مراقبت بعد از بارداری با اسپرم اهدایی
رحم اجاره ای
مراقبتهای قبل از بارداری با اسپرم اهدایی
تولید اسپرم ازسلولهای بنیادی چقدر پیشرفت کرده؟
تعیین جنسیت 36 31 36 32-031
مراقبت بعد از بارداری با اسپرم اهدایی
جنین اهدائی( 36 31 36 32 )031  جنین اهدایی

مراقبت بعد از بارداری با اسپرم اهدایی

مواظبتهای دوران حاملگی که در فضای مجازی در دسترس خانمهای باردار می باشد عمدتا حول وحوش مصرف غذاها و ویتامینهای مفید و چگونگی برخورد با ویار و یبوست و... کدام غذاها در دوران بارداری نباید مصرف شوند می باشد . ما در این مقاله نکات دیگری که اکثر افراد نمی دانند چه تاثیری بر جنین دارد را یادآور می شویم و روشهای مقابله با آنها را توضیح می دهیم .
موبایل وتلفن
صحبت کردن با تلفن ثابت سیم دار مجاز و بدون خطراست ولی با تلفن بی سیم و تلفن همراه در سه ماهه ی اول بارداری مضّر است ، چنانچه تلفن همراه در حال شارژ شدن باشد و مکالمه کنید ضرر آن بیشتر است . مواقعی هم که موبایل روشن است ولی با آن کار نمی کنید بعلت وجود میدان مغناطیسی اطراف آن بهتر است در فاصله ی بیش از دو متری بدن قرار داده شود . واضح است که آسیبهای وارده به جنین در این موارد رابطه مستقیم با مدت زمان استفاده از آن دارد ، یعنی اگریکساعت در شبانه روز با موبایل صحبت کنید آسیبهای وارده شش برابر حالتی است که بمدت 10 دقیقه صحبت کرده باشید .
بنا برین توصیه می شود چنانچه شخصی با موبایلتان تماس گرفت و می خواهد چند دقیقه صحبت کند از او بخواهید که قطع کند و به تلفن ثابتتان زنگ بزند . زمانی که می خواهید از برنامه های موبایل ( موسیقی ، بازی ، مشاهده کلیپ ) استفاده کنید توصیه می شود آنرا در حالت پرواز ( در این حالت کسی قادر نیست به شما زنگ بزند ) قرار داده و از آن استفاده کنید .

مراقبت های بعد از بارداری
وسائل برقی دارای میدان الکتریکی
ماشین ظرفشوئی و لباسشوئی و ماکروفرو... هنگام کارکردن چون دارای میدان الکترومغناطیسی هستند برای زنان باردار خصوصا در سه ماهه اول حاملگی مضرند و زن خانه دار حامله ، حداقل 3متر فاصله را با این وسائل در حال کار باید حفظ کند . باز واضح است که هرچه مدت زمان تماس زیادتر باشد و هر چه فاصله کمتر باشد آسیب وارده به جنین بیشتر است .البته چون درب ماکروفر دارای پوشش محافظ جذب کننده ی امواج است و قسمت عمده ی امواج را جذب می کند ضرر کمتری دارد .
کامپیوتر
کار با کامپیوتر ( لپتاپ ) هم آسیبهای خاص خودش را به جنین وارد می کند. بدترین حالت آن این است که لپ تاپ روی زانوها گذاشته شود و مدّت زیاد در سه ماهه اول بارداری استفاده شود . چنانچه کارمندی هستید که ناچارید روزی چند ساعت با کامپیوتر کار کنید از حد اکثر مرخصی استحقاقی در سه ماهه اول بارداری استفاده کنید و یا از پوشش الیاف نقره ای که مخصوص خانمهای حامله بشکل شورت ساخته شده وتا بالای ناف را می پوشاند باید استفاده شود .
اکیدا توصیه می شود که در منزل فقط زمانی که با اینترنت کار دارید مودم را روشن کنید و بقیه ی اوقات خاموش باشد . اتاق استراحت خانم باردار نباید نزدیک به مودم باشد و زمانی که شخص دیگری از اینترنت کامپیوتر استفاده می کند و ناچارا مودم روشن است زن باردار منزل از مودم و لپ تاپ باید فاصله بگیرد .
تلویزیون و رادیو
تلویزیون و رادیووحتی ساعت نیزهنگام روشن بودن دارای امواج الکترومغناطیسی هستند و میزان امواج آنها نسبت مستقیم با اندازه ی آنها دارد . به این ترتیب امواج ساطع شده از تلویزیون قابل توّجّه ولی امواج مربوط به رادیو و ساعت جزئی و قابل چشم پوشی است .
حفظ فاصله ی مناسب هنگام تماشای تلویزیونهای42 اینچ 3/5 مترو تلویزیون های 52 اینچ 4/5 مترباید باشد (به ازا هر 5 اینچ افزایش سایز تلویزیون 50 سانت بیشتر باید از تلویزیون فاصله گرفت ) . مجددا یادآور می شوم که رعایت حفظ فاصله ی مناسب در سه ماهه اول بارداری ضروری تر است .
برق فشار قوی
چنانچه از مجاور منزلتان برق فشارقوی عبور می کند و امکان تعویض منزل وجود ندارد ، باید در دورترین نقطه منزل ( نسبت به محل عبور برق پرفشار ) زندگی کنید طوریکه بیش از 10-20 متر با سیمهای برق فاصله داشته باشید .
ورزش
ازدویدن و ورزش متوسط وسنگین باید خودداری کنید ولی ورزشهای سبک مثل شنا و دوچرخه سواریِ تفریحی و پیاده روی نه تنها اشکالی ندارد بلکه مفید است .ورزشهای سبکِ مفید اگر باتفاق دوستان و عزیزان باشد دارای اثرات مفید بیشتری خواهد بود .واضح است که مسیردوچرخه سواری باید به دور از خطر تصادف باشد .
اتومبیل و سایر خودروها
رانندگی در شش ماه ی اول بارداری در مسیرهای کوتاه ( منزل تا محل کار ) بشرطی که با سرعت مطمئنه و رعایت قوانین راهنمائی و رانندگی باشد اشکالی ندارد .
در کشورهای پیشرفته دودِ اتومبیلهای بنزینی مقداری ( 1/5 تا 2 برابر ) مضّرتر از دود خودروهای گازوئیل سوز است ولی در ایران بعلت اینکه آلاینده ها و سموم دودِ گازوئیل حدود 600 برابر گازوئیلهای خارجی است ، همه ( ومخصوصا زنهای باردار ) باید حداکثر دقت خود را بکنیم که دود خودروهای گازوئیل سوزرا استنشاق نکنیم و هر چه سریعتر از وسیله ی دود زا ( کامیون و اتوبوس ) دور شویم . .
پر واضح است که نه تنها سیگار نباید بکشید بلکه در منزل و محل کارتان شخص دیگری هم نباید سیگار بکشد . مجددا تاکید می گردد که رعایت احتیاطات فوق در سه ماهه اول بسیار ضروری تر از سه ماهه ی دوم و سوم است .
وضعیت روحی
زن حامله باید سعی کند که هر بیشتر در مجالس شادی شرکت کند ودرمهمانیها و مجالس از طرح موضوعات حزن انگیز خوداری کنند و صحبتهای شادی بخش را مطرح کنند . چنانچه ناچارید در مجلس خاکسپاری یا ترحیم بستگان شرکت کنید سعی کنید مدت کمتری آنجا باشید و اگر بتوانید ، سعی کنید درحالیکه جسمتان آنجاست فکرتان را معطوف به موضوع دیگری کنید . از کنجکاوی در دیدن صحنه های دلخراش تصادف و مشاهده ی عزیز از دست رفته در غسالخانه ، و سایر صحنه های دردناک بشدت باید پرهیز کرده و به شنیدن چگونگی آن واقعه اکتفا کنید .
متفرقه
از رنگ کردن موها و لیزر موهای زائددر شش ماهه ی اول بارداری باید خودداری شود .تاتو وهاشور ابرو هم نباید انجام شود .
مصرف فست فود ، الکل ، غذاهای فرآوری شده ، ماهیهای دریا ( بعلت داشتن جیوه ) و روزه داری مضرّ است .
مصرف ماهی آب شیرین ، سبزیجات و میوه جات ، نوشیدن آب فراوان ، مالیدن روغن نارگیل روی شکم وپستانها ، خوردن قرص فولیک اسید و حمایت عاطفی همسر( و سایر بستگان ) مفید است .
جهت اطلاع عموم هم یادآور می شویم که عدم رعایت نکات فوق درهمه ی افراد موجب : تضعیف سیستم ایمنی ، افزایش احتمال ابتلا به سرطان ، کاهش قدرت باروری ، کاهش توانائی جنسی ، افزایش احتمال ابتلا به آلزایمرو پارکینسون و بیماری ام اس ( و یا شروع زودتر آنها ) می شود .
سلامت جسم وآرامش روان نوزاد دلبندتان آرزوی ماست


آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

لیلا فرحانی [ 1399-07-01 ]
با سلام وارزوی موفقیت برای شما ممنون از زحماتتون اقای دکتر و اطلاعاتی که دراختیار ما گذاشتید مقاله عالی بود وازاینکه به فکر سلامتی مادر وحنین هستید یک دنیا ممنون .

مریم [ 1399-06-30 ]
باسلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر تشکر ویژه از شما و همسر محترمتون بنده بار اول تزریق باردار شدم.سپاسگذارم

زیبا [ 1399-06-19 ]
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اقای دکتر عزیز و خانم دکتر،من هم بعد از سالها انتظار جواب ازمایشم مثبت شد و بسیار خوشحالم و اول خدا رو سپاس میگویم و بعدش تا زنده ام دعا گویی اقای دکتر هستم ،بسیار سپاسگزارم

مطهره [ 1399-06-17 ]
بنام حضرت دوست ک هرچه داریم از اوست چو بیماراز شفا سرمست گردد طبیب ازجام شادی مست گردد خدا شافی واین خود افتخاریس ک طبیبی باخدا همدست گردد استاد عالیقدر جناب آقای دکتر عنایت الله ایزدی وهمسرگرامیتان سلام علیکم من وهمسرم برخود وظیفه میدانیم اززحمات بی دریغ شما سرور گرامی ودانشمندمتعهد درحرفه مقدس پزشکیتان ک با دستان شفا بخشتان من وهمسرم را بعد از ۱۵سال انتظارلبخندی دوباره ب زندگی زدیم صمیمانه سپاسگزاری کنیم.بی شک تلاش وعلم وعمل صادقانه حضرتعالی درمحضر باریتعالی جلوه دیگری دارد.انشاالله عمرتون با

فاطمه [ 1399-06-16 ]
با عرض سلام واحترام خدمت جناب آقای دکتر ایزدی وخانم دکتر ، از زحمات شما کمال تشکر و قدردانی را داریم . بعد از ۱۲ سال با خواست الهی و زحمات حضرتعالی ما به آرزویمان رسیدیم و صاحب فرزند شدیم با تشکر و سپاس فراوان

ترنم ع [ 1399-06-14 ]
با سلام و خدا قوت خدمت پزشک دلسوز و مهربون دکتر ایزدی و خانم دکتر عزیز واقعا ممنون به امید خدا و توسل به امام حسین و کمک شما من بعد از ۷سال باردار شدم نمیدونید چقدر اشک شوق ریختم بعد از این که جواب ازمایشما گرفتم خدا خیرتون بده

سارا [ 1399-06-14 ]
باسلام خدمت دکتر عزیز از زحمتتون بسیار ممنونم به لطف شما در تزریق پنجم باردار شدم و ما را به آرزومون رسوندین.

زهرا واحمد [ 1399-06-11 ]
سلام خدمت آقای دکتر عزیز.بخاطر زحماتتون ممنونم.سپاس به لطف خدا وزحمات شما مابه آرزوی زیبای خود رسیدیم.ممنونم

نیاز [ 1399-06-11 ]
با سلام خدمت شما جناب دکتر ایزدی با لطف خدا و زحمات شما پزشک دقیق و دلسوز من در اولین ویزیت باردار شدم.هنوز باورم نمیشه انگار دارم خواب میبینم.من و همسرم تا همیشه مدیون شما هستیم و همین طور عضو جدید خانواده مون

خدیجه ورپایی۰ [ 1399-06-08 ]
با عرض سلام وخسته نباشی از آقای دکتر عنایت الله ایزدی من بچه اولم تو ۵سال بچه دومی هم تازه حامله شدم پیش اقای دکتر ایزدی خیلی خیلی ازشون تشکر میکنم و همچنین از منشی های عزیز خیلی تشکر میکنم خیلی ممنون از کار اقای دکتر خدیجه از مشهد

فاطمه [ 1399-06-06 ]
سلام خیلی خوشحالم از اینکه بعد از یازده سال و چند ماه با لطف خدا و دکتر ایزدی عزیز به آرزومون رسیدیم خیلی خیلی سپاسگذاریم و ممنون از مقاله ی خوب و مفیدتون و ممنون از اینکه به فکر فرزند ما هستین . خیلی خیلی خیلی سپاس گذارم

امیر [ 1399-06-02 ]
سلام خدمت آقای دکتر عزیز.بخاطر زحماتتون ممنونم.سپاس به لطف خدا وزحمات شما مابه آرزوی زیبای خود رسیدیم.ممنونم.

نگين [ 1399-05-05 ]
ممنون از اقاي دكتر بعد نوزده سال منو ب ارزوم رسوندن

امیدوار [ 1399-05-02 ]
با سلام خدمت آقای دکتر و پرسنل محترم مطب.پس از ناامیدی کامل و انجام چندین مرتبه آی یو آی با اسپرم اهدایی در مراکز دیگرحدودا 11مرتبه و همچنین استفاده از جنین اهدایی متاسفانه هیچ نتیجه ای حاصل نشدولی با لطف خدا و با زحمت های شما در همان بار اول که خدمتتان رسیدیم نتیجه مثبت گرفتیم.و آرزئ می کردیم زودتر از اینها خدمت برسیم.واقعا از ته دل از شما آقای دکتر تشکر میکنم و امیدوارم همانطور که من و همسرمو به آینده امیدوار کردین خدا بهترین ها را براتون رقم بزنه.

سادات [ 1399-04-24 ]
باسلام وتشکر ازدکتر وهمسرمهربانشون که آرزوی باردار شدن بنده وبقیه را تحقق بخشیدن باآرزوی سلامتی و بهترین ها از خدای منان برای شما وخانواده محترمتون

سارا [ 1399-04-12 ]
مرسی از دکتر عزیز براتون موفقیت و سلامتی از خداوند میخوام دلتون شاد

شهابی [ 1399-04-10 ]
بهترين دکتر و معجزه گر. من رو بعد از 7سال به آرزوم رساند. مجرب، با اخلاق، با انصاف و کار درست. خدا حفظش کنه.متشکرم

آراد [ 1399-03-26 ]
سلام ممنونم از آقایه دکتر که مارو به بهترین آرزومون رسوند خییییییییییلی ممممنونم

شقایق [ 1399-03-17 ]
باسلام .کمال تشکرراازآقای دکتر دارم که بالطف خداوکمکهای ایشان مابه آرزوی خودرسیدیم وبه زندگی مامعنایی جدیددادند.

آرين [ 1399-01-19 ]
خيلى ممنون و سپاسگزاريم كه الآن هم كه نتيجه گرفته ايم به فكر نوزادمون هستيد كه سالمتر بدنيا بياد .

فرهاد کسائی [ 1398-12-14 ]
ممنون از اطلاعات مفیدی که به خانمهای باردار ارائه می دهید که نوزادان سالمتری به دنیا آورند . خییییییییلی ی ی ی ی ی سپاسگزاررررررررررررم

آریسا [ 1398-11-16 ]
سلام و تشکر مطالب جالب و آموزنده ای بود دستتون درد نکنه که اطلاعات ما را بالا می برید .

شیرین عبدالخانی [ 1398-09-13 ]
عرض سلام و ادب خدمت شما آقای دکتر مقاله خیلی مفید بخش بود از اینکه ب فکر فرزنددلبندمان هستین سپاس تشکر رو دارم و دستتان را میبوسم خدا بهتون سلامتی بدهد انشالله

فریده [ 1398-08-18 ]
با سلام و آرزوی توفیق : از اینکه اطلاعات من راجع به مراقبتهای دوران بارداری زیاد شد سپاسگزارم . و از اینکه اینقدر بفکر نوزاد دلبند ما هستید دست و روی ماهتان را میبوسم . . . موفق و پایدار باشید .

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام ( مستعار یا واقعی ) :
تلفن ( اختیاری ) :
ایمیل ( اختیاری ) :
متن پیـام :