رحم اجاره ای
مراقبت بعد از بارداری با اسپرم اهدایی
تعیین جنسیت 36 31 36 32-031
مراقبتهای قبل از بارداری با اسپرم اهدایی
اسپرم اهدائی  ( 36 31 36 32-031 )  بارداری با اسپرم اهدایی
تولید اسپرم ازسلولهای بنیادی چقدر پیشرفت کرده؟
جنین اهدائی( 36 31 36 32 )031  جنین اهدایی

رحم اجاره ای

نظر به اینکه ناباروری باعث ایجاد لطمات و عوارض روحی روانی به زن یا شوهر یا هردو می گردد پزشکان و سایر مسئولین مملکت همیشه در صدد پیدا کردن راهکارهایی منطقی و مردم پسند در جهت بچه دار کردن زوجهای غیرقابل درمان بوده اند تا زندگی این زوجها شاداب تر شود و از طلاق روحی یا رسمی آنها جلوگیری شود .
یکی از درمانهای مدرن نازائی استفاده از رحم اجاره ای است که در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد.
1- فقدان رحم(مادر زادی یا اکتسابی )
2- کوچک بودن بیش از حد رحم
3- ناهنجاریهای غیر قابل درمان رحم
4- سقطهای مکرر
5- وجود یک بیماری خاص در مادر که حاملگی باعث شود آن بیماری طوری تشدید پیدا کند که قابل تحمل نباشد و یا خطر جانی داشته باشد( مثل نارسائی پیشرفته قلب یا دیابت شدید عارضه دار)
6- عدم ایجاد حاملگی بدنبال چند دوره درمان آی وی اف(IVF)

شرایط فرد اجاره دهنده ی رحم :
1- باید متاهل وجوان باشد
2- در حال شیر دادن نباشد
3- از نظر روحی و روانی وجسمی رشد وبلوغ کافی داشته باشد و خانواده اش (همسر وفرزندان) رضایت به اینکار داشته باشند .
4- فاقد بیماری واگیردارباشد (مثل هپاتیت وایدز که ممکن است به نوزاد منتقل شود )
5- در حال مصرف داروی خاصی که برای سلامت جنین ممکن است مضر باشد نباشد
6- اجاره دهنده ی رحم باید حداقل دارای یک فرزند باشد و خودش سرپرست فرزندش باشد. ( در غیر اینصورت دل کندن از نوزادی که در رحمش پرورش یافته خیلی سخت است وچه بسا که نقشه ی تصاحب نوزاد را بکشد ).
7- هدف اجاره دهنده کارآمد و مثبت ( خیر خواهانه ) باشد وفقط با دید کسب در آمد نگاه نکند .
8- احساس نکند بدستور شوهرش بخاطر کسب درآمد قربانی شده است .

روش کار: صاحب رحم باتفاق همسرش و زوج صاحب جنین باید چند جلسه مشاوره ی مفصل شوند ( ترجیحا توسط متخصص پزشکی اجتماعی ) تا با آگاهی کامل از نظر حقوقی - پزشکی و اجتماعی اقدام به اینکار کنند . ارزیابی بالینی وآزمایشگاهی(از نظر رد بیماریهای عفونی وتائید سلامت روانی -اجتماعی ) انجام می شود
قراردادی بین صاحبان جنین واجاره دهند ی رحم نوشته می شود که بهتر است با مشورت فردی آگاه (مثل وکیل یا پزشک متخصص اجتماعی) باشد وتمام شرایط در آن ذکر گردد - که مثلا هزینه های جاری 9 ماه بارداری به عهده کیست؟ هزینه های درمانی قابل پیش بینی (هزینه تولد نوزاد در بیمارستان ) وغیر قابل پیش بینی (هزینه ی بستری حین حاملگی بدلائل مختلف از جمله تهدید به سقط یا خود سقط یا...) به عهده کیست ؟ مبلغ ونحوه ی پرداخت اقساط پول ذکر گردد.در صورت سقط جنین چند در پول پرداخت شود ؟واضح است که صاحب رحم هیچ حق وحقوقی نسبت به فرزند متولد شده ندارد و باید تفهیم شده باشد که او با جنین داخل شکمش هیچگونه وابستگی ژنتیکی ندارد ومادر جنین شخص دیگری است واگر مدعی شود که مثلا چون جنین در رحم من پرورش یافته و من به نوزاد وابستگی عاطفی ومادری پیدا کرده ام نوزاد را به شما نمی دهم و پول دریافتی را بر میگردانم - ادعایش توسط دادگاه باطل اعلام می شود و نوزاد به والدین اصلی تحویل داده می شود .
هزینه ی رحم اجاره ای ( که درواقع هزینه نگهداری وپرورش 9 ماهه ی جنین در رحم است) توافقی است ومعمولا رقمی بین 15 تا 20 میلیون تومان است .در صورت امکان بخاطر پیشگیری از بروز بعضی اختلافات بهتر است سعی شود از فامیل رحم اجاره ای را پیدا کرد.
توصیه می شود که والدین اصلی (صاحبان جنین ) کمک به خدمات رفاهی - تغذیه ای- اجتماعی- فکری وروحی صاحب رحم کنند تا نوزادسالمتری به دنیا آید . زیرا اضطراب - افسردگی وسوء تغذیه ی صاحب رحم روی جنین اثرات سوء می گذارد .
مزایا :1- کاهش آمار طلاق 2- فرزند تمام خصوصیات ژنتیکی والدین را داراست .
معایب : 1- چون از نظر فرهنگی هنوز مورد قبول اکثریت مردم ایران واقع نشده دید مناسبی نسبت به فرد اجاره دهنده وجود ندارد .2- امکان سو ء استفاده ی مالی فرد اجاره دهنده وجود دارد . 3- اغلب اطرافیان اجاره دهنده خصوصا فرزندان وهمسر ش ناراضی هستند .
وقتی دربیمارستان نوزاد متولد شد گواهی تولد نوزاد صادر می شود . والدین آنرا بهمراه قرارداد اجاره رحم به اداره ثبت احوال برده تا شناسنامه ی نوزاد با نام والدین اصلی صادرگردد .قبل از تولد نوزاد میتوان با دادن دارو به زن صاحب جنین او را شیر ده کرد که نوزاد بجای شیر خشک از شیر طبیعی مادرش تغذیه کند.
موضع شرع در رحم اجاره ای : بعضی علما مثل آیت الله روحانی وآیت الله خوئی با استناد به آیه 2 از سوره مجادله ( که میگوید مادر طفل شخصی است که بچه را به دنیا آورده ) صاحب رحم را مادر کودک میدانند .بعض علمای دیگرمثل آیت الله اردبیلی هردو(صاحب رحم+صاحب جنین) را مادر کودک میدانند . ولی اکثریت علما از جمله آیت الله خمینی با استناد به تکوین نوزاد از تخمک و اسپرم فقط صاحبان جنین را پدر و مادر بچه میدانند .
موضع شرع از جنبه ی اصل کار ( گرفتن رحم اجاره ای ) آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله صافی گلپایگانی اینکار را جایزدانسته اند و آقایان آیت الله تبریزی وبهجت وفاضل لنکرانی اجاره ی رحم را جایز نمی دانند .
در ایران قانون برای اینکار تصویب نشده و متقاضیان ، به فتوای علمای شیعه مراجعه کرده و از آنها تقلید می کنند و یا تابع مراکزناباروری بوده و بر اساس دیدگاه آنها عمل می کنند .

وضعیت رحم اجاره ای در دیگر کشورها چگونه است ؟ در اکثر کشورها در حالیکه ( مثل ایران ) قانونی برای آن تصویب نشده اینکار انجام می شود ، در تعداد معدودی کشورها مثل فرانسه ، اتریش ، نروژ ، سوئد، آلمان قانونی تصویب شده که رحم اجاره ای را منع کرده است . در بعضی کشورها ( انگلستان و کانادا ) رحم اجاره ای قانونی ولی رایگان است وپولی بابت اینکار رد و بدل نمی شود . در امریکا بابت این کار 10- 20 هزار دلار پرداخت می شود .

از کاربرانی که تقاضای اجاره دادن رحم یا اجاره گرفتن رحم دارند و در قسمت « نظرات کاربران در باره این مطلب » تقاضای خود را به معرض نمایش می گذارند می خواهیم که شماره ی تماس خود را علاوه بر اینکه در کادر مربوطه می نویسید در متن پیام هم بنویسید ( چون وبسایت طوری طرّاحی شده که ایمیل و شماره های داخل کادر را چاپ نمی کند ، بلکه فقط پیام در معرض نمایش گذاشته می شود و چنانچه شماره ی تماستان در مطلب نوشته شده نباشد مخاطب شما نمی تواند با شما ارتباط برقرار کند .) .زمانی که شما درخواستتان را نوشتید همان موقع رویت نمی شود بلکه حدود بک هفته بعد پس از تائید به معرض نمایش در می آید .این وبسایت دخالت در کار شما نمی کند وهیچگونه نقش واسطه گری ندارد ، و فقط آگهی شما را به معرض نمایش می گذارد. پس از اینکه نیازتان رفع شد ( رحم اجاره کردید یا اجاره دادید ) برای اینکه تلفنهای بیشتری به شما نشود و قسمت نظرات کاربران ما هم خلوت شود لازم است به شماره 09131000345 پیامک دهید تا ما آگهی شما را حذف کنیم .چنانچه درخواست حذف آگهی را ندادید ، ما بعد از سه ماه آنرا حذف می کنیم .

مقالات مرتبط :1- اسپرم اهدائی 2- جنین اهدائی

سایتهای مرتبط :
1- وبلاگ سردفتران پیشکسوت - نمونه سند اجاره رحم
2- در باره رحم اجاره ای چه می دانید ؟- پارسینه www.parsine.com
3- رحم اجاره ای در babafars.ir


آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

عاطی [ 1399-05-14 ]
جنین اهدایی خوش چهره فوری نیاز دارم ۰۹۰۱۲۹۴۳۸۹۸

لیلا [ 1399-05-08 ]
سلام .من خانمی هستم ۳۶ ساله از تهران پاکدشت یک فرزند دارم از همسرم جدا شدم. .برای رحم اجاره ی پیام گذاشتم .واقعا پول نیازم و بخاطر همین میخوام رحم ام رو اجاره بدم .۰۹۳۸۳۹۰۸۶۶۰

سارا [ 1399-05-07 ]
نیازمند رحم اجاره ای هستم.از قم یا تهران 09399112708

درسا گلی [ 1399-05-07 ]
نیازمند رحم اجاره ای از تهران و یا اطراف تهران هستیم مبلغ 30 میلیون تومان ماهی 500 شماره تماس. 09125086927

مریم [ 1399-05-07 ]
نیازمند رحم اجاره هستم از شیراز لطفا فقط پیام بفرستین

نادیا [ 1399-05-06 ]
نادیا هستم لیدر مستقیم مرکز نازایی در تهران اهدا ماهانه به ده نفر خانم زیر سی وسه سال حتی بدون فرزند جهت اهدا تخمک یا رحم جایگزین نیازمندیم . فقط ساکنین تهران یا حومه و اطراف تماس بگیرند .

لیلی کرج [ 1399-05-04 ]
سلام رحممو اجاره میدم.۳۰سالمه ی پسر۵ساله دارم.همسرم رضایت داره.خودم دوره کاراموزی دربیمارستان قسمت اطفال گذروندم.ورشته تحصیلیم کودکیاری بوده.اطلاعات پزشکیم برای بارداری و دوره حاملگی زیاده.برای هماهنگی به این شماره پیام واتساپ کنید

آسمان [ 1399-04-31 ]
متقاضی رحم جایگزین هستم، زیر سی سال،زایمان طبیعی09368736809

مهران احمدی [ 1399-04-30 ]
سلام. به خانومی مطلقه واسه اجاره رحم یا صیغه بارداری نیاز دارم. با شرایط خوب. تلفن تماس ۰۹۱۹۹۲۱۲۲۵۴

فاطمه عارف [ 1399-04-30 ]
رحم اجاره ایی میشم مشهد فرزنددوقلومتاهل بارضایت همسر40ماهانه هفصدپیامک بدین09902014912

نادیا [ 1399-04-29 ]
سلام واسطه مستقیم پزشک هستم با شش سال سابقه هرماه به بیست نفر اهدا تخمک ، اهدا جنین نیازمندیم ۰۹۳۰۰۶۸۰۶۲۴

نازی [ 1399-04-28 ]
سلام به علت مشکل مالی رحممو اجاره میدم ۲۶ سالمه متاهلمو رحمم سالمه رضایت همسرمم دارم از ساری مازندران هستم فقط اس ام اس بزنید واسطه تماس نگیره لطفاً ۰۹۱۱۹۵۶۵۶۴۹

هشدار هشدار [ 1399-04-27 ]
دوستان عزیز اجاره گیرنده ی رحم توجه کنید که حدود نصف کسانی که آگهی اجاره دادن رحم می دهند نیت واقعیشان اجاره دادن و حل کردن مشکل ما نیست بلکه به نوعی می خواهند پولی بگیرند و کاری هم نکنند . مدتی قبل یکی از اینها از شهر دیگری بعد از تماس تلفنی از شهر دیگری برای صحبتهای اولیه به منزل ما آمد و پس از صحبتهایی راجع به اجاره رحم و بدست آمدن توافق نسبی ، چون گفت ما محل مناسب برای استراحت امشب نداریم ، گفتیم امشب منزل ما بخوابید و فردا بروید، صبح که بیدار شدیم دیدیم آنها نیستند و طلاهای ما را برده اند

فرهان محمدی [ 1399-04-27 ]
سلام نیازمند رحم اجاری هستم در کرمانشاه تهران تماس ممنون ۰۹۱۸۳۸۸۳۸۴۴

لیلی بهاری [ 1399-04-26 ]
با سلام به رحم اجاره ای نیازمندم از تهران وحومه و کرج باشن خانمی تا حداکثر ۲۶ ساله، دارای سلامت کامل، دارای حداقل یک فرزند ، و متاهل باشند، بدون واسطه ، قیمت توافقی شماره تماسم: 09309071652

نازنین [ 1399-04-26 ]
با سلام خانمی 23 از شیراز.دارای1فرزند سالم به خاطرمشکل مالی بارضایت همسرم رحمم اجاره داده میشه. 09053631563

اهنى [ 1399-04-25 ]
معرف هستم يا كادر پزشكان تهران همكارى دارم أز ما بخاهيد اهدأ تخمك رحم أجاره أى. أفراد متعهد و كاملن سالم

پاییزان [ 1399-04-25 ]
سلام دنبال رحم اجاره ای هستم از شیراز لطفا فقط خانوم های متاهل با داشتن یک فرزند سالم و رضایت همسر تماس بگیرند شماره تماس ۰۹۳۰۵۲۰۳۸۰۶

علی قدمی [ 1399-04-24 ]
نیازمند رهم اجاره ای در یاسوج گچساران ونورآباد ممسنی هستم

مریم [ 1399-04-23 ]
سلام خانمی هستم ۲۵ساله متارکه کردم ویک فرزند دارم مشگل مالی دارم ورحمم را اجاره میدم ساکن تهران هستم ومریضی ندارم۰۹۲۱۱۰۴۷۵۲۵

ناشناس [ 1399-04-23 ]
سلام . رحم جایگزین میشم . فقط کرمان شیراز و یزد تماس بگیرند.۰۹۳۰۵۵۳۶۴۳۴

رضا [ 1399-04-23 ]
باسلام جهت رحم اجاره به یک خانم مطلقه نیازمندیم درشهرتبربزلطفاتماس باشماره زیر09011882606

مرد با احساس [ 1399-04-22 ]
از اصفهان خانوم مطلقه که نیاز به مهر ومحبت و احساس داره و میخواد شکست های خودش فراموش کنه و دوس داره عشق واحساس و ارامش تو زندگیش بیاد وحمایت بشه کامل بیاد صادقانه در خدمتم فقط صداقت و یک رنگی و انسانیت داشته باشید چون خیلی برام مهمه لایق دونستیدتماس بگیرید یا تلگرام واتساپ پیام بدید09135636673

الهام [ 1399-04-22 ]
سلام ۲۵ ساله هستم یه فرزند پسر دارم با رضایت همسرم حاظر به اجاره رحم هستم.۰۹۰۵۰۵۸۷۳۲۸

سلیمه [ 1399-04-21 ]
سلام میخوام رحم اجاره بدم دوتابچه دارم پنج ساله دوساله زایمان طبیعی کردم متاهل هستم 28سالمه ساکن سیستابلوچستان بندرعبارس کرمان فوری

بیگدلی [ 1399-04-21 ]
سلام معرف تخمک اهدایی و رحم اجاره ای سالم با ایمان و مورد تایید کامل پزشک متخصص در تهران هستم. ۰۹۳۹۹۷۵۵۴۰۹

زهرا [ 1399-04-20 ]
باسلام.چنانچه دهنده یاگیرنده رحم اجاره ای هستید،پیامک بزنید.سپاس ۰۹۱۹۸۴۰۸۹۴۶

سلیمه [ 1399-04-20 ]
س رحممواجاره میدم کل شرایط لازمودارم متاهل 09335931004

حسینی [ 1399-04-19 ]
نیازمند خانم زیر ۴۰ سال جهت رحم اجاره ای در شیراز و اصفهان . سالم ، بچه دار باشد.واسطه تماس نگیرد.۰۹۳۶۷۵۱۰۰۳۱

زهرا کمال [ 1399-04-19 ]
سلام متقاضی رحم جایگزین هستم هزینه توافقی و خانم متعهد و بچه دار و زیر 34 سال سن داشته باشد .ممنونم.09109193236

لیلی بهاری [ 1399-04-18 ]
با سلام به رحم اجاره ای نیازمندم از تهران وحومه و کرج باشن خانمی تا حداکثر ۲۶ ساله، دارای سلامت کامل، دارای حداقل یک فرزند ، و متاهل باشند، بدون واسطه ، قیمت توافقی شماره تماسم: 09309071652

مهران احمدی [ 1399-04-18 ]
به خانومی ترجیحا مطلقه واسه اجاره رحم نیاز دارم تلفن تماس ۰۹۱۹۹۲۱۲۲۵۴ فوری و با شرایط خوب

حامد [ 1399-04-17 ]
سلام به رحم اجاره ای نیاز دارم در شهر یزد لطفآ تماس بگیرید 09126332757

مرضیه منصوری [ 1399-04-16 ]
نیازمند رحم اجاره ای از شیراز هستم لطفا تماس بگیرید ۰۹۳۹۰۲۱۹۵۸۱

علیپور [ 1399-04-15 ]
معرفی اهداکننده تخمک جنین ورحم جایگزین تاییدشده پزشک متاهل ومطلقه باتمام گروه خونی هاجهت مشاوره باماتماس بگیرید۰۹۰۲۵۶۲۴۳۹۱

مرضیه منصوری [ 1399-04-15 ]
متقاضی رحم اجاره ای از شیراز هستم 09390219581

الهام حسینی [ 1399-04-15 ]
متاهل هستم 29سالمه دارای یک فرزند سالم رحم اجاره داده میشود40میلیون ماهی900

حسین [ 1399-04-14 ]
سلام به خانمی مطلقه برای رحم اجاره نیازمندیم دارای فرزندساکن کرج سن زیر۳۰ شماره تماس۰۹۱۹۱۶۵۷۶۹۲

مریم محمدی [ 1399-04-11 ]
نیازمند رحم اجاره ای از مشهد هستم 09392878677

الی [ 1399-04-11 ]
سلام . رحم اجاره میشم .۰۹۳۰۵۵۳۶۴۳۴

فرشته [ 1399-04-01 ]
سلام 26سالمه متارکه کردم هیچ مشگلی ندارم.رحمم اجاره میدم 09108650634

سالار [ 1399-03-30 ]
سلام وعرض ادب خانم اصفهانی که مشکل مالی داره بیاد مشکلش بگه حمایت مالی وکاری میکنم وحامی شون میشم فقط صادق باشه 09135636673

مهسا [ 1399-03-26 ]
به یک خانم جهت رحم جایگزین شدن از شهر اصفهان نیازمندیم.فوری.قیمت توافقی و تمام هزینه های پزشکی و زایمان هم پرداخت میشود۰۹۳۷۵۳۷۴۰۵۴

بیات [ 1399-03-26 ]
سلام.وقت بخیر نیازمند رحم اجاره در گرگان البته شهر زیاد برامون مهم نیست هر شهری باشه فقط برای انتقال 15 روز باید ساری باشه شرایط پرداخت توافقی و شماره تماس 09115187998

پریسا حسنی [ 1399-03-26 ]
متقاضیان عزیز جهت درخواست تخمک و رحم اجاره ای و اهدا کنندگان محترم جهت اهدا تخمک و رحم اجاره شدن برای مشاوره و هماهنگی باما تماس بگیرید.۰۹۰۲۸۵۵۹۶۲۷خانم حسنی

اقدس شفیعی [ 1399-03-24 ]
با سلام خدمت کاربران عزیزی که متقاضی اجاره دادن اجاره گرفتن رحم هستند ویا به دنبال تخمک اهدایی هستند با شماره ۰۹۱۳۶۸۷۳۲۵۸تماس بگیریدتا با شرایط مناسب شخص مورد نظرتان را معرفی نمایم .

نیاز نیازمند [ 1399-03-24 ]
نیازمند رحم اجاره ای از تبریز و اروميه و یا اطراف تبریز و ارومیه هستیم مبلغ 30 میلیون تومان ماهی 500 شماره تماس. 09930074475

رز [ 1399-03-24 ]
نیازمند رحم اجاره ای از تبریز هستم ۰۹۱۴۳۲۶۷۴۱۲

طریقی [ 1399-03-22 ]
با سلام به رحم اجاره ای در مشهد نیازمنیدم لطفا با۰۹۱۵۱۲۱۸۶۸۸تماس بگیرید سالم و زایمان موفق داشته باشند با تشکر

سالار [ 1399-03-21 ]
سلام وعرض ادب از اصفهان خانم مطلقه یا بیوه آبرومند نیازمند که به خاطر نیاز مالی وگرفتاری میخواد رحمش اجاره بده نیاز به حامی برا بچه و خودش داره تماس بگیره شرایط بگه یا واتساپ وتلگرام بیاد کمک میکنم که مشکلش حل بشه وکار درمنزل خودش میدم بسته بندی ومونتاژ و مالی معیشتی کمک میکنم ماهانه 09135636673فقط صادق پاک وسالم باشه کمک میکنم

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام ( مستعار یا واقعی ) :
تلفن ( اختیاری ) :
ایمیل ( اختیاری ) :
متن پیـام :