اسپرم اهدایی ( 36 31 36 32-031 ) بارداری با اسپرم اهدایی
رحم اجاره ای
مراقبتهای قبل از بارداری با اسپرم اهدایی
مراقبت بعد از بارداری با اسپرم اهدایی
تعیین جنسیت 36 31 36 32-031
اسپرم اهدایی ( 36 31 36 32-031 ) بارداری با اسپرم اهدایی
جنین اهدایی ( 36 31 36 32 )031  جنین اهدائی اصفهان

اسپرم اهدایی ( 36 31 36 32-031 ) بارداری با اسپرم اهدایی

« وجود کودک در خانواده باعث همبستگی بیشتر و آرامش زوجین می شود »

این مقاله در هفت عنوان شرح داده می شود
1 - مقدمه 2 - روش انجام کار 3 - مسائل شرعی 4 - قانون و اسپرم اهدایی 5 - مسائل ژنتیک 6 - شرایط اهداکنندگان اسپرم 7 - کاربرد تلقیح اسپرم اهدائی

مقدمه
خلقت بشر بدین صورت است که سالهای اول ازدواج بیشتربه فکر لذت و خوشگذرانی ، و کمتر به فکر داشتن فرزند است . با گذشت زمان ، از میزان لذت و خوشی کاسته شده ، جای آن را آرزوی داشتن فرزند و بزرگ کردن آنها ، و لذت پدر یا مادر بودن میگیرد.
بدون فرزند زندگی کردن باعث ایجاد مشکلات روحی ، عاطفی و اجتماعی به زن یا شوهر یا هر دومیگردد . زن و شوهر حساس و زودرنج میشوند و با پیش آمدن کوچکترین مشکل یا خودخوری میکنند یا پرخاشگر میشوند . ارتباط زوج بدون فرزند با فامیلهای دارای فرزند از حالت عادی خارج می شود واز نعمت معاشرت تاحدود زیادی محروم می شوند . عده ای از اطرافیان از روی دلسوزی ، و عده ای دیگر به دلیل کنجکاوی بیجا در مورد ناباروری آنها ، پرسش یا راهنمایی درمانی میکنند که در هر دو صورت باعث به هم خوردن تعادل روحی روانی زوجین می شود.
برخی از آشنایان نادان موقع بروز اختلاف با زوج بدون فرزند ، برای سرکوب آنها مسئله نداشتن فرزند را با الفاظ بد (مثل اجاق کور بودن و ....) به رخ آنها می کشند و موجب آزردگی خاطر آنها می شوند. امید به آینده در اینگونه زوجها کمرنگ میشود ، در عده ای طلاق روحی یا عاطفی ایجاد می شود و در عده ی کمتری طلاق رسمی رخ می دهد. اینگونه زوجها در سنین بالا مثل بقیه ی مردم ، حامی مناسب ( فرزند ) ندارند و این مسئله نیز آنها را زجر می دهد .
بنا به این دلائل ما پزشکان وظیفه ی خود می دانیم که به منظور از بین بردن درد و رنج زوجهای فاقد فرزند با درنظر گرفتن مسائل شرعی - قانونی - پزشکی واجتماعی ، این زوجها را صاحب فرزند کنیم . در اینجا راجع به درمانِ یکی از علل ناباروری که آزوسپرمی ( فقدان اسپرم ) می باشد ، توضیحاتی می دهیم .

ناباروری مردان و اسپرم اهدایی

کاربرد تلقیح اسپرم اهدایی موارد زیر است :
1- زمانی که با هیچیک از روشهای درمانی موفق به دریافت اسپرم از مرد نشویم.
2- موقعی که موفق به دریافت اسپرم می شویم ولی اسپرم ها مرده و نا کارآمد هستند.
3- در مواردی که شوهر اسپرم زنده دارد ولی بعلت ابتلا به یک بیماری ارثی صعب العلاج می خواهند از بروز بیماری در فرزندشان پیشگیری شود.
4- مو قعی که مرد ناقل یک ناهنجاری کروموزومی می باشد.
لازم است زوج نابارور علت ناباروری خود را بدانند و اطمینان حاصل کنند که بدون دریافت اسپرم اهدایی صاحب فرزند سالم نمی شوند و اینکار پس از بررسیهای کامل پزشکی مشخص می گردد .

روش انجام کار :
پس از انجام آزمایشات لازم خونی روی گیرنده ی اسپرم ( که نرمال بودن عوامل هورمونیِ موثر در بارداری تائید شود ) داروی تحریک تخمک گذاری+ ویتامینهای لازم داده می شود تا تخمک گذاری بهتری صورت گیرد . به کمک سونوگرافی و / یا انجام تست تخمک گذاری در ایام نزدیک به تخمک گذاری ( روز 11تا 13 سیکل ماهانه ) زمان تخمک گذاری تعیین می شود . رضایت نامه از زوج گیرنده ی اسپرم ( مبنی بر دریافت اسپرم اهدایی ) گرفته می شود . با توجه به مشخصات ظاهری آنها اهدا کننده ی مناسب در نظر گرفته می شود .
روز تخمک گذاری تلقیح اسپرم در مطب به روش IUI و بدون بیهوشی انجام می شود و پس از نیمساعت استراحت به منزل می روید . در منزل نیاز به استراحت نیست و انجام کارهای خانه داری اشکالی ندارد ، فقط از انجام کارهای سنگین و ورزشهای پرشی یا سنگین باید خوداری کنند . باید بدانید که استرس و درگیری و اضطراب شدید احتمال حاملگی را کم می کند .
چنانچه تمایل دارید دقیقتر بدانید که تلقیح چگونه انجام می شود ، در قسمت { مطالب و مقالات } مطلب IUI را مطالعه کنید .اگر با موبایل به اینترنت وصل شده اید ، ابتدا روی مربع کنارگزینۀ { منو } که در گوشۀ بالا میباشد کلیک کنید بعد روی { مطالب و مقالات } کلیک کنید تا بتوانید { IUI } را انتخاب و مطالعه کنید .
آی یو آی در تلقیح اسپرم اهدایی
نمای شماتیک IUI
تلقیح اسپرم تقریبا بدون درد است و عوارض یا خطرات بدی ندارد .عوارض جزئی که گاهاً دیده می شود عبارتست از : درد شکم - لکه بینی - عفونت - تحریک بیش از حد تخمدان ( بخاطر مصرف داروهای محرک تخمک گذاری ) .
تلقیح اسپرم توسط دکتر عنایت الله ایزدی نیاز به بیهوشی یا بی حسی موضعی یا مصرف قرص مسکن ندارد .
بیماریهای تب دار ( مثل آنفلوآنزا ) واسترسهای شدید ( دعوا - گریه زاری - دلهرۀ شدید ) باعث اختلال در تخمک گذاری می شود وبهتر است دراین چنین حالاتی تلقیح اسپرم به تعویق افتد .
شانس حاملگی در خا نمهای جوان ( زیر 30 سال ) بیشتر است . از 30 سالگی به بعد بتدریج کم می شود طوریکه شانس بارداری در افراد 40 ساله حدود یک سوم افراد 30 ساله است .
وجود بعضی بیماریها مثل آندومتریوز - کم کاری تیروئید - عفونت - ضعیف بودن کیفیت تخمک و انسداد نسبی لوله ها احتمال باردار شدن را کم می کند .
مصرف چای بمقدار بیش از عرف ، الکل ، نوشابه ، سیگار ، قلیان و قهوه نیز احتمال بارداری را کم می کند . بنا براین مراجعین محترم باید آمادگی انجام 5 تا 10 دفعه تلقیح را داشته باشند .
پس از اینکه حامله شدید ، مقاله ی << مراقبتهای بارداری >> را مطالعه کنید و به آن عمل کنید تا نوزاد سالمتری بدنیا آورید .
چنانچه شما ساکن اصفهان نیستید و از راه دوری مثل تهران ، شیراز ، اهوازیا ... می خواهید مراجعه کنید ، بخاطر رفت وآمد کمتر ، می توانید با تماس تلفنی و معرفی نمودن همکار متخصص زنان در شهرتان ، کارهای مقدماتی را تحت نظر ایشان در شهرتان انجام دهید که همان دفعۀ اول مراجعه به اصفهان IUI با اسپرم اهدایی شوید .

روش انتقال اسپرم اهدایی

روزی که قرار است انتقال اسپرم به روش آی یو آی انجام شود فرد اهدا کننده در مرکزی که قرار است آی یو آی انجام شود حاضر می شود ، ظرف جمع آوری نمونه در اختیار ش گذاشته می شود . اگر اهدا کننده مجرد باشد به روش خود ارضایی و اگر متاهل باشد بکمک همسرش با نزدیکی ناقص نمونۀ نطفه را تهیه و در ظرف مخصوص شیشه ای می ریزد .
نمونۀ اسپرم در محفظه ای بنام بن ماری گذاشته می شود . این محفظه درجۀ حرارت ثابت 37 دارد . پس از ربع ساعت نمونه با محلولهای خاص تقویت اسپرم مخلوط و سانتریفیوژ می شود تا اسپرمهای مرغوب از اسپرمهای بدرد نخور جدا شود .این کارها یک تا دوساعت زمان می برد .
سپس اسپرمهای مرغوب که تحرک عالی دارند و درمحلول مغذی اسپرم شناور هستند با سرنگ انسولینی و کاتتر مخصوص کشیده شده و بکمک اسپکولوم مطابق آنچه که در تصویر قسمت قبلی دیده می شود در عمق رحم تلقیح می شود . این روش انتقال اسپرم اهدایی معمولا بدون درد یا با درد مختصر ( قابل تحمل ) همراه می باشد .

مسائل شرعی:
خوشبختانه تعدادی از مراجع محترم تقلید فتوا داده اند که تلقیح اسپرم فرد غریبه به داخل رحم زن به منظور بارداری اشکال شرعی ندارد، ولی در مورد ارث و محرمّیت احتیاط باید مراعات شود .
تعدادی از مراجع محترم تقلید نیز تلقیح اسپرم اهدائی را جایز ندانسته اند .
زوجهائی که مرجع تقلیدشان مخالف تلقیح اسپرم اهدائی می باشد و تمایل دارند از این نوع درمان بهره مند شوند ، می توانند مطابق بند 19 از احکام تقلید که اول تمام رساله ها نوشته شده بعضی مسائل را از مرجع تقلید دیگری که از نظر علمی همتراز مرجع تقلید خودشان باشد ، تقلید کنند .
سه نفر از مراجع تقلید ( آقایان مکارم - سیستانی و صانعی ) IVF با اسپرم اهدائی را جایز می دانند .
پدر شرعی فرزند باید توجه داشته باشد که تمام وظایف پدری ( مخارج طفل - محبت - نگهداری - تربیت ومواظبت ) از نظر شرعی به عهده اوست و چنانچه در انجام وظایف پدر بودن در حق طفل کوتاهی کند از نظر شرعی مسئول خواهد بود .
چنانچه در مورد مسائل شرعی خواهان دانستن مطالب بیشتری هستید مقاله ی مسائل شرعی اسپرم اهدائی را هم مطالعه کنید . { 1- کلیک منو 2- کلیک مطالب و مقالات 3- کلیک مسائل شرعی اسپرم اهدایی }
علت اینکه اسپرم اهدایی در اصفهان با مخالفت کمتری روبرو شده و انجام می شود ولی در سایر شهرها بسختی قابل انجام است ، این است که آیت الله مظاهری رئیس حوزه علمیه اصفهان یکی از علمائیست که مجوّز تلقیح اسپرم اهدایی را صادر کرده است .
کودک متولد شده در روش اسپرم اهدایی

قانون و اسپرم اهدائی

در ایران برای اسپرم اهدائی قانون تصویب نشده و پزشکانی که این کار را انجام می دهند ، آنچه را که معقول به نظر میرسد ( ومقداری هم بر گرفته از قوانین کشورهای دیگر ) انجام می دهند .
مجلس شورای اسلامی برای جنین اهدائی قانون تصویب کرده ولی برای اسپرم یا تخمک اهدائی قانونی تا بحال ( سال 97 ) تصویب نکرده است .
البته عدم تصویب قانون به معنای غیر قانونی بودن آن نیست ، بلکه کار غیر قانونی به عملی گفته می شود که قانون آنرا منع کرده وبرای کسی که آن کار را انجام دهد مجازات تعیین کرده ( مثل سقط جنین - دزدی - چاقو کشی و... ) .
به بیان دیگر لایحه ی تلقیح اسپرم اهدائی تا کنون به مجلس ارائه نشده که مجلس راجع به این موضوع وارد بجث شود ( مثل بسیاری از موضوعات دیگر که تاکنون مجلس وارد بحث آن نشده است از قبیل رحم اجاره ای و تخمک اهدائی و... ).
مراکز ناباروری حدود 20 سال است منتظرند که مجلس قانون آنرا تصویب کند .
انتظار می رود که وزارت بهداشت و درمان با همکاری سازمان نظام پزشکی پیش نویس قانون اسپرم اهدایی را تهیه کنند و به مجلس ارائه دهند تا مجلس وارد بحث این موضوع شود و قانون آنراتصویب کند .
تاکنون ( سال 1400 ) پس از گذشت 29 سال از صدور فتوای تلقیح اسپرم هیچ قانون، یا آئین نامه ای درمورد اهدای اسپرم در ایران تدوین یا تصویب نشده است یعنی انجام اهدای اسپرم همانطور که قانونی ندارد، منعی هم ندارد .
در شناسنامۀ نوزاد حاصل از تلقیح اسپرم اهدایی ذکری ازنام اهدا کنندۀ اسپرم نمی شود . کسانیکه تخمک اهدائی میگیرند نیز در شناسنامۀ نوزاد ، نام اهداکننده ی تخمک نوشته نمی شود ولی در شناسنامۀ نوزادان حاصل از جنین اهدایی نام زوج اهداکنندۀ جنین نوشته می شود .

کانال اینستاگرام = izadidr.ir

مسائل ژنتیکی :
با دریافت اسپرم اهدائی پنجاه درصد خصوصیات ارثی نوزاد به مادر و 50% دیگر به شخص اهداء کننده می رود و بخاطر اینکه سعی می شود اهداء کننده شبیه شوهر انتخاب شود ، فرزند با والدین شباهت پیدا می کند و تعلق خاطر بیشتری نسبت به فرزند در خانواده ایجاد می شود .
در صورتیکه اگر از جنین اهدائی استفاده کنید با وجود اینکه جنین در رحم گیرنده رشد میکند ، تمام خصوصیات ارثی بچه به صاحبان اسپرم+تخمک می رود و به احتمال زیاد بچه هیچ شباهتی به گیرندگان جنین پیدا نمی کند ، و بعداٌ بطور مکرر توسط آشنایان با این سوال مواجه می شوید که ( بچه ی شما به کی رفته !؟ اینکه هیچ شباهتی به شما نداره ! ) و این سوالات آرامش را از شما می گیرد .
بخاطر اینکه احتمال ازدواج بین بچه های متولد شده از اسپرم یک اهدا کننده وجود نداشته باشد ، مطابق آنچه در مراکز ناباروری کشورهای پیشرفته ی دنیا انجام می شود ، از هر اهدا کننده اسپرم پس از اینکه 10 - 15 فرزند بوجود آمد با او قطع همکاری می شود تا تعداد فرزندان به دنیا آمده از یک اهدا کننده زیاد نباشد و در نتیجه احتمال ازدواج بین اینگونه فرزندان خیلی کم و نادر باشد .
با این وجود با انجام آزمایش DNA می توان نگرانی در این مورد را کلاً از بین برد .
آزمایش دی ان آ ( DNA ) دختر و پسری که می خواهند ازدواج کنند ( بدون آزمایش DNA دهنده ی اسپرم وهمچنین بدون آزمایش DNA والدینشان ) با احتمال 85% مشخص می کند که این دو نفر چه نسبتی دارند .
اگر فرزند شما با شخصی می خواهد ازدواج کند که پدر و مادرش زنده هستند و آزمایش دی - ان - آ از آنها هم تهیه شود با اطمینان 100% مشخص می گردد که این دو جوان نسبتی با هم دارند یا خیر .
امّا اگریکی از والدینش زنده و دیگری فوت کرده وشما ( مادر واقعی ) هم در قید حیات هستید با آزمایش DNA شما چهار نفر با اطمینان 98% می توان پی برد که این دو نفری که می خواهند ازدواج کنند نسبتی با هم دارند یا خیر .
به بیان دیگر فرزند حاصل از تلقیح اسپرم اهدائی چون مادرش معلوم و پدرژنتیکی او نا معلوم است ، کافیست دو والد از سه والدِ معلوم این دختر و پسر زنده باشند تا با اطمینان 100- 98 % مشخص شود این دو نفربا هم نسبتی دارند یا خیر .
اگر از مجموع سه والدِ معلومی که این پسر و دختر دارند فقط یک نفر زنده باشد و دو والد دیگر فوت کرده باشند ، با آزمایش دی - ان - آ این سه نفر ( دو نامزد + یک والد ) با احتمال 93 % نشان داده خواهد شد که این دو جوانی که می خواهند با هم ازدواج کنند نسبتی با هم دارند یا خیر .
با این وجود جهت رعایت احتیاط بیشتر ، نمونه خون اهداکنندگانِ اسپرمِ این مطب در مرکز پزشکی قانونی اصفهان ( بخش آزمایشگاه DNA ) نگهداری شده است ، تا چنانچه در سالهای بعد نیازی به آزمایش DNA اهداکنندگان شد ( در مواردیکه فقط یک والد از سه والد زنده باشد و دو والد دیگر فوت کرده باشند ) خون اهداکننده در دسترس باشد .
آزمایش DNA فعلاً در آزمایشگاهای مراکز پزشکی قانونی وآزمایشگاههای ژنتیک انجام می شود ، ولی در آینده با پیشرفت علم در آزمایشگاههای دیگر هم انجام می شود .
جهت مزید اطلاع شما ، اگر فرزندخوانده ای از اداره ی بهزیستی گرفته اید و بزرگ کرده اید و اکنون به سن ازدواج رسیده است ، و این نگرانی برایتان پیش آمده که آیا این شخصی که می خواهد با او ازدواج کند فامیل محرمش نباشد ؟ ؟ ( و ازدواج با او حرام باشد ) ؟
پاسخ علمی : نظر به اینکه فرزند خوانده ، هر دو والدش نا مشخص است ، آزمایش دی ان آ این دو نفر که می خواهند با هم ازدواج کنند با ضریب اطمینان 85% نشان می دهد که این دو نفر قرابت فامیلی دارند یا خیر .
چنانچه یکی از والدینِ نامزدِ مورد نظر زنده باشد و آزمایش از او هم گرفته شود با اطمینان 93% مشخص می شود که این دو نسبتی دارند یا خیر .
واگر پدر و مادرِ نامزد هر دو زنده باشند و آزمایش DNA از این دو نفر هم گرفته شود با اطمینان 100% نشان داده خواهد شد که این دو جوانِ دم بخت ، نسبتی با هم دارند یا خیر .

اسپرم اهدایی در اصفهان

اسپرم اهدایی در تهران

برای زوجهای آزوسپرم تهرانی عجیب است که چرا در تهران به این بزرگی هیچ مرکز یا مطبی بطور علنی اینکار را انجام نمی دهد ، ولی در اصفهان انجام می شود و مخالفتی هم با آن نمی شود .
جهت اطلاعتان عرض کنم که در دو مرکز ناباروری تهران و 2-3 مطب در سالهای 90 تا 95 اینکاربصورت نیمه علنی انجام می شد . تا اینکه وزارت بهداشت و درمان متوجه شد و با آنها برخورد کرد واز آنها تعهد گرفت که اینکار را تکرار نکنند .
اکنون در 1-2 مرکز ناباروری تهران تلقیح اسپرم اهدایی به روش IVF ، مخفیانه و بدون ثبت در پرونده با هزینۀ گزاف انجام می شود .

اسپرم اهدایی در شیراز

در شیراز شهر شعر وشاعری نیز متاسفانه مرکزی برای تلقیح اسپرم اهدایی وجود ندارد و تعدادی از همکاران زنان شیراز، زوجهای آزوسپرم را به ما در اصفهان معرفی می کنند .
به دو دلیل در اصفهان با کار ما مخالفتی نمی شود . یکی جایز دانستن تلقیح اسپرم اهدایی توسط رئیس حوزه علمیه اصفهان ( آیت الله مظاهری ) و دیگری قانع کردن سازمان نظام پزشکی نسبت به این موضوع که انجام اینکار موجب استحکام پیوند زناشوئی و پیشگیری از طلاق و ایجاد آرامش در آنها می شود .
تلقیح اسپرم اهدایی مخالف هیچ قانون یا هیچیک از آئین نامه های سازمان نظام پزشکی هم نیست . پس در حالیکه در تمام مراکز ناباروری کشورهای پیشرفتۀ دنیا انجام می شود ، چرا در ایران نباید انجام شود ؟

شرایط اهدا کنندگان اسپرم

1- سن اهدا کننده گان باید کمتر از40 وبالاتر از 18سال ومجرد یا متاهل می توانند باشند .
2- قدرت باروری اهدا کننده ی اسپرم باید خوب یا عالی باشد ( ضعیف یا متوسط نباشد ) که با انجام آزمایش اسپرم مشخص می گردد .
3- فاقد هر گونه بیماری ارثی ( مثل تالاسمی ) و واگیردار ( مثل ایدزو هپپس اتیت و ... ) و اعتیاد باشد ، که با آزمایش خون معلوم می شود .
4- آگاهانه رضایت به اهداء اسپرم داشته باشد که در جلسه مشاوره ارزیابی می شود .
5- دارای تناسب اندام باشد وتمام اجزا صورت بدون عیب باشد و ضریب هوشی بالاتر از میانگین جامعه داشته باشد .
6- از نظر روحی - روانی و اجتماعی کاملا طبیعی باشد .
7-شیوه ی زندگی سالمی داشته باشید ( رژیم غذائی سالم - عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی )
8- در فامیل درجه یک ( خواهران- برادران- والدین - فرزندان ) ودرجه ی دو ( پدربزرگ - عمو - خاله - فرزندان برادروخواهر ) هیچ نوع بیماری ارثی وجود نداشته باشد .
9- خودرا در معرض خطرعفونتهای منتقله از راه جنسی قرار ندهد ( خوداری از تماس جنسی با زنهای فاحشه )
10- هدف ونیّت اهداکننده در درجه ی اول باید خیرخواهانه باشد ، ودریافت پول اولویت بعدی باشد . کسانیکه دیدشان صرفا کسب درآمد باشد پذیرفته نمی شوند .
اهداکنندگان از نظر مذهبی ، فرهنگی و اجتماعی متناسب با گیرنده گان انتخاب می شوند .
در حال حاضر چون تقریبا تمام متقاضیان گرفتن اسپرم اهدائی مطب ما، مسلمان شیعه ی ایرانی هستند ، اهداکنندگانی که ما انتخاب کرده ایم نیز مسلمانِ شیعه و عمد تاً اصفهانی هستند .
خصوصیات ارثی قابل انتقالِ اهدا کننده ( مثل رنگ چشم و رنگ مو و اندازه قد ) با زوج گیرنده تطابق داده می شود .
به اهدا کننده ی اسپرم ، هیچگونه اطلاعاتی در مورد زوج گیرنده ی اسپرم داده نمی شود .
تنها نکته ای که اهدا کننده می داند اینست که اطلاع دارد که نطفه اش برای زوجی عقیم و ناشناس مورد استفاده قرار می گیرد .
همچنین به گیرنده ی اسپرم نیز اسم و آدرس دهنده ی اسپرم داده نمی شود ، ولی چنانچه مایل باشند گروه خون و رنگ چشم واندازه ی قد و سن تقریبی اهدا کننده گفته می شود .
چنانچه در انتخاب جنسیت بچه حساسیت دارید و تمایلتان به جنسی خاص بیشتر است مطلب { تعیین جنسیت } را مطالغه کنید .( 1- کلیک روی مربع کنار گزینه منو 2- کلیک مطالب و مقالات 3- کلیک روی مطلب تعیین جنسیت )
دختر یا پسر در روش اسپرم اهدایی

توصیه می کنیم که مطلب { مراقبتهای قبل از بارداری } را نیزاز همان قسمت { مطالب و مقالات } پیداکنید و مطالعه کنید . اگر با موبایل به اینترنت متصل شده اید برای دسترسی به مطالب و مقالات اول روی (( منو )) کلیک کنید .
در قست پائین همین صفحه عنوان های 15 مقاله ( از جمله مقالۀ مراقبتهای قبل از بارداری ) دیده می شود که روی هر کدام که خواستید مطالعه کنید کلیک کنید تا باز شود و مطالعه کنید .
اگر میخواهید در مورد اسپرم اهدایی با بیانی دیگر مطالبی بخوانید ، به سایت izadidr.com بروید و مطلب اسپرم اهدایی را مطالعه کنید .
در اینجا کروکی مطب به آدرس : خ شمس آبادی - روبروی بیمارستان سینا - اول کوچه شماره 32 - مطب دکتر ایزدی نشان داده می شود .

کروکی مطب دکتر ایزدی

در پائین ترین قسمت این صفحه آدرس مطب در نقشه گوگل نیز دیده می شود .

کسانیکه تمایل دارند در قسمت « نظرات کاربران در باره این مطلب » نظر خود را بنویسند ، به این پنج موضوع توجّه کنند که :
1- برای ثبت نظریه فقط به اسم ( نام واقعی یا مستعار ) نیاز است . نوشتن ایمیل و شماره ی موبایل هم اختیاری است ( ضروری نیست )
2- اگر شماره ی موبایل نوشتید . شما ره ی شما در معرض دیدعموم قرار نمی گیرد .
3- اگر سوالی دارید در قسمت نظرات کاربران تایپ کنید تا پاسخ دهم . ویا در اینستاگرام مطرح کنید تا جواب دهم .
4- نظریه شما 2-3 روزبعد ، پس از رویت ، تائید و در صورت لزوم جواب داده میشود و قابل نمایش می شود .

مقاله مرتبط : مراقبتهای قبل از بارداری با اسپرم اهدایی

لینکهای مرتبط 1- پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت العظمی مظاهری ( http://www.almazaheri.ir )

2- پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت العظمی خامنه ای ( www.khamenei.ir )

3- پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت العظمی مکارم شیرازی ( https://makarem.ir )

اهدای اسپرم و کودک

کانال اینستاگرام = izadidr.ir


آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

یاسین [ 1401-05-17 ]
سلام خدمت اقای دکتر ایزدی و همکارانش ، میخواستم از اقای دکتر تشکر کنم که بعد از چهارسال انتظار و ناامیدی ، منو به زندگی امیدوار کردند . الان که با تزریق دوم باردار شدم از خوشحالی در پوستم نمی گنجم . ممنونم ازتون عزیزای من . . .

مـریم م [ 1401-04-27 ]
با سلام خدمت اقای دکتر عزیز. بنده برای فرزند دوم میخوام اقدام کنم ، نمیخوام اختلاف سنی بین بچه هام زیاد باشه . یا کسی شک کنه ک واسه دومی دیر بشه .الان دوران شیر دهی هستم .ایا میشه در دوران شیر دهی برای بچه ی دوم اقدام کنم.با تشکر ، جواب : بهتر است بعد از اینکه بچه ات حداقل یکسالگی را پشت سر گذاشت ، شروع به اقدام کنی .

محیا [ 1401-04-19 ]
با سلام خدمت دکتر عزیز ، ازتون خیلی سپاسگزارم . من و شوهرم پس از 8 سال و بعد از دوبار مراجعه پیش شما طعم شیرین پدر و مادر شدن را چشیدیم . واقعا از شما نهایت تشکر رو داریم که دل ما را شاد کردید .

زندگی [ 1401-04-11 ]
باعرض سلام وخداقوت خدمت آقای دکترایزدی بزرگوار وپرسنل خوب ومهربونشون. ازتون بسیار ممنونم که خیلی از زندگیها رو نجات بخشیدین وچراغ خونه ما هم مجددا با حاملگی دوم با لطف خدا و زحمات شما روشن شد. سلامتی وطول عمر باعزت از خداوند منان براتون خواهانم. بچه اولم سالم و زیباست و الآن جلوم داره بازی میکنه واز دیدنش لذت می برم . از خدا میخوام که این لذت را نصیب تمام مراجعین مطب دکتر ایزدی کنه .دومی رو هم که الان باردارم ، با تزریق دوم باردار شدم . سپاس بسیار . . .

معجزه [ 1401-04-08 ]
سلام وخسته نباشیدخدمت آقای دکتروهمسرمحترمشان،امیدوارم که همیشه سالم وسلامت باشند.من بعداز۶سال نازایی بادومین تزریق پیش آقای دکترخداروشکرباردارشدم والان هفته ی۱۸بارداری هستم وخیلی خیلی خوشحالم.ازآقای دکترایزدی وهمسرمحترمشان بسیارسپاسگزارم.امیدوارم همیشه سالم وسلامت باشند

پناه [ 1401-03-31 ]
دکتر کاربلد سلام ، من بعداز 8سال ناامیدی درست در اوج ناامیدی بودم که خدا شما رو سر راه ما گذاشت . بارسوم تزریق باردارشدم و9ماه بعد صاحب زیباترین و باهوش ترین دختر دنیا شدم . کاش وضعیت مالی من اجازه میداد و باز برای بارداری بعدی میتونستم بیام تزریق کنم . دمتون گرم کاربلدها . . . علی یارتون . . .

سیدمصطفی نقیب [ 1401-03-19 ]
سن ۳۰ سال قد ۱۹۸ رنگ پوست سفید چارچوب بدن استاندارد بدون هیچ گونه عیب نقص اهدا اسپرم

معجزه الهی [ 1401-03-18 ]
باعرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر و همسر محترمشان : امیدوارم که آقای دکتر همیشه سالم وسلامت و درپناه خداوند در خدمت به مراجعین باشند . من بعداز هشت سال نازایی و سه بار کاشت جنین و بی نتیجه شدن آن ، با اولین تزریق پیش آقای دکتر و خانمشان ، باردار شدم . از خوشحالی سر از پا نمی شناسم . تازه الان هم فهمیدم که دوقلوهستند . سپاسگزارم جناب دکترایزدی . الهی سالهای سال زنده و سالم باشید تا بتونید آرزوی عدۀ بیشتری مثل ما را برآورده کنید .

آوش [ 1401-03-06 ]
با سلام و احترام خدمت آقای دکتر و سرکار خانم سینایی بنده و همسرم برای دومین مرتبه خدمت شما رسیدیم. اولین مرتبه که آی یو آی انجام شد حدودا ۶ سال پیش بود و همون مرتبه اول نتیجه مثبت شد. دو سه هفته پیش مجددا و برای فرزند دوم خدمت رسیدیم که خداروشکر آزمایش بارداری همسرم مثبت شده. با تمام وجود از شما دو عزیز سپاسگزارم بعد از خدا لطف شما عزیزان بود که زندگی ما زیباتر شد و برای شما و عزیزانتون آرزوی بهترینهارو دارم.

فاطمه [ 1401-03-03 ]
سلام وعرض ادب من ازگیرندگان اسپرم اهدایی مطب شماهستم ، یک سوال خیلی ذهنم رادر گیر کرده که چرا از گروه خونی من وهمسرم سوال نشد واینکه چرا اسپرم را با هرگروه خونی که باشد حتی اگر مخالف گروه خونی ما باشدتزریق میکنید؟ آیا بعدا مشکلی پیش نمیاد . جواب : همانطور که هنگام ازدواج گروه خونی عروس و داماد آزمایش نمی شود ، در اینجا نیز رعایت گروه خونی ضرورتی ندارد .

ماهلین [ 1401-02-25 ]
با سلام و یه دنیا تشکر از دکتر ایزدی عزیز انشاالله همیشه موفق و سلامت باشید که بعد از 15سال به زندگی من روشنایی بخشیدین

عباس معاوی [ 1401-02-24 ]
سلام من آزواسپرمم 8سال ازدواج کردم دنبال اسپرم اهدایی هستم ممنون میشم کمکم کنید

گندم [ 1401-02-23 ]
باسلام خدمت آقای دکتر و پرسنل محترمشون من بعد از ۶ سال با اولین انتقال مثبت شدم و الان هفته ۱۱ بارداری هستم ، یه دنیا ازتون ممنونم

ثریا [ 1401-02-06 ]
سلام خدمت آقای دکتر و همسر محترمشان : از شما تشکرو قدر دانی میکنم ، من بعد از ۱۳ سال باردار شدم ، انشالله خداوند به شما سلامتی و عمر با عزت بده ، و هیچ زن و شوهری در حسرت فرزند نباشه

دلارام [ 1400-12-21 ]
باسلام خدمت دکتر ایزدی عزیز، من بعد از ۸سال زندگی بی ثمر ، با اولین تزریق پیش شما حامله شدم ، روحیه مان عوض شد ، شاد و سرمست شدیم .ممنون از شما و تیم حرفه ایتان ،سایه تون مستدام باد ترنم

حمیده [ 1400-12-17 ]
سلام خدمت دکتر ایزدی و پرسنل محترم من باراول تزریق باردار شدم از همه عوامل ممنون و سپاسگزارم

بهار [ 1400-12-12 ]
سلام خسته نباشید اگر کسی پیش اقای دکتر تزریق انجام داده و باردار شده ی لطف کنه ب شماره من ۰۹۱۶۲۱۷۸۴۵۵پی ام بده

علی ب [ 1400-12-10 ]
سلام ، خانمی هستم که نیاز به اسپرم اهدایی دارم . سنم ۴۶ سال است . امکان موفقیت هست؟ جواب : احتمال موفقیت با توجه به سن شما کم است . آزمایش و سونو که تهیه شود جواب دقیق تری میتوان داد .

عسل [ 1400-11-23 ]
با عرض سلام و خداقوت به شما دکتر عزیز و کادر خوب و خوش اخلاقتون ما بعد از ۵ سال ب روش اسپرم اهدایی صاحب دختر خوشکل و ناز شدیمدخترمون ۵ ماهشه و خیلی باهوش و از وقتی بچمون بدنیا اومده کلی ذوقش و داریم واقعا ممنونم از شما و خوشحالم ک خدا شمارو سر راه ما قرار داد زنده باشید

مینا [ 1400-11-18 ]
سلام و تشکر بابت تزریق موفقیت آمیزتان: مرحله چهارم تزریق ، جواب آزمایش خونم مثبت شد . انشاالله بقیه ی مراجعین هم ، مثل من دلشون بزودی شادبشه . خداروشکر که به آرزوم رسیدم .

عبداله [ 1400-11-16 ]
با سلام خدمت آقای دکتر ایزدی و همسر محترمتون و پرسنل زحمت کش مطبتان ، به لطف خدا و به کمک شما به آرزوی دیرینه ی خود رسیدیم . تا آخر عمر اول مدیون خداوند متعال و بعد شما هستیم که روح به زندگی ما دمیدید .انشاالله پروردگارمحافظ خودتون و خانوادتون باشه تا سالهای سال بتونید زوجهای مثل مارا بچه دار کنید .

رضا ابراهیمی [ 1400-11-14 ]
سلام من میخوام اسپرممو اهداکنم اول برای رضای خدا دوم برای معیشت

رضا [ 1400-11-09 ]
سلام بنده 37سال دارم متاهل 4تابچه نازدارم خداروشکر اگ نیازبه اسپرم داشتیددرخدمتم قد178رنگ چشم قهوایی

کیمیا [ 1400-11-08 ]
جناب دکتر : زندگی دو باره به ما دادی . با چشمان پر از اشک شوق نمیدونم چی بگم و چگونه تشکر کنم .فقط بدون که یک عمر مدیونتون هستم . تلفن : 09916256545

مهوش [ 1400-11-08 ]
با سلام خدمت دكتر و پرسنل زحمتكششون . واقعا نميدونم با چه زبانی از خدمات شما بزرگواران تشكر نمایم ، كه بعد از ١٣ سال و با تزريق دومم صاحب دوقلو شده ام ، واقعا تشكر ويژه دارم از جناب دكتر ايزدی و پرسنلشون ، خدايا شكرت ،آرزو میکنم که همه مثل من به آرزوشون برسند ، امين ، يك توصيه هم به دوستان هم دردخودم دارم ، به عيچ عنوان اگر بار اول ، دوم ، باردار نشد ید نگران نشويد و حتما ادامه بديد ، خداوند بخشتده و مهربان است

گزیده [ 1400-11-08 ]
سلام ، من 2 بار پیش شما آی یو ای کردم ولی نتیجه نگرفتم . خودم که همه چیزم سالمه ، واقعا نا امیدشدم . جواب : با درود ، نومیدیتان اشتباه است . مجددا یادآور می شوم که احتمال بارداری هر بار حدود 20 درصد است . اگر قرار بود همه زود حامله شوند ، ما بابت هفت سیکل پول نمی گرفتیم .بنابرین با توکل بخدا به درمان ادامه دهید .

صیاد [ 1400-11-05 ]
آقای ایزدی یک شخص لایق ورزیده وخوش اخلاق می باشد هر کسی رفته نتیجه داده

تنها [ 1400-11-04 ]
با سلام دوستانی که جواب مثبت گرفتین از آی یوآی لطفا سن وذخیره تخمدان وهم عنوان کنید من ذخیره تخمدانم پایین میخوام ببینم منم شانسی برا بارداری با اسپرم اهدایی ودارم یا نه ممنون ازهمه عزیزان

ا م [ 1400-10-20 ]
با سلام من بعد از ۶ سال درمان ناموفق همسرم در اولین دوره تزریق جواب مثبت گرفتم واقعا از دکتر و پرسنلشون ممنونم که علاوه بر تخصصشون اخلاق عالی دارند و همیشه با صبر و حوصله جواب میدهند و آرامشی که بهمون میدند خیلی روی نتیجه تاثیر گزار هست

سپیده [ 1400-10-14 ]
سلام جناب دکتر واقعا ممنونم ازتون شادی رو ب خونه ما اوردید . خدا به شما و همکاراتون خیر بده سالم و سلامت باشید .

کارن [ 1400-10-05 ]
سلام و خدا قوت ، یکبار آی یو آی کردم منفی شد. ۴۵ساله ام آیا امکانش هست بار دوم مثبت بشه . ممنونم . جواب : اگر ذخیره تخمدانت قابل قبول باشه وپریودت هم مرتب باشه ، امکان باردارشدن وجود دارد . توکلت به خدا باشه و پیگیر باش .

محمدصادق [ 1400-10-05 ]
ایت الله سیستانی گفته که تلقیح مصنوعی در محیط ازمایشگاه جایز است ، و لی تزریق اسپرم مرد اجنبی به رحم زن اجنبیه جایز نیست . کاری که شما انجام می دهید مورد دوم است و کاملا حرام از دید تمام مراجع تقلید. از جهت وظیفه شرعی این موضوع را به شما تذکر میدهم .جواب :تزریق اسپرم مرد اجنبی برای بارداری به رحم زن غریبه از نظر آیت الله سیستانی حرام ولی از دید آقای خامنه ای و پنج نفر از علمای دیگر که نام برده ام جایز است .بنابرین از دید تمام مراجع تقلید حرام نیست . به عکس فتواها توجه کنید و زنگ بزنید .

نسیم [ 1400-10-05 ]
سلام آقای دکترایزدی : از شما یه دنیا ممنونم ، خدا روشکر دیروز بعداز 7سال ما هم داریم طعم پدر ومادر شدن رو حس میکنیم، از شما و زحمات صادقانه تون بینهایت سپاسگزارم . امیدوارم خداوند فرزندی سالم و شایسته وعاقبت بخیر نصیبمون کنه . نسیم از خوزستان

نفس [ 1400-09-27 ]
سلام درود به شما که بعد ۸ سال خانم من باردار شد.خداروشکر که فرشته ای مثل شما رو خدا سرراهمون قرار داد.خدا حفظتون کنه الهی خیر ببینید.بازم تشکر

شادی رشیدی [ 1400-09-22 ]
سلام اقای دکتر خسته نباشید ببخشید من ۱۴ روز پیش نزد شما ای یو ای انجام دادم و تست بارداری زدم که مثبت بود ولی ازمایش گفت منفی هست . بار اول هست که ای یو ای کردم . یعنی ازمایش درسته بوده ؟ خواهش میکنم که راهنمایی ام کنید. ممنون جواب : با درود ، بایستی آزمایش خون را تکرار کنید .

مهدی [ 1400-09-21 ]
دوست دارم من هم درکارخیرشما قدم کوچکی بردارم واگرنیازبه اسپرم من باشه کمک کرده باشم ۳۳سال اُمثبت قد۱۸۵ وزن۱۰۵چشم قهوای مو کمی فردوتاپسر مثل ماه هم دارم

فاطمه [ 1400-09-12 ]
با سلام خدمت اقای دکتر ایزدی وهمسر محترم وپرسنل محترمشان کامل تشکر وقدر دانی ویژه دارم ما بعد از سیزده سال صاحب فرزند شدیم لطف خداوند متعال و لطف دکتر ایزدی وهمسر مهربانش شامل حالمان شدوزندگی ما رنگ وبوی شادی گرفت انشاالله که آقای دکتر وخانواده محترمشان همیشه شاد وسربلندوپیروز باشند

علی رضا داوودی [ 1400-09-12 ]
با سلام و درود ۳۱ سالمه متاهل هستم و دارای یک پسر خوشگل هستم یک سال نیم خوشتیپم و چهره جذابی دارم قدم ۱۷۸ و وزنم ۷۸ سفید پوست و مو مشکی چشم قهوای اگر ساکن نسیم شهر کسی مایل بود تماس بگیره سپاس فراوان .

خانم [ 1400-09-07 ]
با عرض سلام خدمت جناب آقای دکتر ایزدی و خانم دکتر و کادر درمان. من با بار اول تزریق صاحب یک پسر سالم و باهوش شدم. حالا برای بچه دوم به کلینیک شما مراجعه کردیم و باز با اولین تزریق باردار شدم و منتظر تولد بچه دوممون هستیم. شادی و خوشبختی زندگیمون رو اول از لطف خداوند و پس از اون از لطف شما داریم و تا ابد دعاگوی شما هستیم

المیرا [ 1400-09-07 ]
با سلام خدمت آقای دکتر ایزدی نمی دونم چطور تشکر کنم ک شایسته الطاف شما باشه ما بعد از چند بار مراجعه با تزریق پنجم موفق شدیم . دیروز که جواب آزمایشم رو گرفتم زیبا ترین و شادترین روز زندگی مشترکمون بود.همسرم از خوشحالی گریه اش گرفته بود.خدا رو صد هزار مرتبه شکر که در زمانی زندگی میکنیم که خدا فرشته ای چون شما رو سر راهمون قرار داده تا امیدی بشید برای دل شکسته ی ما. انشاالله همیشه تنت سالم باشه وشادی رو به کسایی که شرایط ما رو دارن هدیه کنی.

حبیبی [ 1400-09-02 ]
سلام ، من ۱۴ ساله که عروسی کردم وصاحب فرزند نشده ام . اما ۱۴ روز پیش برا ی بار اول نزد شما ای یو ای انجام دادم وامروز که ازمایش دادم جوابش مثب بود ، از شما اقای دکتر نهایت تشکررا میکنم که بعد از چند سال چراغ خانه ی مارا روشن کردی . خیلی ازتون ممنون و سپاسگزارم که امید و نشاط را به ما ارمغان دادی .

ناصر کریمی [ 1400-09-02 ]
سلام و عرض ادب اهدا کننده اسپرم هستم

نگار [ 1400-08-30 ]
با سلام و تشکر خدمت اقای دکتر و تیم حرفه ای و خوبشون من در تزریق چهارم باردار شدم خدا رو شکر میکنم و از زحمات شما بسیار سپاسگزارم

امیر [ 1400-08-16 ]
سلام وتشکرویژه از اقای دکترو خانم محترمشون : واقعانمیدونم چه جورازتون تشکرکنم ، خانمم با بار سوم مراجعه آزمایشش مثبت شد و ما الان طعم شیرین پدرومادرشدن را داریم میچشیم . خدا اجرتون بده . . .

مهری [ 1400-08-09 ]
واقعا ازاقای دکتر ممنونم بعد۷سال مارو به زندگی برگردوندن خداعمرشون بده به خداتانفس میکشم دعاشون میکنم ، شوهرم اینقدرخوشحاله کم مونده بال دربیاره

جلیلی [ 1400-08-07 ]
سلام اقای دکتر ، ببخشید من ۲۵سالمه وشوهرم اسپرمش صفره . کرمانشاه هستیم خواستم بدونم باید چیکار کنیم برای گرفتن اسپرم اهدایی ؟ جواب : با درود، چونکه جواب من خیلی سوالات دیگه ای را بدنبال داره بهتره تلفنی تماس بگیرید .

نازنین زهرا [ 1400-07-27 ]
باسلام من دوازده ساله ازدواج کردم ولی به دلیل نداشتن اسپرم شوهرم موفق به بچه دار شدن نشدم . الان تصمیم گرفتیم با اسپرم اهدایی بچه دار بشم ، حالا از شما میخام منو راهنمایی کنید . ایا در کرمانشاه این کارو انجام میدن ؟ یه بارم ای وی اف انجام دادم هزینه زیادی کردم ولی بازم نتیجه نگرفتم . از شما میخام راهنماییم کنین ممنونم . جواب : با درود ، تلفنی تماس بگیرید .

داریوش [ 1400-07-24 ]
باسلام خدمت دکتر ایزدی عزیز و همسرمحترمشان : ازاینکه دلهارو با خواست خداوند و کوشش و سعی انسان دوستانه تان خوشحال میکنید کمال تشکر رادارم ، من و همسرم بالغ بر4سال بود که به هر دری زدیم ، حتی خیلی ها مارو نا امیدمون کردند، گفتتدکه اصلا دنبال قضیه رو دیگه نگیرید ، ولی شما و همسرتون ، عکس حرف اونها را زدید و ثابت کردید که درست میگید ، ازاینکه باعث خوشحالی و شور و شوق مادرزندگی شدید واقعاممنونم ، شماباعث شدید زندگی من و همسرم جون دوباره بگیره و گرم و شاداب بشه ، امیدوارم همیشه جاوید و پایدارباشید .

شیرین [ 1400-07-17 ]
با سلام خدمت دکتر من بار دوم تزریق چهارقلو حامله شدم از همین جا میخواهم از دکتر و همسر محترمشان و کارکنان مطب دکتر کمال تشکر را داشته باشم از شما ممنونم که ما را شاد کردید انشاله که موفق و سربلتد باشید

لیلی آد [ 1400-07-14 ]
با سلام خدمت شما دکتر بزرگوار، همسرم اسپرمش صفرهست . ما آبادان زندگی میکنیم و اینکه هیچ کلینیکی برای اسپرم اهدایی ندارن که مراجعه کنیم . میشه بفرمایید به کدوم شهرستان مراجعه کنیم که به آبادان هم نزدیک باشه وجواب بگیریم . ممنون میشم جواب بدین . جواب : با درود : تلفنی تماس بگیرید . غیر از اصفهان جای دیگری اسپرم اهدایی انجام نمی دهند .

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام ( مستعار یا واقعی ) :
تلفن ( اختیاری ) :
ایمیل ( اختیاری ) :
متن پیـام :