IUI ( تلقيح اسپرم شسته شده داخل رحم ) آی یو آی
مراقبتهای قبل از بارداری با اسپرم اهدایی
تقویت تخمدانها
جنین اهدایی ( 36 31 36 32 )031  جنین اهدائی اصفهان
تعیین جنسیت 36 31 36 32-031
IUI ( تلقيح اسپرم شسته شده داخل رحم ) آی یو آی
اسپرم اهدایی ( 36 31 36 32-031 ) بارداری با اسپرم اهدایی

IUI ( تلقيح اسپرم شسته شده داخل رحم ) آی یو آی

IUI ( تلقيح اسپرم شسته شده داخل رحم ) آی یو آی

برای اینکه مفهوم آی- یو- آی برایتان کاملا روشن شود لازمست نخست روال طبیعی ورود اسپرم بداخل رحم را برایتان توضیح دهم .
هنگام نزد یکی که معمولا با تحریک جنسی زن ترشحات آبکی از دهانۀ رحم و واژن ( مهبل ) ترشح می شود ، منی داخل واژن ( نزدیک گردن رحم ) ریخته می شود و با ترشحات زنانۀ فوق مخلوط می شود.
نظام خلقت به این صورت شکل گرفته که مواد مغذی که موردِ نیازاسپرم جهت افزایش تحرک و عمرِاسپرم است در ترشحات آبکی زنانۀ فوق موجود میباشد ، طوریکه اگر هنگام نزدیکی ، بعلت عدم تحریک جنسی زن ، ترشحی از او خارج نگردد ، بعلت در دسترس نبودن مواد مغذی اسپرم ، هم عمر اسپرم کوتاه می شود و هم میزان تحرک اسپرم کم می شود .

آی یو آی چیست

IUI یکی از روشهای تلقیح اسپرم در داخل رحم است که در مقایسه با آی وی اف عملی ساده تر است و تحمل آن برای بیمار ساده تر است و هزینۀ کمتری نسبت به IVF دارد .
در IUI با وارد کردن تعداد زیادی اسپرم بداخل رحم ، احتمال برخورد تخمک با اسپرم زیاد می شود و در نتیجه شانس حاملگی افزایش می یابد .

هدف از انجام IUI

هدف از انجام IUI این است که تعداد اسپرمهای سالم ومتحرّکی که به تخمک می رسند زیادتر شود تا احتمال بارداری بیشتر شود .
در IUI چون تعداد اسپرمهایی که در رحم تلقیح می شود بیشتر از زمانی است که با نزدیکی وارد رحم می شود ، امکان لقاح بیشتر می شود .
انجام IUI به خیلی از خانمها کمک می کند که باردار شوند ، ولی همیشه موثر نیست . در سیکلهایی که داروهای تحریک تخمک گذاری هم داده شود و IUI انجام شود احتمال موفقیت بیشتر از زمانی است که IUI بدون دادن دارو انجام شود .

آی یو آی برای چه کسانی جواب می دهد

IUI در این دسته بیماران خوب جواب می دهد .
1- وجود آنتی بادی ( مادۀ اسپرم کش ) در منی
2- وجود آنتی بادی ( مادۀ اسپرم کش ) در ترشحات دهانۀ رحم
3- کمبود حجم منی
4- تعداد کم اسپرم
5- زیاد بودن تعداد اسپرمهای غیر عادی
6- غلیظ بودن ترشحات دهانۀ رحم

سه عامل مهّم روی میزان موفقّیت IUI تاثیر دارد. سن ، وضعیت لوله های رحم و کیفیت اسپرم .
با افزایش سن چون کیفیت تخمکهای زن پائین می آید احتمال بارداری کمتر می شود ، طوریکه احتمال باردار شدن خانم 40 ساله در شرایط مساوی با خانم 30 ساله ، یک سوم اوست .
لوله های رحم اگر بر اثر چسبندگی پر پیچ وخم شده باشد و یا نیمه مسدود باشد احتمال باردار شدن کم می شود .
میزان تحرک و نرمال بودن اسپرمی که تلقیح می شود هر چه بالاتر باشد ، احتمال باردار شدن زیادتر می شود .
از صمیم قلب دعا می کنم که تمام زنان عالَم تا درد زایمان را تجربه نکرده اند از دنیا نروند .

درصد موفقیّت آی یو آی

احتمال باردار شدن در خانم هایی که کمتر از 30 سال دارند و هیچگونه مشکلی ندارند ( مشکل فقط از جانب شوهر است ) و مقادیری داروی تخمک گذاری و مکمل مصرف کرده اند 20- 25 درصد است .
اگرسن خانم خانم 30-35 سال باشد احتمال موفقیت حدود 5% کمتر می شود . اگر مشکلی از قبیل اضافه وزن یا نامنظّم بودن پریود یا اختلال هورمونی هم وجود داشت ، حدود 5% دیگر شانس بارداری کمتر می شود .
از سن 35 سالگی به بعد نظر به اینکه به ازا هر سال افزایش سن 9% توانائی بارداری کم می شود ، میزان حاملگی به 5- 10% در هرسیکل کاهش می یابد .

روش انجام IUI

روش انجام ( Intra uterine insemination ) IUI به اینصورت است که ابتدا مقداری داروی تحریک تخمک گذاری به زن داده می شود تا تخمکهای بهتر وبیشتری تولید گردد .
سپس با انجام سونوگرافی تخمدانها پی می بریم که چه زمانی قرار است فولیکولها ( تخمکها ) آزاد گردد ، تا در همین زمان IUI انجام شود .از کیت تخمک گذاری هم برای پی بردن به زمان تخمک گذاری می توان استفاده کرد .
استفاده از کیت ها از دو سه روز قبل از ایام تخمک گذاری شروع می شود و روزی یک یا دو بار باید انجام شود . هر موقع دو خط پررنگ در کیت نشان داده شد ، نشان دهندۀ این است که در 24 - 36 ساعت بعد تخمک آزاد می شود ، که در این موقعIUI باید انجام شود .


روش شماتیک انجام IUI

در موعد مقرر منی از شوهر یا از اهداکنندۀ اسپرم گرفته می شود و در درجه حرارت 37 درجه نگهداری می شود تا از حالت انعقاد ، به مایع روان تبدیل گردد و سپس با محلول خاص مغذّی اسپرم ، مخلوط و سانتریفیوژ می گردد تا اسپرمهای متحرک از اسپرمهای بیحرک و مواد زائد منی جدا شود .
پس از آماده شدن محلول ( حاوی اسپرمهای با کیفیّت و تحرک عالی ) که 1- 2 ساعت زمان میبرد ، آنرا مطابق شکل بالا با سرنگ انسولینی و کاتتر ظریف متصّل به آن به میزان تقریبی 0.5 تا 0.7 میلی لیتر در عمق رحم آهسته ( در عرض 10- 30 ثانیه ) تلقیح می کنیم .
انجام IUI بدون درد است و نیازی به بیهوشی یا مصرف قرص مسکن ندارد . گاهی دردهایی در رحم ایجاد می شود که اکثرا قابل تحمل است و اگر مسکن خواستید مصرف کنید استامینوفن باشد بهتر از بقیۀ مسکن هاست .
حدود نیمساعت روی تخت استراحت می کنید و بعد به زندگی عادی خودتان برمی گردید .

مراقبتهای بعد ازآی یو آی IUI

1- رژیم غذائی مناسب ، پرهیز از مصرف غذاهای نفاخ ، زعفران ، ترشی جات
2- کاهش مصرف چای ، کافئین و پرهیز از پرخوری
3- پرهیز از تماس با آلاینده های شیمیایی و انواع دود ( دود سیگار نزدیکان ، دود اتومبیلها خصوصا اتومبیلهای گازوئیل سوز )
4- خود داری از فعالیت بدنی سنگین ( پیاده روی نه تنها مانعی ندارد بلکه اکثر اوقات مفید هم هست )
5- انجام ورزشهای سبک مانعی ندارد
6- نزدیکی بعد ازIUI نه تنها مشکلی ندارد بلکه ممکن است شانس حاملگی را زیاد هم بکند
احتمال دوقلو یا چند قلوزائی از معایب IUI می باشد . زیرا چند قلوزائی از بارداریهای پر خطر محسوب می شود و اگر بیش از دوقل وجود داشت بهتر است جنینهای مازاد بر دو قل را حذف کرد ، به این کار کاهش تعداد جنین گفته می شود .
گنجایش رحم انسان ( خصوصا رحمی که برای اولین بار باردار می شود ) برای یک فرزند است و اکثر اوقاتی که دو قلو می شود ، بعلت اینکه رحم نمی تواند دو جنین 3 کیلوئی را در خود جای دهد ، قبل از 9 ماهگی ( هفت ماهه یا هشت ماهگی ) دردهای زایمان شروع می شود و دو نوزاد نارس بدنیا می آیند که بعلت نارس بودن ، بیشتراز نوزادی که نُه ماهه بدنیا می آید در معرض خطر مرگ و میر قرار می گیرد .

هزینه آی یو آی چقدر است

هزینۀ روش آی یو ای در مقایسه با IVF خیلی کمتر است ، علت آن هم این است که در IUI لقاح داخل بدن زن صورت می گیرد ولی درIVF لقاح در آزمایشگاه مرکز ناباروری تحت نظر متخصص مربوطه انجام می شود .
هزینۀ IUI در مراکز ناباروری دولتی با توجه به اینکه سیاست دولت فرزندآوری شده است تقریبا رایگان است . در مراکز ناباروری خصوصی هزینۀ آن حدود دو میلیون تومان برای هر سیکل درمان درسال 1401می باشد .

روش IUI برای تعیین جنسیت

در این روش به منظور تعدیل و تنظیم تعداد فرزندان پسر و دختر ، والدینی که 1-2 فرزند از یک جنس دارند و نمی خواهند بیش از سه فرزند پیدا کنند از پزشک درخواست باردارشدن همراه با تعیین جنسیت ( مخالف جنس فرزندشان ) می کنند .
در روش IUI برای تعیین جنسیت هنگام شتشوی اسپرم واماده کردن آن برای تلقیح داخل رحم ، تغییراتی در نحوۀ عملِ آماده کردن اسپرمها داده می شود ، بنحوی که محلولی که برای تلقیح داخل رحم آماده می شود ، بجای اینکه درصد کروموزوهای X وY آن 50%- 50% باشد ، 20% - 80% می شود ، یعنی 80% اسپرمها دارای کروموزوم جنس مورد تقاضا ( پسر یا دختر ) است .
با انجام روش IUI برای تعیین جنسیت احتمال اینکه والدین فرزندی از جنس مورد دلخواه پیدا کنند حدود 80% است .
اگر خواستید احتمال پیدا کردن فرزند با جنس مورد دلخواهتان 100% باشد باید از روش IVF همراه با PGD استفاده کنید که هزینۀ انجام آن حدود ده برابر می باشد .

روش اسپرم اهدایی

علائم هشدار دهندۀ IUI

1- خونریزی واژینال قرمز رنگ در حد پریود ماهانه
2- گرفتگی و درد شدید عضلات اندام
3- دلدرد شدید همراه با تهوع شدید یا استفراغ
4- تب یا سرگیجه ی شدید
در صورت بروز هر یک از چهار مورد بالا سریعا با پزشک خود باید تماس بگیرید .

در چه مواردی برای زوج نابارور آی- یو- آی کارساز واقع می گردد :
1- موقعی که هنگام مقاربت ، منی در عمق واژن ریخته نمی شود ، که این خود دو دلیل دارد .
یکی اینکه مرد بر اثر ناتوانی نسبی جنسی قادر به دخول کامل آلت در واژن نیست و منی خود را در مدخل واژن تخلیه می کند .
دوم اینکه بعلت غیر عادی بودن محل سوراخ مجرای ادرارِ مرد ، منی در مدخل واژن یا به اصطلاح لای پای زن ریخته می شود ، در این ناهنجاری مادرزادی که هیپوسپادیاس به آن گفته می شود سوراخ مجرای ادرار بجای اینکه نوک آلت قرار داشته باشد در زیر تنۀ آلت قرار گرفته و در حالات شدید آن در زاویۀ بین آلت و بیضه قرار میگیرد .
نا گفته نماند که این نا هنجاری ( هیپوسپادیاس ) با جراحی ترمیمی در دوران طفولیت قابل درمان است .
2- زمانی که به دلیل اختلال هورمونی یا عصبی ترشحات دهانۀ رحمِ زن خیلی غلیظ است یا اصلا ترشحی وجود ندارد که اسپرم بتواند در آن شنا کند و خود را بداخل رحم برساند .
3- موقعی که هیچیک از دو مشکل بالائی وجود ندارد ولی تعداد اسپرم مرد کم است یا اسپرم به تعداد کافی وجود دارد ولی اغلب آنها بیحرکت یا کم تحرک هستند ، و یا حجم منی دفع شده خیلی کم است ( کمتر از یک میلی لیترباشد ) ، حجم منی بطور نرمال 2-7 میلی لیتر است .
4- موقعی که مرد کلا فاقد اسپرم است و با درمان داروئی هم بهبود پیدا نمی کند که در چنین حالاتی از اسپرم اهدایی برای باردار کردن زن استفاده می شود .
5- گاهی اوقات تمام عوامل بالا در ظاهر طبیعی است ولی پی برده می شود که در ترشحات گردن رحم زن ، مواد اسپرم کُش ( آنتی بادی ) وجود دارد و بجای اینکه نقش مغذّی داشته باشد ، برعکس اسپرمها را از بین می برد .
6- آخرین کاربرد آن هم نازائی با علت نا شناخته می باشد که گاهی این روش درمان موثر واقع می شود .

در این سه بیماری انجام آی یو آی بیفایده است و نباید انجام شود . آندومتریوز متوسط یا شدید - عفونت لگن - انسداد هر دولوله ی رحمی

علل ناموفق بودن آی یو آی

1- پائین بودن کیفیت تخمک ، یکی از دلائل مهم عدم موفقیت IUI است . این مسئله در سنین بالا ( خصوصا بالاتر از چهل سال ) بیشتر چشمگیر است . چنانچه می خواهید تخمک با کیفیت تری داشته باشید ، مطلب { تقویت تخمدانها } را در همین سایت مطالعه کنید و به آن عمل کنید .
2-پائین بودن تعداد یا کیفیت اسپرم
3-انجام IUI در زمان نامناسب ، اگر زمان تخمک گذاری اشتباه تشخیص داده شود و زمان IUI با موعد تخمک گذاری بیش از 24 ساعت فاصله داشته باشد ، ( چون اسپرم وتخمک بیش از 24 ساعت معلوم نیست که فعال و زنده باقی مانده باشند ) احتمال موفقیت کم می شود .
4- نازک بودن آندومتر ( لایۀ مخاطی داخل رحم ) نیز باعث می شود که جنین نتواند لانه گزینی کند .
5- کمبود پروژسترون از علل دیگر است که با مصرف شیاف یا قرص آن میتوان مشکل را برطرف کرد .
6- وجود بیماری آندومتریوز ، در حالیکه بیمار و پزشک از وجود آن بی اطلاعند .
7- وجود مشکلات ایمنی ، در حالیکه بیمار و پزشک از وجود آن بی اطلاعند .
8- مسدود بودن هر دو لولۀ رحمی ، در حالیکه بیمار و پزشک از وجود آن بی اطلاعند .

اگر چند سیکل IUI با اسپرم اهدایی انجام دادید و حاملگی رخ نداد ، جهت رد بیماری آندومتریوز و انسداد لوله ها و مشکلات ایمنی بررسی های مربوطه باید انجام شود .

به امید روزی که به یاری و خواست خداوند متعال ، با تلاش پزشکان ، تمامی زوجهای بدون بچه صاحب فرزندی زیبا ، سالم وبا هوش شوند .

پایان


آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

فقط خدا [ 1401-06-10 ]
امیدوارم شادی را در تاریک ترین لحظات زندگیتان پیدا کنید، امیدوارم روشنی در تاریک ترین روزهای زندگیتان بدرخشد، همانطور که شما کمک می کنید بسیاری از افراد امید خود را به دست آورند، همان آرزو را برایتان دارم. ممنونیم آقای دکتر ایزدی

آسمان [ 1401-05-20 ]
با سلام خدمت آقای دکتر ایزدی و کادر دلسوز و مهربونشون من بعد از ۱۰ سال با کلی درمان و آی وی اف بی نتیجه، در دفعه چهارم انتقال باردار شدم خدا روشکر من و همسرم از آقای دکتر کمال تشکر و قدر دانی رو داریم.ان شاالله عاقبت بخیر باشید آقای دکتر ان شاالله که خداوند مزد تمام زحمات و خیر خواهی هاتون رو بده.

م ص [ 1401-04-02 ]
با سلام و تشکر فراوان از جناب دکتر ایزدی و همسر محترمشون من بار اول با مراجعه به ایشون باردار شدم . امیدوارم در پناه خداوند سلامت و موفق باشند .

یوسفی [ 1401-03-22 ]
سلام ، من از ته دل تشکر می کنم از آقای دکتر و پرسنل مطب بابت زحماتشون ، که من بعد از تزریق ماه دوم حامله شدم و شور و شعف به کانون خانوادۀ ما آمد .

رها [ 1401-02-28 ]
با سلام خدمت دکتر گرامی و همسر عزیزشون و تمام پرسنل مهربان و زحمت کش مجموعه. خدا ان شا الله دله همه شما رو شاد کنه که دله من و همسرم رو شاد کردید. بعد از ۴ بار تزریق خدا رو شکر ازمایشم مثبت شد و باردار شدم. ممنون از زحمات شما

سمیه [ 1401-02-06 ]
باعرض سلام وادب خدمت آقای دکتر ایزدی وپرسنل محترمشان خداراشکر من بعداز ۲سال ازدواج و درمان پیش آقای دکتر، بارسوم تزریق نتیجه گرفتم . خدا را شاکرهستم که نور امید را دردلمان روشن کردید . خدا راشکرالان شش ماهه باردارم . انشالله بسلامتی بچه مون بدنیا بیاد ، و برای دومی هم اقدام کنیم . به همه عزیزانی که مشکل ما دارن میگم که پول الکی جاهای دیگه خرج نکنید بیائید پیش آقای دکتر ، انشالله زود نتیجه میگیرید . و زندگیتون سرشار از عشق ومحبت میشه . انشاالله تندرست وسلامت باشین .

الهه [ 1401-01-31 ]
سلام خدمت آقای دکتر و بقیه پرسنل مطب : تشکر میکنم از آقای دکتر و کادر با اخلاقشون که با عث شدند ما با اولین مراجعه و اولین تزریق جواب مثبت بگیریم . خیلی از همتون ممنونم .الهی بقیه هم مثل من زود نتیجه بگیرند و به آرزوشون برسند .

مهلقا [ 1400-09-04 ]
من هم به لطف خدا و کمک آقای دکتر بعد از دوبار مراجعه ، بار دوم باردار شدم از آقای دکتر و کادر خوبشون و همسر مهربونشون که امید رو در دل ما زنده کردند سپاسگزارم

نیما [ 1400-08-18 ]
سلام اقای دکتر : واقعا از شما متشکرم ، من فکر میکردم دیگه هیچ وقت مادر نمیشم ، ولی به لطف خدا و کمک شما این محال به حقیقت پیوست .آزمایش حاملگی من مثبت شد و شور ونشاط تو زندگی ما اومد . انشاالله همیشه موفق و سربلند باشید .

مریم [ 1400-08-01 ]
رحم اجاره ای نیاز دارم.فرزند داشته باشه.سالم باشه.تهران هستیم۰۹۹۱۵۶۸۹۸۴۲

زهرا [ 1400-05-30 ]
آقای دکتر من با اولین تزریق باردار شدم.از شما بسیار سپاسگزارم،انشالله هر چه از خدا می خواین بهتون بده.

مریم [ 1400-05-24 ]
باسلام وخسته نباشید خدمت آقای دکتر، خانم سینایی و پرسنل محترمشان ، من بعد از۴ سال با دومین آی یو آی باردارشدم . خیلی خوشحالم که با عث شدید زندگی ما گرم و شیرین بشه . خیلی ممنونم ازهمگی . ازخداوندمنان آرزوی طول عمردارم برایتان جناب دکترایزدی

مهناز [ 1400-03-24 ]
با سلام و درود : موفقیت جنابعالی را در باردارکردن تعداد زیادی از مراجعین تبریک میگم . ما حدود ۳۰ تا ۴۰ نفر از مراجعین به مطب شما یک گروه در واتساپ تشکیل دادیم و تبادل نظر میکنیم ، با اینکه بیش از ۳ تا ۴ ماه از تشکیل گروه نمیگذرد حدود نصف افراد گروه باردار شده اند . البته من جزو اونایی هستم که هنوز نتیجه نگرفته ام .

زهرا از کرمان [ 1400-02-14 ]
سلام بچه ها : من بعد از هشت سال چشم انتظاری و درمانهای بی نتیجه با هزینه هنگفت در جاهای دیگر ، با اولین مراجعه به اقای ایزدی با بار سوم ای یو ای باردار شدم . الان شش ماهه هستم . خدا رو قسم میدم به آبرو ی حضرت زهرا س که اقای دکتر ایزدی رو سالم نگه داره که آرزوی مادر شدن کسایی مثل ما رو بر آورده کنه ، انشالله خداوند توفیق و اجر اخروی بهشون بده ،

سهیلا [ 1399-12-28 ]
سلام آقاى دکتر عنایت ایزدی ، خىلى ازتون ممنونم ، واقعا لطف کردین درحقم که منو بعد از۷سال زندگی بدون فرزند به آرزوم رسوندی. ازخدابرای شما و خانم دکتر آرزوى سلامتى و عمرباعزت دارم .

فرشته [ 1399-11-19 ]
باسلام خدمت آقای ایزدی وهمسرگرامی شان باتشکرفر اوان اززحماتی که برای من وهمسرم کشیدند بعداز6سال ازطریق اسپرم اهدایی صاحب یک فرزنددخترشدم که دوماه دیگر به دنیا می آید امیدوارم هیچ خانه ای بدون فرزندنباشد.

پریوش [ 1399-10-14 ]
باعرض سلام و احترام خدمت آقای دکترایزدی : من سه ماه قبل باردارشدم . ازآقای دکتر و پرسنل مطب ایشان بی نهایت سپاسگزارم . انشا الله که همیشه در کارتان موفق باشید و تعداد بیشتری از مراجعین بدست توانمندتان باردار شوند و نوزادانی سالم بدنیا آورند .

سهیلا [ 1399-09-09 ]
دکتر ایزدی الهی همیشه تنتون سالم باشه و عاقبت بخیر بشین ، الهی خدا همیشه هواتونو داشته باشه که ما را به آرزومون رسوندی . بچه ی خوشگل ما تازه راه افتاده و هر وقت می بینیمش شما را دعا می کنیم .

اعظم [ 1399-08-20 ]
خواستم بگم هیچوقت ناامید نشید. من بعد از ۷ سال به خواست خدا و وجود سایتشون بعد از شش بار انتقال باردارشدم . حتما حتما تو هر شهری هستید یک بار هم که شده به دکتر ایزدی و همسر مهربونشون سر بزنید .

رویا [ 1399-06-17 ]
با تشکر از آقای دکتر مقالتون خیلی کامل و پرمحتوا بود

موسوی افشار [ 1399-05-23 ]
سلام من سال هفتادوپنج عمل وازکتومی انجام دادم الان ازدواج مجدد داشتم وهمسرم فرزند میخواهد همسرم سی وهفت ساله ومن شصت سال دارم در صورت عدم بازگشت میخواهیم از بانک اسپرم دریافت کنیم لطفا راهنمایی بفرمایید وهزبنه را هم بفرمایید

قربان نقدی [ 1399-04-23 ]
باسلام آیا تزریق بصورت آی یو آی هست یا نه فقط به داخل واژن ریخته میشود

آسمان [ 1399-03-23 ]
سلام ضمن تشکر از خدمتی که در زمینه اسپرم اهدایی انجام می دهیدآیا شما به نظر شخص دریافت کننده اسپرم که زن هست اهمیت می دهید؟ یا فقط ملاک رضایت این کار برای شما شوهر است؟ چه کسی این اسپرم رو ۹ ماه نگه میداره و مالک اصلیش کیه؟ خب مسلما زن است پس برای اسپرم اهدایی حتما حتما رضایت زن به صورت ویژه و محرمانه گرفته شودچون ممکنه به اجبار تن به این کار داده باشه. آیا نباید زن در این اقدام

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات ، انتقادات و سوالات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام ( مستعار یا واقعی ) :
تلفن ( اختیاری ) :
ایمیل ( اختیاری ) :
متن پیـام :