رحم اجاره ای
مراقبت بعد از بارداری با اسپرم اهدایی
IUI    ( تلقيح اسپرم شسته شده داخل رحم )
مراقبتهای قبل از بارداری با اسپرم اهدایی
رحم اجاره ای
تعیین جنسیت 36 31 36 32-031
تولید اسپرم ازسلولهای بنیادی چقدر پیشرفت کرده؟

رحم اجاره ای

نظر به اینکه ناباروری باعث ایجاد لطمات و عوارض روحی روانی به زن یا شوهر یا هردو می گردد پزشکان و سایر مسئولین مملکت همیشه در صدد پیدا کردن راهکارهایی منطقی و مردم پسند در جهت بچه دار کردن زوجهای غیرقابل درمان بوده اند تا زندگی این زوجها شاداب تر شود و از طلاق روحی یا رسمی آنها جلوگیری شود .
یکی از درمانهای مدرن نازائی استفاده از رحم اجاره ای است که در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد.
1- فقدان رحم(مادر زادی یا اکتسابی )
2- کوچک بودن بیش از حد رحم
3- ناهنجاریهای غیر قابل درمان رحم
4- سقطهای مکرر
5- وجود یک بیماری خاص در مادر که حاملگی باعث شود آن بیماری طوری تشدید پیدا کند که قابل تحمل نباشد و یا خطر جانی داشته باشد( مثل نارسائی پیشرفته قلب یا دیابت شدید عارضه دار)
6- عدم ایجاد حاملگی بدنبال چند دوره درمان آی وی اف (IVF)

شرایط فرد اجاره دهنده ی رحم :
1- باید جوان باشد
2- در حال شیر دادن نباشد
3- از نظر روحی و روانی وجسمی رشد وبلوغ کافی داشته باشد و خانواده اش (همسر وفرزندان) رضایت به اینکار داشته باشند .
4- فاقد بیماری واگیردارباشد (مثل هپاتیت وایدز که ممکن است به نوزاد منتقل شود )
5- در حال مصرف داروی خاصی که برای سلامت جنین ممکن است مضر باشد نباشد
6- اجاره دهنده ی رحم باید حداقل دارای یک فرزند باشد و خودش سرپرست فرزندش باشد. ( در غیر اینصورت دل کندن از نوزادی که در رحمش پرورش یافته خیلی سخت است وچه بسا که نقشه ی تصاحب نوزاد را بکشد ).
7- هدف اجاره دهنده کارآمد و مثبت ( خیر خواهانه ) باشد وفقط با دید کسب در آمد نگاه نکند .
8- احساس نکند بدستور شوهرش بخاطر کسب درآمد قربانی شده است .
9- تا بحال بیش از دو بار سزارین نشده باشد .
10- در حاملگیهای قبلی دچار زایمان زودرس - دیابت حاملگی - فشار خون حاملگی نشده باشد و اعتیاد هم نداشته باشد .

روش کار: صاحب رحم باتفاق همسرش و زوج صاحب جنین باید چند جلسه مشاوره ی مفصل شوند ( ترجیحا توسط متخصص پزشکی اجتماعی یا روانپزشک ) تا با آگاهی کامل از نظر حقوقی - پزشکی و اجتماعی اقدام به اینکار کنند .
ارزیابی بالینی وآزمایشگاهی(از نظر رد بیماریهای عفونی وتائید سلامت روانی -اجتماعی ) انجام می شود .
قراردادی بین صاحبان جنین واجاره دهند ی رحم نوشته می شود که بهتر است با مشورت فردی آگاه (مثل وکیل یا پزشک متخصص ناباروری ) باشد وتمام شرایط در آن ذکر گردد - که مثلا هزینه های جاری 9 ماه بارداری به عهده کیست؟ هزینه های درمانی قابل پیش بینی (هزینه تولد نوزاد در بیمارستان ) وغیر قابل پیش بینی (هزینه ی بستری حین حاملگی بدلائل مختلف از جمله تهدید به سقط یا خود سقط یا...) به عهده کیست ؟ مبلغ ونحوه ی پرداخت اقساط پول ذکر گردد.در صورت سقط جنین چند در صد پول پرداخت شود ؟ درصورتیکه بعد از انتقال جنین حامله نشد چقدر گرفته باشد ؟
واضح است که صاحب رحم هیچ حق وحقوقی نسبت به فرزند متولد شده ندارد و باید تفهیم شده باشد که او با جنین داخل شکمش هیچگونه وابستگی ژنتیکی ندارد ومادر جنین شخص دیگری است واگر مدعی شود که مثلا چون جنین در رحم من پرورش یافته و من به نوزاد وابستگی عاطفی ومادری پیدا کرده ام نوزاد را به شما نمی دهم و پول دریافتی را بر میگردانم - ادعایش توسط دادگاه باطل اعلام می شود و نوزاد به والدین اصلی تحویل داده می شود .
هزینه ی رحم اجاره ای ( که درواقع هزینه نگهداری وپرورش 9 ماهه ی جنین در رحم است) توافقی است ومعمولا رقمی بین 80 تا 20 میلیون تومان است .در صورت امکان بخاطر پیشگیری از بروز بعضی اختلافات بهتر است سعی شود از فامیل رحم اجاره ای را پیدا کرد.
انتقال جنین به رحم عملی است سرپائی که بدون بیهوشی انجام می شود و درد ندارد وپس از انتقال به منزل می روید وحدود دوهفته بعد مشخص می گرددکه حامله شده اید یا خیر . چون احتمال حامله شدن حدود 30 در صد است ، اجاره گیرنده قبل از مثبت شدن تست حاملگی نباید بیش از 3 - 5 % مبلغ توافقی را پرداخت کرده باشد .
توصیه می شود که والدین اصلی (صاحبان جنین ) کمک به خدمات رفاهی - تغذیه ای- اجتماعی- فکری وروحی صاحب رحم کنند تا نوزادسالمتری به دنیا آید . زیرا اضطراب - افسردگی وسوء تغذیه ی صاحب رحم روی جنین اثرات سوء می گذارد .
مزایا :1- کاهش آمار طلاق 2- فرزند تمام خصوصیات ژنتیکی والدین را داراست .
معایب : 1- چون از نظر فرهنگی هنوز مورد قبول اکثریت مردم ایران واقع نشده دید مناسبی نسبت به فرد اجاره دهنده وجود ندارد .2- امکان سو ء استفاده ی مالی فرد اجاره دهنده وجود دارد . 3- اغلب اطرافیان اجاره دهنده خصوصا فرزندان وهمسر ش ناراضی هستند .
وقتی دربیمارستان نوزاد متولد شد گواهی تولد نوزاد صادر می شود . والدین آنرا بهمراه قرارداد اجاره رحم به اداره ثبت احوال برده تا شناسنامه ی نوزاد با نام والدین اصلی صادرگردد .قبل از تولد نوزاد میتوان با دادن دارو به زن صاحب جنین او را شیر ده کرد که نوزاد بجای شیر خشک از شیر طبیعی مادرش تغذیه کند.
موضع شرع در رحم اجاره ای : بعضی علما مثل آیت الله روحانی وآیت الله خوئی با استناد به آیه 2 از سوره مجادله ( که میگوید مادر طفل شخصی است که بچه را به دنیا آورده ) صاحب رحم را مادر کودک میدانند .بعض علمای دیگرمثل آیت الله اردبیلی هردو(صاحب رحم+صاحب جنین) را مادر کودک میدانند . ولی اکثریت علما از جمله آیت الله خمینی با استناد به تکوین نوزاد از تخمک و اسپرم فقط صاحبان جنین را پدر و مادر بچه میدانند .
موضع شرع از جنبه ی اصل کار ( گرفتن رحم اجاره ای ) آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله صافی گلپایگانی اینکار را جایزدانسته اند و آقایان آیت الله تبریزی وبهجت وفاضل لنکرانی اجاره ی رحم را جایز نمی دانند .
در ایران قانون برای اینکار تصویب نشده و متقاضیان ، به فتوای علمای شیعه مراجعه کرده و از آنها تقلید می کنند و یا تابع مراکزناباروری بوده و بر اساس دیدگاه آنها عمل می کنند .

وضعیت رحم اجاره ای در دیگر کشورها چگونه است ؟ در اکثر کشورها در حالیکه ( مثل ایران ) قانونی برای آن تصویب نشده اینکار انجام می شود ، در تعداد معدودی کشورها مثل فرانسه ، اتریش ، نروژ ، سوئد، آلمان قانونی تصویب شده که رحم اجاره ای را منع کرده است . در بعضی کشورها ( انگلستان و کانادا ) رحم اجاره ای قانونی ولی رایگان است وپولی بابت اینکار رد و بدل نمی شود . در امریکا بابت این کار 10- 20 هزار دلار پرداخت می شود .

از کاربرانی که تقاضای اجاره دادن رحم یا اجاره گرفتن رحم دارند و در قسمت « نظرات کاربران در باره این مطلب » تقاضای خود را به معرض نمایش می گذارند می خواهیم که شماره ی تماس خود را در متن پیام حتما بنویسید ( چون وبسایت طوری طرّاحی شده که ایمیل و شماره های داخل کادر را چاپ نمی کند ، بلکه فقط پیام در معرض نمایش گذاشته می شود و چنانچه شماره ی تماستان در متن پیام نوشته نشده باشد مخاطب شما نمی تواند با شما ارتباط برقرار کند .) .
زمانی که شما درخواستتان را نوشتید همان موقع رویت نمی شود بلکه 1 - 3 روز بعد ، پس از تائید به معرض نمایش در می آید .این وبسایت دخالت در کار شما نمی کند وهیچگونه نقش واسطه گری ندارد ، و فقط آگهی شما را رایگان به معرض نمایش می گذارد .
چنانچه در درخواست آگهی تان ، مبالغ درخواستی غیر متعارف یا عبارت صیغه را بنویسید آنرا به معرض نمایش نمی گذاریم . پس از اینکه نیازتان رفع شد ( رحم اجاره کردید یا اجاره دادید ) برای اینکه تلفنهای بیشتری به شما نشود و قسمت نظرات کاربران ما هم خلوت شود لازم است به شماره 09131000345 پیامک دهید تا آگهی شما را حذف کنیم .

مقالات مرتبط :1- اسپرم اهدائی 2- جنین اهدائی

سایتهای مرتبط :
1- وبلاگ سردفتران پیشکسوت - نمونه سند اجاره رحم
2- در باره رحم اجاره ای چه می دانید ؟- پارسینه www.parsine.com
3- رحم اجاره ای در babafars.ir


آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

سارا [ 1400-05-05 ]
نيازمند خانمی متاهل داراي فرزند ، جهت رحم اجاره ای هستم ، با مبلغ توافقی حدود 60 م ت و ماهي یک و نیم م ت تلفن ٠٩٣٧١٥٦٢٧٨٩

نیازمند تخمک اهدایی [ 1400-05-05 ]
با سلام تخمک اهدایی با گروه ب مثبت نیازمندیم درصورت سلامت کامل و قیمت منصفانه تماس بگیرید 09382636830

سحر [ 1400-05-05 ]
نیازمند رحم اجاره ای ساکن اصفهان هستم ،لطفا اگه کسی هست با من تماس بگیره

شبنم [ 1400-05-05 ]
سلام دوستان قیمت رحم اجاره در تهران 50 میلیون یا 60 میلیون است در شهرستان کمتر است لطفا مواظب کلاهبردارا و دلالان و واسطه ها باشید قیمت بیشتر ندید من از کارمندان مرکز مام پرسیدم

مهناز [ 1400-05-05 ]
نیازمند تخمک اهدایی از تهران و حومه ۰۹۳۳۸۶۰۰۹۸۳

زهرا [ 1400-05-05 ]
سلام نیازمند رحم اجاره هستم قیمت ۴۰ ماهی ۵۰۰ یزد شیراز اصفهان یاسوج نیازمندم۰۹۱۷۹۴۱۴۳۶۵

فاطمه [ 1400-05-05 ]
سلام من دنبال رحم اجاره ای هستم برای تهران لطفا خانم ساکن تهران سالم و بدون بیماری و دارای فرزند سالم و متاهل سن ایشان زیر سی سه سال باشد باشد 09101423137 لطفا به هیچ عنوان واسطه زنگ نزند مبلغ 50 میلیون ماهی یک میلیون

علی [ 1400-05-05 ]
سلام به رحم اجاره اي در تهران نيازمندم سن زير 30 سال سالم و بدون بيماري،50 ميليون با ماهي 1 ميليون.09358140134

سلیمانـی [ 1400-05-05 ]
سلام، رحم جایگزین میشم، ۳۶ ساله متاهل از زاهدان، ی فرزند دختر دو ساله دارم، در صورت اسکان دادن به شهرهای اطراف هم میام، قیمت توافقی ۰۹۱۹۹۷۶۱۳۲۲

آرزو [ 1400-05-05 ]
باسلام اهدا تخمک و رحم جایگزین میشم . 28 ساله با گروه خونی اومثبت . یه فرزندپسرسالم دارم . زایمان طبیعی داشتم . متاهل هستم ازشهرقم 09055942772

اهدا [ 1400-05-05 ]
باسلام گیرندگان واهداکنندگان رحم جایگزینی وتخمک اهدایی باما درتماس باشید.۰۹۱۸۹۵۶۹۸۸۹ نجاتی تخمک اهدایی داریم از اصفهان.

زهره [ 1400-05-04 ]
رحم اجاره میدیم 09901267726

سعیده [ 1400-05-04 ]
سلام رحم اجاره ای هستم از بندر عباس کسی خواست تماس بگیره 09337364033

رحمانی [ 1400-05-04 ]
نیازمند رحم اجاره هستم خانمی متدین از قم باشن.حتما حداقل یه بچه سالم داشته باشن. مبلغ هدیه۴۵ماهی۸۰۰

فاطمه [ 1400-05-04 ]
سلام تروخدا انقدر قیمت ها را بالا نبرید تا ما هم بتوانیم صاحب فرزند بشویم لطفا اگر انقدر پول دارید از واسطه کمک بگیرید تا برایتان شخص مورد نظر را پیدا کند لطفا

مریم [ 1400-05-04 ]
سلام من خواهان رحم اجاره ای هستم خانم متاهل و ساکن تهران و دارای فرزند سالم و بدون هیچ بیماری باشد گروه خونی مثبت باشد مبلغ 50 میلیون ماهی یک میلیون 09101423137 لطفا واسطه زنگ نزند

مهرناز [ 1400-05-04 ]
نیازمند رحم اجاره ای هستم از تهران یا کرج و یا حومه تهران و کرج ، حداکثر ۳۲ ساله دارای حداقل یک فرزند سالم، ترجیحا متاهل ، متدین و متعهد ، قیمت توافقی و بدون واسطه ۰۹۹۳۰۶۶۴۱۳۵

مهشید [ 1400-05-04 ]
سلام ،به یک رحم اجاره ای نیازمندم ساکن تهران ،دارای سلامت جسمی و روحی و اخلاقی وپاکدامن باشد ،زیر ۳۵ سال سن و از آخرین زایمانش حداقل سه سال گذشته باشد .با شرایط خیلی خوب و راضی کننده ،۰۹۲۱۵۶۰۲۳۵۱فقط از طریق واتساپ پیام بذارید ،واسطه به هیچ عنوان تماس نگیرد ،به واسطه جواب نمیدم

مریم [ 1400-05-04 ]
نیازمند تخمک اهدایی از تهران و حومه ۰۹۳۳۸۶۰۰۹۸۳

زهرا [ 1400-05-04 ]
سلام نیازمند رحم اجاره از ساوه و شهرستانهای اطراف هستم زیر 30 سال دارای یک فرزند سالم قیمت توافقی با اسکان شماره تماس 09363247669

امید [ 1400-05-04 ]
سلام به رحم اجاره اي در تهران نيازمندم سن زير 30 سال سالم و بدون بيماري،50 ميليون با ماهي 1 ميليون.09358140134

سحر یزدانی [ 1400-05-04 ]
سلام .سارا جون من قیمتی که گزاشتی را قبول میکنم.برای رحم اجاره ای.زنگ زدم یه شماره هات کنه.این شماره منه تماس بگیر .داره زندگیم خراب میشه. ۰۹۰۲۸۳۶۷۵۰۷

ساغر [ 1400-05-03 ]
نیازمند رحم اجاره ای از تهران ۸۰ماهی۱۵۰۰متاهل دارای فرزند تا حداکثر سن۳۲ باشد۰۹۳۷۱۵۶۲۷۸۹

عبدالهی [ 1400-05-03 ]
باسلام از مدیریت سایت خواهشمندیم که شماره این شخصی که خودرا به عنوان رحم اجاره ای به نامهای عاطفه و مینو و نرگس معرفی کرده و سه شماره ناقص را اعلام کرده و با احساسات ما که واقعا مشکل داریم بازی میکنه را اعلام کنید . خواهشمندم شماره این شخص را مدیریت اعلام کند ، ممنونم . جواب مدیریت : غیر از شماره هایی که اعلام کرده اند ما شماره ای از آتها نداریم ، هر سه شماره هم یک رقم کمتر از معمول دارد و بنابرین نمیتوان با آنها تماس گرفت . هنگام تائید آگهی من متوجه نبودم که شماره ی اعلامی یک رقم کم دارد.

زهرا [ 1400-05-03 ]
باسلام به خانمی مطلقه دارای فرزند سن کمتر از۳۴ساکن کرج سالم برای رحم اجاره یاصیغه بارداری نیازمندیم لطفا واسطه تماس نگیردمبلغ توافقی۰۹۹۲۲۰۹۵۷۸۸

مهشید [ 1400-05-03 ]
نیازمند جنین اهدایی فوری با قیمت توافقی لطفا واسطه تماس نگیره 09396098371

فاطمه [ 1400-05-03 ]
تروخدا موقع قیمت گذاری خدا و رضای بنده ی خدا را هم در نظر بگیرید که انشاالله ما هم بتوانیم بچه دار بشویم

سارا [ 1400-05-03 ]
رحمم را اجاره می دهم دارای دو فرزند دوقلوی دختر هستم سن من 24 سال است کاملا سالم مبلغ پیشنهادی 45 ماهی یک میلیون اگر کسی با این قیمت موافق است زنگ بزنه مگر نه چانه نزنید و زنگ نزنید 0936583903

مهناز [ 1400-05-03 ]
نیازمند تخمک اهدایی از تهران و حومه ۰۹۳۳۸۶۰۰۹۸۳

باران [ 1400-05-03 ]
سلام ،به یک رحم اجاره ای نیازمندم ساکن تهران ،دارای سلامت جسمی و روحی و اخلاقی وپاکدامن باشد ،زیر ۳۵ سال سن و از آخرین زایمانش حداقل سه سال گذشته باشد .با شرایط خیلی خوب و راضی کننده ،۰۹۲۱۵۶۰۲۳۵۱فقط از طریق واتساپ پیام بذارید ،واسطه به هیچ عنوان تماس نگیرد ،به واسطه جواب نمیدم

متقاضی رحم [ 1400-05-03 ]
سلام نیاز به رحم اجاره دارم از شهر قم جنینهام آماده انتقاله. ۰۹۱۸۰۸۹۶۸۱۰

مهسا [ 1400-05-03 ]
نیازمند رحم اجاره ای هستم خانم ساکن تهران دارای فرزند سالم و متاهل و بدون هیچ بیماری خاصی و گروه خونی ایشان مثبت باشد سن ایشان زیر 33 باشد قیمت 50 میلیون ماهی یک میلیون 09101423137 لطفا واسطه زنگ نزند

علیرضا [ 1400-05-03 ]
با سلام به یک خانم محترم برای رحم اجاره ای و صیغه بارداری نیازمندیم در صورت تمایل خانم های محترم پیام بدن مبلغ 80 تومن ماهیانه 4 تومن 09386925663

گیرنده [ 1400-05-03 ]
نیازمند رحم اجاره ای هستم از تهران یا کرج و یا حومه تهران و کرج ، حداکثر ۳۲ ساله دارای حداقل یک فرزند سالم، ترجیحا متاهل ، متدین و متعهد ، قیمت توافقی و بدون واسطه ۰۹۹۳۰۶۶۴۱۳۵

کرمی [ 1400-05-02 ]
خانم ستایش که رحم اجاره ای میشید برای تهران شماره تماس نذاشتید ، لطفا با من تماس بگیرید ، ممنون ۰۹۱۲۸۹۴۴۵۰۵

آرش [ 1400-05-02 ]
سلام به همه دوستان به دنبال خانمی محترم برای رحم اجاره ای هستیم با مبلغ80 تومن ماهیانه 4 تومن و از نظر اسکان هم میتونیم تا یکسال رایگان اسکان بدیم در صورت تمایل پیام بدین 09386925663

نوشین [ 1400-05-02 ]
سلام. نیازمند رحم اجاره ای از یزد هستم خانمی که زایمان طبیعی کرده باشه زیر سی سال با این شماره تماس بگیره ۰۹۳۰۴۱۴۸۶۴۵

فاطمه [ 1400-05-02 ]
سلام نیازمند رحم اجاره هستم قیمت ۴۰ ماهی ۵۰۰ یزد شیراز اصفهان یاسوج نیازمندم۰۹۱۷۹۴۱۴۳۶۵

رها [ 1400-05-02 ]
سلام نیازمندتخمک اهدایی با گروه خونی او مثبت و ساکن شیراز یا اطراف آن هستم . مبلغ توافقی ، واسطه به هیج وجه تماس نگیره 09301819439

شهرام [ 1400-05-02 ]
سلام نیازمند رحم اجاره ای هستم از ارومیه یاتهران

مریم [ 1400-05-02 ]
سلام چرا این قدر قیمتا رو بالا میبرین مگه اونا که رحم جایگزین میخوان سر گنج نشستن که هر چی دلتون میخواد قیمت میذارین انصاف داشته باشین.خدا رو هم مد نظر داشته باشین

باران [ 1400-05-02 ]
سلام نیازمند رحم اجاره از ساوه و شهرستانهای اطراف هستم زیر 30 سال دارای یک فرزند سالم قیمت توافقی با اسکان شماره تماس 09363247669

کرمی [ 1400-05-02 ]
سلام نیازمند رحم اجاره ای هستم از خود تهران ، ترجیحا زیر ۳۰ سال ، دو فرزند با زایمان طبیعی یا یک فرزند با سزارین ، متاهل ، مبلغ طبق عرفی که الان هست و توافق میکنیم ، ولی مطمئنا راضی خواهید بود ، واسطه به هیچ عنوان تماس نگیره ، ۰۹۱۲۸۹۴۴۵۰۵

عاطفه [ 1400-05-02 ]
رحم اجاره می شوم مبلغ 50 میلیون ماهی یک میلیون دارای چهار فرزند 9و 7 و 5و 12 ساله هستم برای تمام نقاط کشور حاضرم بروم سی ساله هستم 0936145762

مینو [ 1400-05-02 ]
من برای رضای خدا رحمم را اجاره می دهم مبلغ 40 میلیون ماهی 700 هزارتومان برای همدان مطلقه هستم دارای سه فرزند سالم 0913446329

نرگس [ 1400-05-02 ]
رحم اجاره ای می شوم مبلغ 55 میلیون ماهی 800 هزار تومان برای شهرکرد متاهل 25 سال و یک فرزند سه ساله دارم طبیعی زایمان کردم 0918122315

رها [ 1400-05-02 ]
سلام نیازمندتخمک اهدایی گروه خونی او مثبت ساکن شیراز یا اطراف مبلغ توافقی واسطه به هیج وجه تماس نگیره

ستایش [ 1400-05-02 ]
رحم اجاره ای می شوم برای تهران مطلقه و یک فرزند سه ساله ی دختر زیبا دارم 29 سالم است و قیمت 50 ماهی یک میلیون

یاس [ 1400-05-02 ]
نیازمندرحم اجاره ای هستم مبلع پیشنهادی پنجاه میلیون ماهی یک میلیون متاهل و دارای فرزند و سالم و در تهران زندگی کنند واسطه زنگ نزند 09101423137

فهیمه [ 1400-05-02 ]
سلام نیازمند رحم اجاره زیر۳۰سال باسابقه بارداری بدون سقط برای تبریز میخوام 09907488211تماس بگیرین

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام ( مستعار یا واقعی ) :
تلفن ( اختیاری ) :
ایمیل ( اختیاری ) :
متن پیـام :