در باره من
مراقبتهای قبل از بارداری با اسپرم اهدایی
مراقبت بعد از بارداری با اسپرم اهدایی
رحم اجاره ای
تولید اسپرم ازسلولهای بنیادی چقدر پیشرفت کرده؟
تعیین جنسیت 36 31 36 32-031
IUI    ( تلقيح اسپرم شسته شده داخل رحم )

در باره من

دوران دبستان و دبیرستان را در مبارکه گذراندم ودر سال 1351 با احراز رتبه ی اول کنکور، رشته ی پزشکی اصفهان قبول شدم . در سال 1358 فارغ التحصیل شدم و دوران تخصص را در دانشگاه علوم پزشکی تهران گذراندم و بمدّت پنج سال در قم وسپس در اصفهان مشغول کار شدم .
مهمترین خاطره ی کاری من در سالهای اول تخصصی من که با عث شد مسیرم را در خدمت رسانی به مردم عوض کنم این بود که روزی مرد جوانی با مشکل ناباروری مراجعه کرد . در بررسی که انجام دادم متوجه شدم فاقد اسپرم است . چون دارای بیضه هائی بسیار کوچک بود مشخص شد که قابل درمان نیست . من موضوعِ غیر قابلِ درمان بودنش را به او گفتم . مرد جوان مطب را ترک کرد . روز بعد دیدم که همین جوان را بعلت خودکشی در بیمارستان بستری کرده اند . خوشبختانه نجات پیدا کرد و اقدام به خودکشی را تکرار نکرد .
من خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم ودلم به حال این جوان و امثال او که می دانستم بسیارند سوخت ، که چرا در اکثر کشورهای دنیا اینگونه زوجها را با تلقیح اسپرم اهدائی درمان می کنند ولی در ایران زمینه ی انجام این کار فراهم نیست . تصمیم گرفتم که حداکثر تلاش خود را بکار گیرم تا بلکه تلقیح اسپرم اهدائی را در این کشور جا بیندازم .

به اصفهان که منتقل شدم ، چون همکاران جراح کلیه در اصفهان ( بر خلاف قم ) به اندازه ی کافی بودند احساس کردم که اگر من حتی یک عمل جراحی هم انجام ندهم مشکل هیچ بیماری زمین نمی ماند ، و همکاران زیادی هستند که نیاز بیمار را برآورده می کنند . بنابراین تصمیم گرفتم که نهایت تلاشم را در راه اندازی تلقیح اسپرم اهدائی بکنم تا برای این گروه بیماران نابارور که کسی به فکرشان نیست اقدامی کرده باشم . در همین زمان ( سال 1371 ) فتوای جایز بودن تلقیح اسپرم اهدائی از طرف رهبر انقلاب صادر شد و دلگرمی من به کار زیاد شد .

از سال 1372 که شروع به کار مطبم در اصفهان بود هر مرد فاقد اسپرمی که به من مراجعه می کرد با او در دراین باره صحبت می کردم . عمدتا خوشحال می شدند و با تلقیح اسپرم اهدائی مشکلشان را حل می کردم . ولی جوّ طوری نبود که اطلاع رسانی عمومی کنم . مراکز ناباروری هم با اینکه از کار من مطلّع بودند بیماران را راهنمائی نمی کردند.
به همکاران جراح کلیه و مجاری ادرار و متخصّصین زنان اصفهان اطلّاع رسانی کردم که من چنین کاری در مطب انجام می دهم ، در صورتی که موافق هستید اینگونه زوجها را جهت درمان راهنمائی کنید . حدود یک سوم از همکاران قانع شدند و اقدام به معرفی زوجهای آزوسپرم به مطب من جهت درمان می کردند . کم کم از استانهای دیگر نیز تعدادی از پزشکان زنان و اورولژی شروع به معرفی اینگونه زوجها کردند .

از سال 1375 که اکثریت پزشکان اصفهان ( نه اکثریت بیماران ) متوجّۀ چگونگی کار من شدند مقامات درمان اصفهان ( سازمان نظام پزشکی و معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ) شروع به بررسی و بازدید از مطب کردند . با توضیحاتی که می دادم و محاسن آنرا می گفتم اکثرشان قانع می شدند ولی تعدادی از آنها قانع نمی شدند و کار شکنی می کردند . از سال 75 تا85 چندین بار اخطار کردند که اگر به این نوع درمان ادامه دهید برابر مقررات رفتار خواهیم کرد و...

دراین دوران اینگونه زوجها که به مرکز ناباروری اصفهان می رفتند به آنها پیشنهاد گرفتن جنین اهدائی می شد . چنانچه زوجی درخواست اسپرم اهدائی از آنها می کرد می گفتند که اینکار حرام وغیر قانونی است و کسی انجام نمی دهد . برخی ازاین زوجها که اطلاعاتی در این موارد داشتند ومی دانستند که نه حرام است و نه غیر قانونی ، با پیگیری و سماجت آدرس مرا پیدا می کردند و جهت درمان به مطب من می آمدند .

در سال 1392 بدنبال شکایتی که یک نفر از من کرد ، ادّعا کرد که دکتر ایزدی با فریب مردم اقدام به عمل اسپرم اهدایی می نماید . پرونده ای در دادگاه برای من تشکیل شد . نظر خواهی از سازمان نظام پزشکی و پرس وجو و رفت وآمد بسیار به دادگاه وسازمان نظام پزشکی کردم . نهایتا آنها را قانع کردم که اینکار من غیر قانونی نیست ، منع شرعی هم ندارد . در تحکیم بنیاد خانواده ها تاثیر مثبت دارد ، تا حدودی آمار طلاق را پائین می آورد ومعیارهای پزشکی و شرعی هم رعایت می شود . دادگاه شکایت شاکی را رد کرد و پرونده را مختومه کرد . نا گفته نماند که شهادت تعدادی از زوجها که نزد من بچه دار شده بودند و قبولِ زحمت کرده چند بار به محل دادرسی مراجعه کردند ، تاثیر خوبی درسیر دادرسی پرونده داشت .

اسپرم اهدایی

در این سالها تعدادی از پزشکان در اصفهان و خارج از اصفهان کار مرا شروع کردند . ولی به محض اینکه با اولین اخطار از طرف مراجع پزشکی روبرو شدند دست از کار کشیدند . با این قبیل پزشکان که خصوصی صحبت می کنم وماجراهای دادگاه و نظام پزشکی را شرح می دهم ، از صبر وحوصلۀ من واطلاعاتم راجع به چگونگی پیگیری پرونده تعجب می کنند و می گویند < چه بهتر که ما زود قدم پس کشیدیم > ادامه ی مطلب بعد نوشته می شود .


آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

گل یخ [ 1400-06-20 ]
دکتر جان خیلی خیلی ممنونم به خاطر شوق و امیدی که با باردار کردنم ، به ما بعد از هشت سال با لطف خدا بخشیدید . انشاالله شاد و سلامت باشید .

علیزاده [ 1400-06-18 ]
نیاز به رحم جایگزین.تخمک.جنین.درتمام نقاط ایران.گیرنده های عزیزهم نیاز به دهنده دارن درخدمتم

زهره و علی [ 1400-06-15 ]
سلام من بعد از 12 سال به لطف خدا و زحمات جناب آقای دکتر ایزدی یا اولین تزریق باردار شدم آقای دکتر پنجه طلایه با سپاس فراوان زهره و علی از خوزستان

بهرنگ [ 1400-06-12 ]
سلام خدمت آقای دکترایزدی ک بعداز ۱۵سال وپنجمین تزریق رنگ امید روبه زندگیمون دادن ازخداسلامتی وآرامش رو توزندگیتون خواستارم

ستاره [ 1400-06-01 ]
سلام و درود خدمت آقای دکتر ایزدی و همه پرسنل عزیزشون که من و شوهرم و همه خانوادم رو به آرزومون رسوندن واقعا نمیدونم چطوری باید تشکر کنم کلمات و واژه ها عاجزند از که اینکه بتونن حق مطلب رو ادا کنن .من دفعه سوم که تزریق انجام دادم باردار شدم الان نزدیک به سه ماهمه شوهرم از خوشحالی سر از پا نمیشناسه امیدوارم آقای ایزدی سلامت باشن و خداوند عمر با عزت و سلامت بهشون بده تا بتونن کسانی که مثله من و شوهرم در انتظار بچه هستن به آرزوشون برسن. همیشه نگران حال آقای دکتر هستم و دعا گویشان

نرگس [ 1400-05-08 ]
سلام . ممنون از آقای دکتر و خانمش و پرسنل مهربون مطبشان : ماهم بعداز 3 جلسه نتبجه گرفتیم و جواب آزمایشم مثبت شد . الهی به حق این روز عزیزِ عید غدیر بقیه هم مثل نتیجه بگیرند و صاحب فرزندی سالم شویم . تشکر ویژه از آقای دکتر ، خدا خیرتون بده . . .

علی اصغر [ 1400-04-16 ]
سلام آقای دکتر ، خدا خیر دنیا وآخرت بهتون بده که با اسپرم اهدایی هزاران نفر را به آرزوی مادرشدن میرسونید . من بعد ازهشت سال زندگی بی روح ، نزد شما آمدیم و ماه دوم تزریق باردارشدم . الان دو ماهه که پسرم ، امید زندگیم ، به دنیا اومده . دستتون درد نکنه . اجرتون با امام رضا .

فریده [ 1400-04-08 ]
سلام من در چهارمین ماه تزریق باردار شدم خیلی ممنون از شما انشاالله همیشه موفق باشید

سحر [ 1400-04-06 ]
سلام خدمت آقای دکتربزرگوار من یکی ازبیمارانتون هستم وازاین که تونستم به لطف خداو شما درباردوم تزریق لذت مادرشدن روتجربه کنم ازشماتشکرویژه میکنم.

شاپرک [ 1400-04-04 ]
باسلام خدمت آ قای دکترایزدی .باسپاس فراوان از شما وپرسنل زحمکشتون،من وهمسرم خیلی خوشحال هستیم بعدازهفت سال بادومین تزریق درمطب شما باردار شدم،خدااجرتون بده که به زندگی ما شادی بخشیدد.

مریم یادگاری [ 1400-04-03 ]
سلام خیلی خیلی ممنونیم ازتون آقای دکترکه بعداز۱۰سال ناباروری طعم پدرومادربودن روتونستیم تجربه کنیم خدای منان ازتون راضی باشه واقعاهرثانیه دعاگوی شماهستیم

ستایش [ 1400-03-23 ]
سلام واقعا دست اقای دکتر درد نکنه من بار اول تزریق پیش ایشون باردار شدم

سجاد [ 1400-03-19 ]
سلام ، من بعد از ۱۰سال نازایی با درمانی که دکتر ایزدی برام انجام داد ، خدا بهم دوقلو داد . ممنونم از دستهای پرتوان دکترایزدی .

فرید [ 1400-03-18 ]
سلام آقای دکتر : آیا از نظر شرعی تزریق اسپرم شخص مسیحی به زن مسلمان مشکلی ایجاد میکند؟ جواب : نمی دانم ، از مرجع تقلیدتان سوال کنید .

قنبری [ 1400-03-08 ]
سلام آقای دکتر ممنون بابت همه چیز من بعد چهارسال با اولین تزريق باردار شدم خیلی خوشحالم واقعا ممنون

نادری [ 1400-03-07 ]
با عرض سلام و تشکر خدمت آقای دکتر من بعد از ده سال بار اول با اسپرم اهدایی باردار شدم الان چهار ماهه هستم من و همسرم تشکر فراوان داریم که شادی رو به زندگی ما بخشیدید

مژده [ 1400-02-21 ]
با سلام خدمت جناب دکتر ایزدی عزیز.واقعا خداوند رو سپاس میگوییم به خاطر وجودشان.من و همسرم بعد از چهارده سال چشم انتظاری برای فرزند با اسپرم اهدایی در مطب دکتر ایزدی الان یک ماه است که باردارم.خدا رو شاکرم.از زحمات شما و همسر محترمتان ممنونم.من سری اول تزریق باردار شدم.

علی [ 1400-02-20 ]
با عرض سلام خدمت آقای دکتر ایزدی عزیز و همسر محترمشان و پرسنل گرامیشان : تشکر فراوان میکنم از شما عزیزان ، بعد از 3 سال با دو بار تزریق همسرم باردار شد . خوشبختی به زندگی ما رو کرد . خدا را شکر میکنم که پروردگار افرادی مثل شما را آفرید تا با علمی که دارید کمبود زندگی ما را جبران کنید ، و سر زندگی و شادابی دوران عقد را به ما برگردانید . دست بوسم آقای دکتر ایزدی ، انشاالله همیشه سلامت وپایدار در کنار خانواده محترم باشید .

فاطیما [ 1400-02-07 ]
سلام شوهرم آزواسپرمه ، وبه من هم گفتن آندومتریوز در طرف چپ دارم وتخمدان راستم 5فوليكول داره ، حالا من ميتونم از اسپرم اهدایی استفاده کنم ؟ ج : بله . جهت کسب اطلاعات بیشتر به ویزیت حضوری یا تلفنی نیاز دارید .

مهدی [ 1400-02-05 ]
باعرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر و همکاران محترم و مهربانشون من همسرم با سومین تزریق پیش شمار باردارشد بعد 7سال امید به زندگی ما برگشته و الان دوهفتس که بارداره از آقای دکترکمال تشکر رو داریم خداوند عمر باعزت به شما و همسرتون بده

فاطمه [ 1400-01-25 ]
با سلام و خسته نباشید اسپرم اهدایی از نظر هوش و استعداد و زیبایی در چه سطحی هست؟من متقاضی اسپرم اهدایی هستم و شوهرم آزو اسپرمه و مهندس عمرانه و همچنین من مهندس صنایع هستم و بعد از ۵ سال ناباروری و ترس از اینکه بهره هوشی اسپرم اهدایی پایین باشه یا خوشکل نباشه منصرف شده ایم .چون عدم هوش یا زیبایی ممکنه ما را پشیمان کنه . ج : نگرانی شما وسواس گونه است ، بهتر است یکبار مشاوره ی حضوری شوید تا تکلیف خود را بهتر مشخص کنید .

مهدی [ 1400-01-15 ]
سلام.جناب دکترخسته نباشید.ممنون ازاینکه شادی رابه من وهمسرم برگردوندین.تزریق اول خانمم باردارشد.سپاسگزارررررم.

اکرم ویسی [ 1399-12-02 ]
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکتر ایزدی من بعد از ۲۵ سال بار دار شدم از شما تشکر میکنم که خداوند شما را واسطه بچه دار شدن ماها قرار داد یک دنیا ممنونم انشالا همیشه موفق باشید.

لیلا [ 1399-11-29 ]
با سلام خدمت آقای دکتر من بعد ۱۰ سال باردار شدم واقعا حسم قابل بیان نیست فقط میخواستم از شما و خانم دکتر تشکر کنم ان شااله همیشه موفق باشید

سوگند [ 1399-11-13 ]
باسلام خدمت آقای دکترایزدی ازشماممنون هستم که باعث شدیدطعم مادری راحس کنم من باردوم درمطب آقای دکترباردارشدم ودوقلوباردارم ازخداوندبرای شمابهترینهارامیخاهم که به زندگی ماشادی دادید

سارا [ 1399-10-12 ]
با سلام خدمت اقاي دكتر ايزدي عزيز.نميدونم چطور ميتونم ازتون تشكر كنم. فقط از خدا براتون بهترين ها رو آرزو ميكنم و دستتون رو ميبوسم. من در اولين جلسه باردار شدم و اين معجزه رو بعد از خدا مديون شما هستم.

فرزانه [ 1399-09-06 ]
خوبیهایتان را بهانه می کنم تا موفقیت جنابعالی را در بچه دار کردن تعداد زیادی از زوجهای نابارور از جمله من شادباش گویم . موفق و سرافراز باشید .

نسیم وکیلی [ 1399-09-04 ]
ممنون از همه پزشکانی که با اسپرم اهدائی موافقند و ما بیماران را راهنمائی میکنند . و تشکر ویژه از جناب دکتر ایزدی که پایه گذار تلقیح اسپرم اهدائی در ایران بوده و سپاسگزار ازاشخاص اهدا کننده ی اسپرم که اقدامی خداپسندانه میکنند . کارتون بسیارزیباست . شما شادی رو به خانواده ها هدیه میدید و موجب استحکام پیوند زناشوئی می شوید . ازهمه تون بسیار سپاسگزارررررررم .

احمد کریمی [ 1399-08-01 ]
با سلام خدمت دکتر ایزدی ،دکتر جان بنده میخوام یه تشکر ویژه وخواص از شما وکادر درمان وزحمت کش شما بکنم ایا دکتر من اسپرم اهدای دریافت کردم والان خانومم بعد دوهفته باردار شدن دکترجان واقعن شرینی زندگی رو به ما بصورت چند برابر برگرداندید بازهم ممنون تشکر فراوان

ازاده [ 1399-07-24 ]
با عرض سلام خدمت اقای دکتر من بعد از 5 سال ناباروری پیش شما باردار شدم کمال تشکر از شما دکتر مهربان

سعید [ 1399-07-10 ]
سلام آقای دکتر عزیز کار شما بسیار ارزشمند است و تنها کسی این موضوع را درک میکند که با این مشکل روبرو شده من همسرم در تزریق سوم نزد شما باردار شده والان هم خیلی خوشحالیم و به زندگی مون امیدوار شدیم

بهار [ 1399-05-21 ]
باسلام خدمت آقای دکتر ایزدی ممنونم بابت تمام زحمات نتیجه بخش وشیرین جنابعالی خداقوت برایتان بهترینها را از درگاهش خواستارم.

بهنام [ 1399-05-18 ]
سلام به آقای دکتر ایزدی ک نیتشون و قلبشون پاک است خداروشاکرم ک بنده ای درمیان آدم ها گذاشت تا با وجودش همیشه بیاد خدا باشیم و شکرگزار و از زحمات دکتر ایزدی تشکر فراوان میکنم ک مسیر سختی رو پیمودن تا دل ما جوونا رو شاد کنن

حسن [ 1399-04-01 ]
سلام. من و همسرم بهترین روزهای زندگیمون رو مدیون دکتر ایزدی هستیم.دخترم همه ی دلخوشی ماست.اول از خدا و بعد ازشما خیلی متشکریم که طعم خوش بچه داشتن رو بما چشوندین

فرهاد [ 1399-03-10 ]
سلام و درود خدمت آقای دکتر ایزدی : به سهم خود بسیار سپاسگزارم که جنابعالی با جدیت و پشتکار بدنبال حلّ مشکل ما آزوسپرم ها هستید . از پزشکان شاغل در مراکز ناباروری کشور درخواست می کنم که شما نیز تلاشتان را بکنید تا تزریق اسپرم اهدایی در کشور کاملا جا بیفتد .

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام ( مستعار یا واقعی ) :
تلفن ( اختیاری ) :
ایمیل ( اختیاری ) :
متن پیـام :