در باره من
اسپرم اهدائی  ( 36 31 36 32-031 )  بارداری با اسپرم اهدایی
IUI    ( تلقيح اسپرم شسته شده داخل رحم )
جنین اهدائی( 36 31 36 32 )031  جنین اهدایی
مراقبت بعد از بارداری با اسپرم اهدایی
تعیین جنسیت 36 31 36 32-031
تولید اسپرم ازسلولهای بنیادی چقدر پیشرفت کرده؟

در باره من

دوران دبستان و دبیرستان را در مبارکه گذراندم ودر سال 1351 با احراز رتبه ی اول کنکور، رشته ی پزشکی اصفهان قبول شدم . در سال 1358 فارغ التحصیل شدم و دوران تخصص را در دانشگاه علوم پزشکی تهران گذراندم و بمدّت پنج سال در قم وسپس در اصفهان مشغول کار شدم .
مهمترین خاطره ی کاری من در سالهای اول تخصصی من که با عث شد مسیرم را در خدمت رسانی به مردم عوض کنم این بود که روزی مرد جوانی با مشکل ناباروری مراجعه کرد . در بررسی که انجام دادم متوجه شدم فاقد اسپرم است . چون دارای بیضه هائی بسیار کوچک بود مشخص شد که قابل درمان نیست . من موضوعِ غیر قابلِ درمان بودنش را به او گفتم . مرد جوان مطب را ترک کرد . روز بعد دیدم که همین جوان را بعلت خودکشی در بیمارستان بستری کرده اند . خوشبختانه نجات پیدا کرد و اقدام به خودکشی را تکرار نکرد .
من خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم ودلم به حال این جوان و امثال او که می دانستم بسیارند سوخت ، که چرا در اکثر کشورهای دنیا اینگونه زوجها را با تلقیح اسپرم اهدائی درمان می کنند ولی در ایران زمینه ی انجام این کار فراهم نیست . تصمیم گرفتم که حداکثر تلاش خود را بکار گیرم تا بلکه تلقیح اسپرم اهدائی را در این کشور جا بیندازم .

به اصفهان که منتقل شدم ، چون همکاران جراح کلیه در اصفهان ( بر خلاف قم ) به اندازه ی کافی بودند احساس کردم که اگر من حتی یک عمل جراحی هم انجام ندهم مشکل هیچ بیماری زمین نمی ماند ، و همکاران زیادی هستند که نیاز بیمار را برآورده می کنند . بنابراین تصمیم گرفتم که نهایت تلاشم را در راه اندازی تلقیح اسپرم اهدائی بکنم تا برای این گروه بیماران نابارور که کسی به فکرشان نیست اقدامی کرده باشم . در همین زمان ( سال 1371 ) فتوای جایز بودن تلقیح اسپرم اهدائی از طرف رهبر انقلاب صادر شد و دلگرمی من به کار زیاد شد .

از سال 1372 که شروع به کار مطبم در اصفهان بود هر مرد فاقد اسپرمی که به من مراجعه می کرد با او در دراین باره صحبت می کردم . عمدتا خوشحال می شدند و با تلقیح اسپرم اهدائی مشکلشان را حل می کردم . ولی جوّ طوری نبود که اطلاع رسانی عمومی کنم . مراکز ناباروری هم با اینکه از کار من مطلّع بودند بیماران را راهنمائی نمی کردند.
به همکاران جراح کلیه و مجاری ادرار و متخصّصین زنان اصفهان اطلّاع رسانی کردم که من چنین کاری در مطب انجام می دهم ، در صورتی که موافق هستید اینگونه زوجها را جهت درمان راهنمائی کنید . حدود یک سوم از همکاران قانع شدند و اقدام به معرفی زوجهای آزوسپرم به مطب من جهت درمان می کردند . کم کم از استانهای دیگر نیز تعدادی از پزشکان زنان و اورولژی شروع به معرفی اینگونه زوجها کردند .

از سال 1375 که اکثریت پزشکان اصفهان ( نه اکثریت بیماران ) متوجّۀ چگونگی کار من شدند مقامات درمان اصفهان ( سازمان نظام پزشکی و معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ) شروع به بررسی و بازدید از مطب کردند . با توضیحاتی که می دادم و محاسن آنرا می گفتم اکثرشان قانع می شدند ولی تعدادی از آنها قانع نمی شدند و کار شکنی می کردند . از سال 75 تا85 چندین بار اخطار کردند که اگر به این نوع درمان ادامه دهید برابر مقررات رفتار خواهیم کرد و...

دراین دوران اینگونه زوجها که به مرکز ناباروری اصفهان می رفتند به آنها پیشنهاد گرفتن جنین اهدائی می شد . چنانچه زوجی درخواست اسپرم اهدائی از آنها می کرد می گفتند که اینکار حرام وغیر قانونی است و کسی انجام نمی دهد . برخی ازاین زوجها که اطلاعاتی در این موارد داشتند ومی دانستند که نه حرام است و نه غیر قانونی ، با پیگیری و سماجت آدرس مرا پیدا می کردند و جهت درمان به مطب من می آمدند .

در سال 1392 بدنبال شکایتی که یک نفر از من کرد ، ادّعا کرد که دکتر ایزدی با فریب مردم اقدام به عمل اسپرم اهدایی می نماید . پرونده ای در دادگاه برای من تشکیل شد . نظر خواهی از سازمان نظام پزشکی و پرس وجو و رفت وآمد بسیار به دادگاه وسازمان نظام پزشکی کردم . نهایتا آنها را قانع کردم که اینکار من غیر قانونی نیست ، منع شرعی هم ندارد . در تحکیم بنیاد خانواده ها تاثیر مثبت دارد ، تا حدودی آمار طلاق را پائین می آورد ومعیارهای پزشکی و شرعی هم رعایت می شود . دادگاه شکایت شاکی را رد کرد و پرونده را مختومه کرد . نا گفته نماند که شهادت تعدادی از زوجها که نزد من بچه دار شده بودند و قبولِ زحمت کرده چند بار به محل دادرسی مراجعه کردند ، تاثیر خوبی درسیر دادرسی پرونده داشت .

اسپرم اهدایی

در این سالها تعدادی از پزشکان در اصفهان و خارج از اصفهان کار مرا شروع کردند . ولی به محض اینکه با اولین اخطار از طرف مراجع پزشکی روبرو شدند دست از کار کشیدند . با این قبیل پزشکان که خصوصی صحبت می کنم وماجراهای دادگاه و نظام پزشکی را شرح می دهم ، از صبر وحوصلۀ من واطلاعاتم راجع به چگونگی پیگیری پرونده تعجب می کنند و می گویند < چه بهتر که ما زود قدم پس کشیدیم > ادامه ی مطلب بعد نوشته می شود .


آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

سمیرا فرازی [ 1399-07-26 ]
با سلام چگونه از سالم بودن اسپرم اهدایی از نظر بیماری های دیابت هپاتیت و ایدز تالاسمی اختلالات خونی و بیماری های ژنتیکی اطمینان حاصل کنیم آیا تعهدی در این زمینه از جانب شما به ما داده میشود و آیا میتوان نتایج آزمایشات را رویت کرد با سپاس از پاسخ گویی شما

ازاده [ 1399-07-24 ]
با عرض سلام خدمت اقای دکتر من بعد از 5 سال ناباروری پیش شما باردار شدم کمال تشکر از شما دکتر مهربان

سعید [ 1399-07-10 ]
سلام آقای دکتر عزیز کار شما بسیار ارزشمند است و تنها کسی این موضوع را درک میکند که با این مشکل روبرو شده من همسرم در تزریق سوم نزد شما باردار شده والان هم خیلی خوشحالیم و به زندگی مون امیدوار شدیم

روجا [ 1399-06-11 ]
من تهرانم شرایط گرفتن اسپرم اهدایی چیست

بهار [ 1399-05-21 ]
باسلام خدمت آقای دکتر ایزدی ممنونم بابت تمام زحمات نتیجه بخش وشیرین جنابعالی خداقوت برایتان بهترینها را از درگاهش خواستارم.

بهنام [ 1399-05-18 ]
سلام به آقای دکتر ایزدی ک نیتشون و قلبشون پاک است خداروشاکرم ک بنده ای درمیان آدم ها گذاشت تا با وجودش همیشه بیاد خدا باشیم و شکرگزار و از زحمات دکتر ایزدی تشکر فراوان میکنم ک مسیر سختی رو پیمودن تا دل ما جوونا رو شاد کنن

حسن [ 1399-04-01 ]
سلام. من و همسرم بهترین روزهای زندگیمون رو مدیون دکتر ایزدی هستیم.دخترم همه ی دلخوشی ماست.اول از خدا و بعد ازشما خیلی متشکریم که طعم خوش بچه داشتن رو بما چشوندین

فرهاد [ 1399-03-10 ]
سلام و درود خدمت آقای دکتر ایزدی : به سهم خود بسیار سپاسگزارم که جنابعالی با جدیت و پشتکار بدنبال حلّ مشکل ما آزوسپرم ها هستید . از پزشکان شاغل در مراکز ناباروری کشور درخواست می کنم که شما نیز تلاشتان را بکنید تا تزریق اسپرم اهدایی در کشور کاملا جا بیفتد .

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام ( مستعار یا واقعی ) :
تلفن ( اختیاری ) :
ایمیل ( اختیاری ) :
متن پیـام :