دکتر عنایت الله ایزدی
تحریک بیش از حد تخمدان - آب آوردن شکم
متخصص ناباروری مردان اصفهان -  علل ناباروری و آزمایشات - دکتر ایزدی
تقویت تخمدانها
مراقبتهای قبل از بارداری با اسپرم اهدایی
مراقبت بعد از بارداری با اسپرم اهدایی
تعیین جنسیت 36 31 36 32-031

ثبت سوال پزشکی

برای ارسال سوال میبایست عضو پورتال باشید . در صورتیکه عضو نیستید اینجا کلیک کنید .
قبل از ارسال سوال کلمه کلیدی سوال خود را جستجو کنید . بسیاری از سوالات قبلا پاسخ داده شده است .
برای متن سوالات فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
حداکثر طول مجاز برای متن سوال 500 کاراکتر است .
انتخاب عکس بصورت دلخواه است . در صورت انتخاب عکس ، فایل تصویر طبق مشخصات زیر باشد :
1 - فرمت تصویر فقط JPG و یا GIF
2 - حجم هر تصویر انتخابی کمتر از 300 کیلو بایت باشد .
در صورت ارسال تصاویری که مربوط به متحوی سوال نباشد عضویت شما لغو خواهد شد .
نام کاربری :
رمز عبور :
متن سوال :
تصویر یک :
تصویر دو :
تصویر سه :

آخرین سوالات پاسخ داده شده

سـوال : با سلام خدمت دکتر عزیز و همکاران محترم سوال بنده این است ک در روش اهدای اسپرم گرفتن احتمال دوقلو زایی هست یا خیر ؟ و اینکه میشه خودمون دوقلو بخواهیم ؟
پاسـخ : با درود : احتمال دوقلو زائی کمتر از 10% است . و ما نمیتوانیم کاری کنیم که حتما دوقلو شود .
اسپرم


سـوال : با سلام خدمت جناب دکتر ایزدی و سپاس بیکران از زحمات جنابعالی که خنده و شادی رو به زوجین هدیه میدین دیشب بعد از 10 سال آزمایش خانمم مثبت شد دفعه دوم بود عمل انجام دادیم . با تشکر
پاسـخ : با سلام ، تبریک میگم . امیدوارم بچه ای سالم و باهوش و زیبا پیدا کنی .
آزمایش


سـوال : جناب آقای دکتر ایزدی : ما آزوسپرمها ی ایران زمین بر خود می بالیم که پزشکانی پاک نهاد و نیکوسرشت چون شما با پشتوانۀ علمی ، در راستای گرم کردن کانون خانوادۀ ما ، نهایت تلاش خود را مجدانه بکار می گیرید . وجود پرمهرتان در خاطرۀ ما ماندگار خواهد بود . هیچوقت فراموش نخواهید شد ، زیرا در ایام نومیدی به ما وعدۀ بچه دار شدن دادید و بقول خود عمل کردید .همیشه در اذهان ما با خاطره ای خوش هستید . بر دستان توانمندشما بوسه می زنم و آرزوی طول عمر همراه با سلامتی برایتان مسئلت می نمایم . ارادتمندشما : رضا
پاسـخ : من از صمیم قلب آرزو می کنم هیچ زنی تا زمانیکه درد زایمان را تجربه نکرده از این دنیا نرود ، و در این راه نهایت تلاشم را می کنم .


سـوال : با سلام : آیا من که با اسپرم اهدایی بچه دار شده ام ، پس از اینکه فرزندم بالغ و عاقل شد ، در مورد نحوه ی باردارشدنم به او چیزی باید بگویم یا نه ؟ اگر بگویم چه می شود ؟
پاسـخ : با سلام :بهتر است در بارۀ این موضوع با بچه هیچ زمانی صحبت نشود . چون گفتنش هیچ سودی برای او ندارد، ولی خیلی احتمال دارد باعث بهم ریختگی روح و روانش شود ، یا کنجکاو شود که پدر ژنتیک خود را ببیند ، که موفق به اینکار نخواهد شد ( چون ما در این مورد همکاری نمی کنیم ) .
اسپرم


سـوال : با سلام : آیا من که با اسپرم اهدایی بچه دار شده ام ، پس از اینکه فرزندم بالغ و عاقل شد ، در مورد نحوه ی باردارشدنم به او چیزی باید بگویم یا نه ؟ اگر بگویم چه می شود ؟
پاسـخ : با سلام ، در مورد حق شناسائی پدر ژنتیک اینگونه فرزندان ، در بعضی کشورها مثل سوئد قانون به والدین تکلیف کرده است که شما موظفید پس از اینکه فرزندتان به سن 18 سالگی رسید چگونگی بوجود آمدن و تولد او را توضیح دهید و اگر خواست پدر ژنتیک او را به وی نشان دهید . در ایران برعکس سوئد صلاح دانسته شده که اهداکنندگان اسپرم یا جنین نا شناس باقی مانند . نظرخود من اینست که چون از گفتن این موضوع هیچ سودی عاید نمی شود ، و لی ممکن است باعث بهم ریختگی روح و روان آن جوان شود ، بهتر است موضوع مخفی ماند .
اسپرم


سـوال : با سلام خدمت آقای دکتر ایزدی : سه سوال دارم ،۱ ، وظایف شوهر من نسبت به دختر من که با اسپرم اهدائی بدنیا آمده چیست ؟ ۲ ، فرزندم بجز من از چه شخصی ارث می برد ؟ ۳ ، آیا شوهرم به دخترم محرم است؟ با تشکر قبلی بابت پاسختان .
پاسـخ : با درود : جواب س اول ، تمام وظائف پدران را دارد ( محبت ، مواظبت ، هزینه کردن و ... ) جواب س دوم ، از نظر قانونی چون در شناسنامه اش اسم شوهر شما بعنوان پدر نوشته شده ، از او ارث می برد ولی این ارث از جهت شرعی اشکال دارد .برای رفع این اشکال شوهرتان در زمان حیات می تواند هر چقدر از اموالش را که خواست به فرزندتان صلح کند . جواب س سوم ، بله ، محرم است .
اسپرم


سـوال : با سلام و وقت بخیر آقای دکتر من شوهرم ازواسپرمه اگه بخواهیم اهدا کننده اسپرم را خودمون بیارم در مطب مجاز به تزریق هستیم؟سوال دیگه هم دارم ک میشه تزریق را خودمون توی خونه انجام بدیم ؟ازمایشات اهدا کننده راهم لطفا بگید ممنون
پاسـخ : با درود : صلاح است که اهدا کننده ی اسپرم و زوج گیرنده همدیگر را نشناسند .مطلب { آیا گیرندگان اسپرم صلاح هست که اهدا کننده را بشناسد } را در قسمت ( مطالب و مقالات ) همین سایت پیدا کنید و مطالعه کنید . تزریق در منزل نیز مثل زایمان یا ختنه در منزل می باشد .
اسپرم تزریق


سـوال : سلام ما اهل افغانستان هستیم و حدود ده سال است بچه دار نشدیم مشکل ازمن یعنی شوهر است بخاطر مسایل شرعی و اطمینان خودمان میخواهیم برای دریافت اسپرم اهدایی به شما مراجعه کنیم آیا برایتان مقدور است که به ما کمک کنید. در صورت امکان ما را رهنمایی کنید تا کی و کجا به شما مراجعه نماییم
پاسـخ : با درود به مطب مراجعه کنید با گرفتن وقت قبلی تلفنی . مشاوره تلفنی هم امکان پذیر است .
اسپرم صورت


سـوال : سلام وقت بخیر.اگه تو منی اسپرم نباشه ولی تو بیوپسی اسپرم سالم پیدا بشه، با رضایت من و خانمم از اسپرم اهدایی میتونیم استفاده کنیم ؟
پاسـخ : با درود : بله ، امکان پذیر است . چون اکثر افرادی که مثل شما باشند ( نه همۀ آنها ) بچه دار شدن با اسپرم خودشان موفقیت آمیز نیست .
منی اسپرم


سـوال : سلام و درود : همسرم فاقد اسپرم است . از همان ابتدا پزشکان توصیه به استفاده از اسپرم اهدایی یا جنین اهدایی کردند.چون هر دو تصمیم به درمان داشتیم لذا انواع درمان ها نظیر طب سنتی وغیره را امتحان کردیم و نتیجه نگرفتیم . اکنون چند راه بیشتر نداریم یا فرزند خوانده یا استفاده از اهدا جنین یا اسپرم اهدایی . همسرم اصرار به اسپرم اهدایی دارند با این دلیل که میگویدمن دوست دارم بچه تو را ببینم ، حداقل نیمی از آن بچه از خودمان است اما من اصرار به گرفتن فرزند خوانده دارم . نمیدانم درست میگویم یا خیر ؟
پاسـخ : بادرود : در اسپرم اهدایی علاوه بر حس دلنشین بارداری و شیردهی ، شما در شکل گیری نوزاد سهم اصلی را داری . با اسپرم اهدایی اطلاعات ژنتیکی فرد اهدا کننده منتقل می شودکه آن هم با اطلاعات ژنتیکی شما درهم می آمیزد و نوزاد در رحم تو شکل می گیرد و این رویداد در ایجاداحساس مادری سهم زیادی دارد . در حالیکه در فرزندخواندگی پذیرش قلبی شما و همسرت بعنوان والدین این بچه ممکن نیست و خطر پیدا شدن والدین اصلی و پس گرفتن بچه بعد از چند سال نیز وجود دارد . بنابرین توصیۀ اکید من استفاده از اسپرم اهدایی است .
اسپرم جنین درمان


سـوال : سلام ، شوهرمن اسپرم نداره و من میخوام با اسپرم اهدائی باردار بشم . چند سوال دارم . اول ، آیا تزریق اسپرم اهدایی در کشور ما قانونیست . دو ، روش انجام کار تان چگونه است . سوم ، اهداکنندگان اسپرم مطب شما چه ویژگیهایی دارند . چهارم ، از جنبه ی شرع مقدس اسلام آیا این کار جایز است .
پاسـخ : با سلام و درود : جواب سوال اول : در ایران هیچ قانونی در مورد اسپرم اهدایی تصویب نشده ، ولی قانون نا نوشته ای داریم که دستورات و نظریات رهبری حکم قانون را دارد. یعنی چون آقای خامنه ای با اینکار موافق است جنبۀ قانونی پیدا میکند . ج س دوم : روش انجام کار در مطلب اسپرم اهدایی در وبسایت ما توضیح داده شده . پاسخ سوم : اهداکنندگان سالم ، خوش تیپ ،تحصیلکرده و متناسب با شوهران شما انتخاب می شوند . چهارم : بله ، طبق فتوای شش نفر از مراجع تقلید جایز است .
اسپرم بارداری تزریق


سـوال : سلام وقت بخیر. من تشکر میکنم از زحمات فراوان شما. سوالی که ذهن اکثر بیماران شمارو مشغول کرده اینه که نمونه های شما از نظر چهره چقدر قابل قبول هستن یعنی چهرشون زیباست معمولیه خوشکله ممنون میشم جواب بدین همه ببینن
پاسـخ : با سلام و درود : اهداکنندگانی که انتخاب میکنیم دارای هیکل متناسب هستند ، یعنی چاق نیستند ، لاغر هم نیستند . قد کوتاه هم نیستند . کوتاهترین اهداکنندۀ ما 170 س است که از اسپرمش برای مردان کوتاه قامت ( کمتر از 165 س ) استفاده میکنیم . چون اکثر گیرندگان تمایل دارند که فرزندشون بلند قد بشه ، ما معمولا از فردی اسپرم برای خانمش میزنیم که کمی بلندقدتر از شوهر باشد . چهرۀ اهداکنندگانی که انتخاب میکنیم بدون عیب و مقبول است . یعنی در صورت آنها ( بزرگی دماغ - جلو بودن یا عقب بودن چانه یا فک ) وجود ندارد.
ذهن


سـوال : سلام و درود آقای دکتر آیا بیمارانی که کیفیت اسپرمشان پایین هست از نظر شکل و تحرک ویزیت می کنند یا فقط در حوزه اسپرم اهدایی درمان انجام میدهند؟ باتشکر
پاسـخ : با درود : بله بیمارانی را که کیفیت اسپرمشان ضعیف است را هم ویزیت و درمان می کنیم ، و چنانچه لازم باشد ای یو آی با اسپرم همسر نیز انجام می دهیم .
اسپرم درمان


سـوال : با سلام و درود آقای دکتر من و همسرم هردو ب مثبت هستیم بخاطر شرایط خانوادگی همسرم گروه خون و چهره خیلی برامون مهمه که شباهت داشته باشند ، میخایم برسیم خدمتتون فقط از این دو مورد خیلی استرس داریم شما هر دو را تطابق میدین؟ چون واقعاً برامون مهمه
پاسـخ : با درود : همیشه و برای تمام مراجعین مطابقت چهره واندام انجام میشود . اگر شما بخواهید مطابقت گروه خونی هم انجام می دهیم .
خون استرس


سـوال : سلام .دراسپرم اهدایی همخوانی گروه خونی هم مدنظرتونه یا فقط براساس شباهت چهره کارمی کنید مثلا اگر گروه خونی من و همسرم هردوآمثبت باشه می تونیم انتخاب کنیم که از فردی که گروه خونی آمثبت یااومثبت هست اسپرم بگیریم و البته بی شباهت هم به مانباشه؟
پاسـخ : با سلام ودرود :در درجه اول مطابقت چهره و قد اهمیت دارد و در درجه دوم تطابق دادن گروه خونی . برای شما مطابقت گروه خونی همزمان با انطباق چهره مقدور است . چون گروه خونی آ و او زیاد است . ولی اگر هر دوی شما آ ب مثبت بودید ، رعایت گروه خونی سخت بود چون فقط 3 درصد مردم دارای گروه خونی آ ب هستند .
خون اسپرم


سـوال : سلام اقای دکترمن شوهرم ازواسپرمی واس بچه دارشدن بایداسپرم اهدایی بگیریم امروزم جواب ازمایشهای خودم گرفتم گفتن که هیچ مشکلی ندارم سالم هستم اگ اسپرم اهدایی بگیرم چنددرصداحتمال داره جواب بده؟؟
پاسـخ : با درود : احتمال حاملگی با تلقیح اسپرم اهدایی چنانچه شما سالم باشید و کمتر از 30 سال داشته باشید حدود 20 در صد است . هر چه سن بالاتر باشد احتمال موفقیت کمتر می شود . باید آمادگی انجام 5- 10 بار تلقیح را داشته باشید تا احتمال موفقیت کلی بیش از 70 درصد شود .
اسپرم


سـوال : سلام من 26ساله هستم و ازو اسپرم هستم. به کلینیک رویان هم مراجعه کردم و عمل نمونه برداری از بيضه انجام دادم ولی جواب نداده و اسپرم یافت نشده. چون ساکن کرج هستم میخواستم بدونم از نظر شما راهی برا درمان دارم اگه امیدی هست حضورى مراجعه کنم. ممنون
پاسـخ : با سلام ، متاسفانه راهی برای درمان شما وجود ندارد و ناچارا باید از اسپرم اهدایی استفاده کنید . گزینه های دیگرتان ، گرفتن جنین اهدایی یا فرزندخواندگی یا بدون فرزند بسر بردن است .
اسپرم بیضه درمان


سـوال : سلام آقای دکتر بنده و پدرم دچار یک بیماری روانی سختی هستیم و نگرانم که این بیماری به فرزند آینده ام منتقل بشه و این مسئله خیلی فکرم و درگیر کرده و از طرف دیگر همسرم میخواهد که بچه دار شویم آیا امکانش هست که از روش اسپرم اهدایی بچه دار شویم؟
پاسـخ : با درود : بله امکان استفاده از اسپرم اهدائی وجود دارد ، ولی اول باید مطمئن شوید که بیماری شما ارثی است و سپس اقدام کنید .
اسپرم


سـوال : سلام ایا اسپرم اهدایی از یک اصفهانی روی لهجه بچه متولد شده تاثیر دارد؟ من آذری هستم و قرار است اسپرم اهدایی در مرکز شما انجام دهم یعنی ممکن است بچه لهجه اصفهانی داشته باشد؟
پاسـخ : با دود : لهجه و زبان ارثی نیست ، بلکه تقلیدی ، آموزشی و به بیانی دیگر مادری است . مطمئن باشید فرزندتان زبان آذری را یاد خواهد گرفت .
اسپرم


سـوال : سلام خسته نباشید، من دو دفع ای یو ای کردم الان باز پریود شدم میخواستم بدونم باید هرماه پشته سرهم بیام برای ای یو ای یا بینش فاصله بیوفته اشکال نداره ؟؟؟؟
پاسـخ : با درود : اگر یک ماه در میان بیایید بهتر است
قاعدگی


سـوال : با سلام و درود دو سوال دارم لطفا پاسخ دهید . یک آیا از چهرۀ پسری که به خواستگاری می آید میتوان پی برد که قدرت باروری دارد یا خیر دوم آیا عمل برگشت وازکتومی با موفقیت همراه می شود یا خیر
پاسـخ : با درود : آقایانی که قدرت باروری نرمال دارند معمولا دارای صفات کامل ثانویۀ جنسی مردانه هستند . یعنی ریش و سبیل دارند و صدای آنها مردانه است . اگر خواستگار شما فاقد این صفات بود از نظر قدرت باروری به او باید شک کنید و از او بخواهید که توسط پزشک ویزیت شود و آزمایش اسپرم درخواست شود . عمل برگشت وازکتومی اگر کمتر از 5 سال از عمل گذشته باشد موفقیت آمیز است . اگر بیش از 10 سال گذشته باشد معمولا ناموفق است . اگر بیش از 5 وکمتر از 10 سال از بستن لوله ها گذشته باشد حدود 50% احتمال موفقیت وجود دارد .
بارداری وازکتومی


سـوال : درود بر آقای دکتر ؛ آیا عکسبرداریهای پزشکی و سونوگرافی برای باروری مضّر است ؟
پاسـخ : با درود : تهیۀ گرافیهای معمولی که برای تشخیص شکستگی استخوانها بکار می رود چون مقادیری اشعه دارد اگر بیش از 30 بار در ماه گرفته شود ضرر دارد و چنانچه کمتر از این مقدار باشد مضار آن قابل چشم پوشی است . برای آسیب نرسیدن به اندامهای تناسلی یا جنین زن باردار یا کودک در حال رشد ، موقع عکسبرداری پوشش سربی روی رحم وبیضه ها می گذارند . تهیۀ سونوگرافی و ام ، آر ، آی چون بدون اشعه اند بی ضررند. تهیۀ سی تی اسکن نیز همراه با اشعۀ بسیار کمتر از رادیوگرافی معمولی است وبنابرین میتوان گفت که بی ضرر است .
سونوگرافی بارداری


سـوال : سلام خسته نباشید موقع انزال درد زیاد تحمل میکنم و مایع منی کم خارج میشه میخواستم بدونم مشکل چیه و لازم بذکره مشکل کلیوی هم دارم و در ضمن جدیدا سمت چپ مثانه هم کمی احسای در میکنم با تشکر از شما
پاسـخ : با درود : با توجه به سن 56 سال شما بیماریهای پروستات مسبب مشکل ایجاد شده میباشد . لازمست حضوری توسط همکاران ویزیت شوید .
انزال درد منی


سـوال : سلام و درود : آیا اگر مردی حجم نطفه اش که هنگام نزدیکی دفع می شود زیاد باشد نشانۀ این است که اسپرمش قویست و احتمال باردار کردن همسرش زیاد است ؟
پاسـخ : با درود : خیر ، زیاد بودن حجم منی نشاندهندۀ قدرت باروری بالا نیست . ولی کم بودن بیش از حد حجم منی نشان ضعیف بودن قدرت باروری هست .
نزدیکی بارداری


سـوال : سلام خسته نباشید دخترم حدود دوسالشه موقع ادارکردن مقداری ازآن به باسن سمت راست میپاشد فشارادارش هم خیلی زیادنیس آیا مشکلی داردازناحیه مجاری ادرای باتشکرازشما
پاسـخ : با درود : احتمال تنگی مجرای ادرار وجود دارد ، باید معاینه شود .


سـوال : سلام بنده یک ساله که فینپشیا یک میخورم و اخیرا خودارضایی هم زیاد انجام میدم یک ماهه که درد در خود بیضه دارم بعد سونوگرافی میکرولیتیاز خفیف در هر دو بیضه مشاهده شد در ضمن خانوادگی همچین مشکلی نداشتیم ولی پدرم سنگ کلیه چندین بار داشته ایا این مشکل نگران کنندس و با سرطان بیضه ارتباط داره و چطوری درمان میشه
پاسـخ : با درود مصرف قرص فیناسترید یک میلی برای ریزش مو در سن شما ( 59 سال ) هیچ خطری ندارد . سرطان یا سنگ کلیه ارتباطی با مصرف این قرص ندارد .
درد بیضه سونوگرافی


سـوال : سلام آقای دکتر شوهرمن آزو اسپرم نیست ولی شرایط اسپرمش خوب نیست پنج ساله در حال درمانیم آی یو آی و آی وی اف ولی جواب نگرفتیم، من به خاطر داروهای هورمونی دچار کیستهای زیاد و یک توده در سینه شدم آیا امکانش هست در صورت رضایت همسر از اسپرم اهدایی استفاده کنیم؟؟؟
پاسـخ : بله امکانپذیر است .
اسپرم سینه صورت


سـوال : سلام چطور اطمینان کنیم اهدا کننده اسپرم از نظرر بهره هوشی و بیماری مسری سالم هست
پاسـخ : با درود : بایستی حضوری ویزیت شوید تا به سولاتتان پاسخ دهم .
اسپرم


سـوال : سلام و وقت بخیر خدمت اقای دکتر ایزدی ما ۴سال ازدواج کردیم همسرم آزواسپرمی هستن و یک بار هم بیوپسی بیضه انجام داده که فاقد اسپرم بوده و اینکه خواستم بدونم نوزادی که از اسپرم اهدایی متولد میشه از نظر شکل ظاهری به ما میخوره و اینکه ما میتوانیم خودمون شخصی را معرفی کنیم از شهرمون برای اسپرم اهدایی یا خیر خود شما انجام میدهید و اینکه نزدیک عید و با وجود بیماری کرونا چه موقع مطب تشریف دارید مزاحمتون بشیم خیلی ممنون
پاسـخ : با درود : اهداکننده ی اسپرم بهتر است غریبه وناشناس باشدکه بعدا مشکلی پیش نیاید . سعی می کنیم که تا جائیکه ممکن است از شخصی اسپرم بگیریم که بیشترین شباهت را به شما داشته باشد تا فرزندتان به شما شباهت داشته باشد . با این حال اگر محل اقامتتان دور است تلفنی تماس بگیرید و اگر اصفهان هستید حضوری در مطب به سوالاتتان پاسخ می دهم .
ازدواج بیضه اسپرم


سـوال : سلام اسپرم صفرهست دکترگفت بایداسپراهدایی کنیدمنم زیاددلم نیست چون اسپرکسی که طزیق خانوم میشه بعداسپره اهداکردیم قیافه بچه مثل مامیشه یااون طرف نمیشه اسپرمنوبااون مردباهم ظزیق کنیدبه خانوم
پاسـخ : با درود : به مشاوره حضوری نیاز دارید
اسپرم