رحم اجاره ای
مراقبت بعد از بارداری با اسپرم اهدایی
اسپرم اهدائی  ( 36 31 36 32-031 )  بارداری با اسپرم اهدایی
رحم اجاره ای
مراقبتهای قبل از بارداری با اسپرم اهدایی
تولید اسپرم ازسلولهای بنیادی چقدر پیشرفت کرده؟
IUI    ( تلقيح اسپرم شسته شده داخل رحم )

رحم اجاره ای

نظر به اینکه ناباروری باعث ایجاد لطمات و عوارض روحی روانی به زن یا شوهر یا هردو می گردد پزشکان و سایر مسئولین مملکت همیشه در صدد پیدا کردن راهکارهایی منطقی و مردم پسند در جهت بچه دار کردن زوجهای غیرقابل درمان بوده اند تا زندگی این زوجها شاداب تر شود و از طلاق روحی یا رسمی آنها جلوگیری شود .
یکی از درمانهای مدرن نازائی استفاده از رحم اجاره ای است که در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد.
1- فقدان رحم(مادر زادی یا اکتسابی )
2- کوچک بودن بیش از حد رحم
3- ناهنجاریهای غیر قابل درمان رحم
4- سقطهای مکرر
5- وجود یک بیماری خاص در مادر که حاملگی باعث شود آن بیماری طوری تشدید پیدا کند که قابل تحمل نباشد و یا خطر جانی داشته باشد( مثل نارسائی پیشرفته قلب یا دیابت شدید عارضه دار)
6- عدم ایجاد حاملگی بدنبال چند دوره درمان آی وی اف (IVF)

شرایط فرد اجاره دهنده ی رحم :
1- باید جوان باشد
2- در حال شیر دادن نباشد
3- از نظر روحی و روانی وجسمی رشد وبلوغ کافی داشته باشد و خانواده اش (همسر وفرزندان) رضایت به اینکار داشته باشند .
4- فاقد بیماری واگیردارباشد (مثل هپاتیت وایدز که ممکن است به نوزاد منتقل شود )
5- در حال مصرف داروی خاصی که برای سلامت جنین ممکن است مضر باشد نباشد
6- اجاره دهنده ی رحم باید حداقل دارای یک فرزند باشد و خودش سرپرست فرزندش باشد. ( در غیر اینصورت دل کندن از نوزادی که در رحمش پرورش یافته خیلی سخت است وچه بسا که نقشه ی تصاحب نوزاد را بکشد ).
7- هدف اجاره دهنده کارآمد و مثبت ( خیر خواهانه ) باشد وفقط با دید کسب در آمد نگاه نکند .
8- احساس نکند بدستور شوهرش بخاطر کسب درآمد قربانی شده است .
9- تا بحال بیش از دو بار سزارین نشده باشد .
10- در حاملگیهای قبلی دچار زایمان زودرس - دیابت حاملگی - فشار خون حاملگی نشده باشد و اعتیاد هم نداشته باشد .

روش کار: صاحب رحم باتفاق همسرش و زوج صاحب جنین باید چند جلسه مشاوره ی مفصل شوند ( ترجیحا توسط متخصص پزشکی اجتماعی یا روانپزشک ) تا با آگاهی کامل از نظر حقوقی - پزشکی و اجتماعی اقدام به اینکار کنند .
ارزیابی بالینی وآزمایشگاهی(از نظر رد بیماریهای عفونی وتائید سلامت روانی -اجتماعی ) انجام می شود .
قراردادی بین صاحبان جنین واجاره دهند ی رحم نوشته می شود که بهتر است با مشورت فردی آگاه (مثل وکیل یا پزشک متخصص ناباروری ) باشد وتمام شرایط در آن ذکر گردد - که مثلا هزینه های جاری 9 ماه بارداری به عهده کیست؟ هزینه های درمانی قابل پیش بینی (هزینه تولد نوزاد در بیمارستان ) وغیر قابل پیش بینی (هزینه ی بستری حین حاملگی بدلائل مختلف از جمله تهدید به سقط یا خود سقط یا...) به عهده کیست ؟ مبلغ ونحوه ی پرداخت اقساط پول ذکر گردد.در صورت سقط جنین چند در صد پول پرداخت شود ؟ درصورتیکه بعد از انتقال جنین حامله نشد چقدر گرفته باشد ؟
واضح است که صاحب رحم هیچ حق وحقوقی نسبت به فرزند متولد شده ندارد و باید تفهیم شده باشد که او با جنین داخل شکمش هیچگونه وابستگی ژنتیکی ندارد ومادر جنین شخص دیگری است واگر مدعی شود که مثلا چون جنین در رحم من پرورش یافته و من به نوزاد وابستگی عاطفی ومادری پیدا کرده ام نوزاد را به شما نمی دهم و پول دریافتی را بر میگردانم - ادعایش توسط دادگاه باطل اعلام می شود و نوزاد به والدین اصلی تحویل داده می شود .
هزینه ی رحم اجاره ای ( که درواقع هزینه نگهداری وپرورش 9 ماهه ی جنین در رحم است) توافقی است ومعمولا رقمی بین 80 تا 20 میلیون تومان است .در صورت امکان بخاطر پیشگیری از بروز بعضی اختلافات بهتر است سعی شود از فامیل رحم اجاره ای را پیدا کرد.
انتقال جنین به رحم عملی است سرپائی که بدون بیهوشی انجام می شود و درد ندارد وپس از انتقال به منزل می روید وحدود دوهفته بعد مشخص می گرددکه حامله شده اید یا خیر . چون احتمال حامله شدن حدود 30 در صد است ، اجاره گیرنده قبل از مثبت شدن تست حاملگی نباید بیش از 3 - 5 % مبلغ توافقی را پرداخت کرده باشد .
توصیه می شود که والدین اصلی (صاحبان جنین ) کمک به خدمات رفاهی - تغذیه ای- اجتماعی- فکری وروحی صاحب رحم کنند تا نوزادسالمتری به دنیا آید . زیرا اضطراب - افسردگی وسوء تغذیه ی صاحب رحم روی جنین اثرات سوء می گذارد .
مزایا :1- کاهش آمار طلاق 2- فرزند تمام خصوصیات ژنتیکی والدین را داراست .
معایب : 1- چون از نظر فرهنگی هنوز مورد قبول اکثریت مردم ایران واقع نشده دید مناسبی نسبت به فرد اجاره دهنده وجود ندارد .2- امکان سو ء استفاده ی مالی فرد اجاره دهنده وجود دارد . 3- اغلب اطرافیان اجاره دهنده خصوصا فرزندان وهمسر ش ناراضی هستند .
وقتی دربیمارستان نوزاد متولد شد گواهی تولد نوزاد صادر می شود . والدین آنرا بهمراه قرارداد اجاره رحم به اداره ثبت احوال برده تا شناسنامه ی نوزاد با نام والدین اصلی صادرگردد .قبل از تولد نوزاد میتوان با دادن دارو به زن صاحب جنین او را شیر ده کرد که نوزاد بجای شیر خشک از شیر طبیعی مادرش تغذیه کند.
موضع شرع در رحم اجاره ای : بعضی علما مثل آیت الله روحانی وآیت الله خوئی با استناد به آیه 2 از سوره مجادله ( که میگوید مادر طفل شخصی است که بچه را به دنیا آورده ) صاحب رحم را مادر کودک میدانند .بعض علمای دیگرمثل آیت الله اردبیلی هردو(صاحب رحم+صاحب جنین) را مادر کودک میدانند . ولی اکثریت علما از جمله آیت الله خمینی با استناد به تکوین نوزاد از تخمک و اسپرم فقط صاحبان جنین را پدر و مادر بچه میدانند .
موضع شرع از جنبه ی اصل کار ( گرفتن رحم اجاره ای ) آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله صافی گلپایگانی اینکار را جایزدانسته اند و آقایان آیت الله تبریزی وبهجت وفاضل لنکرانی اجاره ی رحم را جایز نمی دانند .
در ایران قانون برای اینکار تصویب نشده و متقاضیان ، به فتوای علمای شیعه مراجعه کرده و از آنها تقلید می کنند و یا تابع مراکزناباروری بوده و بر اساس دیدگاه آنها عمل می کنند .

وضعیت رحم اجاره ای در دیگر کشورها چگونه است ؟ در اکثر کشورها در حالیکه ( مثل ایران ) قانونی برای آن تصویب نشده اینکار انجام می شود ، در تعداد معدودی کشورها مثل فرانسه ، اتریش ، نروژ ، سوئد، آلمان قانونی تصویب شده که رحم اجاره ای را منع کرده است . در بعضی کشورها ( انگلستان و کانادا ) رحم اجاره ای قانونی ولی رایگان است وپولی بابت اینکار رد و بدل نمی شود . در امریکا بابت این کار 10- 20 هزار دلار پرداخت می شود .

از کاربرانی که تقاضای اجاره دادن رحم یا اجاره گرفتن رحم دارند و در قسمت « نظرات کاربران در باره این مطلب » تقاضای خود را به معرض نمایش می گذارند می خواهیم که شماره ی تماس خود را در متن پیام حتما بنویسید ( چون وبسایت طوری طرّاحی شده که ایمیل و شماره های داخل کادر را چاپ نمی کند ، بلکه فقط پیام در معرض نمایش گذاشته می شود و چنانچه شماره ی تماستان در متن پیام نوشته نشده باشد مخاطب شما نمی تواند با شما ارتباط برقرار کند .) .
زمانی که شما درخواستتان را نوشتید همان موقع رویت نمی شود بلکه 1 - 3 روز بعد ، پس از تائید به معرض نمایش در می آید .این وبسایت دخالت در کار شما نمی کند وهیچگونه نقش واسطه گری ندارد ، و فقط آگهی شما را رایگان به معرض نمایش می گذارد .
چنانچه در درخواست آگهی تان ، مبالغ درخواستی غیر متعارف یا عبارت صیغه را بنویسید آنرا به معرض نمایش نمی گذاریم . پس از اینکه نیازتان رفع شد ( رحم اجاره کردید یا اجاره دادید ) برای اینکه تلفنهای بیشتری به شما نشود و قسمت نظرات کاربران ما هم خلوت شود لازم است به شماره 09131000345 پیامک دهید تا آگهی شما را حذف کنیم .

مقالات مرتبط :1- اسپرم اهدائی 2- جنین اهدائی

سایتهای مرتبط :
1- وبلاگ سردفتران پیشکسوت - نمونه سند اجاره رحم
2- در باره رحم اجاره ای چه می دانید ؟- پارسینه www.parsine.com
3- رحم اجاره ای در babafars.ir


آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

زینب [ 1400-02-17 ]
سلام فاطمه خام بامن تماس بگیر شماره نگذاشتی ۰۹۱۷۹۴۱۴۳۶۵

آرش [ 1400-02-17 ]
با سلام به خانمی جهت رحم اجاره ای نیازمندیم با مبلغ 80 ماهیانه 2 تومن در ضمن از جهت اسکان هم تا پایان بارداریشون یک دستگاه آپارتمان به مدت 2 سال در اختیارشون میزاریم ممنون 09127913028

مهرسا [ 1400-02-17 ]
سلام نیازمند رحم اجاره هستم از مشهد سن زیر ۳۰سال باشن متدین و صبور متاهل حداقل یک زایمان طبیعی داشته باشن و رضایت کامل همسر تمام مراحل در مرکز خصوصی انجام میشه قیمت ۵۰ م و ماهی یک تومن ۰۹۱۵۰۶۴۰۳۶۹

شریفی [ 1400-02-17 ]
سلام خانم فاطمه از یزد لطفا با من تماس بگیرید 09025531174

مهرسا [ 1400-02-17 ]
نیازمند رحم اجاره از مشهد هستم سن زیر ۳۰سال دارایه فرزند سالم زایمان طبیعی اهل دخانیات الکل نباشن با رضایت کامل همسر و متاهل باشن با مبلغ ۵۰ ماهی یک تومن ۰۹۱۵۰۶۴۰۳۶۹

شیدا [ 1400-02-16 ]
اینجانب شبوا شعبانی ساکن رشت رحم خودرا اجاره میدهم واز نطر مبلع نیز توافقی کنار میام ۰۹۳۶۷۷۵۷۰۶۲

حمید [ 1400-02-16 ]
سلام سارا خانم لطف کنید بامن تماس بگیرید۰۹۹۲۲۰۹۵۷۸۸

پناه [ 1400-02-16 ]
با سلام متقاضي رحم اجاره اي هستم خانم مطلقه يابيوه سن زير٣٢ سال قد وزن متناسب زايمان طبيعي داشته باشن ازهر شهري كه باشد امكان اسكان آپارتمان مجهز مجزا وجود دارد جنين ها در بيمارستان تخصصي فريز ميباشد قيمت راضي كننده درصورت تمايل پيامك دهيد تماس ميگيرم 09303917200

لیلی بهاری [ 1400-02-16 ]
سلام نیازمند رحم اجاره ای هستم از تهران یا حومه تهران و یا کرج و حومه کرج ،شهریار، اسلام شهر،رباط کریم ترجیحا خانمی باشند،متاهل زیر ۲۸ سال دارای فرزند، بدون واسطه و قیمت توافقی ۰۹۳۰۹۰۷۱۶۵۲

فاطمه [ 1400-02-16 ]
اجاره دهنده ی رحم هستم 24 سالم است از یزد فرزند سالم دارم مبلغ 35 میلیون ماهی 500 متدین و صبور هستم فقط با خانواده ی متدین قرارداد می بندم

مریم [ 1400-02-16 ]
سلام رحمم را اجاره می دهم برای تهران متاهل هستم دو فرزند پسر سالم دارم مبلغ 40 میلیون ماهی 700 هزار تومان لطفا واسطه زنگ نزنند

حامدی [ 1400-02-16 ]
سلام رحم جایگزین میشوم ۴۵ تومن ماهیانه۸۰۰ تومن. مطلقه هستم یه بچه دارم قم هستم

سمیرا [ 1400-02-16 ]
خانومایی ک تمایل به اهدای تخمک ورحم جایگزین هستن وخانمای که گیرنده تخمکورحم اجاره ای هستن در هرشهری باشماره 09330382054 درواتساپ پیام بدید درخدمتم

رها از همدان [ 1400-02-16 ]
رحم اجاره ای میشم از شهرهمدان متاهل ۲۵ساله دوفرزند سالم دارم هیچ مشکل وبیماری ای ندارم اهل دخانیات والکل واین چیزام نیستم با رضایت کامل همسر رحم اجاره ای میشم شهرای دیگع ام بخاین میتونم بیام به شرطی که اسکان بدین قیمت 70تومن ماهیانه یک ونیم بازم برای قیمتش یخورده راه میام بااین شماره تماس بگیرید۰۹۹۴۵۱۸۰۲۴۵

رها [ 1400-02-16 ]
خانوم۲۵ساله هستم از شهر همدان متاهل دو فرزند سالم دارم هیچ مشکلی ندارم اهل دخانیات والکل نیستم با رضایت همسر رحم اجاره ای میشم برای شهرای دیگه ام میام اگه اسکان بدین ۶۰ماهی یک ونیم اقا به هیچ وجه تماس نگیره شماره جهت تماس ۰۹۹۴۵۱۸۰۲۴۵

هستی [ 1400-02-16 ]
نیاز به رحم اجاره ای در شهر یزد هستم خانمی که حداقل یه زایمان طبیعی داشته و هیچ حوع بیماری زمینه ای نداشته باشه. ترجیحا زیر سی سال باشه. لطفا با شماره موبایل زیر تماس بگیرید یا پیامگ دهید. ۰۹۳۰۴۱۴۸۶۴۵

انصار [ 1400-02-16 ]
به یک فرد زیر ۳۵ سال یزدی برای اجاره رحم نیازمندیم حتما یزد باشید جنین ها آماده و فریز هستن لطفا تماس بگیرید یا پیغام بگزاریدممنون۰۹۱۳۷۷۸۶۹۷۶

سلیمـانی [ 1400-02-16 ]
۳۵ ساله متاهل از زاهدان هستم،رحم جایگزین میشم،هر جا اسکان بدید با همسرم می تونیم بیایم، مبلغ توافقی لطفا فقط خانم تماس بگیره به آقایون جواب نمیدم تلفن: 09199761322

اسمان ابی [ 1400-02-15 ]
سلام نیازمند تخمک اهدایی ازشهرکرد یاااصفهان هستم مبلغ هدیه شش میلیون۰۹۹۲۰۷۱۱۷۰۸

زینب [ 1400-02-15 ]
سلام سارا خانم بامن تماس بگیر۰۹۱۷۹۴۱۴۳۶۵

تنهام [ 1400-02-15 ]
سلام سارا خانم که ازتهرانی و مطلقه حتما بامن تماس بگیر شماره ای ازت نیفتاده 09030224265

تهرانی [ 1400-02-15 ]
تخمک و رحم اجاره ای نیازمندبم با قیمت توافقی لطفا واسطه تماس نگیره 09396098371

عسل [ 1400-02-15 ]
دوستان عزیز سلام خانمهای که رحم اجاره هستن از تمام شهرها بدون گرفتن هزینه از اجاره دهندگان لطفاً با من در تماس باشید خانمهای که تخمک اهدایی هستن با من در تماس باشند 09038689850

یوسفی [ 1400-02-15 ]
با سلام خانمهای که رحم اجاره میدهند از تمام شهرها و خانمهای که تخمک اهدایی هستن با من در تماس باشند با بهترین قیمت و زیر نظر بهترین پزشکان ۰۹۰۵۲۱۹۸۱۶۱

ندا [ 1400-02-15 ]
سلام با اجازه مدیریت سایت دوستان گرامی گیرندگان رحم اجاره ای لطفا هوشیار باشید به هیچ عنوان به واسطها و اجاره دهندهای پر توقع اجازه همکاری ندهید چرا که این افراد جز منفعت خودش هدفی ندارد دیر یا زود چنان سرتان کلاه می گدارند که نفهمید چطور وچگونه کلاه گداشتن من قربانی شدم شما نشوید ادمهای بی وجدان زیاد هستن

رحم وتخمک اهدایی [ 1400-02-15 ]
قابل توجه گیرندگان واهدا کنندگان محترم خانم قاسمی هستم مشاور وهماهنگ کننده رحم اجاره ای تخمک اهدایی در بهترین کلینیک های ناباروری زیر نظر بهترین پزشکان نازایی برای هماهنگی با ما تماس بگیرید با تشکر خانم قاسمیزاده ۰۹۱۲۰۵۴۵۳۹۷

اهدا [ 1400-02-15 ]
باسلام اهداکنندگان ومتقاضیان تخمک ورحم جایگزینی با ما درتماس باشید ۰۹۱۸۹۵۶۹۸۸۹ نجاتی

سارا [ 1400-02-14 ]
رحمم را اجاره می دهم از تهران مطعلقه 40 میلیون ماهی 500 تومان یک فرزند سالم دارم

پناه [ 1400-02-14 ]
با سلام متقاضي رحم اجاره اي هستيم خانم مطلقه يا بيوه سن زير٣٢سال قد ووزن متناسب زايمان طبيعي داشته باشن از هرشهري كه باشد امكان اسكان آپارتمان مجهز مجزا وجود دارد جنين ها دربيمارستان تخصصي فريز ميباشد قيمت راضي كننده درصورت تمايل به اين شماره پيامك دهيد يا تماس بگيريد با تشكر09303917200

حمید [ 1400-02-14 ]
سلام نیازمند رحم جایگزین هستیم به خانمی مطلقه سن زیر۳۵ ،سالم، دارای فرزندساکن کرج لطفاتماس بگیرد۰۹۹۲۲۰۹۵۷۸۸

خورسند [ 1400-02-13 ]
تخمک اهدای . رحم جایگزین.جنین اهدایی در صورت همکاری تماس حاصل فرمایید 09030681733

قاسمی [ 1400-02-13 ]
سلام عشقای من گیرنده های عزیزواهدا کننده های گلم بنده واسطه ومعرف رحم جایگزین یا تخمک اهدایی، جنین اهدایی هستم درصورتی که گیرنده یا اهدا کننده هستین ازهمه جای کشور با بنده تماس بگیرین با تشکر قاسمی هستم در خدمتتون09027069877

شریفی [ 1400-02-13 ]
نیازمند رحم اجاره ای هستم استان یزد قیمت توافقی 09025531174

متقاضی رحم [ 1400-02-13 ]
سلام نیاز به رحم جایگزین دارم از شهر قم.فردکاملا سالم ۰۹۱۸۰۸۹۶۸۱۰

واسطه [ 1400-02-13 ]
نیازمندتخمک اهدایی ازتهران تاسن 32سال هستیم.مبلغ 5میلیون.لطفا واتساپ پیام بدید.ممنون

واسطه [ 1400-02-13 ]
نیازمندتخمک اهدایی ازتهران تاسن 32سال هستیم.مبلغ 5میلیون.لطفا واتساپ پیام بدید.ممنون

زهرا [ 1400-02-13 ]
سلام نیازمند رحم اجاره ای هستم خیلی فوری با مبلغ عالی 09019258144 قاسمی

یوسفی [ 1400-02-13 ]
رحم اجاره از تهران و شهرستان لطفاً با من در تماس باشید ۰۹۰۵۲۱۹۸۱۶۱

نسیم [ 1400-02-13 ]
رحم اجاره میدم ۳۶ ساله متاهل 09194234631

نادیا [ 1400-02-13 ]
نیازمند اهدا کننده تخمک تاسن ۳۳ سال متاهل یا مطلقه حتی بدون فرزند با قیمت ۵ میلیون تعداد زیاد از تهران و اطراف نزدیک تهران 09300680624

سحر [ 1400-02-13 ]
با سلام.خانمی متاهل هستم دارای فرزند سالم و زایمان طبیعی با رضایت کامل همسرم رحم جایگزین میشوم.به قیمت ۷۰ میلیون ماهانه ۱۲۰۰.هرشهری بگین میام تا مثبت شدن میمونم.تهرانی نیستم ولی تهران میام تا مثبت شدن.خواهشا به هیچ عنوان معرف تماس نگیره و مزاحمت ایجاد نکنه چون با معرف همکاری نمیکنم اصلا.لطفا پیام بدین.سوالی داشتین ممنون.۰۹۹۱۶۹۹۳۷۴۴

شهناز مهپور [ 1400-02-13 ]
سلام رحم اجاره ای میخوام از زاهدان باشه خانم ۳۴ ساله ک یک فرزندم داشته باشه بدون سابقه بیماری ۳۰میلیون میدم با مای ۵۰۰هزار ۰۹۹۰۱۴۴۹۵۴۲ لطفا فقط پیام بدین

زهره [ 1400-02-13 ]
نیازمندرحم ازیزد۰۹۹۳۱۲۹۰۵۶۳

یاس [ 1400-02-13 ]
سلام متقاضی رحم اجاره ای هستم ازساری زیر 32 سال و یه سزارین وقیمت توافقی 09117821401

نازنین [ 1400-02-12 ]
خانمی هستم که رحم اجاره میدم تلفن : 09306406332

جعفری [ 1400-02-12 ]
سلام نیازمند رحم اجاره هستم تهران ۰۹۱۳۷۱۴۴۴۹۴

ارزو [ 1400-02-12 ]
نیازمند رحم جایگزین در تبریز بصورت توافقی هستیم علاقمندان با شماره ۰۹۱۴۴۱۳۳۱۰۹ تماس بگیرند

امید [ 1400-02-12 ]
سلام متقاضی رحم اجاره ای هستم.زیر سی سال،سالم،بدون بیماری،زایمان موفق داشته باشه،درصورت متاهل بودن رضایت همسر داشته باشه،معتقد باشه،45 میلیون با ماهی 1 میلیون میدم اگر دوقلو بشن 5 میلیون هم بیشتر میدم.خانم ساکن تهران یا اطراف تهران باشند.09358140134

طاهره [ 1400-02-11 ]
نیاز به رحم اجارهای دارم در یزد مبلغ توافقی ۰۳۵۳۲۶۲۴۶۳۵

نازی [ 1400-02-11 ]
نیازمند تخمک و رحم اجاره خیلی فوری شرایط عالی 09105875909

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام ( مستعار یا واقعی ) :
تلفن ( اختیاری ) :
ایمیل ( اختیاری ) :
متن پیـام :