اسپرم اهدائی  ( 36 31 36 32-031 )  بارداری با اسپرم اهدایی
اسپرم اهدائی  ( 36 31 36 32-031 )  بارداری با اسپرم اهدایی
تعیین جنسیت 36 31 36 32-031
مراقبت بعد از بارداری با اسپرم اهدایی
IUI    ( تلقيح اسپرم شسته شده داخل رحم )
تولید اسپرم ازسلولهای بنیادی چقدر پیشرفت کرده؟
رحم اجاره ای

اسپرم اهدائی ( 36 31 36 32-031 ) بارداری با اسپرم اهدایی

« وجود کودک در خانواده باعث همبستگی بیشتر و آرامش زوجین می شود »

این مقاله در هفت عنوان شرح داده می شود
1 - مقدمه 2 - روش انجام کار 3 - مسائل شرعی 4 - قانون و اسپرم اهدائی 5 - مسائل ژنتیک 6 - شرایط اهداکنندگان اسپرم 7 - کاربرد تلقیح اسپرم اهدائی

مقدمه
خلقت بشر بدین صورت است که سالهای اول ازدواج بیشتربه فکر لذت و خوشگذرانی ، و کمتر به فکر داشتن فرزند است . با گذشت زمان ، از میزان لذت و خوشی کاسته شده ، جای آن را آرزوی داشتن فرزند و بزرگ کردن آنها ، و لذت پدر یا مادر بودن میگیرد.
بدون فرزند زندگی کردن باعث ایجاد مشکلات روحی ، عاطفی و اجتماعی به زن یا شوهر یا هر دومیگردد . زن و شوهر حساس و زودرنج میشوند و با پیش آمدن کوچکترین مشکل یا خودخوری میکنند یا پرخاشگر میشوند . ارتباط زوج بدون فرزند با فامیلهای دارای فرزند از حالت عادی خارج می شود واز نعمت معاشرت تاحدود زیادی محروم می شوند . عده ای از اطرافیان از روی دلسوزی ، و عده ای دیگر به دلیل کنجکاوی بیجا در مورد ناباروری آنها ، پرسش یا راهنمایی درمانی میکنند که در هر دو صورت باعث به هم خوردن تعادل روحی روانی زوجین می شود.
برخی از آشنایان نادان موقع بروز اختلاف با زوج بدون فرزند ، برای سرکوب آنها مسئله نداشتن فرزند را با الفاظ بد (مثل اجاق کور بودن و ....) به رخ آنها می کشند و موجب آزردگی خاطر آنها می شوند. امید به آینده در اینگونه زوجها کمرنگ میشود ، در عده ای طلاق روحی یا عاطفی ایجاد می شود و در عده ی کمتری طلاق رسمی رخ می دهد. اینگونه زوجها در سنین بالا مثل بقیه ی مردم ، حامی مناسب ( فرزند ) ندارند و این مسئله نیز آنها را زجر می دهد .
بنا به این دلائل ما پزشکان وظیفه ی خود می دانیم که به منظور از بین بردن درد و رنج زوجهای فاقد فرزند با درنظر گرفتن مسائل شرعی - قانونی - پزشکی واجتماعی ، این زوجها را صاحب فرزند کنیم . در اینجا راجع به درمانِ یکی از علل ناباروری که آزوسپرمی ( فقدان اسپرم ) می باشد ، توضیحاتی می دهیم .

بارداری با اسپرم اهدایی

روش انجام کار :
پس از انجام آزمایشات لازم خونی روی گیرنده ی اسپرم ( که نرمال بودن عوامل هورمونیِ موثر در بارداری تائید شود ) داروی تحریک تخمک گذاری+ ویتامینهای لازم داده می شود تا تخمک گذاری بهتری صورت گیرد . به کمک سونوگرافی و / یا انجام تست تخمک گذاری در ایام نزدیک به تخمک گذاری ( روز 11تا 13 سیکل ماهانه ) زمان تخمک گذاری تعیین می شود . رضایت نامه از زوج گیرنده ی اسپرم ( مبنی بر دریافت اسپرم اهدایی) گرفته می شود . با توجه به مشخصات ظاهری آنها اهدا کننده ی مناسب در نظر گرفته می شود .
روز تخمک گذاری تلقیح اسپرم در مطب به روش IUI و بدون بیهوشی انجام می شود و پس از نیمساعت استراحت به منزل می روید . در منزل نیاز به استراحت نیست و انجام کارهای خانه داری اشکالی ندارد ، فقط از انجام کارهای سنگین و ورزشهای پرشی یا سنگین باید خوداری کنند . باید بدانید که استرس و درگیری و اضطراب شدید احتمال حاملگی را کم می کند .
چنانچه تمایل دارید دقیقتر بدانید که تلقیح چگونه انجام می شود ، در قسمت { مطالب و مقالات } مطلب IUI را مطالعه کنید .اگر با موبایل به اینترنت وصل شده اید ، ابتدا روی مربع کنارگزینۀ { منو } که در گوشۀ بالا میباشد کلیک کنید بعد روی { مطالب و مقالات } کلیک کنید تا بتوانید { IUI } را انتخاب و مطالعه کنید .
iui با اسپرم اهدایی
تلقیح اسپرم تقریبا بدون درد است و عوارض یا خطرات بدی ندارد .عوارض جزئی که گاهاً دیده می شود عبارتست از : درد شکم - لکه بینی - عفونت - تحریک بیش از حد تخمدان ( بخاطر مصرف داروهای محرک تخمک گذاری ) . تلقیح اسپرم نیاز به بیهوشی یا بیحسی موضعی یا مصرف قرص مسکن ندارد . بیماریهای تب دار ( مثل آنفلوآنزا ) واسترسهای شدید ( دعوا - گریه زاری - دلهرۀ شدید ) باعث اختلال در تخمک گذاری می شود وبهتر است دراین چنین حالاتی تلقیح اسپرم به تعویق افتد .
شانس حاملگی در خا نمهای جوان ( زیر 30 سال ) بیشتر است . از 30 سالگی به بعد بتدریج کم می شود طوریکه شانس بارداری در افراد 40 ساله حدود یک سوم افراد 30 ساله است . وجود بعضی بیماریها مثل آندومتریوز - کم کاری تیروئید - عفونت - ضعیف بودن کیفیت تخمک و انسداد نسبی لوله ها احتمال باردار شدن را کم می کند .
مصرف چای بمقدار بیش از عرف ، الکل ، نوشابه ، سیگار ، قلیان و قهوه نیز احتمال بارداری را کم می کند . بنا برین مراجعین محترم باید آمادگی انجام 5 تا 10 دفعه تلقیح را داشته باشند . پس از اینکه حامله شدید ، مقاله ی << مراقبتهای بارداری >> را مطالعه کنید و به آن عمل کنید تا نوزاد سالمتری بدنیا آورید .
چنانچه شما ساکن اصفهان نیستید و از راه دوری مثل تهران ، شیراز ، اهوازیا ... می خواهید مراجعه کنید ، بخاطر رفت وآمد کمتر ، می توانیم با تماس تلفنی و معرفی نمودن همکار متخصص زنان در شهرتان ، کارهای مقدماتی را تحت نظر ایشان در شهرتان انجام دهید که همان دفعۀ اول مراجعه به اصفهان IUI با اسپرم اهدایی شوید .

مسائل شرعی:
خوشبختانه تعدادی از مراجع محترم تقلید فتوا داده اند که تلقیح اسپرم فرد غریبه به داخل رحم زن به منظور بارداری اشکال شرعی ندارد، ولی در مورد ارث و محرمّیت احتیاط باید مراعات شود . تعدادی از مراجع محترم تقلید نیز تلقیح اسپرم اهدائی را جایز ندانسته اند .زوجهائی که مرجع تقلیدشان مخالف تلقیح اسپرم اهدائی می باشد و تمایل دارند از این نوع درمان بهره مند شوند ، می توانند مطابق بند 19 از احکام تقلید که اول تمام رساله ها نوشته شده بعضی مسائل را از مرجع تقلید دیگری که از نظر علمی همتراز مرجع تقلید خودشان باشد ، تقلید کنند . سه نفر از مراجع تقلید ( آقایان مکارم - سیستانی و صانعی ) IVF با اسپرم اهدائی را جایز می دانند .
پدر شرعی فرزند باید توجه داشته باشد که تمام وظایف پدری ( مخارج طفل - محبت - نگهداری - تربیت ومواظبت ) از نظر شرعی به عهده اوست و چنانچه در انجام وظایف پدر بودن در حق طفل کوتاهی کند از نظر شرعی مسئول خواهد بود . چنانچه در مورد مسائل شرعی خواهان دانستن مطالب بیشتری هستید مقاله ی مسائل شرعی اسپرم اهدائی را هم مطالعه کنید . { 1- کلیک منو 2- کلیک مطالب و مقالات 3- کلیک مسائل شرعی اسپرم اهدایی }
علت اینکه اسپرم اهدایی در اصفهان با مخالفت کمتری روبرو شده و انجام می شود ولی در سایر شهرها بسختی قابل انجام است ، این است که آیت الله مظاهری رئیس حوزه علمیه اصفهان یکی از علمائیست که مجوّز تلقیح اسپرم اهدایی را صادر کرده است .

قانون و اسپرم اهدائی

در ایران برای اسپرم اهدائی قانون تصویب نشده و پزشکانی که این کار را انجام می دهند ، آنچه را که معقول به نظر میرسد ( ومقداری هم بر گرفته از قوانین کشورهای دیگر ) انجام می دهند . مجلس شورای اسلامی برای جنین اهدائی قانون تصویب کرده ولی برای اسپرم یا تخمک اهدائی قانونی تا بحال ( سال 97 ) تصویب نکرده است . البته عدم تصویب قانون به معنای غیر قانونی بودن آن نیست ، بلکه کار غیر قانونی به عملی گفته می شود که قانون آنرا منع کرده وبرای کسی که آن کار را انجام دهد مجازات تعیین کرده ( مثل سقط جنین - دزدی - چاقو کشی و... ) .
به بیان دیگر لایحه ی تلقیح اسپرم اهدائی تا کنون به مجلس ارائه نشده که مجلس راجع به این موضوع وارد بجث شود ( مثل بسیاری از موضوعات دیگر که تاکنون مجلس وارد بحث آن نشده است از قبیل رحم اجاره ای و تخمک اهدائی و... ). مراکز ناباروری حدود 20 سال است منتظرند که مجلس قانون آنرا تصویب کند . انتظار می رود که وزارت بهداشت و درمان با همکاری سازمان نظام پزشکی پیش نویس قانون اسپرم اهدائی را تهیه کنند و به مجلس ارائه دهند تا مجلس وارد بحث این موضوع شود و قانون آنراتصویب کند .ولی تا بحال ، پس از گذشت 26 سال از صدور فتوا ، اقدامی نشده است .

مسائل ژنتیکی :
با دریافت اسپرم اهدائی پنجاه درصد خصوصیات ارثی نوزاد به مادر و 50% دیگر به شخص اهداء کننده می رود و بخاطر اینکه سعی می شود اهداء کننده شبیه شوهر انتخاب شود ، فرزند با والدین شباهت پیدا می کند و تعلق خاطر بیشتری نسبت به فرزند در خانواده ایجاد می شود . در صورتیکه اگر از جنین اهدائی استفاده کنید با وجود اینکه جنین در رحم گیرنده رشد میکند ، تمام خصوصیات ارثی بچه به صاحبان اسپرم+تخمک می رود و به احتمال زیاد بچه هیچ شباهتی به گیرندگان جنین پیدا نمی کند ، و بعداٌ بطور مکرر توسط آشنایان با این سوال مواجه می شوید که ( بچه ی شما به کی رفته !؟ اینکه هیچ شباهتی به شما نداره ! ) و این سوالات آرامش را از شما می گیرد .
بخاطر اینکه احتمال ازدواج بین بچه های متولد شده از اسپرم یک اهدا کننده وجود نداشته باشد ، مطابق آنچه در مراکز ناباروری کشورهای پیشرفته ی دنیا انجام می شود ، از هر اهدا کننده اسپرم پس از اینکه 10 - 15 فرزند بوجود آمد با او قطع همکاری می شود تا تعداد فرزندان به دنیا آمده از یک اهدا کننده زیاد نباشد و در نتیجه احتمال ازدواج بین اینگونه فرزندان خیلی کم و نادر باشد . با این وجود با انجام آزمایش DNA می توان نگرانی در این مورد را کلاً از بین برد .
آزمایش دی ان آ ( DNA ) دختر و پسری که می خواهند ازدواج کنند ( بدون آزمایش DNA دهنده ی اسپرم وهمچنین بدون آزمایش DNA والدینشان ) با احتمال 85% مشخص می کند که این دو نفر چه نسبتی دارند .اگر فرزند شما با شخصی می خواهد ازدواج کند که پدر و مادرش زنده هستند و آزمایش دی - ان - آ از آنها هم تهیه شود با اطمینان 100% مشخص می گردد که این دو جوان نسبتی با هم دارند یا خیر . و امّا اگریکی از والدینش زنده و دیگری فوت کرده وشما ( مادر واقعی ) هم در قید حیات هستید با آزمایش DNA شما چهار نفر با اطمینان 98% می توان پی برد که این دو نفری که می خواهند ازدواج کنند نسبتی با هم دارند یا خیر .
به بیان دیگر فرزند حاصل از تلقیح اسپرم اهدائی چون مادرش معلوم و پدرژنتیکی او نا معلوم است ، کافیست دو والد از سه والدِ معلوم این دختر و پسر زنده باشند تا با اطمینان 100- 98 % مشخص شود این دو نفربا هم نسبتی دارند یا خیر . اگر از مجموع سه والدِ معلومی که این پسر و دختر دارند فقط یک نفر زنده باشد و دو والد دیگر فوت کرده باشند ، با آزمایش دی - ان - آ این سه نفر ( دو نامزد + یک والد ) با احتمال 93 % نشان داده خواهد شد که این دو جوانی که می خواهند با هم ازدواج کنند نسبتی با هم دارند یا خیر .
با این وجود جهت رعایت احتیاط بیشتر ، نمونه خون اهداکنندگانِ اسپرمِ این مطب در مرکز پزشکی قانونی اصفهان ( بخش آزمایشگاه DNA ) نگهداری شده است ، تا چنانچه در سالهای بعد نیازی به آزمایش DNA اهداکنندگان شد ( در مواردیکه فقط یک والد از سه والد زنده باشد و دو والد دیگر فوت کرده باشند ) خون اهداکننده در دسترس باشد .
آزمایش DNA فعلاً در آزمایشگاهای مراکز پزشکی قانونی وآزمایشگاههای ژنتیک انجام می شود ، ولی در آینده با پیشرفت علم در آزمایشگاههای دیگر هم انجام می شود .
جهت مزید اطلاع شما ، اگر فرزندخوانده ای از اداره ی بهزیستی گرفته اید و بزرگ کرده اید و اکنون به سن ازدواج رسیده است ، و این نگرانی برایتان پیش آمده که آیا این شخصی که می خواهد با او ازدواج کند فامیل محرمش نباشد ؟ ؟ ( و ازدواج با او حرام باشد ) ؟
پاسخ علمی : نظر به اینکه فرزند خوانده ، هر دو والدش نا مشخص است ، آزمایش دی ان آ این دو نفر که می خواهند با هم ازدواج کنند با ضریب اطمینان 85% نشان می دهد که این دو نفر قرابت فامیلی دارند یا خیر .و چنانچه یکی از والدینِ نامزدِ مورد نظر زنده باشد و آزمایش از او هم گرفته شود با اطمینان 93% مشخص می شود که این دو نسبتی دارند یا خیر ، واگر پدر و مادرِ نامزد هر دو زنده باشند و آزمایش DNA از این دو نفر هم گرفته شود با اطمینان 100% نشان داده خواهد شد که این دو جوانِ دم بخت ، نسبتی با هم دارند یا خیر .

هزینه عمل اسپرم اهدایی

شرایط اهدا کنندگان اسپرم

1- سن اهدا کننده گان باید کمتر از40 وبالاتر از 18سال ومجرد یا متاهل می توانند باشند .
2- قدرت باروری اهدا کننده ی اسپرم باید خوب یا عالی باشد ( ضعیف یا متوسط نباشد ) که با انجام آزمایش اسپرم مشخص می گردد .
3- فاقد هر گونه بیماری ارثی ( مثل تالاسمی ) و واگیردار ( مثل ایدزو هپاتیت و ... ) و اعتیاد باشد ، که با آزمایش خون معلوم می شود .
4- آگاهانه رضایت به اهداء اسپرم داشته باشد که در جلسه مشاوره ارزیابی می شود .
5- دارای تناسب اندام باشد وتمام اجزا صورت بدون عیب باشد و ضریب هوشی بالاتر از میانگین جامعه داشته باشد .
6- از نظر روحی - روانی و اجتماعی کاملا طبیعی باشد .
7-شیوه ی زندگی سالمی داشته باشید ( رژیم غذائی سالم - عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی )
8- در فامیل درجه یک ( خواهران- برادران- والدین - فرزندان ) ودرجه ی دو ( پدربزرگ - عمو - خاله - فرزندان برادروخواهر ) هیچ نوع بیماری ارثی وجود نداشته باشد .
9- خودرا در معرض خطرعفونتهای منتقله از راه جنسی قرار ندهد ( خوداری از تماس جنسی با زنهای فاحشه )
10- هدف ونیّت اهداکننده در درجه ی اول باید خیرخواهانه باشد ، ودریافت پول اولویت بعدی باشد . کسانیکه دیدشان صرفا کسب درآمد باشد پذیرفته نمی شوند .
اهداکنندگان از نظر مذهبی ، فرهنگی و اجتماعی متناسب با گیرنده گان انتخاب می شوند . در حال حاضر چون تقریبا تمام متقاضیان گرفتن اسپرم اهدائی مطب ما، مسلمان شیعه ی ایرانی هستند ، اهداکنندگانی که ما انتخاب کرده ایم نیز مسلمانِ شیعه و عمد تاً اصفهانی هستند . خصوصیات ارثی قابل انتقالِ اهدا کننده ( مثل رنگ چشم و رنگ مو و اندازه قد ) با زوج گیرنده تطابق داده می شود .
به اهدا کننده ی اسپرم ، هیچگونه اطلاعاتی در مورد زوج گیرنده ی اسپرم داده نمی شود . تنها نکته ای که اهدا کننده می داند اینست که می داند نطفه اش برای زوجی عقیم و ناشناس مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین به گیرنده ی اسپرم نیز اسم و آدرس دهنده ی اسپرم داده نمی شود ، ولی چنانچه مایل باشند گروه خون و رنگ چشم واندازه ی قد و سن تقریبی اهدا کننده گفته می شود .
چنانچه در انتخاب جنسیت بچه حساسیت دارید و تمایلتان به جنسی خاص بیشتر است مطلب { تعیین جنسیت } را مطالغه کنید .( 1- کلیک روی مربع کنار گزینه منو 2- کلیک مطالب و مقالات 3- کلیک روی مطلب تعیین جنسیت )
تعیین جنسیت

کار برد تلقیح اسپرم اهدائی موارد زیر است :
1- زمانی که با هیچیک از روشهای درمانی موفق به دریافت اسپرم از مرد نشویم.
2- موقعی که موفق به دریافت اسپرم می شویم ولی اسپرمها مرده و نا کارآمد هستند.
3- در مواردی که شوهر اسپرم زنده دارد ولی بعلت ابتلا به یک بیماری ارثی صعب العلاج می خواهند از بروز بیماری در فرزندشان پیشگیری شود.
4- مو قعی که مرد ناقل یک ناهنجاری کروموزومی می باشد.
لازم است زوج نابارور علت ناباروری خود را بدانند و اطمینان حاصل کنند که بدون دریافت اسپرم اهدائی صاحب فرزند سالم نمی شوند و اینکار پس از بررسیهای کامل پزشکی مشخص می گردد .
توصیه می کنیم که مطلب { مراقبتهای قبل از بارداری } را نیزاز همان قسمت { مطالب و مقالات } پیداکنید و مطالعه کنید . اگر با موبایل به اینترنت متصل شده اید برای دسترسی به مطالب و مقالات اول روی (( منو )) کلیک کنید .

پایان

کسانیکه تمایل دارند در قسمت « نظرات کاربران در باره این مطلب » نظر خود را بنویسند ، به این پنج موضوع توجّه کنند که :
1- برای ثبت نظریه فقط به اسم ( نام واقعی یا مستعار ) نیاز است . نوشتن ایمیل و شماره ی موبایل هم اختیاری است ( ضروری نیست )
2- شماره ی موبایل شما در معرض دیدعموم قرار نمی گیرد .
3- این قسمت محل پرسش و پاسخ نیست ، اگر سوالی دارید در قسمت << سوالات پزشکی >> مطرح کنید تا پاسخ دهم .
4- نظریه شما 1-2 هفتۀ بعد ، پس از رویت و تائید قابل مشاهده است .

مقاله مرتبط : مراقبتهای قبل از بارداری با اسپرم اهدایی

لینکهای مرتبط 1- پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت العظمی مظاهری ( http://www.almazaheri.ir )

2- پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت العظمی خامنه ای ( www.khamenei.ir )

3- پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت العظمی مکارم شیرازی ( https://makarem.ir )

حکم اسپرم اهدایی


آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

مهران و سیما [ 1399-09-05 ]
ای صبا گر بگذری بر کویِ مهرافشانِ دوست . . . یارِ ما را گو سلامی دل همیشه یاد اوست . . . سپاسگزاریم که ما را به آرزوی همیشگیمان رساندی همیشه به یادتان هستیم .

زهرا ظفری [ 1399-09-01 ]
باسلام خدمت دکتر ایزدی و خانم دکتر تشکر میکنم ازتون . خدا بهتون سلامتی بده . واقعا سپاس گزارم . من آی یو آ ی انجام دادم و ۱۳ روز بعد آزمایش بتا دادم مثبت بود واقعا خدا عمرتون بده آقای دکتر که آرزویم بعد از ۱۰سال به کمک شما بر آورده شد. تشکر میکنم محیط مطب عالی پر از آرامش اخلاق خوب و همراه بادلسوز ی شما و همسرتون .

زهرا ظفری [ 1399-09-01 ]
باسلام خدمت دکتر ایزدی و خانم دکتر تشکر میکنم ازتون . خدا بهتون سلامتی بده . واقعا سپاس گزارم . من آی یو آ ی انجام دادم و ۱۳ روز بعد آزمایش بتا دادم مثبت بود واقعا خدا عمرتون بده آقای دکتر که آرزویم بعد از ۱۰سال به کمک شما بر آورده شد. تشکر میکنم محیط مطب عالی پر از آرامش اخلاق خوب و همراه بادلسوز ی شما و همسرتون .

بهاره [ 1399-09-01 ]
سلام و عرض ادب جا دارد از آقای دکتر و خانمشون و منشی بسیار با ادب و با شخصیت شون تشکر کنم که خدا را شکر با دست خیرشون من با جلسه اول ای یو ای حامله شد م . الهی خدا دل شما را جوری خوشحال کند که دل ما را خوشحال کردید موفق باشید .

تنها [ 1399-08-28 ]
سلام و عرض ادب جا دارد از آقای دکتر خانم شون و منشی بسیار با ادب و با شخصیت شون تشکر کنم که خدا را شکر با دست خبرشون من با جلسه اول ای یو ای مثبت شد جواب آزمایشم الهی خدا دل شما را جوری خوشحال کند که دل ما را خوشحال کردی موفق باشید

تنها [ 1399-08-28 ]
سلام خدا را شکر با اولین ای یو ای باردار شدم آقای دکتر تشکر فراوان از شما و خانومتون و منشی مترم

ویدا [ 1399-08-27 ]
سلام بخشید من از وین مزاحمتون میشم من چجوری میتونم باشما در ارتباط باشم

مریم [ 1399-08-25 ]
سلام اقاسید اگه شما برای رضای خدا اسپرم میدهید لطف کنید شمارتون رو بزاریدبرای کسانی که مشکله مالی دارن

مریم [ 1399-08-25 ]
سلام یکی از دوستانم نیاز به اسپرم اهدایی دارن چون مشکل مالی دارن نمیتونن بخرن اگه فردی سالم هست به این بنده خدا کمک کنن خیلی ممنون

محمد [ 1399-08-24 ]
باعرض سلام خدمت اقای دکترعنایت الله ایزدی از زحمات شما و همسرتون سپاسگزاریم . شما من وهمسرم را به زندگی امیدوارکردید.خدابهتون سلامتی بدهد . دعاگوتون هستیم .

خدایی [ 1399-08-23 ]
با عرض سلام وخسته نباشی : آقای دکتر عنایت الله ایزدی من بچه اولمو ۵سال ِقبل و بچه دومی را هم تازه پیش شما حامله شدم ، اقای دکتر ایزدی خیلی خیلی ازتون تشکر میکنم و همچنین از منشی های عزیز خیلی تشکر میکنم خیلی ممنون از کار اقای دکتر ۰

اعظم [ 1399-08-21 ]
خواستم بگم هیچوقت ناامید نشید. من بعد از ۷ سال به خواست خدا و وجود سایت اطلاع رسانی بعد از شش بار انتقال اسپرم باردارشدم . حتما حتما تو هر شهری هستید یک بار هم که شده به دکتر ایزدی و همسر مهربونشون سر بزنید .

محمد رضا [ 1399-08-20 ]
سلام با تشکر فراوان از دکتر ایزدی و کادر زحمت کش اول از خدا بعد از شما ممنونم که آرزوی محال من و همسرم رو به واقعیت رسوندین.عمر طولانی داشته باشین.

آرش [ 1399-08-16 ]
سلام آرش هستم از تهران دنبال یه خانم برای صیغه بارداری هستم با شرایط عالی اگه کسی از خانم ها تمایل داشته باشن شرایط خوبی رو براشون در نظر دارم به شماره تلگرام بنده در تلگرام پیام بدین تا با اوکی شدن شرایط این کار انجام بشه بنده برای صیغه بارداری 150 تومن میدم با ماهیانه2 تومن برای کمک تا به دنیا اومدن بچه مستقل هستم مرسی شماره تلگرامم 09127913028 اگر هم از شهرستان باشن مشکلی نیست برای اسکانشون

علی [ 1399-08-15 ]
سلام خدمتدکترو تمامی مخاطب های دکتر عنایت الله ایزدی شکر خداوند ما پیش اقای دکتر ای یو ای اسپرم اهدایی برای بار اول انجام دادیم ک لطف خداوند همراه ما بود و بار اول خانمم باردار شد و کانون خانواده ما رو مستحکم تر کرد سپاسگزار بیکران شما هستیم اقای دکتر خداوند اجرتان دهد

زهرا [ 1399-08-12 ]
سلام خدمت جناب دکتر و همسر محترمشان . من 24 مهرماه به مطب مراجعه کردم برای گرفتن اسپرم . خوشبختانه با زحمات آقای دکتر و پرسنل در همان دفعه اول باردارشدم. خداوند پشت و پناهتان باشد با تشکرفراوان

رویا [ 1399-08-07 ]
ازآقای دکترخیلی تشکر میکنم بابت کمک هاشون چون پیام های این عزیزان رومیخوندم خیلی خوشحال شدم که همشون به آرزوهاشون رسیدن

زندگی [ 1399-08-05 ]
با عرض سلام خدمت آقای دکتر ایزدی عزیز و پرسنل محترم ایشون ، من و همسرم بعد از ۷ سال ناباروری با آشنا شدن با ایشون همان بار اول آی یو آی خدا رو شکر نتیجه آزمایشم مثبت شد . انشاالله که همه بیماران ایشون دست پر به خونه برن . جا داره بگم آقای دکتر فرشته نجات من و شوهرم از طرف خدا بود . بازم ممنونم .

آ ینا [ 1399-08-04 ]
خدا رو شکر که خدا بنده های خوبی مثل دکتر ایزدی داره که برای زوج های نابارور تلاش میکنه تا کانون گرم زندگی شون با آ مدن نوزادی گرم تر ولذت بخش تر بشه ممنون

مطهره [ 1399-08-03 ]
بنام حضرت دوست ک هرچه داریم از اوست ، چو بیماراز شفا سرمست گردد. . .طبیب ازجام شادی مست گردد ، خدا شافی واین خود افتخاریست که طبیبی باخدا همدست گردد. استاد عالیقدر جناب آقای دکتر عنایت الله ایزدی وهمسرگرامیتان سلام علیکم من وهمسرم برخود وظیفه میدانیم اززحمات بی دریغ شما سرور گرامی ودانشمندمتعهد که با دستان شفا بخشتان ، من وهمسرم را بعد از ۱۵سال انتظاربه آرزویمان رساندید صمیمانه سپاسگزاری میکنیم . بی شک تلاش وعلم وعمل صادقانه حضرتعالی درمحضر باریتعالی جلوه دیگری دارد.

حسین یوسفی [ 1399-08-01 ]
با سلام : با تشکر و اظهار محبت قلبی خدمت آقای دکتر ایزدی که زندگی ما را متحول کرد ، من شش سال قبل با گرفتن اسپرم اهدایی پسردار شدم ، آنهم یک پسر باهوش و دوست داشتنی و بی نظیر . آلان هم خانمم دومین بچه با اسپرم اهدایی را چهار ماهه حامله است . شاید باورش براتون سخت باشه ، ولی بدان که از شش سال قبل تا بحال همیشه بعد از نماز در حقتان دعا میکنم که به زندگی ما روحیه و آرامش هدیه کردید . اجرتان با خدا

امیدوار [ 1399-08-01 ]
با سلام خدمت آقای دکتر و پرسنل محترم مطب .بنده پس از ناامیدی کامل بدنبال انجام 11 مرتبه آی یو آی با اسپرم اهدایی در مراکز دیگر و همچنین استفاده از جنین اهدایی که متاسفانه هیچ نتیجه ای حاصل نشد با لطف خدا و با زحمت های شما در همان بار اول که خدمتتان رسیدیم نتیجه مثبت گرفتیم . و آرزو می کردیم زودتر از اینها خدمت برسیم . واقعا از ته دل از شما آقای دکتر تشکر میکنم و امیدوارم همانطور که من و همسرمو به آینده امیدوار کردین خدا بهترین ها را براتون رقم بزنه . امیدوار دوم مرداد نود و نه

حسن [ 1399-08-01 ]
سلام. من و همسرم بهترین روزهای زندگیمون رو مدیون دکتر ایزدی هستیم.دخترم همه ی دلخوشی ماست.اول از خدا و بعد ازشما خیلی متشکریم که طعم خوش بچه داشتن رو بما چشوندین حسن

فاطمه [ 1399-08-01 ]
بهترين دکتر و معجزه گر. من رو بعد از 7سال به آرزوم رساند. مجرب، با اخلاق، با انصاف و کار درست. خدا حفظش کنه.متشکرم

نام محفوظ [ 1399-07-29 ]
سلام خیلی خوشحالم از اینکه بعد از یازده سال و چند ماه با لطف خدا و زحمات دکتر ایزدی عزیز به آرزومون رسیدیم خیلی خیلی سپاسگزاریم و ممنون از مقاله ی خوب و مفیدتون در مورد مراقبتهای بارداری که به فکر فرزند ما هم هستین . خیلی خیلی خیلی سپاسگزارم .

احمد [ 1399-07-29 ]
سلام خدمت آقای دکتر عزیز.بخاطر زحماتتون ممنون و سپاسگزارم به لطف خدا و زحمات شما ما به آرزوی زیبای خود رسیدیم.ممنوووووووونم

الماسی [ 1399-07-28 ]
باسلام. من ۳بار آی وی اف داشتم ک نشد،بعد از ۴بار آ یو ای در مطب دکتر ایزدی نتیجه گرفتم،سپاس بیکران از زحمات و صبوری تان

کیارش [ 1399-07-20 ]
واقعا کارتون عالیه من خیلی راضی هستم و خداروشکر نتیجه گرفتم

معصومه [ 1399-07-15 ]
با عرض و سلام و خدا قوت آقای دکتر واقعا ممنونم من از اسپرم اهدایی استفاده کردم بعداز دو بار تزریق باردار شدم .اقای دکتر بعداز ده سال این شادی و ما تجربه کردیم

سارا [ 1399-07-10 ]
باسلام و خسته نباشید شایسته وزیباست که از شما پزشک توانمندو همسر محترمتان برای زحماتی که برای ما زوج جوانی که به دلیل آزواسپرمی به مدت 7 سال زندگی سختی را بدون فرزند گذراندیم وحتی چند بار هم کارمان به طلاق کشیده شده بودو پس از اینکه از طریق اینترنت با شما آشنا شدیم به زندگی امیدوار شدیم و دیگر در دادگاه طلاق حاضر نشدیم تشکر و قدردانی نمایم بنده باتزریق سوم نزد شما باردار شدم . لذا از خداوند متعال میخواهیم در برابر این همه لطف و بزرگواری به شما و خانواده تان عمر طولانی و باعزت عطاکند.

م رجب پور [ 1399-07-06 ]
سلام ما به لطف خدا و با زحمات آقای دکتر همون بار اول نتیجه گرفتیم و خدارا هزاران بار شاکرم به خاطر نعمتی که بهمون داده و بخاطر وجود انسان هایی همچون دکتر ایزدی . امیدوارم تمامی خانواده هایی که در این مورد مشکل دارند با کلینیک آقای دکتر و خدماتشون آشنا بشن . با تشکر فراوان

دوقلو با اسپرم اهدايي [ 1399-07-05 ]
من دوقلوهام به دنيا اومدن، سالم و زيبا، يك دنيا از آقاى دكتر ممنونم

م ب [ 1399-06-30 ]
سلام.من و همسرم بعد ۳سال تلاش برای درمان همسرم تنها راه باقی مونده برامون اسپرم و جنین اهدایی بود.که با خواست خدا یکی از آشناها آقای دکتر رو بهمون معرفی کردن و خداروشکر با یک دوره تزریق جواب گرفتیم و باردار شدم. خیلی ازتون ممنونم آقای دکتر و از خدا میخوام بهترین هارو نصیبتون کنه.

رها [ 1399-06-18 ]
با سلام من تا به حال از این موضوع اهدای اسپرم خبر نداشتم و امروز در این سایت خوندم ، خیلی خوب میدونم درد نداشتن فرزند چیه ، دوس دارم هر کی در حسرت فرزنده رو خوشحال کنم با اهدای اسپرم ، قیمت هم توافقی هست ، قد بلند ۱۸۵ و خوشچهره هم هستم از آذربایجان شرقی

مریم [ 1399-06-16 ]
با سلام از جناب آقای دکتر ایزدی کمال تشکر را دارم، من با اولین مراجعه باردار شدم و این نتیجه تسلط کامل آقای دکتر به تمام مسائل مربوط به بارداری است. برایشان سلامتی و سعادت آرزومندم.

مهناز [ 1399-06-15 ]
با سلام خدمت جناب آقای دکتر ایزدی با لطف خدا و زحمات شما پزشک حاذق و دلسوز ، من در اولین ویزیت باردار شدم . هنوز باورم نمیشه انگار دارم خواب می بینم . من و همسرم تا همیشه دعاگوی شما هستیم که ما را به آرزوی چندین سالمون رسوندید .

ترنم ع [ 1399-06-15 ]
با سلام و خدا قوت خدمت پزشک دلسوز و مهربون دکتر ایزدی و خانم دکتر عزیز واقعا ممنون به امید خدا و توسل به امام حسین و کمک شما من بعد از ۷سال باردار شدم نمیدونید چقدر اشک شوق ریختم بعد از این که جواب ازمایشما گرفتم خدا خیرتون بده

زهرا [ 1399-06-11 ]
سلام اقای دکتر ایزدی عزیز ممنون که با زحمات و پشتکار فراوان شرایط اسپرم اهدایی را فراهم کردید ،من به لطف شما باردارم و منتظر به دنیا آمدن فرزندمان هستیم آرزوی سلامتی و روزگار خوش در کنار عزیزانتان را از خداوند دارم

فرهاد [ 1399-06-06 ]
جناب آقای دکتر ایزدی : با دلی آکنده از احترام وسپاس ، اول شهریور ماه روز پزشک را که همزمان با اطلاع از حاملگی همسرم با درمان جنابعالی شده است را به شما صمیمانه تبریک عرض می نمایم . از تلاشهای صادقانه و خالصانۀشما در جهت بچه دار کردن زوجهای آزوسپرم سپاسگزاری و قدردانی می نمایم .

ایمان [ 1399-05-20 ]
سلام اهدا کننده ی اسپرم هستم ۲۲ سالمه مجردم قد ۱۸۵ خوش اندام چشم و ابرو مشگی سالم بدون هیچگونه بیماری در صورت نیاز تماس بگیرید. 09152148130 مشهدم

مرجان [ 1399-05-16 ]
باعرض سلام خدمت جناب آقای دکتر ایزدی عزیز و همسر گرامیشان،واژه ای برای تشکر از زحماتتان وجود ندارد کار شما ستودنیست ،تنها پزشکی که راه درمان زوجهای آزواسپرمی را جنین اهدایی نمیدانند شما هستید،ممنون که با زحمات و پشتکار فراوان شرایط اسپرم اهدایی را فراهم کردید ،من به لطف شما باردارم و منتظر به دنیا آمدن فرزندمان هستیم آرزوی سلامتی و روزگار خوش در کنار عزیزانتان را از خداوند دارم .

مرجان [ 1399-05-09 ]
با عرض سلام خدمت جناب آقای دکتر ایزدی عزیز و همسر گرامیشان،زمانی که به شما مراجعه کردیم در کمال نا امیدی و خسته از درمانهای بی نتیجه بودیم،روزی که نتیجه آزمایش بارداریم مثبت شد شاد ترین روز زندگیم بود الان باردارم و منتظر برای به دنیا آمدن فرزندمان،با هیچ واژه ای از کار پر ارزش شما نمیتوان تشکر کرد فقط به خود میبالم که پزشکی استثنائی در شهرمان داریم که اینگونه به فکر مشکلات افراد آزواسپرمی هستن،بی نهایت از شما سپاسگزارم،آرزوی سلامتی و موفقیت برای شما دارم

صبا [ 1399-05-02 ]
باسلام و عرض ادب حضور جنای آقای دکتر ایزدی و پرسنل ارجمندشان: من و همسرم بعد ازچندسال ناباروری و میکرواینجکشن ناموفق که منجر به بروز مشکلات جسمی زیادی برای من شد،در نهایت تصمیم گرفتیم از اسپرم اهدایی استفاده کنیم و در یک سیکل طبیعی و یک مرتبه، به لطف پروردگار و مهارت و علم دکتر ایزدی و در کنار آن اخلاق شایسته و حرفه ای ایشان و کادر درمانشان که موجب ایجاد آرامش و دلگرمی برای من و همسرم شد؛در حال حاضر باردار هستم و از همین روزهای آغازین بارداری، زندگی ما معنای تازه ای یافته است.تا ابدسپاسگزاریم.

فاطمه [ 1399-04-26 ]
سلام و خداقوت خدمت شما دکتر ایزدی عزیز. با لطف خدا و زحمات دکتر ایزدی من با بار سوم تزریق باردار شدم و روزی هزار بار خداروشکر میکنم ایشالله همیشه سالم باشید و تمام زوج هایی ک ارزوی بچه دار شدنو دارند به ارزوشون برسونید.

بنیامین [ 1399-04-08 ]
با سلام خدمت دکتر ایزدی ک همه سعیو تلاششون برای شادکردن زوجین میکنن برای دکتر عزیزمون آقای ایزدی و همسرشون دعای خیر و سلامتی میکنم و از رییس حوزه اصفهان آقای مظاهری ی دنیا تشکر فراوان دارم باعث شادی دلها شدن تازه ی هفته اس خانمم آی یو آی کرده لطفا دعا کنید باراولمون هس باتشکر

کاوه [ 1399-03-25 ]
درود خدمت آقای دکتر و بقیه پرسنل مطب ، ما بعد از سه ماه مراجعه نتیجه گرفتیم . دستتون درد نکنه . بعد از اینکه بچه مون بدنیا اومد با گل و شیرینی میاییم مطبتون برای دست بوسی .

فريده [ 1399-02-28 ]
درود خدمت آقاى دكتر وبقيه پرسنل مطب : واقعا كه ما بچه دار كه شديم هم آرامش و لذتمان دو چندان شد و هم بنياد خانواده مان استحكام يافت ، چون قبل از اينكه شما را پيدا كنيم گاهى به طلاق فكر ميكرديم و صحبتش را هم ميكرديم . تنها دليل صحبت از طلاق هم نداشتن بچه بود . تنها عاملى هم كه باعث شد جدا نشويم دوست داشتن همديگر بود . واقعا كه داشتن بچه موجب آرامش زندگى ميشود ، من اين موضوع را با گوشت و پوست خود لمس كردم . تشكر تشكر تشكر دعاتوووووووون ميكنيم .

مادر [ 1399-02-17 ]
با عرض سلام و خسته نباشید. انشالله خدا شما رو خیر بده که گره از زندگی زوج ها باز میکنید. من و همسرم رو صاحب یه آقا پسر کردید که خداروشکر سالم و باهوشه. تا ابد دعاگوی شما هستیم. و هیچ کس بجز من و همسر در اطرافیان ما از این موضوع اطلاعی پیدا نکرد و مثل یک زوج که کاملا طبیعی فرزند دار شدند زندگیمون رو میکنیم. و بعد از خدای متعال مدیون لطف و بزرگواری شما هستیم

فرهاد فتحى [ 1399-02-03 ]
سلام دكتر دستتون واقعا درد نكنه كه زندگى بدون روح ما را شاداب و با نشاط كردى ، بچه ى ما الآن شش ماهه شه و هر موقع از سر كار ميام خونه ، بغلش كه ميكنم و ميبوسمش تمام خستگيم در ميره و تمام غمهاى عالم فراموشم ميشه و كلى انرژى ميگيرم

ن ف [ 1398-12-10 ]
با عرض سلام، تا چند روز پیش اصلا اطلاعی نداشتم که همچین روشی تو ایران هم وجود داره، با چندتا سرچ کوچیک رسیدم به شما که توی شهرمون مشغول این کار هستید. خواستم اطلاع بدم بنده حاضرم اگر لازم باشه کمک کنم به کسایی که این عشق داشتن بچه رو کم دارن تو زندگیشون

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام ( مستعار یا واقعی ) :
تلفن ( اختیاری ) :
ایمیل ( اختیاری ) :
متن پیـام :