تعیین جنسیت 36 31 36 32-031
رحم اجاره ای
IUI ( تلقيح اسپرم شسته شده داخل رحم )
جنین اهدایی ( 36 31 36 32 )031  جنین اهدائی اصفهان
تعیین جنسیت 36 31 36 32-031
اسپرم اهدایی ( 36 31 36 32-031 ) بارداری با اسپرم اهدایی
مراقبت بعد از بارداری با اسپرم اهدایی

تعیین جنسیت 36 31 36 32-031

تعیین جنسیت
پسر یا دختر ؟

اهمیت تعیین جنسیت در چیست ؟ مهمترین اهمیت تعیین جنسیت در طول تاریخ بشر به ارث بردن تخت پادشاهی بوده است ، زیرا وارث تاج و تخت فقط پسر می توانسته باشد . در زمان قدیم که نمی دانستند جنسیت نوزاد اززمان لقاح مشخص می گردد با تصور اینکه جنسیت در ماه های بعد تعیین میگردد به زن باردار به غلط توصیه می کردند که هر روز سیب بخورید تا فرزندتان پسر شود .
در بعضی جوامع رسم بر این بوده وهنوز هم هست که کارهای کشاورزی را فقط آقایان انجام می دهند . در چنین جامعه ای اگر خانواده ای پسردار نشود دچار دو معضل می شود ، هم در انجام کارهای کشاورزی دچار مشکل می شود وهم دخترانی که به امید پسر زائی به دنیا آمده اند بر اثر برخورد نامطلوب والدین و سایر اطرافیان احساس اضافه بودن و طرد شدگی می کنند .
امروزه عده ای بدلیل نه چندان قابل قبول بودنِ توازنِ تعداد فرزند پسر و دختر در خانواده ، به مراکز نازائی مراجعه می کنند . به این دلیل که چون یک فرزند دختر دارم و نمی خواهم بیش از دو فرزند داشته باشم تقاضای حاملگی پسر را دارد . حُسن اینکار این است که از تولد تعداد زیاد فرزند از یک جنس در یک خانواده ( و تبعات بدِ بعدی آن ) جلوگیری می شود . دیده شده که خانواده ای به امید دختر دار شدن دارای هفت پسر شده ، در صورتیکه اگر یک دختر همان اوائل گیرش آمده بود ، بجای هفت بچه ، سه بچه بیشتر پیدا نمی کرد . دلیل موجّه و قابل قبول تعیین جنسیت پیشگیری از بروز بیماریهای وابسته به جنس مثل هموفیلی و ... است .
تعداد کروموزومهای یک تخمک 23 وهمگی از نظر تعداد و شکل مشابه اند . تعداد کروموزومهای هراسپرم نیز 23 تاست ولی اسپرمها دو نوعند . 22 کروموزوم آنها مشابه است و کروموزوم 23 ام اسپرم y یا x است . اگر اسپرم حاوی کروموزوم y به وصال تخمک برسد فرزند پسر می شود( 46xy ) . اگر اسپرمِ حاوی کروموزوم xبه تخمک برسد و لقاح انجام شود فرزند دختر می شود ( با فرمول کروموزومی 46xx ) .

روش تغذیه ای و زمان بندی تعیین جنسیت

برای پسر دار شدن

اگر خواهان فرزند پسر هستید شوهر باید ساعاتی قبل از مقاربت نوشیدنیهای کافئین دار مصرف کند و خانم نیز از 1-2 ماه قبل از حامله شدن مواد غذائی حاوی پتاسیم را بیشتر مصرف کند ( شیرینیجات ، خرما ، عسل ، کشمش ، انجیر، اسفناج، موز، هویج وتخم مرغ ) ولبنیات که حاوی کلسیم است را تقریبا مصرف نکند .
باید سعی کنید زمان مقاربت شما همزمان با تخمک گذاری باشد . از مقاربت چهار روز قبل از تخمک گذاری و تا چهار روز بعد از تخمک گذاری خودداری کنید ، یعنی مثلا اگر تخمک گذاری شما روز 14 سیکل ماهانه میباشد از روز 10 تا 18 سیکل فقط یکبار آنهم روز 14 سیکل نزدیکی داشته باشید . این نزدیکی اگر همراه با ارگاسم ( اوج لذت جنسی ) زن باشد وآلت بطور کامل وارد واژن شود تاثیر بیشتری در پسر دار شدن دارد .
ارگاسم زن همراه با ازدیاد ترشحات دهانه رحم و واژن می باشد . این ترشحات موجب قلیائی شدن محیط واژن و تحرک بهتر اسپرم y می شود .اگر قبل از نزدیکی ، واژن با محلول قلیائی رقیق ( جوش شیرین ) شسته شود احتمال پسر زائی بیشتر می شود .

برای دختر دار شدن
زنی که فرزند دختر می خواهد از یکماه قبل از اقدام به حاملگی لبنیات زیادتر باید بخورد که کلسیم بیشتری دریافت کرده باشد . غذایش کم کالری باید باشد به این معنی که چند لقمه قبل از سیر شدن دست از خوردن بکشد . مصرف شلغم، بادام، کاکائو، سویا و جوانۀ گندم هم کمک کننده است .
زمان تخمک گذاری راتعیین کنید و 3-4 روز قبل از تخمک گذاری نزدیکی کنید و تا یک هفته بعد از آن نزدیکی نداشته باشید . بهتر است نزدیکی همراه با دخول نسبی آلت باشد که نطفه وسط واژن ریخته شود . اگر نطفه در عمق واژن ( مجاور دهانۀ رحم ) ریخته شود احتمال رسیدن اسپرم باکروموزوم y به تخمک بیشتر می شود . اگرچند ساعت قبل از نزدیکی ، واژن را با محلول اسیدی رقیق و خفیف ( سرکۀ رقیق شده ) شتشو دهید نیز احتمال دختر شدن بیشتر می شود .
برای کسانیکه آزوسپرم هستند و نزد ما با تلقیح اسپرم اهدایی بچه دار شده اند وفرزند اولشان دختر است و خواهان پسر دار شدن هستند ، روشی که ما در مطب ، برای آنها انجام می دهیم اینست که 15 تا 30 دقیقه قبل از تلقیح اسپرم واژن را با محلول قلیائی بیکربنات سدیم شتشومی دهیم و سپس اقدام به تلقیح اسپرم در گردن رحم می کنیم .

روش جدا کردن اسپرم‌ها
در این تکنیک اسپرم با کروموزوم Y از اسپرم حاوی کروموزوم X در آزمایشگاه جدا می شود و انتقال اسپرم با جنسیت مورد نظر به رحم زن به روش تلقیح داخل رحمی ( IUI) انجام می شود . چون این روش با خطای نسبتا زیاد همراه است تقریبا منسوخ گشته است .
روشهای تعیین جنسیت فوق نسبی بوده به این معنی که صد در صد نیست و خطا دارد . بدون استفاده از روش خاص حدود 50 % نوزادان پسر می شوند . با استفاده ازیکی از روشهای بالا 50-50 تبدیل به 40 -60 در صد می شود . چنانچه 2-3 روش با هم استفاده شود حدود 75 - 25 می شود ، یعنی به احتمال 75% شما به جنسیت مورد هدفتان می رسید .
تعیین جنسیت می خواهید یاتعیین جنسیت

روش قطعی تعیین جنسیت ( IVF با PGD )

در این روش ابتدا داروهای تحریک تخمک گذاری به زن داده می شود تا تعداد تخمک بیشتری تولید کند . بعد در زمان تخمک گذاری تخمکها از تخمدان زن کشیده می شود که به اینکار تخمک کِشی می گویند . همزمان اسپرم شوهر گرفته می شود . در محیط خاصِ آزمایشگاه ناباروری ، اسپرمها و تخمکها مجاور همدیگر قرارداده می شوند . بعد از 2-3 روز اکثر تخمکها بارور می شوند ( لقاح صورت می گیرد ) . به تخمک لقاح یافته جنین گفته می شود و به این روش لقاح IVF می گویند .
فرض کنید که مثلا 12 تخمک کشیده شده و 9 تای آنها لقاح یافته و سه تای دیگر بارور نشده است . جنین ، ابتدا تک سلولی است و با تقسیم سلولی به 2 و 4 و8 و16 و ... سلول تقسیم می شود . در مرحله ای که 8 سلولی یا بیشتر است 9 جنین را جدا کرده شماره گذاری میکنند و از هر جنین یک سلول جدا می کنند . در آزمایشگاه ژنتیک مشخص می شود که مثلا جنین های شماره 2-4-7- 8 دارای فرمول کروموزومی 46XY ( پسر می شوند ) و 5 جنین دیگر فرمول 46XX دارند ( دختر می شوند ) . به تعیین فرمول کروموزومی جنین PGD می گویند .
سپس 2-3 جنین ازهمان جنسیتی که میخواهند را انتخاب و به داخل رحم انتقال می دهند و بقیه را فریز می کنند . قابل ذکر است که پس از انجام اینکارها حدود50% احتمال دارد که رحم جنین را جذب نکند و حاملگی صورت نگیرد که در این صورت ماه بعد از بقیه ی جنینها که فریز شده است برای انتقال به رحم استفاده می شود . پس در این روش تعیین جنسیت اگر حامله شدید حتما با جنسیت مورد نظرتان باردار می شوید ولی حامله شدنِ شما حتمی نیست .

پایان


آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

رویا [ 1401-06-06 ]
صدها فرشته بوسه بر آن دست میزنند کز کار خلق یک گره بسته وا کند جناب آقای دکتر ایزدی کام زندگیمان با شهد علم شما شیرین شد ممنون از شما آقای دکتر و پرسنل محترم

مریم [ 1401-04-28 ]
سلام دکتر عزیز به لطف خداوند منان وبا استفاده از اطلاعات ارزشمند شما در این سایت ماهم درمشهد بعد از سیزده سال صاحب دوقلو شدیم همیشه زنده باشید

مینا [ 1401-03-18 ]
سلام من با پنجمین بار تزریقم پیش دکتر ایزدی باردار شدم،الان 4هفته است

پری [ 1401-02-20 ]
سلام خدمت دکتر عزیز و زحمت کش .من و شوهرم بعد از ۵ سال بچه دار شدیم .شوهرم آزو اسپرم بود وصفر . الان یه پسر دارم عاشقشیم.سه سالشه .دوس دارم برای فرزند دوم هم بیام پیش دکتر .آرزوی سلامتی برای دکتر و خانواده محترمتان.

عسل [ 1400-12-21 ]
باسلام خدمت آقای دکتر وهمسرمحترمشان من 6سال بچه دارنشدم تااینکه ازطریق اینترنت آدرس روپیدا کردم وبالطف خدا وزحمات آقای دکتر بااولین تزریق باردارشدم ویه دختر ناز وخوشکل خدا بهمون هدیه داد واقعاممنونم ازآقای دکتر که دل مردم روشاد میکنه هرچی از خدا میخواد بهش بده اجرتون بااباعبدالله

مهوش اهواز [ 1400-12-15 ]
سلام خدمت آقای دکتر ، خداروشکر من با سومین مراجعه و تلقیح اسپرم اهدایی جواب آزمایشم امروز مثبت شد ، اول خدا راشاکرم ، وبعد ازشما و خانوم دکتر و بقیه ی کادر درمانتان تشکر میکنم . خدا خیرتون بده . برامون دعاکنید که بارداریمون بدون مشکل سپری بشه و پسری سالم و جذاب بدنیا بیارم .

میترا [ 1400-11-28 ]
باسلام خدمت آقای دکترایزدی وهمسرگرامی : ما بعد از دوازده سال زندگی بی ثمر ، بالاخره به لطف خداوند متعال وکمک شما ، باتزریق اول طعم شیرین فرزند داشتن را میخواهیم تجربه کنیم . آرزو میکنم پروردگار مهربان سالهای سال شما را سالم و پر انرژی حفظ کنه تا بتونید صدها زوج دیگر مثل ما را بچه دار کنید . آمین ازشماسپاس گزارم ، خداوندعمرطولانی به خودتون وخانوادتون عطاکنه

مهوش [ 1400-10-15 ]
سلام و عرض خسته نباشید خدمت جناب دکتر و پرسنل محترم مطب : من از طریق گرفتن اسپرم اهدایی چند سال قبل صاحب فرزند دختر شدم . بعد از سه سال با مصرف غذاهای مخصوص پسردار شدن و شتشوی واژن که شما قبل از تزریق انجام دادید باردار شدم . الآن که شش ماهه باردارم دکتر سونو گفت که بچه ات پسره سپاسگزارم که کمبودهای زندگی ما را کاملا برطرف کردید. الهی پروردگار کمبودها ی شما را برطرف و آرزوهای شما را برآورده کند .آمین .

م پ [ 1400-07-27 ]
سلام اقای دکتر ، ممنونم از زحمات شما. برای شما و خانواده گرامیتان از خداوند شادی و سلامتی روز افزون را خواستارم ،آزمایش حاملگی من امروز مثبت شد. خدا را هزار مرتبه شکر میکنم و از شما یک دنیا ممنونم .

حسنی [ 1400-06-19 ]
سلام آقای دکتر ، من یه پسر دارم چند وقت برای بچه دوم اقدام کردم بی نتیجه بوده ، میخواستم بدونم که آیا میشه با اسپرم اهدایی صاحب یه دختر بشم. دکترم میگه که نمیشه لطفا راهنمایی کنید چه کارایی باید انجام بدم . جواب : با درود ، در بعضی مراکز ناباروری تهران با اسپرم اهدایی و تعیین جنسیت با صرف هزینه حدود 15 م ت میتوانید صاحب دختر شوید .

نفس [ 1400-05-20 ]
سلام من همسرم آزو اسپرم هست . 5بار ای وی اف انجام دادم ، موفق نشدیم دوبار هم ای یو ای انجام دادیم موفق نشدیم . بار سوم بااسپرم اهدایی که نزد شما انجام دادم خدا یه دختر ناز بهمون دادو زندگیمون گرم و شیرین شد . الان می خوام بیام پیش شما برای بچه ی دوم ، دوست دارم یه پسر هم داشته باشم . شما میتونید با اهدای اسپرم و تعیین جنسیت کمک کنید ؟جواب : بله امکان پذیر هست .

دریا عسگری [ 1400-03-11 ]
سلام خسته نباشید ، من دو تا دختر دارم که بطور طبیعی باردار شده ام ، برا بچه ی سوم میخوام که با آی وی اف و تعیین جنسیت به روش پی جی دی بادار بشم که پسر بشه . امکانش چقدر ه که دفعه اول باردار بشم ؟ هزینش چقدره ؟ ج : امکان حامله شدن با این روش حدود 20 درصد ه . ولی اگر نتیجه مثبت شد صد در صد پسر میشه . درمراکز ناباروری انجام میشه و هزینش 5 تا 10 م ت میشود .

محدثه سلمانی [ 1400-02-18 ]
سلام آقای دکتر خسته نباشید ، خیلی ممنونم از تمام زحمات و کاری که انجام میدید برای ما ، تاماهم مزه ی مادر شدن را بچشم . ما که خیلی خوشحال شدیم . امیدوارم بقیه ی مراجعین نیز مثل من نتیجه بگیرند و خوشحال بشند .

فاطمه [ 1400-02-12 ]
سلام خدمت آقای دکتر ، ممنون بابت زحماتتون ، من بعد از ۹ سال زندگی بدون بچه با مراجعه ی دوم به مطب شما و گرفتن اسپرم اهدایی به آرزوم رسیدم . انشاالله همیشه سلامت و موفق باشید . بی نهایت سپاسگزارم .

میترا [ 1400-02-08 ]
سلام جناب اقای دکتر ایزدی : من با اولین ای یو ای پیش شما باردار شدم . خواستم از شما و همکاران خوبتون تشکر کنم . از راه دور دستانتون رو میبوسم . خدارو شکر میکنم که از طریق اینترنت با شما اشنا شدم و نتیجه گرفتم . برایتان آرزوی تندرستی میکنم . دلتون شاد که دل مارو شاد و به ادامۀ زندگی دلگرم کردید .

محمد [ 1400-01-29 ]
باسلام من میخواستم بدونم اسپرم اهدایی از نظر شرعی مشکلی نداره؟

زینب [ 1399-12-03 ]
سلام و درود فراوان خدمت اقای دکتر . فقط خواستم بگم من بعد از ۱۰ سال پیش اقای دکتر به ارزوم رسیدم باردار شدم فقط بگم اجرتون با اباعبدالله

سورنا [ 1399-12-01 ]
سلام خدمت آقای دکتروهمسرمحترم ایشان ، ممنونم که روحی دیگربه کالبدِمن وهمسرم دمیدید . ازخدامی خواهم به هرآنچه که درزندگی آرزویش رادارید برسید . خوشحال کننده ترین خبری که تا بحال شنیده ام این بود که دیروز به من گفتند باردارید . دستتون درد نکنه .

آرامش [ 1399-11-23 ]
سلام و عرض ادب خدمت جناب دکتر ایزدی و پرسنل مطب : آقای دکتر واقعا نمیدونم با چه زبونی از شما تشکر کنم ، اول خدا بعدشما منو به آرزوم رسوندین . من بعد از ۱۴ سال با اولین تزریقی که شما بزرگوار برام انجام دادین باردار شدم . من امروز از خوشحالی رو ابرهام ، وقتی جواب آزمایشمو گرفتم از خوشحالی نمیتونستم روی پا وایسم . الهی که خدا عمری با برکت و با عزت همراه با سلامتی به شما و خانواده محترمتون عطا کنه . الهی هرکی دلش بچه میخاد خدا بزودیه زود دامنشو سبز کنه

زهرا و ايرج [ 1399-11-15 ]
سلام و درود ؛ من با تزريق سوم حامله شدم ، دستورات غذايى پسر دار شدن را هم رعايت كردم ، الآن كه ٦ ماهه باردارم سونو گفته بچه ات پسره . من و همسرم خوشحال شديم ، دستتون درد نكنه ، اجرتون با امام حسين .

صبا [ 1399-11-08 ]
سلام آقای دکتر همیشه وقتی میگفتن خدا باید وسیلشو جور کنه تا بشه فقط صبوربودن راه حلش بود میگفتم وسیله چیه خدا نمیخواد دیگه. تا اینکه اتفاقی کسی شمارو بمن معرفی کرد اصلا امید بچه نداشتم الان خدارو شکر در سن ۳۶ سالگی یه دختر ناز وباهوش خدا بهم داده. خدای شما وسیله خیر خدا در زمین هستید ممنون

مریم [ 1399-10-29 ]
سلام آقای دکتر میخواستم بپرسم هزینه ی اسپرم اهدایی چقدر هست؟ ومن چطور باید شروع کنم تهران هستم

اسما [ 1399-10-20 ]
سلام خدمت اقای دکترایزدی وپرسنل محترم متبشان من ماه بهمن قرار برای اولین تزریق خدامت برسم خیلی امید وارم.چون اول خدای بزرگی داریم دوم اعتماد به جناب دکتر.امیدوارم روزی این متن رو بخونیم ک من به لطف شما صاحب فرزندباشم.الهی امین

پروانه [ 1399-10-04 ]
باسلام من از آقای دکتر بسیار سپاسگزارم من برای بچه اول نزد آقای دکتر اقدام کردم والان هم برای بچه دوم دارم اقدام میکنم واقعا راضی هستم،خدا خیرشان بدهد

مریم [ 1399-09-19 ]
سلام و عرض خسته نباشیداز اقای دکتر ایزدی تشکر میکنم که بعد از 8سال مارا صاحب فرزند کردن

نیلوفر [ 1399-09-04 ]
با سلام . ما از اسپرم اهدایی استفاده کردیم و با اجرای دستورات غذایی مخصوص پسر دار شدن صاحب فرزند پسر شدیم . واقعا اجر دکتر ایزدی رو خود پروردگار بدهد که زندگی مارو متحول کرد .

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات ، انتقادات و سوالات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام ( مستعار یا واقعی ) :
تلفن ( اختیاری ) :
ایمیل ( اختیاری ) :
متن پیـام :