواب نگرفتیم، من به خاطر داروهای هورمونی دچار کیستهای زیاد و یک توده در سینه شدم آیا امکانش هست در صورت رضایت همسر از اسپرم اهدایی استفاده کنیم؟؟؟
پاسـخ : بله امکانپذیر است .
اسپرم سینه صورت


سـوال : سلام و درود : همسرم فاقد اسپرم است . از همان ابتدا پزشکان توصیه به استفاده از اسپرم اهدایی یا جنین اهدایی کردند.چون هر دو تصمیم به درمان داشتیم لذا انواع درمان ها نظیر طب سنتی وغیره را امتحان کردیم و نتیجه نگرفتیم . اکنون چند راه بیشتر نداریم یا فرزند خوانده یا استفاده از اهدا جنین یا اسپرم اهدایی . همسرم اصرار به اسپرم اهدایی دارند با این دلیل که میگویدمن دوست دارم بچه تو را ببینم ، حداقل نیمی از آن بچه از خودمان است اما من اصرار به گرفتن فرزند خوانده دارم . نمیدانم درست میگویم یا خیر ؟
پاسـخ : بادرود : در اسپرم اهدایی علاوه بر حس دلنشین بارداری و شیردهی ، شما در شکل گیری نوزاد سهم اصلی را داری . بااسپرم اهدایی فقط اطلاعات ژنتیکی فرد اهدا کننده منتقل می شودکه آن هم با اطلاعات ژنتیکی تو درهم می آمیزد و نوزاد در رحم تو شکل می گیرد و این در ایجادحس مادری سهم زیادی دارد . در حالیکه در فرزندخواندگی پذیرش قلبی شما و همسرت بعنوان والدین این بچه ممکن نیست وخطر پیدا شدن والدین اصلی و پس گرفتن بچه بعد از چند سال نیز وجود دارد . بنابرین توصیۀ اکید من استفاده از اسپرم اهدایی است .
اسپرم جنین درمان


سـوال : سلام چطور اطمینان کنیم اهدا کننده اسپرم از نظرر بهره هوشی و بیماری مسری سالم هست
پاسـخ : با درود : بایستی حضوری ویزیت شوید تا به سولاتتان پاسخ دهم .
اسپرم


سـوال : سلام و وقت بخیر خدمت اقای دکتر ایزدی ما ۴سال ازدواج کردیم همسرم آزواسپرمی هستن و یک بار هم بیوپسی بیضه انجام داده که فاقد اسپرم بوده و اینکه خواستم بدونم نوزادی که از اسپرم اهدایی متولد میشه از نظر شکل ظاهری به ما میخوره و اینکه ما میتوانیم خودمون شخصی را معرفی کنیم از شهرمون برای اسپرم اهدایی یا خیر خود شما انجام میدهید و اینکه نزدیک عید و با وجود بیماری کرونا چه موقع مطب تشریف دارید مزاحمتون بشیم خیلی ممنون
پاسـخ : با درود : اهداکننده ی اسپرم بهتر است غریبه وناشناس باشدکه بعدا مشکلی پیش نیاید . سعی می کنیم که تا جائیکه ممکن است از شخصی اسپرم بگیریم که بیشترین شباهت را به شما داشته باشد تا فرزندتان به شما شباهت داشته باشد . با این حال اگر محل اقامتتان دور است تلفنی تماس بگیرید و اگر اصفهان هستید حضوری در مطب به سوالاتتان پاسخ می دهم .
ازدواج بیضه اسپرم


سـوال : سلام اسپرم صفرهست دکترگفت بایداسپراهدایی کنیدمنم زیاددلم نیست چون اسپرکسی که طزیق خانوم میشه بعداسپره اهداکردیم قیافه بچه مثل مامیشه یااون طرف نمیشه اسپرمنوبااون مردباهم ظزیق کنیدبه خانوم
پاسـخ : با درود : به مشاوره حضوری نیاز دارید
اسپرم


سـوال : سلام بعد از چند هفته در زیر ّبغلم و در مسیر رگ حالت ورم و قرمزی به اندازه دانه عدس پیدا میشه و میره . علت؟
پاسـخ : مشکلات زیر بغل به رشته ی من مربوط نیست که بتوانم پاسخ علمی بدهم .
ورم


سـوال : با سلام و احترام خدمت دکتر غرض از مزاحمت من مدتی هست که نوک آلت تناسلیم پوسته پوسته میشه ولی هیچ درد و یا خارش و سوزشی ندارم به متخصص پوست نشون دادم گفتن حساسیت هست ممنون میشم یه پماد معرفی کنید که خوب شم سپاس
پاسـخ : با درود : به متخصص پوست باید مراجعه کنید .
درد خارش پوست


سـوال : سـوال : با سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر : لطفا میشه راهنمایی کنید که چه غذاها یا داروهای گیاهی برای افزایش باروری مردان خوبه؟ و لطفا بگید خوردن کدوم غذاها باروری مردان رو کاهش میده؟ با تشکر
پاسـخ : مصرف غذاهای تازه - سبزیجات ومیوه های تازه خصوصا میوه های قرمز رنگ( گیلاس - فلفل قرمز -گوجه) - مغزجات مثل گردو ...- خرما - عسل - دنبلان - کنجد - زنجبیل - سمنو - جوانه ی غلات ( گندم یا نخود...) شکلات تیره( حاوی آل آرژینین است )- صدف دریائی ( حاوی روی است )- موز و اسفناج( حاوی بروملین هستند ) - مارچوبه - سیر - خرنوب -زالزالک -کدو تنبل- ویتامینها - زندگی بدون استرس - شاد زیستن - انجام ورزشهای نشاط انگیز مثل شنا و کوهنوردی و استنشاق هوای تازه مفید ند . پاسخ قسمت دوم سوال ،جای دیگر داده شده است .
بارداری


سـوال : با درود : جناب دکتر ، میشه بفرمائید مصرف چه غذاهائی و یا انجام چه کارهائی توانائی جنسی و قدرت باروری را کم می کند .
پاسـخ : مصرف الکل -دخانیات- تریاک - تماس بامواد آلاینده صنعتی وشیمیائی - استفاده ی زیاد از موبایل و لپ تاپ و تلفن بی سیم - سونا و دوش آب گرم - مکمل هایی که در باشگاه های ورزشی داده می شود - استنشاق هوای آلوده ( مخصوصاّ دود ماشینهای گازوئیلی که 100 برابر دود اتومبیلهای بنزینی مضر است )- بیخوابی و درگیریهای شغلی -هرنوع استرس شدید - مصرف غذاهای مانده و فست فودها- بالا بودن قند و کلسترول و داشتن اضافه وزن هم ، قدرت باروری و توانائی جنسی راکم می کنند .
جنسی بارداری


سـوال : با سلام و خسته نباشید اقای دکتر من میخوام اسپرم اهدایی استفاده کنم ایا میشه کاری کرد که دوقلو بشن؟؟؟ هزینش چند میشه؟
پاسـخ : با درود : احتمال دوقلو شدن کمتر از 10 در صد است ، و جهت راهنمائیهای بیشتر تلفنی تماس بگیرید .
اسپرم


سـوال : سلام آقای دکتر من از کرمان میخواممیخوام بیام پیشتون برای اسپرم اهدایی وقتی بیام شما انجام میدین یا باید دارو مصرف کنم دوره مصرف داروها چندوقته؟ ممنون میشم بگین باید برنامه ریزی برای کارام بکنم
پاسـخ : با درود : برای گرفتن جواب کامل و راهنمائیهای لازم ، تلفنی تماس بگیرید .
اسپرم دارو


سـوال : سلام آقای دکتر : من بدنبال آی یو آی که 17 روز قبل برام انجام دادید آزمایشم مثبت شد .ضمن تشکر و قدردانی از زحمات شما دو تا سوال دارم .داروهام را قطع کنم یا ادامه دهم ؟ استراحت کنم یا میتونم سر کار برم ؟
پاسـخ : با سلام ودرود : اول باردارشدنتان راتبریک میگم ، انشاالله دوره ی حاملگی را به سلامت طی کنید و فرزندی سالم و خوشگل به دنیا آورید ، و در پاسخ به پرسشتان قرص فولیک اسید را ادامه بدهید و چنانچه قرص تیروئید هم مصرف میکردید به خوردن آن ادامه دهید . قرص ویتامین د 50000 و متفورمین و مولتی ویتامین اگر مصرف میکردید باید قطع کنید . به هر حال باید تحت نظر متخصص زنان باشید و دستورات پزشکتان را اجرا کنید . رفتن سر کار و انجام کارهای خانه داری هم مانعی ندارد . مقاله ی مراقبتهای بارداری را هم مطالعه کنید .


سـوال : من نزد شما سه سال قبل بچه دار شدم برخلاف تصور قبلیم شوهرم با وجود اینکه اسپرم اهدائی بود بچه را خیلی دوست داره ومیگه باید برای حاملگی دوم دست بکار شویم سوال آیا برای حاملگی دوم میتونید از اسپرمی که برای حاملگی اول استفاده کردید مجددا استفاده کنید تا بچه هامون شبیه هم بشوند .
پاسـخ : با ابراز خوشحالی از اینکه زندگیتان شیرین تر شده در پاسختان بگویم که اکثر مواقع موفق می شویم که از اهداکننده ی فرزند اول ، نمونه ی اسپرم بگیریم و برای حاملگی دوم استفاده کنیم . ولی گاهی پیش آمده که اهداکننده در شهر دور دست ساکن شده یا حتی به خارج از کشور رفته است و از دسترس ما خارج شده است .
اسپرم بارداری


سـوال : سلام.خسته نباشید ایا بارداری با اسپرم اهدایی جایز است یا حرام؟
پاسـخ : طبق فتوای 6 نفر از علما جایز است .
بارداری اسپرم


سـوال : سلام من 36سالمه و ازو اسپرم هستم برای دریافت اسپرم اهدایی لطفا راهنمایی کنید
پاسـخ : به مشاوره حضوری یا تلفنی نیاز دارید .
اسپرم


سـوال : سلام وقت بخیر من و همسرم شش ساله ازدواج کردیم،همسرم آزو هستن،رویان اقدام کردیم جواب نگرفتیم،چه کاری باید انجام بدیم؟پیشنهاد شما چیه؟
پاسـخ : درود : اگر در بیوپسی بیضه اسپرمی یافت نشد باید از اسپرم اهدائی استفاده کنید .
ازدواج


سـوال : سلام آقای دکتر من ۲۹ سالمه و از ۱۸ سالگی بدلیل مشکلات هیپوفیزی آمپول تستسترون استفاده میکنم حالا هم چون قصد بچه داری داریم شیش ماهه دارم هفته ۳بار آمپول هاش سی جی و ۲ بار درهفته هاش ام جی مصرف میکنم تا با تزریق هورمون اف سی هاش بیضم اسپرم تولید کنه ولی متاسفانه جواب آنالیز بازم آزواسپرم هست ممنون میشم بفرمایین آیا با ادامه درمان امکان تولید اسپرم وجود داره یا نه؟ خیلی لطف میفرمایین با جوابتون چون واقعا افسرده شدم
پاسـخ : با سلام : کسانیکه آزوسپرم هستند بندرت با مصرف هاش سی جی اسپرم پیدا می کنند . شما جزء اکثریتی هستید که به درمان داروئی جواب نداده اید ، لذا ناچاراّ از اسپرم اهدائی باید استفاده کنید .
تستسترون تزریق اسپرم


سـوال : سلام ما اهل افغانستان هستیم و حدود ده سال است بچه دار نشدیم مشکل ازمن یعنی شوهر است بخاطر مسایل شرعی و اطمینان خودمان میخواهیم برای دریافت اسپرم اهدایی به شما مراجعه کنیم آیا برایتان مقدور است که به ما کمک کنید. در صورت امکان ما را رهنمایی کنید تا کی و کجا به شما مراجعه نماییم
پاسـخ : با درود به مطب مراجعه کنید با گرفتن وقت قبلی تلفنی
اسپرم صورت


سـوال : سلام آدرس مطب دکتر ایزدی رو میخواستم
پاسـخ : 031-32363136 خ شمس آبادی روبروی سینا


سـوال : سلام اقای دکتر ببخشید ایا میشه در مرکز شما برای بچه دوم اقدام کرد ایا از اسپرم همون فرد قبلی استفاده میشه ممنون میشم پاسخ دهید
پاسـخ : با درود : بله امکان پذیرست
اسپرم