اسپرم اهدائی  ( 36 31 36 32-031 )  بارداری با اسپرم اهدایی
تولید اسپرم ازسلولهای بنیادی چقدر پیشرفت کرده؟
مراقبتهای قبل از بارداری با اسپرم اهدایی
رحم اجاره ای
جنین اهدائی( 36 31 36 32 )031  جنین اهدایی
مراقبت بعد از بارداری با اسپرم اهدایی
تعیین جنسیت 36 31 36 32-031

اسپرم اهدائی ( 36 31 36 32-031 ) بارداری با اسپرم اهدایی

« وجود کودک در خانواده باعث همبستگی بیشتر و آرامش زوجین می شود »

این مقاله در هفت عنوان شرح داده می شود
1 - مقدمه 2 - روش انجام کار 3 - مسائل شرعی 4 - قانون و اسپرم اهدائی 5 - مسائل ژنتیک 6 - شرایط اهداکنندگان اسپرم 7 - کاربرد تلقیح اسپرم اهدائی

مقدمه
خلقت بشر بدین صورت است که سالهای اول ازدواج بیشتربه فکر لذت و خوشگذرانی ، و کمتر به فکر داشتن فرزند است . با گذشت زمان ، از میزان لذت و خوشی کاسته شده ، جای آن را آرزوی داشتن فرزند و بزرگ کردن آنها ، و لذت پدر یا مادر بودن میگیرد.
بدون فرزند زندگی کردن باعث ایجاد مشکلات روحی ، عاطفی و اجتماعی به زن یا شوهر یا هر دومیگردد . زن و شوهر حساس و زودرنج میشوند و با پیش آمدن کوچکترین مشکل یا خودخوری میکنند یا پرخاشگر میشوند . ارتباط زوج بدون فرزند با فامیلهای دارای فرزند از حالت عادی خارج می شود واز نعمت معاشرت تاحدود زیادی محروم می شوند . عده ای از اطرافیان از روی دلسوزی ، و عده ای دیگر به دلیل کنجکاوی بیجا در مورد ناباروری آنها ، پرسش یا راهنمایی درمانی میکنند که در هر دو صورت باعث به هم خوردن تعادل روحی روانی زوجین می شود.
برخی از آشنایان نادان موقع بروز اختلاف با زوج بدون فرزند ، برای سرکوب آنها مسئله نداشتن فرزند را با الفاظ بد (مثل اجاق کور بودن و ....) به رخ آنها می کشند و موجب آزردگی خاطر آنها می شوند. امید به آینده در اینگونه زوجها کمرنگ میشود ، در عده ای طلاق روحی یا عاطفی ایجاد می شود و در عده ی کمتری طلاق رسمی رخ می دهد. اینگونه زوجها در سنین بالا مثل بقیه ی مردم ، حامی مناسب ( فرزند ) ندارند و این مسئله نیز آنها را زجر می دهد .
بنا به این دلائل ما پزشکان وظیفه ی خود می دانیم که به منظور از بین بردن درد و رنج زوجهای فاقد فرزند با درنظر گرفتن مسائل شرعی - قانونی - پزشکی واجتماعی ، این زوجها را صاحب فرزند کنیم . در اینجا راجع به درمانِ یکی از علل ناباروری که آزوسپرمی ( فقدان اسپرم ) می باشد ، توضیحاتی می دهیم .

بارداری با اسپرم اهدایی

روش انجام کار :
پس از انجام آزمایشات لازم خونی روی گیرنده ی اسپرم ( که نرمال بودن عوامل هورمونیِ موثر در بارداری تائید شود ) داروی تحریک تخمک گذاری+ ویتامینهای لازم داده می شود تا تخمک گذاری بهتری صورت گیرد . به کمک سونوگرافی و / یا انجام تست تخمک گذاری در ایام نزدیک به تخمک گذاری ( روز 11تا 13 سیکل ماهانه ) زمان تخمک گذاری تعیین می شود . رضایت نامه از زوج گیرنده ی اسپرم ( مبنی بر دریافت اسپرم اهدایی) گرفته می شود . با توجه به مشخصات ظاهری آنها اهدا کننده ی مناسب در نظر گرفته می شود .
روز تخمک گذاری تلقیح اسپرم در مطب به روش IUI و بدون بیهوشی انجام می شود و پس از نیمساعت استراحت به منزل می روید . در منزل نیاز به استراحت نیست و انجام کارهای خانه داری اشکالی ندارد ، فقط از انجام کارهای سنگین و ورزشهای پرشی یا سنگین باید خوداری کنند . باید بدانید که استرس و درگیری و اضطراب شدید احتمال حاملگی را کم می کند .
چنانچه تمایل دارید دقیقتر بدانید که تلقیح چگونه انجام می شود ، در قسمت { مطالب و مقالات } مطلب IUI را مطالعه کنید .اگر با موبایل به اینترنت وصل شده اید ، ابتدا روی مربع کنارگزینۀ { منو } که در گوشۀ بالا میباشد کلیک کنید بعد روی { مطالب و مقالات } کلیک کنید تا بتوانید { IUI } را انتخاب و مطالعه کنید .
iui با اسپرم اهدایی
نمای شماتیک IUI
تلقیح اسپرم تقریبا بدون درد است و عوارض یا خطرات بدی ندارد .عوارض جزئی که گاهاً دیده می شود عبارتست از : درد شکم - لکه بینی - عفونت - تحریک بیش از حد تخمدان ( بخاطر مصرف داروهای محرک تخمک گذاری ) . تلقیح اسپرم نیاز به بیهوشی یا بیحسی موضعی یا مصرف قرص مسکن ندارد . بیماریهای تب دار ( مثل آنفلوآنزا ) واسترسهای شدید ( دعوا - گریه زاری - دلهرۀ شدید ) باعث اختلال در تخمک گذاری می شود وبهتر است دراین چنین حالاتی تلقیح اسپرم به تعویق افتد .
شانس حاملگی در خا نمهای جوان ( زیر 30 سال ) بیشتر است . از 30 سالگی به بعد بتدریج کم می شود طوریکه شانس بارداری در افراد 40 ساله حدود یک سوم افراد 30 ساله است . وجود بعضی بیماریها مثل آندومتریوز - کم کاری تیروئید - عفونت - ضعیف بودن کیفیت تخمک و انسداد نسبی لوله ها احتمال باردار شدن را کم می کند .
مصرف چای بمقدار بیش از عرف ، الکل ، نوشابه ، سیگار ، قلیان و قهوه نیز احتمال بارداری را کم می کند . بنا براین مراجعین محترم باید آمادگی انجام 5 تا 10 دفعه تلقیح را داشته باشند . پس از اینکه حامله شدید ، مقاله ی << مراقبتهای بارداری >> را مطالعه کنید و به آن عمل کنید تا نوزاد سالمتری بدنیا آورید .
چنانچه شما ساکن اصفهان نیستید و از راه دوری مثل تهران ، شیراز ، اهوازیا ... می خواهید مراجعه کنید ، بخاطر رفت وآمد کمتر ، می توانید با تماس تلفنی و معرفی نمودن همکار متخصص زنان در شهرتان ، کارهای مقدماتی را تحت نظر ایشان در شهرتان انجام دهید که همان دفعۀ اول مراجعه به اصفهان IUI با اسپرم اهدایی شوید .

مسائل شرعی:
خوشبختانه تعدادی از مراجع محترم تقلید فتوا داده اند که تلقیح اسپرم فرد غریبه به داخل رحم زن به منظور بارداری اشکال شرعی ندارد، ولی در مورد ارث و محرمّیت احتیاط باید مراعات شود . تعدادی از مراجع محترم تقلید نیز تلقیح اسپرم اهدائی را جایز ندانسته اند .زوجهائی که مرجع تقلیدشان مخالف تلقیح اسپرم اهدائی می باشد و تمایل دارند از این نوع درمان بهره مند شوند ، می توانند مطابق بند 19 از احکام تقلید که اول تمام رساله ها نوشته شده بعضی مسائل را از مرجع تقلید دیگری که از نظر علمی همتراز مرجع تقلید خودشان باشد ، تقلید کنند . سه نفر از مراجع تقلید ( آقایان مکارم - سیستانی و صانعی ) IVF با اسپرم اهدائی را جایز می دانند .
پدر شرعی فرزند باید توجه داشته باشد که تمام وظایف پدری ( مخارج طفل - محبت - نگهداری - تربیت ومواظبت ) از نظر شرعی به عهده اوست و چنانچه در انجام وظایف پدر بودن در حق طفل کوتاهی کند از نظر شرعی مسئول خواهد بود . چنانچه در مورد مسائل شرعی خواهان دانستن مطالب بیشتری هستید مقاله ی مسائل شرعی اسپرم اهدائی را هم مطالعه کنید . { 1- کلیک منو 2- کلیک مطالب و مقالات 3- کلیک مسائل شرعی اسپرم اهدایی }
علت اینکه اسپرم اهدایی در اصفهان با مخالفت کمتری روبرو شده و انجام می شود ولی در سایر شهرها بسختی قابل انجام است ، این است که آیت الله مظاهری رئیس حوزه علمیه اصفهان یکی از علمائیست که مجوّز تلقیح اسپرم اهدایی را صادر کرده است .

قانون و اسپرم اهدائی

در ایران برای اسپرم اهدائی قانون تصویب نشده و پزشکانی که این کار را انجام می دهند ، آنچه را که معقول به نظر میرسد ( ومقداری هم بر گرفته از قوانین کشورهای دیگر ) انجام می دهند . مجلس شورای اسلامی برای جنین اهدائی قانون تصویب کرده ولی برای اسپرم یا تخمک اهدائی قانونی تا بحال ( سال 97 ) تصویب نکرده است . البته عدم تصویب قانون به معنای غیر قانونی بودن آن نیست ، بلکه کار غیر قانونی به عملی گفته می شود که قانون آنرا منع کرده وبرای کسی که آن کار را انجام دهد مجازات تعیین کرده ( مثل سقط جنین - دزدی - چاقو کشی و... ) .
به بیان دیگر لایحه ی تلقیح اسپرم اهدائی تا کنون به مجلس ارائه نشده که مجلس راجع به این موضوع وارد بجث شود ( مثل بسیاری از موضوعات دیگر که تاکنون مجلس وارد بحث آن نشده است از قبیل رحم اجاره ای و تخمک اهدائی و... ). مراکز ناباروری حدود 20 سال است منتظرند که مجلس قانون آنرا تصویب کند .
انتظار می رود که وزارت بهداشت و درمان با همکاری سازمان نظام پزشکی پیش نویس قانون اسپرم اهدایی را تهیه کنند و به مجلس ارائه دهند تا مجلس وارد بحث این موضوع شود و قانون آنراتصویب کند . ولی تاکنون ( سال 1400 ) پس از گذشت 29 سال از صدور فتوای تلقیح اسپرم هیچ قانون، یا آئین نامه ای درمورد اهدای اسپرم در ایران تدوین یا تصویب نشده است یعنی انجام اهدای اسپرم همانطور که قانونی ندارد، منعی هم ندارد .
در شناسنامۀ نوزاد حاصل از تلقیح اسپرم اهدایی ذکری ازنام اهدا کنندۀ اسپرم نمی شود . کسانیکه تخمک اهدائی میگیرند نیز در شناسنامۀ نوزاد ، نام اهداکننده ی تخمک نوشته نمی شود ولی در شناسنامۀ نوزادان حاصل از جنین اهدایی نام زوج اهداکنندۀ جنین نوشته می شود .

کانال اینستاگرام = izadidr.ir

مسائل ژنتیکی :
با دریافت اسپرم اهدائی پنجاه درصد خصوصیات ارثی نوزاد به مادر و 50% دیگر به شخص اهداء کننده می رود و بخاطر اینکه سعی می شود اهداء کننده شبیه شوهر انتخاب شود ، فرزند با والدین شباهت پیدا می کند و تعلق خاطر بیشتری نسبت به فرزند در خانواده ایجاد می شود . در صورتیکه اگر از جنین اهدائی استفاده کنید با وجود اینکه جنین در رحم گیرنده رشد میکند ، تمام خصوصیات ارثی بچه به صاحبان اسپرم+تخمک می رود و به احتمال زیاد بچه هیچ شباهتی به گیرندگان جنین پیدا نمی کند ، و بعداٌ بطور مکرر توسط آشنایان با این سوال مواجه می شوید که ( بچه ی شما به کی رفته !؟ اینکه هیچ شباهتی به شما نداره ! ) و این سوالات آرامش را از شما می گیرد .
بخاطر اینکه احتمال ازدواج بین بچه های متولد شده از اسپرم یک اهدا کننده وجود نداشته باشد ، مطابق آنچه در مراکز ناباروری کشورهای پیشرفته ی دنیا انجام می شود ، از هر اهدا کننده اسپرم پس از اینکه 10 - 15 فرزند بوجود آمد با او قطع همکاری می شود تا تعداد فرزندان به دنیا آمده از یک اهدا کننده زیاد نباشد و در نتیجه احتمال ازدواج بین اینگونه فرزندان خیلی کم و نادر باشد . با این وجود با انجام آزمایش DNA می توان نگرانی در این مورد را کلاً از بین برد .
آزمایش دی ان آ ( DNA ) دختر و پسری که می خواهند ازدواج کنند ( بدون آزمایش DNA دهنده ی اسپرم وهمچنین بدون آزمایش DNA والدینشان ) با احتمال 85% مشخص می کند که این دو نفر چه نسبتی دارند .اگر فرزند شما با شخصی می خواهد ازدواج کند که پدر و مادرش زنده هستند و آزمایش دی - ان - آ از آنها هم تهیه شود با اطمینان 100% مشخص می گردد که این دو جوان نسبتی با هم دارند یا خیر . و امّا اگریکی از والدینش زنده و دیگری فوت کرده وشما ( مادر واقعی ) هم در قید حیات هستید با آزمایش DNA شما چهار نفر با اطمینان 98% می توان پی برد که این دو نفری که می خواهند ازدواج کنند نسبتی با هم دارند یا خیر .
به بیان دیگر فرزند حاصل از تلقیح اسپرم اهدائی چون مادرش معلوم و پدرژنتیکی او نا معلوم است ، کافیست دو والد از سه والدِ معلوم این دختر و پسر زنده باشند تا با اطمینان 100- 98 % مشخص شود این دو نفربا هم نسبتی دارند یا خیر . اگر از مجموع سه والدِ معلومی که این پسر و دختر دارند فقط یک نفر زنده باشد و دو والد دیگر فوت کرده باشند ، با آزمایش دی - ان - آ این سه نفر ( دو نامزد + یک والد ) با احتمال 93 % نشان داده خواهد شد که این دو جوانی که می خواهند با هم ازدواج کنند نسبتی با هم دارند یا خیر .
با این وجود جهت رعایت احتیاط بیشتر ، نمونه خون اهداکنندگانِ اسپرمِ این مطب در مرکز پزشکی قانونی اصفهان ( بخش آزمایشگاه DNA ) نگهداری شده است ، تا چنانچه در سالهای بعد نیازی به آزمایش DNA اهداکنندگان شد ( در مواردیکه فقط یک والد از سه والد زنده باشد و دو والد دیگر فوت کرده باشند ) خون اهداکننده در دسترس باشد .
آزمایش DNA فعلاً در آزمایشگاهای مراکز پزشکی قانونی وآزمایشگاههای ژنتیک انجام می شود ، ولی در آینده با پیشرفت علم در آزمایشگاههای دیگر هم انجام می شود .
جهت مزید اطلاع شما ، اگر فرزندخوانده ای از اداره ی بهزیستی گرفته اید و بزرگ کرده اید و اکنون به سن ازدواج رسیده است ، و این نگرانی برایتان پیش آمده که آیا این شخصی که می خواهد با او ازدواج کند فامیل محرمش نباشد ؟ ؟ ( و ازدواج با او حرام باشد ) ؟
پاسخ علمی : نظر به اینکه فرزند خوانده ، هر دو والدش نا مشخص است ، آزمایش دی ان آ این دو نفر که می خواهند با هم ازدواج کنند با ضریب اطمینان 85% نشان می دهد که این دو نفر قرابت فامیلی دارند یا خیر .و چنانچه یکی از والدینِ نامزدِ مورد نظر زنده باشد و آزمایش از او هم گرفته شود با اطمینان 93% مشخص می شود که این دو نسبتی دارند یا خیر ، واگر پدر و مادرِ نامزد هر دو زنده باشند و آزمایش DNA از این دو نفر هم گرفته شود با اطمینان 100% نشان داده خواهد شد که این دو جوانِ دم بخت ، نسبتی با هم دارند یا خیر .

هزینه عمل اسپرم اهدایی

شرایط اهدا کنندگان اسپرم

1- سن اهدا کننده گان باید کمتر از40 وبالاتر از 18سال ومجرد یا متاهل می توانند باشند .
2- قدرت باروری اهدا کننده ی اسپرم باید خوب یا عالی باشد ( ضعیف یا متوسط نباشد ) که با انجام آزمایش اسپرم مشخص می گردد .
3- فاقد هر گونه بیماری ارثی ( مثل تالاسمی ) و واگیردار ( مثل ایدزو هپاتیت و ... ) و اعتیاد باشد ، که با آزمایش خون معلوم می شود .
4- آگاهانه رضایت به اهداء اسپرم داشته باشد که در جلسه مشاوره ارزیابی می شود .
5- دارای تناسب اندام باشد وتمام اجزا صورت بدون عیب باشد و ضریب هوشی بالاتر از میانگین جامعه داشته باشد .
6- از نظر روحی - روانی و اجتماعی کاملا طبیعی باشد .
7-شیوه ی زندگی سالمی داشته باشید ( رژیم غذائی سالم - عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی )
8- در فامیل درجه یک ( خواهران- برادران- والدین - فرزندان ) ودرجه ی دو ( پدربزرگ - عمو - خاله - فرزندان برادروخواهر ) هیچ نوع بیماری ارثی وجود نداشته باشد .
9- خودرا در معرض خطرعفونتهای منتقله از راه جنسی قرار ندهد ( خوداری از تماس جنسی با زنهای فاحشه )
10- هدف ونیّت اهداکننده در درجه ی اول باید خیرخواهانه باشد ، ودریافت پول اولویت بعدی باشد . کسانیکه دیدشان صرفا کسب درآمد باشد پذیرفته نمی شوند .
اهداکنندگان از نظر مذهبی ، فرهنگی و اجتماعی متناسب با گیرنده گان انتخاب می شوند . در حال حاضر چون تقریبا تمام متقاضیان گرفتن اسپرم اهدائی مطب ما، مسلمان شیعه ی ایرانی هستند ، اهداکنندگانی که ما انتخاب کرده ایم نیز مسلمانِ شیعه و عمد تاً اصفهانی هستند . خصوصیات ارثی قابل انتقالِ اهدا کننده ( مثل رنگ چشم و رنگ مو و اندازه قد ) با زوج گیرنده تطابق داده می شود .
به اهدا کننده ی اسپرم ، هیچگونه اطلاعاتی در مورد زوج گیرنده ی اسپرم داده نمی شود . تنها نکته ای که اهدا کننده می داند اینست که می داند نطفه اش برای زوجی عقیم و ناشناس مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین به گیرنده ی اسپرم نیز اسم و آدرس دهنده ی اسپرم داده نمی شود ، ولی چنانچه مایل باشند گروه خون و رنگ چشم واندازه ی قد و سن تقریبی اهدا کننده گفته می شود .
چنانچه در انتخاب جنسیت بچه حساسیت دارید و تمایلتان به جنسی خاص بیشتر است مطلب { تعیین جنسیت } را مطالغه کنید .( 1- کلیک روی مربع کنار گزینه منو 2- کلیک مطالب و مقالات 3- کلیک روی مطلب تعیین جنسیت )
تعیین جنسیت

کار برد تلقیح اسپرم اهدائی موارد زیر است :
1- زمانی که با هیچیک از روشهای درمانی موفق به دریافت اسپرم از مرد نشویم.
2- موقعی که موفق به دریافت اسپرم می شویم ولی اسپرمها مرده و نا کارآمد هستند.
3- در مواردی که شوهر اسپرم زنده دارد ولی بعلت ابتلا به یک بیماری ارثی صعب العلاج می خواهند از بروز بیماری در فرزندشان پیشگیری شود.
4- مو قعی که مرد ناقل یک ناهنجاری کروموزومی می باشد.
لازم است زوج نابارور علت ناباروری خود را بدانند و اطمینان حاصل کنند که بدون دریافت اسپرم اهدائی صاحب فرزند سالم نمی شوند و اینکار پس از بررسیهای کامل پزشکی مشخص می گردد .
توصیه می کنیم که مطلب { مراقبتهای قبل از بارداری } را نیزاز همان قسمت { مطالب و مقالات } پیداکنید و مطالعه کنید . اگر با موبایل به اینترنت متصل شده اید برای دسترسی به مطالب و مقالات اول روی (( منو )) کلیک کنید .
در قست پائین همین صفحه عنوان های 15 مقاله ( از جمله مقالۀ مراقبتهای قبل از بارداری ) دیده می شود که روی هر کدام که خواستید مطالعه کنید کلیک کنید تا باز شود و مطالعه کنید .
اگر میخواهید در مورد اسپرم اهدایی با بیانی دیگر مطالبی بخوانید ، به سایت izadidr.com بروید و مطلب اسپرم اهدایی را مطالعه کنید .
در اینجا کروکی مطب به آدرس : خ شمس آبادی - روبروی بیمارستان سینا - اول کوچه شماره 32 - مطب دکتر ایزدی نشان داده می شود .

در پائین ترین قسمت این صفحه آدرس مطب در نقشه گوگل نیز دیده می شود .

کسانیکه تمایل دارند در قسمت « نظرات کاربران در باره این مطلب » نظر خود را بنویسند ، به این پنج موضوع توجّه کنند که :
1- برای ثبت نظریه فقط به اسم ( نام واقعی یا مستعار ) نیاز است . نوشتن ایمیل و شماره ی موبایل هم اختیاری است ( ضروری نیست )
2- اگر شماره ی موبایل نوشتید . شما ره ی شما در معرض دیدعموم قرار نمی گیرد .
3- این قسمت محل پرسش و پاسخ نیست ، اگر سوالی دارید ساعت 17 تا 20 به موبایل 09131000345 زنگ بزنید تا پاسخ دهم . ویا در اینستاگرام مطرح کنید تا پاسخ دهم .
4- نظریه شما کمتر از یک هفتۀ بعد ، پس از رویت و تائید قابل مشاهده است .

مقاله مرتبط : مراقبتهای قبل از بارداری با اسپرم اهدایی

لینکهای مرتبط 1- پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت العظمی مظاهری ( http://www.almazaheri.ir )

2- پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت العظمی خامنه ای ( www.khamenei.ir )

3- پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت العظمی مکارم شیرازی ( https://makarem.ir )

حکم اسپرم اهدایی

کانال اینستاگرام = izadidr.ir


آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

حبیبی [ 1400-09-02 ]
سلام ، من ۱۴ ساله که عروسی کردم وصاحب فرزند نشده ام . اما ۱۴ روز پیش برا ی بار اول نزد شما ای یو ای انجام دادم وامروز که ازمایش دادم جوابش مثب بود ، از شما اقای دکتر نهایت تشکررا میکنم که بعد از چند سال چراغ خانه ی مارا روشن کردی . خیلی ازتون ممنون و سپاسگزارم که امید و نشاط را به ما ارمغان دادی .

ناصر کریمی [ 1400-09-02 ]
سلام و عرض ادب اهدا کننده اسپرم هستم

نگار [ 1400-08-30 ]
با سلام و تشکر خدمت اقای دکتر و تیم حرفه ای و خوبشون من در تزریق چهارم باردار شدم خدا رو شکر میکنم و از زحمات شما بسیار سپاسگزارم

امیر [ 1400-08-16 ]
سلام وتشکرویژه از اقای دکترو خانم محترمشون : واقعانمیدونم چه جورازتون تشکرکنم ، خانمم با بار سوم مراجعه آزمایشش مثبت شد و ما الان طعم شیرین پدرومادرشدن را داریم میچشیم . خدا اجرتون بده . . .

مهری [ 1400-08-09 ]
واقعا ازاقای دکتر ممنونم بعد۷سال مارو به زندگی برگردوندن خداعمرشون بده به خداتانفس میکشم دعاشون میکنم ، شوهرم اینقدرخوشحاله کم مونده بال دربیاره

جلیلی [ 1400-08-07 ]
سلام اقای دکتر ، ببخشید من ۲۵سالمه وشوهرم اسپرمش صفره . کرمانشاه هستیم خواستم بدونم باید چیکار کنیم برای گرفتن اسپرم اهدایی ؟ جواب : با درود، چونکه جواب من خیلی سوالات دیگه ای را بدنبال داره بهتره تلفنی تماس بگیرید .

نازنین زهرا [ 1400-07-27 ]
باسلام من دوازده ساله ازدواج کردم ولی به دلیل نداشتن اسپرم شوهرم موفق به بچه دار شدن نشدم . الان تصمیم گرفتیم با اسپرم اهدایی بچه دار بشم ، حالا از شما میخام منو راهنمایی کنید . ایا در کرمانشاه این کارو انجام میدن ؟ یه بارم ای وی اف انجام دادم هزینه زیادی کردم ولی بازم نتیجه نگرفتم . از شما میخام راهنماییم کنین ممنونم . جواب : با درود ، تلفنی تماس بگیرید .

داریوش [ 1400-07-24 ]
باسلام خدمت دکتر ایزدی عزیز و همسرمحترمشان : ازاینکه دلهارو با خواست خداوند و کوشش و سعی انسان دوستانه تان خوشحال میکنید کمال تشکر رادارم ، من و همسرم بالغ بر4سال بود که به هر دری زدیم ، حتی خیلی ها مارو نا امیدمون کردند، گفتتدکه اصلا دنبال قضیه رو دیگه نگیرید ، ولی شما و همسرتون ، عکس حرف اونها را زدید و ثابت کردید که درست میگید ، ازاینکه باعث خوشحالی و شور و شوق مادرزندگی شدید واقعاممنونم ، شماباعث شدید زندگی من و همسرم جون دوباره بگیره و گرم و شاداب بشه ، امیدوارم همیشه جاوید و پایدارباشید .

شیرین [ 1400-07-17 ]
با سلام خدمت دکتر من بار دوم تزریق چهارقلو حامله شدم از همین جا میخواهم از دکتر و همسر محترمشان و کارکنان مطب دکتر کمال تشکر را داشته باشم از شما ممنونم که ما را شاد کردید انشاله که موفق و سربلتد باشید

لیلی آد [ 1400-07-14 ]
با سلام خدمت شما دکتر بزرگوار، همسرم اسپرمش صفرهست . ما آبادان زندگی میکنیم و اینکه هیچ کلینیکی برای اسپرم اهدایی ندارن که مراجعه کنیم . میشه بفرمایید به کدوم شهرستان مراجعه کنیم که به آبادان هم نزدیک باشه وجواب بگیریم . ممنون میشم جواب بدین . جواب : با درود : تلفنی تماس بگیرید . غیر از اصفهان جای دیگری اسپرم اهدایی انجام نمی دهند .

اسما [ 1400-07-11 ]
سلام خدمت اقای دکتر عزیز و مهربون ، خدا قوت ، منم بعد از سه بار تزریق جواب ازمایشم مثبت شد . ممنونم که شادی و خوشحالی رو بهم برگردونید . خداوند عمرطولانی بهتون بده . واقعا افتخار ایران هستین . الهی سالهای سال زنده و پاینده باشید که بتوانید زندگی بی روح زوجهایی مثل ما را متحوّ ل کنید .

نفس [ 1400-06-30 ]
باسلام وعرض ادب خدمت جناب اقای دکتر ایزدی وهمسرگرامیشان وپرسنل محترم مطب اول ازخداوبعدهم از شما سپاسگزارم من برای بچه دوم هم آیوآی کردم وباردار شدم انشاالله بقیه مراجعین هم مثل من زود نتیجه بگیرند از شما ممنونم ودعاگویتان هستم

کامی خان [ 1400-06-26 ]
باسلام وادب قصد اهدای اسپرم دارم مقدورهست ۱۹۰ قد خوشتیپ

مرے [ 1400-06-23 ]
طبیب بودن رسالتی ست بس ماندگار و آئینی همیشگی و پا برجا . سلام علیکم ، عرض ادب و احترام ، تشکر از زحمات شما جناب دکتر ایزدی و پرسنل محترمتان . بزرگوارنی که ما را به حال خوش نائل کردید . از خداوند منّان برای شما عزیزان بهروزی و توفیق در مسیر ناهموار زندگی مسئلت دارم . بعد از ۴سال ناباروری دفعۀ هفتم مراجعه نتیجه گرفتیم . سپاس فراوان و آرزوی توفیق روز افزون دارم .

نسرین [ 1400-06-21 ]
با سلام وعرض ادب خدمت جناب دکتر ایزدی و خانم مهربانشان : من بعد از ۱۶ سال ناباروری ، با اولین تزریق در مطب شما باردارشدم . من و همسرم فوق العاده شاداب شده ایم و خدا را شاکریم به خاطر وجود نازنین شما که نور امید می بخشید به زندگی ما زوجهای نابارور ، الهی همیشه تندرست و سالم باشید تا زوجهای دیگری مثل ما را بتوانید چراغ زندگیشان را روشن کنید .

سونیا [ 1400-06-21 ]
سلام آقای دکتر ایزدی : من بعداز 11سال زندگی بی ثمر، با مراجعه به شما ، باخواست خدا و زحمات شما ، دیروز جواب آزمایشم مثبت شد و من و همسرم بسیارخوشحال و مسرور شدیم . خیلی ممنون از زحماتتون و تشکر میکنم از خانم دکتر ومنشی مهربانتون ، خدایا شکرت ، انشاءالله خدا بهتون عمری طولانی وباعزت بده . از پزشکی که مرا به شما معرفی کرد نیز کمال تشکر را دارم .

محمدی [ 1400-06-19 ]
سلام.وقت به خیر .برای درخواست اسپرم.بنده 28ساله.قد180پوست گندمی .رنگ چش آبی

امیرعلی [ 1400-06-17 ]
سلام.۳۷ سالمه اما همه میگن ۲۶ساله۲۷ساله به نظر میام .قدم۱۸۷س ، وزن ۷۸ک و دارای خصوصیاتی که لازم بود خواهم گفت .مجردم .آمادگی اهدای اسپرم دارم . در تهرانم .موهام با رگه های خرمایی ، و چشمای قهوه ای رنگ . مایل بودید در خدمتم . تلفن : 0935139398

یاسمن [ 1400-06-15 ]
سلام خدمت آقای دکتر ، از اینکه تونستم تو سن ۳۹ سالگی طعم مادر شدن رو بچشم خیلی خوشحالم . از شما و پرسنل خوش اخلاق مطبتون تشکر میکنم . من بار سوم تزریق باردار شدم .

رها [ 1400-05-31 ]
باسلام خدمت اقای دکتر عزیز وکادر مجربشون.باعنایت خدا وزحمات بی دریغ شما مابعداز۷سال نازایی وبا اولین ای یو ای به ارزوی قلبیمان رسیدیم.ممنون ازشما که نور امید تو دل ما روشن کردین.

آزاد [ 1400-05-31 ]
سلام میخوام اسپرم اهدا کنم قد ۱۸۰ وزن ۸۰ رنگ چشم قهوه ایی رنگ مو قهوه ایی رنگ پوست گندمی متاهل یه پسر هم دارم مهندس الکترونیک ام سن ۳۲

زینب [ 1400-05-21 ]
سلام خدمت دکتر وهمسردلسوزشون ، آقای دکترمن هرچی ازشما تشکرکنم کمه . هشت سال ناباروری داشتیم ، به همه ی مراکز سرزدیم . وخدا خواست که با شما آقای دکترآشناشدیم و باردوم جواب گرفتیم . و الان چهارهفته اس باردارم . خدارو شکر . خیلی ممنون آقای دکتر . خداخیرتون بده . انشا الله هرچی آرزوی خوبه تو این دنیا نصیب شما و خانواده ی محترمتون بشه که بفکر ما که شوهرامون آزوسپرمند هستید .

مریم [ 1400-05-19 ]
سلام من دوساله ازدواج کردم . دکترا بهم گفتن همسرم اسپرمش صفر هست. ولی خودم سالم هستم . دوس دارم از اسپرم اهدایی استفاده کنم . چیکار باید بکنم ؟ جواب : با درود ، تلفنی تماس بگیرید .

حامین [ 1400-05-18 ]
با درود : من 16ساله که صاحب فرزند نشده ام . با یک بار آی وی اف هم نتیجه نگرفته ام .در آزمایش مشکل من شکست کروزومی اسپرم هست ، سابقه سه تا سقط پی در پی هم دارم . آیا من هم باید از اسپرم اهدایی استفاده کنم؟ جواب : با توجه به معیوب بودن کروموزومهای اسپرمتان تلقیح اسپرم اهدایی توصیه می شود .

نرگس [ 1400-05-02 ]
ارسال بهترین آرزوها و پیام های تشکر نمی تواند کاری که برای من و همسرم انجام داده اید را جبران کند . اما گاهی اوقات ، این تنها کاری است که ما می توانیم از صمیم قلب انجام دهیم . ممنون دکتر. دیروز آ مایش حاملگی دادم مثبت شد ، من و همسرم خیلی خوشحال هستیم . سپاس بیکران خدمت جنابعالی و پرسنل مهربون مطبتان .

محمد [ 1400-04-30 ]
با سلام خدمت آقای دکتر ایزدی و همکاران محترم ایشان.من بعد از ده سال پیگیری مستمر و صرف هزینه و زمان بسیار زیاد در مراکز ناباروری و عدم موفقیت در آنها موفق به فرزندآوری نشدم.ولی به یاری خدای متعال با سایت دکتر ایزدی آشنا شدم و پس از سه بار مراجعه و تزریق در ماه گذشته باردار شدم.دکتر ایزدی مهربان شما یکی از دستان خداوند هستید که من و خانواده ام را پس از ده سال خوشحال نمودید.در پناه ایزد منان همیشه سلامت و پایدار باشید.

رکسانا [ 1400-04-30 ]
با سلام خدمت دکتر ایزدی عزیز وهمسر گرامیشان : من ماه قبل خدمت اقای دکتر ای یو ای انجام دادم و همان بار اول وامروز نتیجه ازمایشم مثبت بود . بعد از چند سال انتظار ممنونم که دارم بچه دار میشم .خدا خیرتون بده . .خدایا شکرت .

الهام [ 1400-04-27 ]
سلام آقای دکتر ، تشکر از زحمات شما و خانم دکتر عزیرم ، من بعد از 20 سال در مطب شما باردار شدم . جان دوباره به زندگی ما بخشیدی هزار ان بار تشکر . . .

حسن [ 1400-04-22 ]
سلام ۳۰ساله هستم رنگ چشم قهوای برای اهداکجااقدام کنم

مسیح [ 1400-04-20 ]
سلام ، خوبین ، اسپرمی که تزریق میشه فریز شده هست یا تازه ؟ جواب : ما همیشه اسپرم تازه تهیه می کنیم و به روش آی یو آی تلقیح می کنیم . دو دلیل هم برای این کارمان داریم یکی اینکه کیفیت اسپرم فریز شده حدود 10 تا 20 درصد پایین می آید ، دوم اینکه دستگاه فریز نداریم .

بی نام [ 1400-04-16 ]
سلام خدمت اقای دکتر ایزدی وهمسرمهربان و پرسنل زحمتکش مطب ،خیلی ازتون متشکریم وما با اولین انتقال تستمون مثبت شد

فاطمه [ 1400-04-14 ]
سلام و عرض ادب و احترام به آقای دکتر ایزدی و همسر محترم و پرسنل مطبشون اول اینکه خیلی ازشون متشکرم که بعد از ۱۰سال من و همسرم رو به آرزوی فرزند دارشدن رسوندن . ان شاءالله خدا براشون در دنیا و آخرت جبران کنه دوم اینکه به زوج های ناباروری که شوهر آزواسپرم هست توصیه میکنم وقتشون رو جاهای دیگه تلف نکنن و هرچه زودتر به آقای دکتر ایزدی مراجعه کنن و به آرزوی خودشون برسن

محسن [ 1400-04-07 ]
سلام . پسری هستم ۲۵ ساله سالم ، قد بلند ، ورزشکار ، چشم درشت دوست دارم کمک کنم ب دوستانی ک بچه دار نمیشن فقط برای رضای خدا و این ک روح دوباره ب زندگیشون برگرده .با تشکر

رویا [ 1400-04-07 ]
با سلام ، آیا زن مطلقه ای که شوهرش مشکل اسپرم داشته و چندین بار ای یو ای و آی وی اف هم جواب نداده ، می تونه از اسپرم اهدایی استفاده کنه؟ جواب : به زنان مجردِ بدون شوهر اسپرم یا جنین اهدایی داده نمی شود .

ایلیا [ 1400-04-02 ]
سلام ، خسته نباشید . ما هم مثل بقیه این مشکل رو داریم ، مدت ۱۴ ساله ازدواج کردیم و بچه دار نشدیم . انشالله با یاری خداوند اقدام میکنیم و میاییم پیش اقای دکتر . انشالله که بعد از سلامتی همه ی شما ، دل ما هم شاد بشه، امین .

منصور [ 1400-04-01 ]
سلام آقای دکتر ، اسپرم من صفر هست و خانمم هیچ مشکلی نداره . چکار کنم ؟ جواب : با درود ، تلفنی تماس بگیرید تا راهنمائی شوید .

یاسین [ 1400-03-29 ]
سلام آقای دکتر، من از شما وهمسر ومنشی مهربانتان خیلی خیلی سپاسگذارم. من بعد از دوبار آی یوآی منفی امروز آزمایشم مثبت شد خیلی خیلی خوشحالم، نمیدونم چطور ازتون تشکرکنم فقط میتونم هربار سر نماز برای سلامتیتون دعا کنم، الهی هرچی از خدا میخواید بهتون بده که دل ما رو بعد از چند سال انتظار شاد کردید، الهی همیشه دلتون شاد وتنتون سالم باشه شما برای من واونهایی که مثل من میخوان مادر شن واقعا فرشته اید

مریم [ 1400-03-27 ]
سلام. من ۲بار در مرکز شما ای یو ای شدم و ناموفق بود. ممکنه این بخاطر اسپرم فریز شده باشه؟ نمیشه از اسپرم تازه استفاده کرد؟ جواب : ما از اسپرم فریز شده استفاده نمیکنیم ، وسائل فریز اسپرم نداریم . دو بار نتیجه نگرفتن غیر عادی نیست . به تلاشتان ادامه دهید . انشاالله بزودی صاحب فرزندی سالم و زیبا خواهید شد .

سما [ 1400-03-27 ]
باسلام ، من جنین اهدایی یا آی وی اف نمی خواهم ، میخواهم اسپرم اهدایی بگیرم که نصف ژنتیک بچه ازخودم باشد . همسرم آزواسپرم هست . درتهران اکثرمراکز ناباروری به ما جنین اهدایی را پیشنهاد دادن . میگن چون ازنظرشرعی اسپرم اهدایی مشکل داره ما انجام نمیدیم . میخواستم بدونم فقط باید اصفهان بیایم این کارانجام شود؟ یادرتهران هم مراکزی انجام میدهند؟ ج: تلقیح اسپرم اهدایی از نظر شرعی طبق فتوای عده ای از علما مشکلی ندارد . در اصفهان ما انجام میدیم ولی در تهران من جائی را سراغ ندارم که انجام دهند .

یاس [ 1400-03-19 ]
سلام خدمت آقای دکتر و خانم دکتر ، با سپاس و تشکر زیاد از شما به خاطر زحمات زیادتون ، آقای دکتر کاش میشد برای خانم هایی که از راه دور میایند و روز تخمک گذاریشون به روز جمعه یا تعطیلات میخوره فکری کنید . شما که این همه با این کارتون لطف می کنید این لطفم در حق ما زوجینی که راه دور میاییم بکنید . اجرتون با امام حسین

اعظم [ 1400-03-18 ]
سپاس خدای منان را که بندگانی شریف و فرشته خو، مانند پزشکان سخت کوش، آفریده و با سپاس فراوان از زحمات آقای دکتر و سرکار خانم دکتر و پرسنل محترم که به زندگیمان رنگ و روی تازه ای بخشیدید ، کلمات ناتوان در بیان سپاسگزاری است . امید داریم که در پرتو الطاف خداوند موفق و پیروز و شاد باشید.

بانو [ 1400-03-07 ]
سلام و خسته نباشید ب آقای دکتر من بعد از ۱۲ سال با دومین بار از ای یو ای باردار شدم . و امید و خوشبختی رو در زندگی حس کردیم .

حسین محمدی [ 1400-03-04 ]
با سلام من خدارو شاکرم که خانمم با بارِ اول آی یو آی باردار شد ، از زحمات دکتر ایزدی تشکر میکنم . واقعا مردی بسیار دوست داشتنی و بزرگست . خدایا هرچی از خدا میخواد بهش بده ، دعای خیر من بدرقه راهش باد . از صمیم قلب سپاسگزارم .

ستایش [ 1400-02-29 ]
سلام دکتر ، خوبین؟ من ۳ سال قبل پیش شما اومدم و اسپرم اهدایی گرفتم . خواستم ببینم میتونم دوباره بیام و از همون شخص اسپرم اهدا یی بگیرم ؟ که بچه ها شبیه هم بشن . جواب : بله ، امکانپذیر است .

زهره م [ 1400-02-26 ]
باسلام واحترام به آقای دکترایزدی وخانم محترمشان که دل خانواده هاراشادمی کنند.بدون تردیددعای این زوج هایی که صاحب اولادشدنددرحق شمابه مرحله ی اجابت می رسد.پیروزوسربلندباشید

روح انگیزومهدی [ 1400-02-22 ]
سلام خدمت آقای دکتر و همسر محترم و پرسنل عزیز من واقعا از شما سپاسگزارم که با اولین ای یو ای دوقلو باردار شدم

حمید [ 1400-02-20 ]
با عرض سلام خدمت آقای دکتر و پرسنل زحمت کش مطب شان : آقای دکتر خداوند شما رو آفریده که دل ما جوانها را با بچه دار کردن شاد کنی که الحق بخوبی انجام وظیفه میکنی . از خداوند میخواهم که عمر طولانی و سر بلندی بهت بده ، انشاالله علم شما قابل ستایش هست ، دست شما رو میبوسم . بعداز ۳سال صاحب فرزند شدم شادی به یک خاندان دادی با دو با ر مراجعه نتیجه گرفتیم . دوستانی که این مطالب را میخوانید شک نکنید علم آقای دکتر طلا ست . با تمام وجود دوستتان دارم . پایدار باشید .

فرشته [ 1400-02-18 ]
با سلام خدمت جناب دکتر ایزدی و خانم دکتر و کادر مهربانتون ، بنده بعد از ۱۰ سال با دو جلسه آی یو آی باردار شدم . خیلی خیلی متشکرم از زحمات شما . خدا خیرتون بده انشاالله . الهی بقیه هم مثل من نتیجه بگیرند و خوشحال بشند .

بی نام [ 1400-02-13 ]
با سلام و ادب ببخشید آقای دکتر ایا تو اهدا کننده های اسپرم کسی هست که زال باشد ؟ منظورم سفید پوست با مو و مژه و ابرو زرد و چشمان آبی یا سبز؟؟

بی نام [ 1400-02-12 ]
باعرض سلام و خسته نباشيد خدمت دكتر مهربان : اميدوارم هر چی از خدا ميخوايد بهتون بده . شما شادی رو دوباره به زندگی ما برگردونديد . من بار ششم تزريقم خداروشكر باردار شدم . از زحمات شما و كادرتون ممنونم .

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام ( مستعار یا واقعی ) :
تلفن ( اختیاری ) :
ایمیل ( اختیاری ) :
متن پیـام :