رحم اجاره ای
جنین اهدائی( 36 31 36 32 )031  جنین اهدایی
مراقبت بعد از بارداری با اسپرم اهدایی
تعیین جنسیت 36 31 36 32-031
اسپرم اهدائی  ( 36 31 36 32-031 )  بارداری با اسپرم اهدایی
رحم اجاره ای
IUI    ( تلقيح اسپرم شسته شده داخل رحم )

رحم اجاره ای

نظر به اینکه ناباروری باعث ایجاد لطمات و عوارض روحی روانی به زن یا شوهر یا هردو می گردد پزشکان و سایر مسئولین مملکت همیشه در صدد پیدا کردن راهکارهایی منطقی و مردم پسند در جهت بچه دار کردن زوجهای غیرقابل درمان بوده اند تا زندگی این زوجها شاداب تر شود و از طلاق روحی یا رسمی آنها جلوگیری شود .
یکی از درمانهای مدرن نازائی استفاده از رحم اجاره ای است که در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد.
1- فقدان رحم(مادر زادی یا اکتسابی )
2- کوچک بودن بیش از حد رحم
3- ناهنجاریهای غیر قابل درمان رحم
4- سقطهای مکرر
5- وجود یک بیماری خاص در مادر که حاملگی باعث شود آن بیماری طوری تشدید پیدا کند که قابل تحمل نباشد و یا خطر جانی داشته باشد( مثل نارسائی پیشرفته قلب یا دیابت شدید عارضه دار)
6- عدم ایجاد حاملگی بدنبال چند دوره درمان آی وی اف (IVF)

شرایط فرد اجاره دهنده ی رحم :
1- باید جوان باشد
2- در حال شیر دادن نباشد
3- از نظر روحی و روانی وجسمی رشد وبلوغ کافی داشته باشد و خانواده اش (همسر وفرزندان) رضایت به اینکار داشته باشند .
4- فاقد بیماری واگیردارباشد (مثل هپاتیت وایدز که ممکن است به نوزاد منتقل شود )
5- در حال مصرف داروی خاصی که برای سلامت جنین ممکن است مضر باشد نباشد
6- اجاره دهنده ی رحم باید حداقل دارای یک فرزند باشد و خودش سرپرست فرزندش باشد. ( در غیر اینصورت دل کندن از نوزادی که در رحمش پرورش یافته خیلی سخت است وچه بسا که نقشه ی تصاحب نوزاد را بکشد ).
7- هدف اجاره دهنده کارآمد و مثبت ( خیر خواهانه ) باشد وفقط با دید کسب در آمد نگاه نکند .
8- احساس نکند بدستور شوهرش بخاطر کسب درآمد قربانی شده است .
9- تا بحال بیش از دو بار سزارین نشده باشد .
10- در حاملگیهای قبلی دچار زایمان زودرس - دیابت حاملگی - فشار خون حاملگی نشده باشد و اعتیاد هم نداشته باشد .

روش کار: صاحب رحم باتفاق همسرش و زوج صاحب جنین باید چند جلسه مشاوره ی مفصل شوند ( ترجیحا توسط متخصص پزشکی اجتماعی یا روانپزشک ) تا با آگاهی کامل از نظر حقوقی - پزشکی و اجتماعی اقدام به اینکار کنند .
ارزیابی بالینی وآزمایشگاهی(از نظر رد بیماریهای عفونی وتائید سلامت روانی -اجتماعی ) انجام می شود .
قراردادی بین صاحبان جنین واجاره دهند ی رحم نوشته می شود که بهتر است با مشورت فردی آگاه (مثل وکیل یا پزشک متخصص ناباروری ) باشد وتمام شرایط در آن ذکر گردد - که مثلا هزینه های جاری 9 ماه بارداری به عهده کیست؟ هزینه های درمانی قابل پیش بینی (هزینه تولد نوزاد در بیمارستان ) وغیر قابل پیش بینی (هزینه ی بستری حین حاملگی بدلائل مختلف از جمله تهدید به سقط یا خود سقط یا...) به عهده کیست ؟ مبلغ ونحوه ی پرداخت اقساط پول ذکر گردد.در صورت سقط جنین چند در صد پول پرداخت شود ؟ درصورتیکه بعد از انتقال جنین حامله نشد چقدر گرفته باشد ؟
واضح است که صاحب رحم هیچ حق وحقوقی نسبت به فرزند متولد شده ندارد و باید تفهیم شده باشد که او با جنین داخل شکمش هیچگونه وابستگی ژنتیکی ندارد ومادر جنین شخص دیگری است واگر مدعی شود که مثلا چون جنین در رحم من پرورش یافته و من به نوزاد وابستگی عاطفی ومادری پیدا کرده ام نوزاد را به شما نمی دهم و پول دریافتی را بر میگردانم - ادعایش توسط دادگاه باطل اعلام می شود و نوزاد به والدین اصلی تحویل داده می شود .
هزینه ی رحم اجاره ای ( که درواقع هزینه نگهداری وپرورش 9 ماهه ی جنین در رحم است) توافقی است ومعمولا رقمی بین 80 تا 20 میلیون تومان است .در صورت امکان بخاطر پیشگیری از بروز بعضی اختلافات بهتر است سعی شود از فامیل رحم اجاره ای را پیدا کرد.
انتقال جنین به رحم عملی است سرپائی که بدون بیهوشی انجام می شود و درد ندارد وپس از انتقال به منزل می روید وحدود دوهفته بعد مشخص می گرددکه حامله شده اید یا خیر . چون احتمال حامله شدن حدود 30 در صد است ، اجاره گیرنده قبل از مثبت شدن تست حاملگی نباید بیش از 3 - 5 % مبلغ توافقی را پرداخت کرده باشد .
توصیه می شود که والدین اصلی (صاحبان جنین ) کمک به خدمات رفاهی - تغذیه ای- اجتماعی- فکری وروحی صاحب رحم کنند تا نوزادسالمتری به دنیا آید . زیرا اضطراب - افسردگی وسوء تغذیه ی صاحب رحم روی جنین اثرات سوء می گذارد .
مزایا :1- کاهش آمار طلاق 2- فرزند تمام خصوصیات ژنتیکی والدین را داراست .
معایب : 1- چون از نظر فرهنگی هنوز مورد قبول اکثریت مردم ایران واقع نشده دید مناسبی نسبت به فرد اجاره دهنده وجود ندارد .2- امکان سو ء استفاده ی مالی فرد اجاره دهنده وجود دارد . 3- اغلب اطرافیان اجاره دهنده خصوصا فرزندان وهمسر ش ناراضی هستند .
وقتی دربیمارستان نوزاد متولد شد گواهی تولد نوزاد صادر می شود . والدین آنرا بهمراه قرارداد اجاره رحم به اداره ثبت احوال برده تا شناسنامه ی نوزاد با نام والدین اصلی صادرگردد .قبل از تولد نوزاد میتوان با دادن دارو به زن صاحب جنین او را شیر ده کرد که نوزاد بجای شیر خشک از شیر طبیعی مادرش تغذیه کند.
موضع شرع در رحم اجاره ای : بعضی علما مثل آیت الله روحانی وآیت الله خوئی با استناد به آیه 2 از سوره مجادله ( که میگوید مادر طفل شخصی است که بچه را به دنیا آورده ) صاحب رحم را مادر کودک میدانند .بعض علمای دیگرمثل آیت الله اردبیلی هردو(صاحب رحم+صاحب جنین) را مادر کودک میدانند . ولی اکثریت علما از جمله آیت الله خمینی با استناد به تکوین نوزاد از تخمک و اسپرم فقط صاحبان جنین را پدر و مادر بچه میدانند .
موضع شرع از جنبه ی اصل کار ( گرفتن رحم اجاره ای ) آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله صافی گلپایگانی اینکار را جایزدانسته اند و آقایان آیت الله تبریزی وبهجت وفاضل لنکرانی اجاره ی رحم را جایز نمی دانند .
در ایران قانون برای اینکار تصویب نشده و متقاضیان ، به فتوای علمای شیعه مراجعه کرده و از آنها تقلید می کنند و یا تابع مراکزناباروری بوده و بر اساس دیدگاه آنها عمل می کنند .

وضعیت رحم اجاره ای در دیگر کشورها چگونه است ؟ در اکثر کشورها در حالیکه ( مثل ایران ) قانونی برای آن تصویب نشده اینکار انجام می شود ، در تعداد معدودی کشورها مثل فرانسه ، اتریش ، نروژ ، سوئد، آلمان قانونی تصویب شده که رحم اجاره ای را منع کرده است . در بعضی کشورها ( انگلستان و کانادا ) رحم اجاره ای قانونی ولی رایگان است وپولی بابت اینکار رد و بدل نمی شود . در امریکا بابت این کار 10- 20 هزار دلار پرداخت می شود .

از کاربرانی که تقاضای اجاره دادن رحم یا اجاره گرفتن رحم دارند و در قسمت « نظرات کاربران در باره این مطلب » تقاضای خود را به معرض نمایش می گذارند می خواهیم که شماره ی تماس خود را در متن پیام حتما بنویسید ( چون وبسایت طوری طرّاحی شده که ایمیل و شماره های داخل کادر را چاپ نمی کند ، بلکه فقط پیام در معرض نمایش گذاشته می شود و چنانچه شماره ی تماستان در متن پیام نوشته نشده باشد مخاطب شما نمی تواند با شما ارتباط برقرار کند .) .
زمانی که شما درخواستتان را نوشتید همان موقع رویت نمی شود بلکه 1 - 3 روز بعد ، پس از تائید به معرض نمایش در می آید .این وبسایت دخالت در کار شما نمی کند وهیچگونه نقش واسطه گری ندارد ، و فقط آگهی شما را رایگان به معرض نمایش می گذارد .
چنانچه در درخواست آگهی تان ، مبالغ درخواستی غیر متعارف یا عبارت صیغه را بنویسید آنرا به معرض نمایش نمی گذاریم . پس از اینکه نیازتان رفع شد ( رحم اجاره کردید یا اجاره دادید ) برای اینکه تلفنهای بیشتری به شما نشود و قسمت نظرات کاربران ما هم خلوت شود لازم است به شماره 09131000345 پیامک دهید تا آگهی شما را حذف کنیم .

مقالات مرتبط :1- اسپرم اهدائی 2- جنین اهدائی

سایتهای مرتبط :
1- وبلاگ سردفتران پیشکسوت - نمونه سند اجاره رحم
2- در باره رحم اجاره ای چه می دانید ؟- پارسینه www.parsine.com
3- رحم اجاره ای در babafars.ir


آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

فاطمه [ 1400-07-04 ]
سلام من خانم پیران ، ۳۲ سالمه ، فوری رحم اجارای میشم ، متاهل هستم با سه فرزند ، از مشهد ، با این شماره تماس بگیرید تلفن : 09032995985

بی قرار [ 1400-07-04 ]
نیاز فوری به تخمک اهدایی از شهرکرد یااصفهان داریم ۰۹۹۲۰۷۱۱۷۰۸

متقاضی رحم اجاره ای [ 1400-07-04 ]
سلام متقاضی رحم اجاره ای هستم از بندر عباس سنش کمتر از ۳۶ باشه ومتاهل باشه یک فرزند داشته باشه .تلفن ۰۹۱۷۵۴۵۴۰۸۴

بختیاری [ 1400-07-04 ]
سلام خودم طلبه هستم همسرم سرهنگ تمام هستن نیازمندرحم اجاره ای هستیم وحتی تمام هزینه های پزشکی ورفت وامد روهم تقبل می کنند ازهرشهری که باشه مشکلی نیست منزل هم درتهران حتی تایکسال براشون درنظرگرفته میشه قیمت اصلی هم توافقی وعلاوه برآن هم حتی ماهیانه برای تغذیه اش هزینه پرداخت میشه لطفا اگرخودتون تونستید منتشر کنید تا دل شیعیان علی هم بواسطه این فرزندشادبشه. شرایط زن سابقه زایمان طبیعی داشته باشد سالم باشد تلفن۰۹۱۹۴۲۳۷۶۱۶

نگین [ 1400-07-04 ]
سلام نیازمند رحم اجاره ای از تهران هستم متاهل ۸۰ماهی ۲ترجیحا سن سی یا زیر سی باشه ۰۹۳۷۱۵۶۲۷۸۹

عابدی [ 1400-07-04 ]
گیرنده تخمک اهدایی هستم مطلقه وسن زیر۲۸سالاز اصفهان وحومه09131997560

مهری [ 1400-07-04 ]
نیاز به رحم جایگزین دارم از اصفهان باشن زیر سی سال سالم و متعهد قیمت طبق عرف ۰۹۱۶۳۰۵۴۴۳۶

ک ق [ 1400-07-03 ]
با سلام خسته نباشید خدمت آقای دکتر ایزدی و همسر محترمشان که با عث شدن شادابی و نشاط تو زندگی ما بیاد . ممنون از زحمات فراوانتون . انشالله خدا بهتون سلامتی و عمر طولانی بده . انشالله بقیه هم مثل ما نتیجه بگیرند و خوشحال بشند .

علیرضا [ 1400-07-03 ]
با سلام به دنبال رحم اجاره ای هستیم . با مبلغ توافقی طبق عرف موجود . از نظر اسکان هم میتونم اسکان بدم . به مدت یک سال به طور رایگان یک آپارتمان کامل با وسایل دراختیار میگذارم . ۰۹۳۸۶۹۲۵۶۶۳

یزد یزد [ 1400-07-03 ]
نیازمند رحم جایگزین از شهرستان یزد یا حومۀ یزد هستم . با قیمت توافقی طبق عرف موجود ، تلفن تماس 09931290563

ناشناس [ 1400-07-03 ]
نیازمند رحم اجاره ای از اصفهان هستم سنشون کمتر ۳۲ باشه مبلغ طبق عرف ۰ ۰۹۱۶۵۲۰۶۷۲

آرزو [ 1400-07-03 ]
سلام،نیازمند رحم اجاره ای هستم،سالم وبدون بیماری زمینه ای،زیر ۳۵ سال،،ساکن تهران یا اطراف تهران باشن.

نازی [ 1400-07-03 ]
نیازمند رحم جایگزین خیلی فوری با شرایط عالی۰۹۱۰۵۸۷۵۹۰۹

پروانه خانم [ 1400-07-03 ]
نیازمند تخمک و رحم اجاره به صورت فوری 09363972338

رحمانی [ 1400-07-03 ]
درصورت نیاز به تخمک اهدایی و جنین اهدایی تماس بگیرید رحمانی۰۹۱۰۰۶۴۱۷۴۳

کیمیا [ 1400-07-02 ]
با سلام .23سال دارم .متاهل ودارای یک دختر3ساله .هرکس به جنین یا تخمک نیاز داشته باشه بامن تماس بگیره .09022361245

محمدی [ 1400-07-01 ]
لطفاً نه پیام بدید و نه زنگ بزنید ممنون رحم اجاره نمیدم

ملیکا [ 1400-07-01 ]
سلام رحم اجاره از یزد میخوام 09367468335

اهدا کننده شیراز [ 1400-07-01 ]
باسلام اهدا کننده از شیراز ۲۶ ساله و ۳۰ ساله متاهل با تاییدیه پزشکی اعلام امادگی کردن جهت هماهنگی و معرفی باشماره ۰۹۳۸۳۰۷۱۷۰۹ تماس بگیرین

معرفی رحم جایگزین [ 1400-07-01 ]
باسلام معرفی رحم جایگزین تخمک اهدایی جنین اهدایی به شما عزیزان زیر نظر پزشکان آی وی اف بامدارک پزشکی کامل وتاییدشده پزشکی از تمامی شهرها ۰۹۳۸۳۰۷۱۷۰۹

متقاضی رحم اجاره ای [ 1400-07-01 ]
متقاضی رحم اجاره ای هستم، ساکن تهرانم، با قیمت توافقی ۰۹۱۹۷۹۷۴۳۷۳

اسکندری [ 1400-06-31 ]
سلام ۲۷سالمه یه پسر۵ساله دارم اول بخاطرخدارحم اجاره ای میشم بعدبخاطرمشگل مالیم متارکه کردم ساکن تهران هستم هیچ مشگلی ندارم شکرخدا رحم جایگذین میشم لطفامزاحم تماس نگیره ۰۹۱۰۸۶۵۰۶۳۴

پروانه خ [ 1400-06-31 ]
نیازمند تخمک و رحم اجاره ای با قیمت توافقی 09363972338

یا حق [ 1400-06-31 ]
نیازمند رحم اجاره ای از تبریز هستم جنینام فریز و اماده انتقال هستن کسی هست لطفا پیام بزاره

نازی [ 1400-06-31 ]
نیازمند تخمک اهدایی هستم متولد ۷۰ کسانی که میخواهن تخمک اهدا کنن ۶ میلیون

منتظر [ 1400-06-30 ]
سلام نیازمند تخمک اهدایی از شهرکرد هستیم۰۹۹۲۰۷۱۱۷۰۸

فاطمه فغانی [ 1400-06-30 ]
رحم اجاره میشم . 26 سالمه ازقم . سزارین اختیاری شده ام . دو تا فرزند سالم دارم . به این شماره پیام بدید .قیمت توافقی با ماهی 2 میلیون .تهران هم میتونم بیام ، ولی نه برای اسکان .09109984280

محمدی [ 1400-06-30 ]
سلام خانم فاطیما من رحم اجاره میدم اینم شماره تلفنم 09931191851

سحر [ 1400-06-30 ]
رحم اجاره ای سن ۲۵ سال ساکن شیراز از همه نظر سالم بدون سابقه بارداری رابط تماس نگیرد با تشکر فقط و فقط ساکنین شیراز ۰۹۰۳۰۷۳۱۴۶۸

زهرا [ 1400-06-29 ]
باسلام دنبال خانمی مومن ومتدین جهت رحم جایگزین برای پزیرش فرزندم باشدخانم باید سالم ازنظر روحی وروانی باشدزیر ۳۵ سال باشد۰۹۰۴۶۹۴۲۴۷۱

رحم جایگزین [ 1400-06-28 ]
رحم جایگزین میشم کرمانشاه هستم متاهل هستم یکباررحم جایگزین شدم مبلغ ۷۵ماهی یک نیم ۰۹۱۸۲۹۹۵۰۹۶الکی تماس نگیرید که توسط همسرم پیگیری میشه

ارزو [ 1400-06-28 ]
نیازمند رحم اجاره هستم شیراز ۵۰ با ماهی یک میلیون.جنین اماده هست.خود شیراز باشه

صفرزاده [ 1400-06-28 ]
باعرض سلام خدمت شما خانم های عزیز اگر تمایول دارید رحم جایگزین بشید در مازندران ۷۰ماهانه ۲ با این شماره تماس بگیرید۰۹۳۹۴۴۲۳۲۲۱ متشکرم

فرناز [ 1400-06-27 ]
رحم اجاره از تبریز یا اطراف تبریر میخوام متاهل یا بیوه مومن و قابل اطمینان باشند.

پاییزان [ 1400-06-27 ]
با سلام نیازمند رحم جایگزین از شیراز هستم. شخصی متعهد و سالم با حداقل یک فرزند سالم لطفا با شماره 09920165881 تماس بگیرید

رها [ 1400-06-27 ]
نیازمند تخمک اهدایی خیلی فوری ۰۹۱۹۱۵۸۵۲۲۳

سامانتا [ 1400-06-27 ]
با سلام نیازمند رحم اجاره ای ازهمه شهرهای ایران خیلی فوری خانومای گل لطفا جهت هماهنگی با شماره زیر تماس بگیرید۰۹۰۵۱۵۰۰۹۷۱

قاسمی زاده [ 1400-06-27 ]
سلام بنده واسطه ومعرف مستقیم با بهترین پزشکان ای وی اف درمان نازایی و ناباروری هستم گیرنده عزیز و اهدا کننده عزیز ازهمه شهرهای ایران میتونن با ما در ارتباط باشن ۰۹۰۲۷۰۶۹۸۷۷باتشکر قاسمی زاده

پریسا [ 1400-06-27 ]
سلام ۳۰ سالمه، متاهلم ، یک فرزندپسردارم . سزارین اختیاری شدم . هیچ مشکلی ندارم ، رحم اجاره میشم ، تهرانم ، لطفا واسطه به هیچ وجه تماس نگیره ، فقط واتس اپ پیام بدید . تماس پاسخگونیستم . هزینه توافقی تلفن : 09363972338

رحم وتخمک اهدایی [ 1400-06-27 ]
با سلام خانمای گل جهت مشاوره وهماهنگی برای رحم جایگذین واهدای تخمک یا تخمک اهدایی با ما در ارتباط باشید ۰۹۱۲۰۵۴۵۳۹۷ خانم سلیمی

بی نام [ 1400-06-26 ]
گیرنده تخمک اهدایی از شهرکردیا اصفهان واطرافش هستیم سنشون زیر ۳۰سال وبدون مشکل وزیبا باشن۰۹۹۲۰۷۱۱۷۰۸قیمت توافقی

زهرااحمدی [ 1400-06-26 ]
متقاضی رحم اجاره ای که شخص متدین ومسوولیت پذیردراین مدت ونیتش صرفاپول نباشدونیت خیرخواهانه نیزداشته باشد

زینب [ 1400-06-26 ]
سلام نیازمند رحم اجاره هستم قیمت ۴۰ ماهی۵۰۰ اطراف یزدشیرازاصفهان یاسوج فوری جنین اماده ۰۹۱۷۹۴۱۴۳۶۵

نسرین [ 1400-06-26 ]
رحم جایگزین میخواستم . مومن و متدین و متاهل باشه . تلفن : 09148058706

مظفری [ 1400-06-26 ]
رحم اجاره ای سلام ، نیازمند خانم های مطلقه و متاهل زیر 34 سال ، با شرایط عالی تخمک اهدایی و رحم اجاره ی لطفا با ما تماس بگیرید 09334427942

مریم [ 1400-06-25 ]
بیوه مطلقه متولد 56 هستم صیغه میخوام برا بچه دارشدنم 09376750973 از تبریز خانواده مومن باشد

رها [ 1400-06-24 ]
سلام نیازمندتخمک از خانم مطلقه هستم شیراز و شهرستان های استان فارس 09056124696

فاطمه [ 1400-06-24 ]
نیازفوری به خانم متاهل یا مطلقه برای رحم اجاره ای شیراز یا شهرستان های اطراف 09056124696

ناشناس [ 1400-06-24 ]
سلام متقاضی رحم اجاره ای هستم از اصفهان سنشون کمتر از ۳۲ سال باشه،قیمت توافقی ۰۹۱۶۵۲۰۶۷۲۰

پریسا پ [ 1400-06-24 ]
رحم اجاره ای هستم از تهران لطفا شرایط و قیمت واتس آپ بفرستید.هر گونه مزاحمت توسط همسرم پیگیری میشه09363972338

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام ( مستعار یا واقعی ) :
تلفن ( اختیاری ) :
ایمیل ( اختیاری ) :
متن پیـام :