جنین اهدایی ( 36 31 36 32 )031  جنین اهدائی اصفهان
تقویت تخمدانها
مراقبتهای قبل از بارداری با اسپرم اهدایی
تحریک بیش از حد تخمدان - آب آوردن شکم
متخصص ناباروری مردان اصفهان -  علل ناباروری و آزمایشات - دکتر ایزدی
تعیین جنسیت 36 31 36 32-031
مراقبت بعد از بارداری با اسپرم اهدایی

جنین اهدایی ( 36 31 36 32 )031 جنین اهدائی اصفهان

بدون فرزند زندگی کردن باعث ایجاد مشکلات روحی، عاطفی و اجتماعی میگردد. زن و شوهر حساس و زودرنج میشوند و با کوچکترین مشکل خودخوری میکنند یا پرخاشگر میشوند.
ارتباط زوج بدون فرزند با فامیلهای دارای فرزند از حالت عادی خارج میشود و عده ای از اطرافیان از روی دلسوزی و عده ای دیگر به دلیل کنجکاوی بیجا در مورد ناباروری آنها پرسش یا راهنمایی درمانی میکنند که در هر دو صورت باعث به هم خوردن تعادل روحی زوجین میشود.

روش اسپرم اهدایی

ما پزشکان وظیفه ی خود می دانیم که علاوه بر درمانهای متداول ( که با اسپرم و تخمک خودشان باردار می شوند ) زوجهایی را هم که غیر قابل درمان تشخیص داده شده اند با اهدا اسپرم یا تخمک یا جنین اهدایی و در نظر گرفتن مسائل شرعی واجتماعی وژنتیک ، درمانشان کنیم تا وجود فرزند در خانواده ی آنهاموجب دلگرمی وآسایش آنها شود وبنیاد خانواده استحکام بیشتری پیدا کند .یکی از درمانهای مدرن ناباروری اهداء جنین است .

اهدا کنندگان جنین چه کسانی هستند ؟
1- زوجهای ناباروری که با روش IVF درمان شده اند وتعدادی جنین اضافه دارند وچون حامله شده اند ونیاز به جنین های اضافه شان ندارند به مرکز ناباروری اعلام می کنند که جنین هایشان را به زوج نازای دیگری می توانند انتقال دهند .
2- زوج جوانی که فاقد بیماری ژنتیک ومقاربتی هستند اسپرم + تخمکشان را در اختیار مرکز نازائی قرار میدهند تا پس از لقاح یافتن اسپرمها وتخمکها در محیط آزمایشگاه جنینهای حاصل از لقاح را به رحم زنهای گیرنده ی جنین انتقال دهند و پولی دریافت می کنند .
روند گرفتن جنین اهدائی به این صورت است که بعد از اینکه مشخص شد زوج گیرنده ، امکان درمانشان با روشهای ساده تر ( درمان داروئی - IUI - تلقیح اسپرم اهدائی - گرفتن تخمک اهدائی ) وجود ندارد به واحد مشاوره معرفی می شوند تا با توضیحات کاملی که به آنها داده می شود اطلاعات کافی راجع به مسائل حقوقی - شرعی - پزشکی و اجتماعی بدست آورند .
سپس طی نامه ای به دادگاه محل زندگی خودشان معرفی می شوند تا دادگاه صلاحیت گرفتن جنین اهدائی آنها را تائید کند (نداشتن اعتیاد وبیماری روانی که پزشکان سازمان پزشکی قانونی آنرا برای دادگاه مشخص می کنند+ داشتن تمکن مالی مورد نیاز ودارا بودن صلاحیت اخلاقی ) . بعد زوج ، رای صلاحیت گرفتن جنین اهدائی را که دادگاه صادر کرده به مرکز ناباروری می آورند و در سیکل درمانی قرار می گیرند .
کاربرد واقعی این درمان درمواردی است که زن وشوهر گیرنده ی جنین هر دو مشکل غیر قابل درمان داشته باشند . اگر یکی از زوجین سالم ودیگری معیوب باشد عقل ومنطق حکم می کند که با اهدا تخمک یا اسپرم مشکلشان حل شود .
از نظر پزشکی هم عقل ومنطق حکم میکند که فقط آن عضوی را که ناکارآمد شده (اسپرم یا تخمک) جایگزین کنیم .نه اینکه کارهای اضافه (استفاده از تخمک + اسپرم ) انجام دهیم و موجب تحمیل مخارج اضافی به بیمار هم بشویم . اهدا جنین به زوجهای فاقد اسپرم تشابه با این دارد که کسی کبد ش از کار افتاده ونیاز به پیوند کبد دارد وپزشک بگوید پیوند کلیه +کبد باید شوی .
جنین اهدایی
پس چرا بازار جنین اهدایی اینقدر داغ است؟
مواردی که زن وشوهر هر دو مشکل غیر قابل درمان داشته باشند بسیار معدود است ! علت شلوغی بازار اهداء جنین این است که به غلط آنرا به زوجهائی که شوهر فاقد اسپرم است پیشنهاد می کنند . در حالیکه بهترین درمان برای این زوجها استفاده از اسپرم اهدایی است که هم هزینه ی کمتری دارد وهم پنجاه درصد خصوصیات وراثتی نوزاد شان به مادر که صاحب تخمک است برود و قطعا در این صورت تعلق خاطر بیشتری هم نسبت به بچه درخانواده ایجاد می شود .ضمنا برای گرفتن اسپرم اهدائی یا تخمک اهدائی نیاز به گرفتن مجوز از دادگاه نمی باشد .

مسائل شرعی جنین اهدایی

در تکوین کودکی که بدنیا می آید وجود سه رکن ضروریست . اسپرم ، تخمک و رحم . فقدان یا نداشتن کارآیی هر یک از این سه رکن حاملگی و زایمان را با مشکل مواجه می کند .
در فرایند جنین اهدایی رحم سالم است ولی یک یا دو رکن دیگر معیوبِ غیر قابل درمان است ، و با گرفتن جنین اهدایی مشکل بر طرف می شود .
علمای شیعه ( بر خلاف علمای سنی ) تقریبا همگی گرفتن جنین اهدایی را جایز دانسته اند ، ولی مسئلۀ ارث چنین کودکانی را حل نکرده اند . از طرفی قانون جنین اهدایی مصوّ ب سال 1383 می گوید که اهداکنندگان و گیرندگان جنین نباید همدیگر را بشناسند ، از طرف دیگر طبق نظر علمای شیعه ، این کودکان از والدین نَسَبی ( که آنها را نمی شناسند ) ارث می برند ، واز پدر و مادر ثانوی یا قانونی ارث نمی برند . بنابراین درحقّ این بچه ها از نظر ارث ظلم شده است . با توجه به اینکه اینگونه بچه ها خودشان نقشی در چگونگی تولدشان نداشته اند ، مراجع محترم تقلید و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با صدور فتوای مناسب و تصویب مواد قانونی شایسته ، حقوق ارثی این بچه ها را باید استیفا کنند .
با توجه به اینکه اکثر علمای شیعه نظر داده اند که فرزند از نسَب خود ارث می برد و نسَب را صاحب اسپرم و تخمک می دانند ، نه مادری که با تخمک دیگری حامله و او را زائیده است . پدر هم که هیچ نقشی در تولد فرزند حاصل از گرفتن جنین اهدایی ندارد . نقش پدر مواظبت و تربیت و نگهداری و هزینه و محبت کردن می باشد که با اینکه اهمیت دارد ولی از نظر شرعی به آن بها داده نشده است .
ازنظر شرعی نیز عده ای از مراجع محترم تقلید ، استفاده از اسپرم اهدائی را جایز دانسته اند . آیت الله خامنه ای - آِیت الله مظاهری ( امام جمعه اصفهان ) - آیت الله روحانی - آیت الله موسوی بجنوردی وآیت الله موسوی اردبیلی ازآن جمله اند .
عده ی دیگر ی از مراجع محترم تقلید استفاده از اسپرم اهدائی را با این شرط که لقاح در خارج از بدن ( درمحیط آزمایشگاه ) صورت گیرد جایز دانسته اند ( آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله سیستانی وآیت الله صانعی) .
اکثر مراجع محترم فوق الذکر گرفتن تخمک اهدائی رانیز جایز می دانند . بنا براین زوجهائی که یک نفرشان سالم ویک نفر فاقد گامت ( اسپرم یا تخمک ) میباشد بایستی مطابق آنچه که در تمام کشورهای پیشرفته ی دنیا انجام می شود فقط تخمک یا اسپرم اهدایی بگیرند واشتباه است که جنین اهدایی بگیرند .
درجنین اهدائی از نظر پزشکی ، اجتماعی و علمی و قانونی ( قانون جنین اهدایی مصوب مجلس شورای اسلامی )، والدین بچه گیرندگان جنین هستند ولی شرع مقدس اسلام چه می گوید ؟
عده ای از مراجع تقلید شیعه مثل مرحوم آیت الله خوئی وآیت الله روحانی با استناد به آیه 2 از سوره مجادله ( که میگوید مادر طفل کسی است که بچه را بدنیا آورده ) مادر بچه را ، صاحب رحم می دانند !!
عده ی دیگری از فقها مثل آیت الله خمینی و ...با استناد به نظریه تکوین نوزاد از اسپرم + تخمک معتقدند که مادرِ نوزاد صاحب تخمک و پدرش صاحب اسپرم است .

تلقیح اسپرم اهدایی درمانی جایگزین ، شرعی و موفق برای زوجهای آزوسپرم است .
بالاخره عده ای از فقهامثل آیت الله اردبیلی نیز میگویند که اینگونه بچه ها دو مادر دارند ( صاحب تخمک و صاحب رحم ) . تعدادی از علما نیز در این زمینه سکوت کرده اند و نظریه ای نداده اند .
مراجعی که نظر داده اند که مادربچه کسیست که او را زایمان کرده در زمینه ارث مشکلی ندارند ولی مراجعی که گفته اند این بچه ها دو مادر دارند ، میگویند که بچه از هر دو مادر ارث می برد ، ومراجعی که صاحبان اسپرم + تخمک را والدین می دانند ( آقایان خمینی- مکارم - سیستانی- تبریزی ) نظر داده اند که بچه از صاحبان اسپرم + تخمک ارث می برد ( از گیرندگان جنین ارث نمی برد ) .
ولی از چهار چوب فقه اگر کمی خارج شویم مطابق نظریه اراده و اعراض اینطور میتوان استنباط کرد که اهداکنندگان جنین با اراده خود بعنوان کار خیرخواهانه و یا دریافت پول ، جنین خود را در اختیار مرکز ناباروری قرار داده اند که به زوجی عقیمِ ناشناس انتقال داده شود تا زندگی آنها با تولد این فرزند شاداب شود و قلبا و کتبا هر نوع رابطه خود با این جنین رامنتفی دانسته اند . بنابرین دیگر معنا ندارد که از یکدیگر ارث ببرند ، بلکه ارث بردن طفل از دریافت کنندگان جنین مطابق با عرف و مصالح فردی و اجتماعی می باشد ، زیرا رابطه طفل باگیرندگان جنین محکم و عاطفی و اجتماعی ولی با اهداکنندگان جنین کاملا قطع شده است .

صدور شناسنامه برای نوزاد
آقای ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشورگفت : قانون، دریافت جنین اهدایی را منوط به شرایط زیرکرده است .
1- زوجین بنا به گواهی پزشکی قانونی ، امکان بچه دارشدن نداشته باشند .
2- زن بتواند جنین را دریافت و پرورش دهد (رحم سالمی داشته باشد).
3- زوجین، محجور نباشند ( سلامت عقلی داشته باشند)
4- زوجین، به بیماریهای صعبالعلاج مبتلا نباشد ( مثل ایدز ، سرطان ، قطع نخاع ) .
5- هیچیک از زوجین اعتیاد نداشته باشند
6- تابعیت جمهوری اسلامی ایران را داشته باشند .
دادگاه در صورت احراز صلاحیت زوجین ، به آنها مجوز قانونی دریافت جنین را میدهد .
سپس سازمان ثبت احوال کشور بر اساس حکم دادگاه اقدام به صدور شناسنامه می نماید .
.آقای ابوترابی در پاسخ به این پرسش که آیا در شناسنامه ، موضوعِ اهدا جنین ذکر میشود یا خیر؟ گفت : بله ، موضوع اهدا ی جنین ، در صفحه ی توضیحات شناسنامه قید می گردد ..ایشان همچنین در خصوص تزریق اسپرم اهدائی به رحم همسر نیز گفت: در این قسمت مشکلی وجود ندارد و شناسنامه به والدیت آن پدر و مادر صادر میشود و در صفحه توضیحات شناسنامه هم چیزی نوشته نمی شود .
پس از اینکه تعدادی شناسنامه ی نوزاد صادر شد و اسامی اهداکنندگان جنین در صفحه توضیحات شناسنامه نوشته شد ، چون اغلب والدین ناراضی و مخالف اینکار بودند ، این رویه عوض شد . درحال حاضر نامِ اهداکنندگان در شناسنامۀ نوزاد نوشته نمی شود ولی در دفاتر سازمان ثبت احوال ثبت می گردد .
از پرسش باز نایستید ... با افراد مجرّب مشورت کنید ... تا فردا دچار مشکل نشوید ...
مقاله مرتبط : تلقیح اسپرم اهدایی + مسائل شرعی اسپرم اهدائی

کسانیکه تمایل دارند در قسمت « نظرات کاربران در باره این مطلب » نظر خود را بنویسند ، به این پنج موضوع توجّه کنند که :
1- برای ثبت نظریه فقط به اسم ( نام واقعی یا مستعار ) نیاز است .
2- نوشتن شماره ی موبایل اختیاریست و چنانچه نوشتید در معرض دیدعموم قرار نمی گیرد .
3- در کادر ایمیل ، لازم نیست چیزی بنویسید ( نوشتن ایمیل هم اختیاری است )
4- نظریه شما 1-2 روز بعد ، پس از رویت و تائید قابل مشاهده است ( همان موقع نمی توانید ببینید )
5- نظر خود را در کادری که در پایان { نظرات کاربران در باره این مطلب } وجود دارد بنویسید و تکمۀ { ثبت پیام } را کلیک کنید تا ثبت شود و 1-3 روز بعد که آنرا تائید کردم به معرض نمایش گذاشته می شود .


آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 - 031

روی هر یک از موضوعات زیر که بدان علاقه دارید کلیک کنید تا باز شود و مطالعه کنید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

زهرا از آبعلی تهران [ 1402-06-13 ]
سلام خدمت آقای دکتر و خانم محترمشان ، ازجناب دکترو بقیه عزیزان تشکر میکنم که بعد از دو سیکل درمان ما را به آرزومون رسوندید . ما قبلا دو دوره جنین اهدایی گرفته بودیم و نتیجه نداده بود .امیدوارم خداوند بهترینها را نصیبتون کنه . خدایا هزار مرتبه شکر که شادی را به کانون زندگی ما هدیه کردی .

فرشته [ 1402-05-26 ]
با سلام خدمت جناب دکتر ایزدی عزیز : تشکر صمیمانه از شما میکنم بخاطر اینکه من را از گرفتن جنین اهدایی منصرف کردید و با عث شدید که با تخمک خودم باردار شوم . بچه ای که تو شکم آدم باشه اگه با تخمک خود آدم باشه لطف دیگه ای داره . خیلی فرقشه با موقعی که با تخمک زن دیگه ای حامله شدی . من با اولین ماه تزریق مثبت شدم .

سحری [ 1402-05-22 ]
سلام ، واقعا نمیدونم ک با چه زبونی از شما و همسرخوبتون تشکر کنم . کار خدا بود ک با شما اشنا شدم . به ما گفته بودند باید جنین اهدایی بگیرید ، در حالیکه دلم میخواست با تخمک خودم بچه دار بشم . وشما منو با تخمک خودم باردار کردید ، اونم با پول خیلی کمتر . تا آخر عمر دعا گوتون هستم . من با سومین تزریق باردار شدم و الان دوقلوی پسر یکساله دارم اگه شما نبودین معلوم نبود سر زندگیم چی میومد . شما واقعا دست خدا برای نجات ما روی زمین هستید . انشاالله خدا نگهدار شما و همسرتون باشه و عمر با عزت بهتون بده .

سمیه [ 1402-05-18 ]
من چند سال قبل جنین اهدایی گرفتم و باردار شدم و زایمان کردم . بچه مون الان سه ساله است . سالمه ولی اصلا شبیه من یا شوهرم نیست . هرکی ما را می بینه به ما این مسئله را میگه ، خلاصه ما خیلی پشیمون شدیم و چاره ای هم نداریم . حالا اگه بیایم پیش شما برامون اسپرم اهدایی میزنی که با تخمک خودم باردار بشم ؟ جواب : با درود ، بله ، مانعی نداره ، انجام می دهیم .

علی مختاری [ 1402-04-30 ]
همسرم سالم است .خودم فاقد اسپرم هستم . راهنمایی میخوام چکار کنم .با تشکر. جواب : بادرود ، واضح است که باید اسپرم اهدایی بگیرید . جهت راهنمایی مقاله اسپرم اهدایی را بخوانید و تلفنی تماس بگیرید .

نفس [ 1402-04-22 ]
سلام سال ۹۵وقتی متوجه شدیم شوهرم آزواسپرم هست زمانی که دنیابرامون به آخررسیده بود باخواست خدا با آقای دکترآشناشدیم و با تزریق پنجم باردارشدم و الان یه دخترزیبا و باهوش دارم که زندگی من و پدرش هست.میخاستم از آقای دکتر کاربلد و دلسوز بسیارتشکرکنم و به کسانی که این مشکل رو دارند توصیه کنم این کار را انجام بدن واقعا زندگی شیرین تری در انتظارشون هست این نکته هم بگم که مطمئن باشین شوهرتون بسیارررر بیشتر از خودتون عاشق اون بچه میشه.خدایا شکرت

سمیرا [ 1402-02-18 ]
سلام ایا میشه به وسیله اسپرم اهدایی صاحب دوقلو شد ، یا اینکه جنسیت را خودمان تعیین کنیم ؟ جواب : با سلام ، مصرف داروهای محرک تخمک گذاری احتمال دوقلوئی را زیاد میکند ولی کار خاصی نمیتوان انجام داد که حتما دوقلو شود . برای تعیین جنسیت مطلب مربوطه را در سایت ما مطالعه کنید تا اطلاعاتتان راجع به موضوع زیاد شود .

علی از مشهد [ 1402-02-04 ]
باسلام خدمت همه ، من جنین اهدایی دارم . جنینها 5 روزه هستند . اگه کسی هست که نیاز داشته باشه باهام تماس بگیره .

علی [ 1401-11-14 ]
باسلام .خانمی ۴۰ ساله هستم . ۴ بار سزارین شدم وبعد لوله هامو بستم . می خواستم ببینم می تونم جنین اهدا کنم . دو جنین ام به خانمی نا بارور اهدا شود .ولی بعد از بدنیا آمدن ، یکی از آن بچه ها رو به خودمون بدن . چون به خاطر هزینه نمی تونم رحم اجاره ای داشته باشم . جواب : یکی از شرایط اهدا کردن جنین ، داشتن سن کمتر از 35 سال است . بنابرین شما نمیتوانید جنین اهدا کنید .

افسانه [ 1401-10-28 ]
با سلام خدمت دکتر ایزدی و همکاران محترم شان : من برای فرزند دوم مراجعه کردم و با توکل بر خدا و زحمات ایشان بار دوم تزریق باردار شدم . خدایا شکر. خدا خیرت بده دکتر . قبل از بچۀ اولم یکبار جنین اهدایی گرفته بودم ولی نتیجه نداده بود .

سمانه [ 1401-10-19 ]
من بعد از ۱۲ سال پیش دکترایزدی عزیز بچه دارشدم ، چون خودم هم مشکل داشتم بعد از هفت ماه باردارشدم . الان پسرم ۷ سالشه ، زندگیمون حسابی نورانی شده ، یه پسر باهوش و دوست داشتنی تا عمر دارم دعا گوی آقای دکتر عزیز هستم ، عمر طولانی و سلامتی از خدا برا ی این عزیز خواستارم . خیلی پشیمونم که سالهای اول ازدواجمون پیش آقای دکتر نرفتم . تو این چند سال من و همسرم از نظر روحی خیلی داغون شده بودیم ، چون کلی هزینۀ بی نتیجه تو مرکز نازایی کردیم .حواستون باشه این موقعیت خوب رو نزد دکتر ایزدی از دست ندید .

بهار [ 1401-10-01 ]
باسلام و تشکراز آقای دکتروپرسنل عزیز.امروز تستم مثبت شد و بهترین روززندگیم بود.انشالله هرچی ازخدامیخواید بهتون بده اقای دکتر. ممنونم که امیدوارم کردین به ادامۀ زندگی.

یاس [ 1401-09-29 ]
سلام و خسته نباشید . ما بعد از هشت سال با روش جنین اهدایی صاحب فرزند شدیم و الان سه سالش هست . برای دومی میخواستیم اقدام کنیم . سوالم اینه، ایا برای فرزند دوم باز نیاز به نامه دادگاه میباشد یا با نامه قبلی انجام میشه؟ جواب : فقط یک فرزند با جنین اهدایی میتوانید پیدا کنید . ولی با اسپرم اهدایی میتوانید دومین بچه را هم پیدا کنید .

فاطمه [ 1401-09-16 ]
با سلام ، آیا در یزد اسپرم اهدایی انجام میدن؟؟ با درود: تلقیح اسپرم اهدایی به روش آی یو آی فقط در اصفهان انجام میشه . در بعضی مراکز ناباروری خصوصی در تهران نیز به روش آی وی اف و با دریافت هزینۀ زیاد ، انجام می شود .

آذر [ 1401-09-05 ]
سلام و خسته نباشید.میخواستم ببینم که تکلیف شناسنامه اسپرم اهدایی یا تخمک اهدایی یا جنین اهدایی چی میشود؟آیا نام اهداکنندگان در شناسنامه ی نوزاد نوشته میشه ؟ جواب ، با درود ،در هیچ یک از سه حالت بالا نام اهداکننده در شناسنامه نوشته نمیشه ، در جنین اهدایی فقط در دفاتر اداره ثبت احوال نام اهداکنندگان جنین نوشته میشه .

سارا [ 1401-09-03 ]
سلام ببخشید من خودم مشکلی ندارم ،شوهرم ازواسپرم هستند ، اصفهان هستم . گفتند از نظر شرعی مشکل داره اسپرم اهدایی بگیرید . میخواستم راهنمایی کنید بگید چطور میتونم با دکتر ایزدی درتماس باشم . چون ما خیلی دوست داریم حداقل بچه مان ژن مادر رابه ارث ببره تا اینکه محروم باشه از هردوطرف . جواب : با درود ، مطلب مسائل شرعی اسپرم اهدایی را در سایت ما مطالعه کنید و به مطب هم مراجعه کنید تا حضوری ویزیت شوید .

مهدیه برجی [ 1401-07-04 ]
من 20ساله که ازدواج کردم . خودم سالم هستم ولی همسرم اسپرمش صفره صفره . چگونه میتوانم صاحب فرزند بشم ، با اسپرم اهدایی یا جنین اهدایی ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید باتشکر. پاسخ : با درود ، نظر به اینکه خودتون سالم هستید بهترین راه بچه دار شدن شما استفاده از اسپرم اهدائیست ، تا نیمی از خصوصیات ارثی بچه به خودتون بره . تلقیح اسپرم اهدایی درمانی جایگزین و موفق برای زوجهای فاقد اسپرم است .

فاطیما [ 1401-06-24 ]
سلام ، شوهرم آزواسپرم هست ، خانومی هست نیاز به تخمک ورحم جایگزین دارد و شوهرشون سالم هست ، پیشنهاد داده که از طریق اسپرم شوهرایشان من باردار شم ، اگه بارداری به چند قلوی منجر شد من از این نوزادان به ایشان بدهم آیا می شود چنین کاری انجام بدهیم اگه می شود هنگام دادن نوزاد به ایشان راه حلی هست که برای شناسنامه به مشکل بر نخوریم . جواب : با درود ، ممکن است یک قلو شود و هردویتان بچه را بخواهید و اختلاف و . . . اگرهم دوقلو شود شناسنامه گرفتن ساده نیست ، چون قانونی نیست ، بهتره از اینکار منصرف بشی .

زهرا [ 1401-05-26 ]
سلام من شوهرم آزو اسپرم هست ، خودم سالم هستم ومشکلی ندارم ، دکتر بهمون پیشنهاد جنین اهدایی داده ، میخواستم بدونم میشه از برادر شوهرم اسپرم اهدایی بگیرم ؟ از چه طریقی میشه آی یو آی میشه یا آی وی اف؟ جواب : بهترین گزینه برای شما گرفتن اسپرم اهدائی به روش آی یو آی است ، منتها نه از برادر شوهر بلکه از فرد غریبه . جهت کسب اطلاعات بیشتر مطلب ، آیا صلاح است گیرندگان اسپرم اهداکنندگان را بشناسند ، را در همین سایت مطالعه کنید .

سمیه از کرمان [ 1401-05-19 ]
من دو فرزند دارم . اولی را در تهران بعلت اینکه شوهرم اسپرم نداشت ، با گرفتن جنین اهدائی بدنیا آوردم که الآن 9 سالشه . دومی را شش سال پیش با مراجعه به شما و گرفتن اسپرم اهدائی و با تخمک خودم بدنیا آوردم . زندگی ما گرم وشیرین شده ، مخصوصا بچۀ دوم ما چون بیشتر شبیه ماست و با هوشتر هم هست دوست داشتنی تر از اولی است . البته من هر دوشون را به یک اندازه دوست دارم ولی شوهرم و بقیۀ فامیل به دومی توجه و محبت بیشتری میکنند . با این پیام میخواستم تشکر از شما کنم که تزریق اسپرم اهدایی را در ایران جا انداختی

مهدیه [ 1401-05-17 ]
سلام خدمت دکتر عزیز و پرسنل مهربانشان ، من ۹ سال باردار نمیشدم ، به لطف دکتر عزیزمان الان باردارم ، ماه اولمه ، این خوشحالی را واقعا از شما ولطف خداوند دارم . ایشالا همیشه سلامت و شاداب باشید تا بتونید یه عدۀ بیشتر مثل ما را به آرزوشون برسونید .

بهار [ 1401-04-28 ]
کسی جنین اهداییی یا فریز در مشهد داره میخوام

نرگس [ 1401-04-03 ]
سلام خدمت آقای دکتر وپرسنل محترمشان : بسیار ازتون سپاسگزام که بعد از ۸سال ، به زندگی من وهمسرم امید و شور ونشاط دادید. من با اولین تزیق باردار شدم . از خانم دکتر هم تشکر ویژه میکنم . ممنونم ، حتما پیش دکتر ایزدی برید تا جواب بگیرید .

غلام [ 1401-03-25 ]
سلام نیاز به اهدای جنین فوری دارم . در ارومیه چون خانومم تو این۱۵سال امیدشو ازدست داده میترسم بلایی سر خودش بیاره ، از عزیزان خواهشمندم به این شماره زنگ بزنید

آیلین [ 1401-03-06 ]
سلام. اگه زن سالم باشه و مرد مشکل داشته باشه ، میشه از اسپرم اهدایی ولی از طریق آی یو ای استفاده کرد؟ جواب : بله ، امکان پذیر است و اینکار بهترین راه درمان است .

عیسی [ 1401-02-21 ]
سلام.همسرم سالم هست ولی من اسپرم ندارم اگربخواهم ازاسپرم اهدایی برای بچه دارشدن استفاده کنم هزینه اش چقدر میشود .آزمایشهایمان راقبلا گرفتیم.ممنون . جواب : با درود : چون سوالات زیادی برات پیش میاد ، بهتر است حضوری یا تلفنی ویزیت شوید .

زهرا [ 1401-01-24 ]
سلام ، مایکبارازطریق اهدای اسپرم نزد شما صاحب یک دخترشدیم . آیاامکانش هست دوباره ازطریق اهدای اسپرم فرزنددوم هم داشته باشیم ؟ جواب : البته امکانپذیر است . سعی میشود که از همان اهداکنندۀ اسپرم قبلی هم استفاده شود تا پدر ژنتیک دو فرزند یک نفر باشد و شباهت آنها بیکدیگر بیشتر شود .

عباس [ 1401-01-20 ]
سلام ، من فاقد اسپرم هسم ، خانمم مشکلی نداره . چند با ر از جنین اهدائی استفاده کردیم . فقط یکبار چهار جنین تشکیل شد که دوتا ش را انتقال دادند و خانمم حامله شد ولی سقط شد . شش ماه بعد دوتا ی دیگر را زدند و دو باره سقط شد . الان چکار کنم ؟ جواب : بهتر است از اسپرم اهدایی استفاده کنید که ساده تر و ارزانتر است و 50 درصد خصوصیات ارثی بچه هم به خودتان برود .

غلامی [ 1401-01-11 ]
سلام ٩ تا جنین دارم. هر کی خواست با این شماره تماس بگیره ۰۹۰۱۳۴۶۵۷۳۲

ارزو [ 1401-01-09 ]
سلام نیازمند رحم اجاره هستم.واسطه تماس نگیره.قیمت توافقی. از شیراز باشه.۰۹۹۱۳۲۷۵۱۸۳

آرش [ 1400-12-25 ]
آقای دکتر عزیز ، خیلی ازتون تشکر میکنم بابت این همه خوشحالی و مسرّت که به ما بخاطر پدر شدنم دادی . همسرمن سری اول تزریق اسپرم اهدائی باردارشد ، و دو ماه قبل هم نوزاد سالمی بدنیا آورد . از پرسنل مهربونت مخصوصا خانم دکتر تشکر ویژه میکنم . از خداوند موفقیت وسلامتی برای شما وخانواده آرزو میکنم . سپاسگزارم

باران [ 1400-12-20 ]
باسلام خدمت آقا و خانوم دکتر : ازتون ی دنیا ممنونم که شادی رو بعد از چندین سال به ما دادید ،،امروز آزمایشم مثبت شد خدا بهتون عمر با عزت عطا کنه

فاطمه [ 1400-11-29 ]
سلام جنین اهدایی دارم مشهد 09030712176

فاطمه [ 1400-11-28 ]
سلام نیازمند تخمک اهدایی از شیراز و شهرهای استان فارس هستم با مبلغ مشخص قانونی ۰۹۰۵۶۱۲۴۶۹۶

زینب [ 1400-11-26 ]
سلام نیاز به صیغه بارداری داریم از اصفهان با یزد دارای فرزند سن زیر 34 سال قیمت توافقی در صورت تمایاگل به این شماره زنگ بزنید 09103708952 واسطه نیستم برای خودمون میخواهم

فرزانه [ 1400-11-25 ]
خدمت اقای دکتر ایزدی گرامی و خانم دکتر عزیز : سلام عرض میکنم من با تزریق سوم جواب گرفتم . از شما و پرسنل زحمت کشتون کمال تشکر را دارم که ما را به آرزوی همیشگیمان رسوندید . خداوند محافظتون باشه و خیرتان بدهد انشا الله .

آشوری [ 1400-11-18 ]
سلام نیاز فوری به تخمک اهدایی دارم سن زیر ۳۲ سال دارای فرزند و گروه خونی او یا ب ۰۹۹۲۳۹۹۸۲۰۷

افسانه از آبادان [ 1400-11-17 ]
سلام و درودخدمت دکتر ایزدی عزیز ،پزشک حاذق و دلسوز و مهربانی که با وجود مخالفتها و کارشکنیهای عده ای از مقامات درمانی ، با جدیت و پشتکار تلقیح اسپرم اهدائی را در اصفهان جا اندخته . از پزشکان سایر شهرها نیز درخواست میکنم که بفکر ما زوجهای ازوسپرم باشند و آی یو آی با اسپرم اهدایی را در بقیه مراکز استانها شروع کنند که ما مجبور نشویم از شهری دور برای اینکار اصفهان بیاییم . بهر حال از شما کمال تشکر رو میکنم که دل ما رو شاد کردید .با تزریق دوم بار دار شدم . انشاالله خداوند متعال محافظتون باشه .

کاترین [ 1400-11-12 ]
زوج نابارور خارجی برای گرفتن رحم اهدایی چه مشکلاتی ممکن است برایشان پیش اید از نظر اینکه نمی توانند شناسنامه بگیرند. چون تابعیت ایران را ندارند . ضمنا بدون شناسنامه و پاسپورت چگونه می توانند نوزاد را خارج از ایران ببرند به کشور خودشون .

گلی [ 1400-11-11 ]
سلام وقتتون بخیر و سلامتی نیازمند رحم جایگزین میباشم زیر ۳۵ سال فوری از تهران لطفا تماس بفرمایید ۰۹۳۶۰۱۷۲۷۷۶

دریا [ 1400-11-11 ]
پنج جنین دختر گرید ای و بی 09172117662 شیراز

لیدا [ 1400-11-04 ]
سلام تهران هستم ۷جنین برای اهدا دارم کسانی که احتیاج به جنین سالم دارن تماس بگیرند۰۹۳۸۸۰۴۰۲۱۷

آرزو [ 1400-10-28 ]
تخمک اهدامیکنم هرکی خواست درخدمتم ازاصفهان ۰۹۹۱۶۵۸۹۴۸۲

الهه [ 1400-10-24 ]
سلام جناب دکتر ، من بار اولی که نزد شما آمدم و اسپرم اهدایی گرفتم باردار شدم . خیلی خوشحالمون کردی و به زندگی ما نور امید و شادی تاباندی . الهی در پناه حق باریتعالی باشید . انشاالله بقیه نیز مثل من زود نتیجه بگیرند و به آرزشون برسند .

والا [ 1400-10-19 ]
سلام جنین فریز در کرمانشاه دارم برای اهدا بصورت توافقی اگه کسی خواست پیام بده.و مبلغ مورد نظرشو اعلام کنه در ضمن بصورت نی سه تایی فریز کردند. 09930882145 فقط پیام پاسخگو هستم

صیادی [ 1400-10-15 ]
صیادی هستم . اهدا کنندگان محترم تخمک و جنین در تهران . جهت اهدای تخمک و جنین با بالاترین قیمت از صفر تا ۱۰۰ کار در کنار شما هستیم ب همراه قرارداد محضری ۰۹۳۰۰۹۸۴۵۲۳

فاطمه [ 1400-10-11 ]
اهداکننده تخمک ۲۸ساله ازشاهین شهرمتاهل دارای یک فرزندپسر۰۹۹۴۱۵۲۰۱۱۸

فاطمه [ 1400-10-11 ]
تخمک اهدامیکنم ازاصفهان ۲۸ساله متاهل یه فرزندپسر۰۹۹۴۱۵۲۰۱۱۸

پریسا [ 1400-10-10 ]
نیازمند جنین اهدایی 09363972338

سمیرا [ 1400-10-06 ]
سلام ۸جنین دارم برا فروش تهران .در صورت نیاز تماس بگیرید

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات ، انتقادات و سوالات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام ( مستعار یا واقعی ) :
تلفن ( اختیاری ) :
ایمیل ( اختیاری ) :
متن پیـام :