اسپرم اهدائی  ( 36 31 36 32-031 )  بارداری با اسپرم اهدایی
جنین اهدائی( 36 31 36 32 )031  جنین اهدایی
IUI    ( تلقيح اسپرم شسته شده داخل رحم )
تعیین جنسیت 36 31 36 32-031
اسپرم اهدائی  ( 36 31 36 32-031 )  بارداری با اسپرم اهدایی
رحم اجاره ای
تولید اسپرم ازسلولهای بنیادی چقدر پیشرفت کرده؟

اسپرم اهدائی ( 36 31 36 32-031 ) بارداری با اسپرم اهدایی

« وجود کودک در خانواده باعث همبستگی بیشتر و آرامش زوجین می شود »

این مقاله در هفت عنوان شرح داده می شود
1 - مقدمه 2 - روش انجام کار 3 - مسائل شرعی 4 - قانون و اسپرم اهدائی 5 - مسائل ژنتیک 6 - شرایط اهداکنندگان اسپرم 7 - کاربرد تلقیح اسپرم اهدائی

مقدمه
خلقت بشر بدین صورت است که سالهای اول ازدواج بیشتربه فکر لذت و خوشگذرانی ، و کمتر به فکر داشتن فرزند است . با گذشت زمان ، از میزان لذت و خوشی کاسته شده ، جای آن را آرزوی داشتن فرزند و بزرگ کردن آنها ، و لذت پدر یا مادر بودن میگیرد.
بدون فرزند زندگی کردن باعث ایجاد مشکلات روحی ، عاطفی و اجتماعی به زن یا شوهر یا هر دومیگردد . زن و شوهر حساس و زودرنج میشوند و با پیش آمدن کوچکترین مشکل یا خودخوری میکنند یا پرخاشگر میشوند . ارتباط زوج بدون فرزند با فامیلهای دارای فرزند از حالت عادی خارج می شود واز نعمت معاشرت تاحدود زیادی محروم می شوند . عده ای از اطرافیان از روی دلسوزی ، و عده ای دیگر به دلیل کنجکاوی بیجا در مورد ناباروری آنها ، پرسش یا راهنمایی درمانی میکنند که در هر دو صورت باعث به هم خوردن تعادل روحی روانی زوجین می شود.
برخی از آشنایان نادان موقع بروز اختلاف با زوج بدون فرزند ، برای سرکوب آنها مسئله نداشتن فرزند را با الفاظ بد (مثل اجاق کور بودن و ....) به رخ آنها می کشند و موجب آزردگی خاطر آنها می شوند. امید به آینده در اینگونه زوجها کمرنگ میشود ، در عده ای طلاق روحی یا عاطفی ایجاد می شود و در عده ی کمتری طلاق رسمی رخ می دهد. اینگونه زوجها در سنین بالا مثل بقیه ی مردم ، حامی مناسب ( فرزند ) ندارند و این مسئله نیز آنها را زجر می دهد .
بنا به این دلائل ما پزشکان وظیفه ی خود می دانیم که به منظور از بین بردن درد و رنج زوجهای فاقد فرزند با درنظر گرفتن مسائل شرعی - قانونی - پزشکی واجتماعی ، این زوجها را صاحب فرزند کنیم . در اینجا راجع به درمانِ یکی از علل ناباروری که آزوسپرمی ( فقدان اسپرم ) می باشد ، توضیحاتی می دهیم .

بارداری با اسپرم اهدایی

روش انجام کار :
پس از انجام آزمایشات لازم خونی روی گیرنده ی اسپرم ( که نرمال بودن عوامل هورمونیِ موثر در بارداری تائید شود ) داروی تحریک تخمک گذاری+ ویتامینهای لازم داده می شود تا تخمک گذاری بهتری صورت گیرد . به کمک سونوگرافی و / یا انجام تست تخمک گذاری در ایام نزدیک به تخمک گذاری ( روز 11تا 13 سیکل ماهانه ) زمان تخمک گذاری تعیین می شود . رضایت نامه از زوج گیرنده ی اسپرم ( مبنی بر دریافت اسپرم اهدایی) گرفته می شود . با توجه به مشخصات ظاهری آنها اهدا کننده ی مناسب در نظر گرفته می شود .
روز تخمک گذاری تلقیح اسپرم در مطب به روش IUI و بدون بیهوشی انجام می شود و پس از نیمساعت استراحت به منزل می روید . در منزل نیاز به استراحت نیست و انجام کارهای خانه داری اشکالی ندارد ، فقط از انجام کارهای سنگین و ورزشهای پرشی یا سنگین باید خوداری کنند . باید بدانید که استرس و درگیری و اضطراب شدید احتمال حاملگی را کم می کند .
چنانچه تمایل دارید دقیقتر بدانید که تلقیح چگونه انجام می شود ، در قسمت { مطالب و مقالات } مطلب IUI را مطالعه کنید .اگر با موبایل به اینترنت وصل شده اید ، ابتدا روی مربع کنارگزینۀ { منو } که در گوشۀ بالا میباشد کلیک کنید بعد روی { مطالب و مقالات } کلیک کنید تا بتوانید { IUI } را انتخاب و مطالعه کنید .
iui با اسپرم اهدایی
تلقیح اسپرم تقریبا بدون درد است و عوارض یا خطرات بدی ندارد .عوارض جزئی که گاهاً دیده می شود عبارتست از : درد شکم - لکه بینی - عفونت - تحریک بیش از حد تخمدان ( بخاطر مصرف داروهای محرک تخمک گذاری ) . تلقیح اسپرم نیاز به بیهوشی یا بیحسی موضعی یا مصرف قرص مسکن ندارد . بیماریهای تب دار ( مثل آنفلوآنزا ) واسترسهای شدید ( دعوا - گریه زاری - دلهرۀ شدید ) باعث اختلال در تخمک گذاری می شود وبهتر است دراین چنین حالاتی تلقیح اسپرم به تعویق افتد .
شانس حاملگی در خا نمهای جوان ( زیر 30 سال ) بیشتر است . از 30 سالگی به بعد بتدریج کم می شود طوریکه شانس بارداری در افراد 40 ساله حدود یک سوم افراد 30 ساله است . وجود بعضی بیماریها مثل آندومتریوز - کم کاری تیروئید - عفونت - ضعیف بودن کیفیت تخمک و انسداد نسبی لوله ها احتمال باردار شدن را کم می کند .
مصرف چای بمقدار بیش از عرف ، الکل ، نوشابه ، سیگار ، قلیان و قهوه نیز احتمال بارداری را کم می کند . بنا برین مراجعین محترم باید آمادگی انجام 5 تا 10 دفعه تلقیح را داشته باشند . پس از اینکه حامله شدید ، مقاله ی << مراقبتهای بارداری >> را مطالعه کنید و به آن عمل کنید تا نوزاد سالمتری بدنیا آورید .
چنانچه شما ساکن اصفهان نیستید و از راه دوری مثل تهران ، شیراز ، اهوازیا ... می خواهید مراجعه کنید ، بخاطر رفت وآمد کمتر ، می توانیم با تماس تلفنی و معرفی نمودن همکار متخصص زنان در شهرتان ، کارهای مقدماتی را تحت نظر ایشان در شهرتان انجام دهید که همان دفعۀ اول مراجعه به اصفهان IUI با اسپرم اهدایی شوید .

مسائل شرعی:
خوشبختانه تعدادی از مراجع محترم تقلید فتوا داده اند که تلقیح اسپرم فرد غریبه به داخل رحم زن به منظور بارداری اشکال شرعی ندارد، ولی در مورد ارث و محرمّیت احتیاط باید مراعات شود . تعدادی از مراجع محترم تقلید نیز تلقیح اسپرم اهدائی را جایز ندانسته اند .زوجهائی که مرجع تقلیدشان مخالف تلقیح اسپرم اهدائی می باشد و تمایل دارند از این نوع درمان بهره مند شوند ، می توانند مطابق بند 19 از احکام تقلید که اول تمام رساله ها نوشته شده بعضی مسائل را از مرجع تقلید دیگری که از نظر علمی همتراز مرجع تقلید خودشان باشد ، تقلید کنند . سه نفر از مراجع تقلید ( آقایان مکارم - سیستانی و صانعی ) IVF با اسپرم اهدائی را جایز می دانند .
پدر شرعی فرزند باید توجه داشته باشد که تمام وظایف پدری ( مخارج طفل - محبت - نگهداری - تربیت ومواظبت ) از نظر شرعی به عهده اوست و چنانچه در انجام وظایف پدر بودن در حق طفل کوتاهی کند از نظر شرعی مسئول خواهد بود . چنانچه در مورد مسائل شرعی خواهان دانستن مطالب بیشتری هستید مقاله ی مسائل شرعی اسپرم اهدائی را هم مطالعه کنید . { 1- کلیک منو 2- کلیک مطالب و مقالات 3- کلیک مسائل شرعی اسپرم اهدایی }
علت اینکه اسپرم اهدایی در اصفهان با مخالفت کمتری روبرو شده و انجام می شود ولی در سایر شهرها بسختی قابل انجام است ، این است که آیت الله مظاهری رئیس حوزه علمیه اصفهان یکی از علمائیست که مجوّز تلقیح اسپرم اهدایی را صادر کرده است .

قانون و اسپرم اهدائی

در ایران برای اسپرم اهدائی قانون تصویب نشده و پزشکانی که این کار را انجام می دهند ، آنچه را که معقول به نظر میرسد ( ومقداری هم بر گرفته از قوانین کشورهای دیگر ) انجام می دهند . مجلس شورای اسلامی برای جنین اهدائی قانون تصویب کرده ولی برای اسپرم یا تخمک اهدائی قانونی تا بحال ( سال 97 ) تصویب نکرده است . البته عدم تصویب قانون به معنای غیر قانونی بودن آن نیست ، بلکه کار غیر قانونی به عملی گفته می شود که قانون آنرا منع کرده وبرای کسی که آن کار را انجام دهد مجازات تعیین کرده ( مثل سقط جنین - دزدی - چاقو کشی و... ) .
به بیان دیگر لایحه ی تلقیح اسپرم اهدائی تا کنون به مجلس ارائه نشده که مجلس راجع به این موضوع وارد بجث شود ( مثل بسیاری از موضوعات دیگر که تاکنون مجلس وارد بحث آن نشده است از قبیل رحم اجاره ای و تخمک اهدائی و... ). مراکز ناباروری حدود 20 سال است منتظرند که مجلس قانون آنرا تصویب کند . انتظار می رود که وزارت بهداشت و درمان با همکاری سازمان نظام پزشکی پیش نویس قانون اسپرم اهدائی را تهیه کنند و به مجلس ارائه دهند تا مجلس وارد بحث این موضوع شود و قانون آنراتصویب کند .ولی تا بحال ، پس از گذشت 26 سال از صدور فتوا ، اقدامی نشده است .

مسائل ژنتیکی :
با دریافت اسپرم اهدائی پنجاه درصد خصوصیات ارثی نوزاد به مادر و 50% دیگر به شخص اهداء کننده می رود و بخاطر اینکه سعی می شود اهداء کننده شبیه شوهر انتخاب شود ، فرزند با والدین شباهت پیدا می کند و تعلق خاطر بیشتری نسبت به فرزند در خانواده ایجاد می شود . در صورتیکه اگر از جنین اهدائی استفاده کنید با وجود اینکه جنین در رحم گیرنده رشد میکند ، تمام خصوصیات ارثی بچه به صاحبان اسپرم+تخمک می رود و به احتمال زیاد بچه هیچ شباهتی به گیرندگان جنین پیدا نمی کند ، و بعداٌ بطور مکرر توسط آشنایان با این سوال مواجه می شوید که ( بچه ی شما به کی رفته !؟ اینکه هیچ شباهتی به شما نداره ! ) و این سوالات آرامش را از شما می گیرد .
بخاطر اینکه احتمال ازدواج بین بچه های متولد شده از اسپرم یک اهدا کننده وجود نداشته باشد ، مطابق آنچه در مراکز ناباروری کشورهای پیشرفته ی دنیا انجام می شود ، از هر اهدا کننده اسپرم پس از اینکه 10 - 15 فرزند بوجود آمد با او قطع همکاری می شود تا تعداد فرزندان به دنیا آمده از یک اهدا کننده زیاد نباشد و در نتیجه احتمال ازدواج بین اینگونه فرزندان خیلی کم و نادر باشد . با این وجود با انجام آزمایش DNA می توان نگرانی در این مورد را کلاً از بین برد .
آزمایش دی ان آ ( DNA ) دختر و پسری که می خواهند ازدواج کنند ( بدون آزمایش DNA دهنده ی اسپرم وهمچنین بدون آزمایش DNA والدینشان ) با احتمال 85% مشخص می کند که این دو نفر چه نسبتی دارند .اگر فرزند شما با شخصی می خواهد ازدواج کند که پدر و مادرش زنده هستند و آزمایش دی - ان - آ از آنها هم تهیه شود با اطمینان 100% مشخص می گردد که این دو جوان نسبتی با هم دارند یا خیر . و امّا اگریکی از والدینش زنده و دیگری فوت کرده وشما ( مادر واقعی ) هم در قید حیات هستید با آزمایش DNA شما چهار نفر با اطمینان 98% می توان پی برد که این دو نفری که می خواهند ازدواج کنند نسبتی با هم دارند یا خیر .
به بیان دیگر فرزند حاصل از تلقیح اسپرم اهدائی چون مادرش معلوم و پدرژنتیکی او نا معلوم است ، کافیست دو والد از سه والدِ معلوم این دختر و پسر زنده باشند تا با اطمینان 100- 98 % مشخص شود این دو نفربا هم نسبتی دارند یا خیر . اگر از مجموع سه والدِ معلومی که این پسر و دختر دارند فقط یک نفر زنده باشد و دو والد دیگر فوت کرده باشند ، با آزمایش دی - ان - آ این سه نفر ( دو نامزد + یک والد ) با احتمال 93 % نشان داده خواهد شد که این دو جوانی که می خواهند با هم ازدواج کنند نسبتی با هم دارند یا خیر .
با این وجود جهت رعایت احتیاط بیشتر ، نمونه خون اهداکنندگانِ اسپرمِ این مطب در مرکز پزشکی قانونی اصفهان ( بخش آزمایشگاه DNA ) نگهداری شده است ، تا چنانچه در سالهای بعد نیازی به آزمایش DNA اهداکنندگان شد ( در مواردیکه فقط یک والد از سه والد زنده باشد و دو والد دیگر فوت کرده باشند ) خون اهداکننده در دسترس باشد .
آزمایش DNA فعلاً در آزمایشگاهای مراکز پزشکی قانونی وآزمایشگاههای ژنتیک انجام می شود ، ولی در آینده با پیشرفت علم در آزمایشگاههای دیگر هم انجام می شود .
جهت مزید اطلاع شما ، اگر فرزندخوانده ای از اداره ی بهزیستی گرفته اید و بزرگ کرده اید و اکنون به سن ازدواج رسیده است ، و این نگرانی برایتان پیش آمده که آیا این شخصی که می خواهد با او ازدواج کند فامیل محرمش نباشد ؟ ؟ ( و ازدواج با او حرام باشد ) ؟
پاسخ علمی : نظر به اینکه فرزند خوانده ، هر دو والدش نا مشخص است ، آزمایش دی ان آ این دو نفر که می خواهند با هم ازدواج کنند با ضریب اطمینان 85% نشان می دهد که این دو نفر قرابت فامیلی دارند یا خیر .و چنانچه یکی از والدینِ نامزدِ مورد نظر زنده باشد و آزمایش از او هم گرفته شود با اطمینان 93% مشخص می شود که این دو نسبتی دارند یا خیر ، واگر پدر و مادرِ نامزد هر دو زنده باشند و آزمایش DNA از این دو نفر هم گرفته شود با اطمینان 100% نشان داده خواهد شد که این دو جوانِ دم بخت ، نسبتی با هم دارند یا خیر .

هزینه عمل اسپرم اهدایی

شرایط اهدا کنندگان اسپرم

1- سن اهدا کننده گان باید کمتر از40 وبالاتر از 18سال ومجرد یا متاهل می توانند باشند .
2- قدرت باروری اهدا کننده ی اسپرم باید خوب یا عالی باشد ( ضعیف یا متوسط نباشد ) که با انجام آزمایش اسپرم مشخص می گردد .
3- فاقد هر گونه بیماری ارثی ( مثل تالاسمی ) و واگیردار ( مثل ایدزو هپاتیت و ... ) و اعتیاد باشد ، که با آزمایش خون معلوم می شود .
4- آگاهانه رضایت به اهداء اسپرم داشته باشد که در جلسه مشاوره ارزیابی می شود .
5- دارای تناسب اندام باشد وتمام اجزا صورت بدون عیب باشد و ضریب هوشی بالاتر از میانگین جامعه داشته باشد .
6- از نظر روحی - روانی و اجتماعی کاملا طبیعی باشد .
7-شیوه ی زندگی سالمی داشته باشید ( رژیم غذائی سالم - عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی )
8- در فامیل درجه یک ( خواهران- برادران- والدین - فرزندان ) ودرجه ی دو ( پدربزرگ - عمو - خاله - فرزندان برادروخواهر ) هیچ نوع بیماری ارثی وجود نداشته باشد .
9- خودرا در معرض خطرعفونتهای منتقله از راه جنسی قرار ندهد ( خوداری از تماس جنسی با زنهای فاحشه )
10- هدف ونیّت اهداکننده در درجه ی اول باید خیرخواهانه باشد ، ودریافت پول اولویت بعدی باشد . کسانیکه دیدشان صرفا کسب درآمد باشد پذیرفته نمی شوند .
اهداکنندگان از نظر مذهبی ، فرهنگی و اجتماعی متناسب با گیرنده گان انتخاب می شوند . در حال حاضر چون تقریبا تمام متقاضیان گرفتن اسپرم اهدائی مطب ما، مسلمان شیعه ی ایرانی هستند ، اهداکنندگانی که ما انتخاب کرده ایم نیز مسلمانِ شیعه و عمد تاً اصفهانی هستند . خصوصیات ارثی قابل انتقالِ اهدا کننده ( مثل رنگ چشم و رنگ مو و اندازه قد ) با زوج گیرنده تطابق داده می شود .
به اهدا کننده ی اسپرم ، هیچگونه اطلاعاتی در مورد زوج گیرنده ی اسپرم داده نمی شود . تنها نکته ای که اهدا کننده می داند اینست که می داند نطفه اش برای زوجی عقیم و ناشناس مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین به گیرنده ی اسپرم نیز اسم و آدرس دهنده ی اسپرم داده نمی شود ، ولی چنانچه مایل باشند گروه خون و رنگ چشم واندازه ی قد و سن تقریبی اهدا کننده گفته می شود .
چنانچه در انتخاب جنسیت بچه حساسیت دارید و تمایلتان به جنسی خاص بیشتر است مطلب { تعیین جنسیت } را مطالغه کنید .( 1- کلیک روی مربع کنار گزینه منو 2- کلیک مطالب و مقالات 3- کلیک روی مطلب تعیین جنسیت )
تعیین جنسیت

کار برد تلقیح اسپرم اهدائی موارد زیر است :
1- زمانی که با هیچیک از روشهای درمانی موفق به دریافت اسپرم از مرد نشویم.
2- موقعی که موفق به دریافت اسپرم می شویم ولی اسپرمها مرده و نا کارآمد هستند.
3- در مواردی که شوهر اسپرم زنده دارد ولی بعلت ابتلا به یک بیماری ارثی صعب العلاج می خواهند از بروز بیماری در فرزندشان پیشگیری شود.
4- مو قعی که مرد ناقل یک ناهنجاری کروموزومی می باشد.
لازم است زوج نابارور علت ناباروری خود را بدانند و اطمینان حاصل کنند که بدون دریافت اسپرم اهدائی صاحب فرزند سالم نمی شوند و اینکار پس از بررسیهای کامل پزشکی مشخص می گردد .
توصیه می کنیم که مطلب { مراقبتهای قبل از بارداری } را نیزاز همان قسمت { مطالب و مقالات } پیداکنید و مطالعه کنید . اگر با موبایل به اینترنت متصل شده اید برای دسترسی به مطالب و مقالات اول روی (( منو )) کلیک کنید .

پایان

کسانیکه تمایل دارند در قسمت « نظرات کاربران در باره این مطلب » نظر خود را بنویسند ، به این پنج موضوع توجّه کنند که :
1- برای ثبت نظریه فقط به اسم ( نام واقعی یا مستعار ) نیاز است . نوشتن ایمیل و شماره ی موبایل هم اختیاری است ( ضروری نیست )
2- شماره ی موبایل شما در معرض دیدعموم قرار نمی گیرد .
3- این قسمت محل پرسش و پاسخ نیست ، اگر سوالی دارید در قسمت << سوالات پزشکی >> مطرح کنید تا پاسخ دهم .
4- نظریه شما 1-2 هفتۀ بعد ، پس از رویت و تائید قابل مشاهده است .

مقاله مرتبط : مراقبتهای قبل از بارداری با اسپرم اهدایی

لینکهای مرتبط 1- پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت العظمی مظاهری ( http://www.almazaheri.ir )

2- پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت العظمی خامنه ای ( www.khamenei.ir )

3- پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت العظمی مکارم شیرازی ( https://makarem.ir )

حکم اسپرم اهدایی


آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

صبا [ 1399-05-02 ]
باسلام و عرض ادب حضور جنای آقای دکتر ایزدی و پرسنل ارجمندشان: من و همسرم بعد ازچندسال ناباروری و میکرواینجکشن ناموفق که منجر به بروز مشکلات جسمی زیادی برای من شد،در نهایت تصمیم گرفتیم از اسپرم اهدایی استفاده کنیم و در یک سیکل طبیعی و یک مرتبه، به لطف پروردگار و مهارت و علم دکتر ایزدی و در کنار آن اخلاق شایسته و حرفه ای ایشان و کادر درمانشان که موجب ایجاد آرامش و دلگرمی برای من و همسرم شد؛در حال حاضر باردار هستم و از همین روزهای آغازین بارداری، زندگی ما معنای تازه ای یافته است.تا ابدسپاسگزاریم.

افشین خان [ 1399-05-02 ]
درود بر شما، بنده 35 ساله و آماده ی اهدای اسپرم می باشم.

مهدي شاه محمدى [ 1399-04-26 ]
سلام من ٣٩ سالمه حاضر به اهداي اسپرم هستم عكس خودم و دخترم در واتساب هست

فقط خدا [ 1399-04-26 ]
اسپرم اهدا میکنم۲ فرزند پسر سالم دارم قد۱۷۰ رنگ مو خرمایی رنگ چشم قهوه ای رنگ پوست سفید هیکل متناسب بدون حاشیه و مصرف دود و الکل بی توقع سالم و بدون بیماری ساکن مرودشت شیراز09016319206

هادیان [ 1399-04-26 ]
تو رو خدا یه خانم بیاد جنین منو نه ماه در شکم خود نگه داره بخدا ثواب داره .هزینشم میدم . تلفن ۰۹۳۶۷۵۱۰۰۳۱

نیازمند رحم اجاره ای [ 1399-04-26 ]
به یک خانم مومن و متعهد جهت نگهداری از جنینم نه ماه در شکم خود نیاز دارم . با حقوق عالی .فقط میخوام از مادر مطمئن باشم . هم از نظر جسمی و روحی سالم باشدو بچه مو در آرامش و سلامتی به دنیا بیاره . سنش حداکثر ۴۰ سال باشه. تلفن ۰۹۳۶۷۵۱۰۰۳۱

فاطمه [ 1399-04-26 ]
سلام و خداقوت خدمت شما دکتر ایزدی عزیز. با لطف خدا و زحمات دکتر ایزدی من با بار سوم تزریق باردار شدم و روزی هزار بار خداروشکر میکنم ایشالله همیشه سالم باشید و تمام زوج هایی ک ارزوی بچه دار شدنو دارند به ارزوشون برسونید.

نقطه اخر [ 1399-04-22 ]
باسلام به نقطه اخری رسیدم که مجبورم برا ۲تاپسرم و خانومم وحفظ خانوادم دست به اینکار بزنم : فروش مغزاستخوان فروش کبد فروش بیضه چپ لطفا اگه کسی دورتون هست که نیازمند هر یک از این عضوها هست شماره منو بدید باهاش صحبت کنم اهل شیرازم ۳۳ساله سالم و پاک پاک 09337022552

فرید محمودی [ 1399-04-22 ]
از تبریز مظاهم میشم اگر خانواده ای هزینه رفت و آمدم رو بدن حاضرم اسپرم رو اهدا کنم۰۹۱۴۶۵۸۹۸۱۲

زهره کریمی [ 1399-04-13 ]
اما من سه بار در اصفهان اسپرم اهدای انجام دادم نگرفته واقعا سخته چکار کنم پیش دکتر بهرامی

کامبیز [ 1399-04-08 ]
سلام، بنده آقای 27 ساله از شیراز هستم.رنگ مو قهوه ای مایل به بور. قد بلند و پوست سفید. ژن سالم و مقاوم. از لحاظ ارثی، خانوادگی دارای عمر طولانی و سلامت پایدار. مایل هستم به اهدای اسپرم 09906989211

بنیامین [ 1399-04-08 ]
با سلام خدمت دکتر ایزدی ک همه سعیو تلاششون برای شادکردن زوجین میکنن برای دکتر عزیزمون آقای ایزدی و همسرشون دعای خیر و سلامتی میکنم و از رییس حوزه اصفهان آقای مظاهری ی دنیا تشکر فراوان دارم باعث شادی دلها شدن تازه ی هفته اس خانمم آی یو آی کرده لطفا دعا کنید باراولمون هس باتشکر

بهار فرهادی [ 1399-03-30 ]
سلام اقای دکتر ، من و همسرم ۵ سال ازدواج کردیم و متاسفانه بچه دار نمیشیم و مشکل از همسرم هست تنها راهمون اسپرم اجاره ای هست ، ازتون میخوام کمکمون کنید و ما هم صاحب فرزند بشیم

کاوه [ 1399-03-25 ]
درود خدمت آقای دکتر و بقیه پرسنل مطب ، ما بعد از سه ماه مراجعه نتیجه گرفتیم . دستتون درد نکنه . بعد از اینکه بچه مون بدنیا اومد با گل و شیرینی میاییم مطبتون برای دست بوسی .

آیسان [ 1399-03-23 ]
سلام خسته نباشید ببخشید ما ۱۳ ساله ازدواج کردیم و ۶ بار آی وی اف انجام دادیم با میکرو اما اصلا جواب نگرفتیم انشالله میخوایم خدمتتون برسیم پناه بر خدا

سلمان دولتی [ 1399-03-21 ]
بنده 35سال،سن دارم برای رضایی خدا اسپرم اهدا میکنم هدیه ناقبل به من بدهند

رامین [ 1399-03-13 ]
بنده 32 ساله از شیراز از لحاظ جسمی کاملا سالم و ورزشکار هستم با قد 180 سانت دارای ضریب هوشی بالا اماده اهدا اسپرم با انجام تمامی آزمایشات هستم شماره تلفن 09300447816

فريده [ 1399-02-28 ]
درود خدمت آقاى دكتر وبقيه پرسنل مطب : واقعا كه ما بچه دار كه شديم هم آرامش و لذتمان دو چندان شد و هم بنياد خانواده مان استحكام يافت ، چون قبل از اينكه شما را پيدا كنيم گاهى به طلاق فكر ميكرديم و صحبتش را هم ميكرديم . تنها دليل صحبت از طلاق هم نداشتن بچه بود . تنها عاملى هم كه باعث شد جدا نشويم دوست داشتن همديگر بود . واقعا كه داشتن بچه موجب آرامش زندگى ميشود ، من اين موضوع را با گوشت و پوست خود لمس كردم . تشكر تشكر تشكر دعاتوووووووون ميكنيم .

کامبیز [ 1399-02-18 ]
سلام، بنده آقای 27 ساله از شیراز هستم. مایل هستم به اهدای اسپرم 09906989211

مادر [ 1399-02-17 ]
با عرض سلام و خسته نباشید. انشالله خدا شما رو خیر بده که گره از زندگی زوج ها باز میکنید. من و همسرم رو صاحب یه آقا پسر کردید که خداروشکر سالم و باهوشه. تا ابد دعاگوی شما هستیم. و هیچ کس بجز من و همسر در اطرافیان ما از این موضوع اطلاعی پیدا نکرد و مثل یک زوج که کاملا طبیعی فرزند دار شدند زندگیمون رو میکنیم. و بعد از خدای متعال مدیون لطف و بزرگواری شما هستیم

فرهاد فتحى [ 1399-02-03 ]
سلام دكتر دستتون واقعا درد نكنه كه زندگى بدون روح ما را شاداب و با نشاط كردى ، بچه ى ما الآن شش ماهه شه و هر موقع از سر كار ميام خونه ، بغلش كه ميكنم و ميبوسمش تمام خستگيم در ميره و تمام غمهاى عالم فراموشم ميشه و كلى انرژى ميگيرم

فاطمه [ 1398-12-14 ]
ماهم چن روز پیش. پیش دکتر ای یو ای کردیم برای ماهم دعاکنین مثبت بشه

ن ف [ 1398-12-10 ]
با عرض سلام، تا چند روز پیش اصلا اطلاعی نداشتم که همچین روشی تو ایران هم وجود داره، با چندتا سرچ کوچیک رسیدم به شما که توی شهرمون مشغول این کار هستید. خواستم اطلاع بدم بنده حاضرم اگر لازم باشه کمک کنم به کسایی که این عشق داشتن بچه رو کم دارن تو زندگیشون

م ه [ 1398-11-02 ]
سلام اقای دکتر ، اين پيام صرفا جهت تشكر و قدردانی از لطف بزرگ شماست . بنده حدود چهارسال پيش در مطب شما و به علت ناباروری همسرم اسپرم اهدائی گرفتيم و پس از بار اول و بدون مصرف هيچ دارويی بنده ٣ قلو باردار شدم. الان دوقلوها ی من ٤ ساله هستند و در آلمان زندگی ميكنيم . از اين بابت لازم دانستم مجددا از لطف شما تشكر و قدردانی كنم . با آرزوی بهترينها .

حمیدرحیم پور [ 1398-10-27 ]
بنام خدا بنده ۲۸سالمه مجرد علاقه دارم اسپرم مو اهدا کنم و چند زوجی که بچه دار نمیشن رو خوشحال کنم نیتم فقط همینه برامم پول مهم نیست فقط دعای خیرو معض رضای خدا انجام میدم و اگرم هدیه ایی بدهند قبول میکنم به شرطی که راضی باشند. بنده مشهد هستم.طبرسی شمالی یاعلی ۰۹۳۹۹۲۰۶۹۱۹

آرش [ 1398-10-20 ]
سلام دکتر جان. خیلی ممنون. مطالبتون بسیار مفید بود. خیلی عالی بود

درمانده [ 1398-07-22 ]
از جناب آقای دکتر کمال تشکر رو دارم که زندگی و شور و شوق دوباره به خانواده ها داده.اجرتون با سیدالشهدا

ناشناس [ 1398-07-12 ]
با سلام خدمت آقای دکتر ایذدی خیلی خیلی ممنون در سال ۱۳۹۱ بعد ۱۳ سال بچه دارشدیم خیلی طولانی شد اما بار دار شدم برای بچه دوم هم اقدام کردم انءشاللله نتیجه بگیرم با تشکر فراوان از شم و خانمتون آرزوی سلامتی وطول عمر زیاد از خدا

قاسم عبیات [ 1398-05-27 ]
سلام و عرض خسته نباشید خدمت آقای دکتر خداروشکر ک همچین دکترای تو کشورمون هس تا زندگی خیلیا ب خاطر نداشتن بچه از هم نپاشه

ناشناس [ 1398-05-26 ]
با سلام. ما دفعه اول تزریق نتیجه گرفتیم و در حال حاضر باردار هستم. خداوند شما و خانواده محترم رو حفظ کنه. تا ابد دعاتون میکنم.

اردشیر یوسفی [ 1398-02-31 ]
متشکر و سپاسگزار از دکتر ایزدی محبوب که تنها پزشکی است که درد ما مردان فاقد اسپرم را درک میکنه و با جدیت و پشتکار بفکر ماست

سپیده [ 1398-01-29 ]
سلام اول ازهمه ازخداممنونم که نعمت بچه دارشدن امثال مارادردستان آقای دکترقرارداد وبعدازخداوندبرای ایشان عمرطولانی وباعزت خواستارم من وهمسرم بعدازپنج سال ازدواج ودرمانهای زیادازجمله آی وی اف که هیچگونه نتیجه ایی نداشت توآخرین مرحله ثبت نام جنین اهدایی باآقای دکترآشناشدیم که بامراجعه ب مطب درحال حاظریه پسرخوشگل داریم واقعااول ازخداوبعدازآقای دکترخیلی تشکرمیکنم چون زندگی ما فقط یه بچه کم داشت وخداروشکر

بهادر [ 1397-12-11 ]
سلام هزاران مرتبه ازتون تشکر میکنم

امین [ 1397-11-30 ]
تشکر و سپاس از تمام پرسنل زحمتکش مطب دکتر ایزدی که با اقدامشان ما را صاحب فرزند می کنند و به رنج و درد ما پایان می دهند .

فریده [ 1397-10-28 ]
از ته دل و با تمام وجود میگم که دکتر ایزدی ممنون ممنون ممنون که زندگی ما رابا نشاط کردی .

فخری [ 1397-10-22 ]
سلام من ازآباده شیراز تماس میگیرم سال نودوپنج پیش شما امدم و بار چهارم جواب گرفتم وهمیشه دعاگوی شما و آرزوی سلامتی دارم پسرم اآلان یکسال و هشت ماهه است عکسشو تو واتس آپبرات فرستادم

زهرا [ 1397-10-14 ]
از صمیم قلب میگم که دکتر ایزدی دستتتت درد نکنه که با این کاری که کردی زندگی ما را متحّول کردی ، ما زندگی بی انگیزه ای داشتیم و داشتیم کم کم به جدائی فکر می کردیم که یکی از پزشکان که خدا خیرش بده شما را به ما معرفی کرد و با درمان شما ، خدا به ما یک دختر شیرین زبان و دوست داشتنی داد . آ لان دخترمون دو سال و نیمشه و میخوایم برای بجه ی دوم بیاییم پیشتون . چون وضعیت مالیمون کارمندیه تقاضای تخفیف دارم .

فرشته توکلی [ 1397-10-09 ]
باسلام آقای دکتر بسیار از لطفتون سپاسگزارم. بعد از ۱۰ سال زندگی مشترک، شور و نشاط را به زندگی ما هدیه کردید.از وقتی بچه دار شدیم خیلی زندگیمون شیرین تر شده. اجرتون با خدا

ارین اکبری [ 1397-09-30 ]
ما با دو بار مراجعه به شما نتیجه گرفتیم بچه مان الان 6 ماه است. زندگی مان خیلی گرم و شیرین شده است بچه را که میبینیم یاد شما هستیم و دعاتان میکنیم امیدوارم بقیه هم مثل ما جواب بگیرند

حسین یوسفی [ 1397-09-20 ]
تشکر فراوان از جناب دکتر ایزدی و پرسنل مطبشان که با کار منحصر به فردی که انجام دادید امید وآرامش را به زندگی ما باز گردانیدید . ما از یکی از شهرهای استان کرمان توسط سایت شما راپیدا کردیم و با دو بار مراجعه به شمادراصفهان نتیجه گرفتیم . همیشه دعاگویتان هستیم . نمی دانم چرا در کرمان و یزد کسی اینکار را انجام نمی دهد .

نسیم وکیلی [ 1396-12-20 ]
ممنون از همه پزشکان وپرسنل واشخاص اهدا اسپرم.کارتون بسیارزیباست.شماشادی روبه خونواده هاهدیه میدید.ازتون سپاسگزارم.

مهدی [ 1395-08-28 ]
سلام و درود فراوان بر جناب دکتر ایزدی و همسر مهربانم خانم دکتر .آرزوی سلامتی و طول عمر خدمت شما دارم که باعث تغییر و ایجاد انگیزه پس از ۱۴ سال برامون شدید اونم در اولین بار .پاینده و پیروز باشید و سایتون مستدام

علی [ 1395-07-04 ]
سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر و تمام پرسنل محترم ایشان خدا اجر شما رو میده و اینم بس و من هیچکس فقط آرزوی سلامتی و تندرستی و افتخار برای شما میکنم تا همیشه در این راه پیروز و سلامت باشد و همسال منو از درد و رنج نجات بدید.

کاظمی [ 1395-03-28 ]
سلام باتشکر از مقاله خیلی خوبتون باید عرض کنم که من 1جوونه30ساله متاهلم،که مشکل ناباروری داشتم،که این مشکل هزارتامشکل دیگه مثله اختلاف باخانمم،باخانوادش، وحتی فکو فامیل پیدا کرده بودم متاسفانه حتی به خاطرحرفاشون رفت و امدم باهاشون به صفر رسیده بودم خودم و خانمم افسرده شده بودیم داشتن 1بچه رویا شده بود،تااینکه خدمتتون رسیدم و با لطفی که اول خدا و بعد شما کردید ورق زندگی برگشت. خداخیرتون بده.جا داره از مراجع تقلید عزیز که این اجازه را به زوجها دادند تشکر میکنم واقعا بدون بچه زندگی وحشتناکه.

زری [ 1394-07-30 ]
با سلام. ما از اسپرم اهدایی استفاده کردیم و صاحب فرزند پسر شدیم. واقعا اجر دکتر ایزدی رو خود پروردگار بدهد..که زندگی مارو متحول کرد

لیلا [ 1393-09-01 ]
سلام واقعأ ممنونیم که باعث شدید شرایط اهدای اسپرم در کشور به راحتی فراهم بشه

علی [ 1393-04-20 ]
سلام کارتون ستودنیه دیگه نمیدونم چی بگم

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام ( مستعار یا واقعی ) :
تلفن ( اختیاری ) :
ایمیل ( اختیاری ) :
متن پیـام :