رحم اجاره ای
تولید اسپرم ازسلولهای بنیادی چقدر پیشرفت کرده؟
جنین اهدائی( 36 31 36 32 )031  جنین اهدایی
رحم اجاره ای
IUI    ( تلقيح اسپرم شسته شده داخل رحم )
اسپرم اهدائی  ( 36 31 36 32-031 )  بارداری با اسپرم اهدایی
مراقبت بعد از بارداری با اسپرم اهدایی

رحم اجاره ای

نظر به اینکه ناباروری باعث ایجاد لطمات و عوارض روحی روانی به زن یا شوهر یا هردو می گردد پزشکان و سایر مسئولین مملکت همیشه در صدد پیدا کردن راهکارهایی منطقی و مردم پسند در جهت بچه دار کردن زوجهای غیرقابل درمان بوده اند تا زندگی این زوجها شاداب تر شود و از طلاق روحی یا رسمی آنها جلوگیری شود .
یکی از درمانهای مدرن نازائی استفاده از رحم اجاره ای است که در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد.
1- فقدان رحم(مادر زادی یا اکتسابی )
2- کوچک بودن بیش از حد رحم
3- ناهنجاریهای غیر قابل درمان رحم
4- سقطهای مکرر
5- وجود یک بیماری خاص در مادر که حاملگی باعث شود آن بیماری طوری تشدید پیدا کند که قابل تحمل نباشد و یا خطر جانی داشته باشد( مثل نارسائی پیشرفته قلب یا دیابت شدید عارضه دار)
6- عدم ایجاد حاملگی بدنبال چند دوره درمان آی وی اف(IVF)

شرایط فرد اجاره دهنده ی رحم :
1- باید متاهل وجوان باشد
2- در حال شیر دادن نباشد
3- از نظر روحی و روانی وجسمی رشد وبلوغ کافی داشته باشد و خانواده اش (همسر وفرزندان) رضایت به اینکار داشته باشند .
4- فاقد بیماری واگیردارباشد (مثل هپاتیت وایدز که ممکن است به نوزاد منتقل شود )
5- در حال مصرف داروی خاصی که برای سلامت جنین ممکن است مضر باشد نباشد
6- اجاره دهنده ی رحم باید حداقل دارای یک فرزند باشد و خودش سرپرست فرزندش باشد. ( در غیر اینصورت دل کندن از نوزادی که در رحمش پرورش یافته خیلی سخت است وچه بسا که نقشه ی تصاحب نوزاد را بکشد ).
7- هدف اجاره دهنده کارآمد و مثبت ( خیر خواهانه ) باشد وفقط با دید کسب در آمد نگاه نکند .
8- احساس نکند بدستور شوهرش بخاطر کسب درآمد قربانی شده است .

روش کار: صاحب رحم باتفاق همسرش و زوج صاحب جنین باید چند جلسه مشاوره ی مفصل شوند ( ترجیحا توسط متخصص پزشکی اجتماعی ) تا با آگاهی کامل از نظر حقوقی - پزشکی و اجتماعی اقدام به اینکار کنند . ارزیابی بالینی وآزمایشگاهی(از نظر رد بیماریهای عفونی وتائید سلامت روانی -اجتماعی ) انجام می شود
قراردادی بین صاحبان جنین واجاره دهند ی رحم نوشته می شود که بهتر است با مشورت فردی آگاه (مثل وکیل یا پزشک متخصص اجتماعی) باشد وتمام شرایط در آن ذکر گردد - که مثلا هزینه های جاری 9 ماه بارداری به عهده کیست؟ هزینه های درمانی قابل پیش بینی (هزینه تولد نوزاد در بیمارستان ) وغیر قابل پیش بینی (هزینه ی بستری حین حاملگی بدلائل مختلف از جمله تهدید به سقط یا خود سقط یا...) به عهده کیست ؟ مبلغ ونحوه ی پرداخت اقساط پول ذکر گردد.در صورت سقط جنین چند در پول پرداخت شود ؟واضح است که صاحب رحم هیچ حق وحقوقی نسبت به فرزند متولد شده ندارد و باید تفهیم شده باشد که او با جنین داخل شکمش هیچگونه وابستگی ژنتیکی ندارد ومادر جنین شخص دیگری است واگر مدعی شود که مثلا چون جنین در رحم من پرورش یافته و من به نوزاد وابستگی عاطفی ومادری پیدا کرده ام نوزاد را به شما نمی دهم و پول دریافتی را بر میگردانم - ادعایش توسط دادگاه باطل اعلام می شود و نوزاد به والدین اصلی تحویل داده می شود .
هزینه ی رحم اجاره ای ( که درواقع هزینه نگهداری وپرورش 9 ماهه ی جنین در رحم است) توافقی است ومعمولا رقمی بین 15 تا 20 میلیون تومان است .در صورت امکان بخاطر پیشگیری از بروز بعضی اختلافات بهتر است سعی شود از فامیل رحم اجاره ای را پیدا کرد.
توصیه می شود که والدین اصلی (صاحبان جنین ) کمک به خدمات رفاهی - تغذیه ای- اجتماعی- فکری وروحی صاحب رحم کنند تا نوزادسالمتری به دنیا آید . زیرا اضطراب - افسردگی وسوء تغذیه ی صاحب رحم روی جنین اثرات سوء می گذارد .
مزایا :1- کاهش آمار طلاق 2- فرزند تمام خصوصیات ژنتیکی والدین را داراست .
معایب : 1- چون از نظر فرهنگی هنوز مورد قبول اکثریت مردم ایران واقع نشده دید مناسبی نسبت به فرد اجاره دهنده وجود ندارد .2- امکان سو ء استفاده ی مالی فرد اجاره دهنده وجود دارد . 3- اغلب اطرافیان اجاره دهنده خصوصا فرزندان وهمسر ش ناراضی هستند .
وقتی دربیمارستان نوزاد متولد شد گواهی تولد نوزاد صادر می شود . والدین آنرا بهمراه قرارداد اجاره رحم به اداره ثبت احوال برده تا شناسنامه ی نوزاد با نام والدین اصلی صادرگردد .قبل از تولد نوزاد میتوان با دادن دارو به زن صاحب جنین او را شیر ده کرد که نوزاد بجای شیر خشک از شیر طبیعی مادرش تغذیه کند.
موضع شرع در رحم اجاره ای : بعضی علما مثل آیت الله روحانی وآیت الله خوئی با استناد به آیه 2 از سوره مجادله ( که میگوید مادر طفل شخصی است که بچه را به دنیا آورده ) صاحب رحم را مادر کودک میدانند .بعض علمای دیگرمثل آیت الله اردبیلی هردو(صاحب رحم+صاحب جنین) را مادر کودک میدانند . ولی اکثریت علما از جمله آیت الله خمینی با استناد به تکوین نوزاد از تخمک و اسپرم فقط صاحبان جنین را پدر و مادر بچه میدانند .
موضع شرع از جنبه ی اصل کار ( گرفتن رحم اجاره ای ) آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله صافی گلپایگانی اینکار را جایزدانسته اند و آقایان آیت الله تبریزی وبهجت وفاضل لنکرانی اجاره ی رحم را جایز نمی دانند .
در ایران قانون برای اینکار تصویب نشده و متقاضیان ، به فتوای علمای شیعه مراجعه کرده و از آنها تقلید می کنند و یا تابع مراکزناباروری بوده و بر اساس دیدگاه آنها عمل می کنند .

وضعیت رحم اجاره ای در دیگر کشورها چگونه است ؟ در اکثر کشورها در حالیکه ( مثل ایران ) قانونی برای آن تصویب نشده اینکار انجام می شود ، در تعداد معدودی کشورها مثل فرانسه ، اتریش ، نروژ ، سوئد، آلمان قانونی تصویب شده که رحم اجاره ای را منع کرده است . در بعضی کشورها ( انگلستان و کانادا ) رحم اجاره ای قانونی ولی رایگان است وپولی بابت اینکار رد و بدل نمی شود . در امریکا بابت این کار 10- 20 هزار دلار پرداخت می شود .

از کاربرانی که تقاضای اجاره دادن رحم یا اجاره گرفتن رحم دارند و در قسمت « نظرات کاربران در باره این مطلب » تقاضای خود را به معرض نمایش می گذارند می خواهیم که شماره ی تماس خود را علاوه بر اینکه در کادر مربوطه می نویسید در متن پیام هم بنویسید ( چون وبسایت طوری طرّاحی شده که ایمیل و شماره های داخل کادر را چاپ نمی کند ، بلکه فقط پیام در معرض نمایش گذاشته می شود و چنانچه شماره ی تماستان در مطلب نوشته شده نباشد مخاطب شما نمی تواند با شما ارتباط برقرار کند .) .زمانی که شما درخواستتان را نوشتید همان موقع رویت نمی شود بلکه حدود بک هفته بعد پس از تائید به معرض نمایش در می آید .این وبسایت دخالت در کار شما نمی کند وهیچگونه نقش واسطه گری ندارد ، و فقط آگهی شما را به معرض نمایش می گذارد. پس از اینکه نیازتان رفع شد ( رحم اجاره کردید یا اجاره دادید ) برای اینکه تلفنهای بیشتری به شما نشود و قسمت نظرات کاربران ما هم خلوت شود لازم است به شماره 09131000345 پیامک دهید تا ما آگهی شما را حذف کنیم .چنانچه درخواست حذف آگهی را ندادید ، ما بعد از سه ماه آنرا حذف می کنیم .

مقالات مرتبط :1- اسپرم اهدائی 2- جنین اهدائی

سایتهای مرتبط :
1- وبلاگ سردفتران پیشکسوت - نمونه سند اجاره رحم
2- در باره رحم اجاره ای چه می دانید ؟- پارسینه www.parsine.com
3- رحم اجاره ای در babafars.ir


آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

فرهاد صمدی [ 1399-03-01 ]
با سلام ما نیازمند یک رحم اجاره ای با شرایط خانم مطلقه سن زیر ۳۰ سال قیمت توافقی از تبریز یا اطراف ان هستیم شماره تماس ۰۹۱۴۴۱۳۳۱۰۹

حسین [ 1399-03-01 ]
سلام به خانمی مطلقه دارای فرزندسن زیر۳۳ ساکن کرج برای رحم اجاره نیازمندیم شماره تماس ۰۹۱۹۱۶۵۷۶۹۲

اشرف هاشم زاده [ 1399-02-30 ]
سلام،احتیاج به تخمک اهدایی دارم دراصفهان،بیوه یامطلقه باشه،قیمت توافقی لطفااگرکسی بودتماس بگیره،باتشکر09307176362

اشرف هاشم زاده [ 1399-02-26 ]
سلام دنبال رحم اجاره ایی ازاصفهان هستم،باپرداخت همه ی حقوق ومزایاوخرج ومخارج،جوان وبااخلاق باشد،۰۹۳۰۷۱۷۶۳۶۲

شادی [ 1399-02-26 ]
رحم اجاره ای در تهران ۳۰ ساله هستم ،ساکن تهران تلفن تماس:09102232706

شمسی [ 1399-02-25 ]
سلام رحم اجاره ای اراک تهران قم ۰۹۳۷۳۶۷۷۹۹۷

امیرسوریان [ 1399-02-24 ]
با سلام به یک خانوم جهت بارداری اجاره ای نیازمندیم همدان یا تهران همه چی توافقی ممنون 09379500733

حسین [ 1399-02-17 ]
سلام به خانمی مطلقه برای رحم اجاره نیازمندیم ساکن کرج۰۹۱۹۱۶۵۷۶۹۲

رضا روستایی [ 1399-02-16 ]
با سلام نیازمند یه رحم اجاره ای هستم خانم مطلقه زیر ۳۳سال باشد وحدالامکان ملایری یا همدانی باشد

محمودی [ 1399-01-26 ]
سلام متقاضی رحم اجاره ای از تبریز هستم با مبلغ۳۰ میلیون ماهی۵۰۰ تومن،خانم های واجدالشرایط تماس بگیرند.با تشکر

مریم [ 1399-01-21 ]
با سلام به یک خانم مطلقه یا متاهل سن زیر سی یا تا سی سال متدین و مسئولیت پذیر جهت رحم اجاره نیازمندیم از مشهد . تهران یا خراسان شمالی فقط خواهشا وجدانتون رو در نظر بگیرید کار خیر برای دیگران میخواین انجام بدین با بقیه هم از خورد و خوراک شون میگذرن کنار بیاین مبلغ برای یک قولو ۲۰ و در صورت دو قولو بودن ۲۵ توافقی میباشد شماره تماس ۰۹۹۲۱۹۵۴۶۷۱

حمید حسینی [ 1399-01-19 ]
کسی نیاز رحم اجاره هست اصفهان تماس بگیره 09010914933

محمدی [ 1399-01-16 ]
سلام نیازمند رحم اجاره ای در اراک هستم قیمت توافقی

حمید حمیدی [ 1399-01-08 ]
با سلام و تبریک سال نو به یک رحم اجاره ای از اصفهان نیازمندم ، قیمت و مابقیه شرایط بصورت توافقی حل می کنیم. ۰۹۳۹۸۰۴۴۰۰۶

یا بهپو [ 1399-01-04 ]
نیازمند رحم اجاره از شیراز 09381515478

زهرایی [ 1398-12-21 ]
نیازمند رحم اجاره ای هستم از کرج 30 تومن ماهی 500 0366708551

مریم نادری [ 1398-12-20 ]
سلام نیازمند رحم اجاره ای شیراز مبلغ پیشنهادی ۲۰ ملیون ماهی ۱ تومن 09378744942

محمد [ 1398-12-16 ]
باسلام به یک خانم مطلقه وباشعورجهت بارداری نیازفوری داریم ساکن اهواز سن از24الی 30فقط جهت لقاح بچه قیمت توافقی خواهدبود 09380358118

محمد [ 1398-12-16 ]
باسلام به یک خانم مطلقه وباشعورجهت بارداری نیازفوری داریم ساکن اهواز سن از24الی 30فقط جهت لقاح بچه قیمت توافقی خواهدبود 09380358118

رز [ 1398-12-14 ]
رحم اجاره ای میخوام ساکن تبریز هستم ۰۹۱۴۳۲۶۷۴۱۲

ناشناس [ 1398-12-02 ]
باسلام دوستان کسایی که شما ره نمیدن نمیتون کاری انجام بدن یاسرکاریه یاجرات ندارن درهردوصورت بدردنمی خورن

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :