اِنزال زودرس
تقویت تخمدانها
مراقبت بعد از بارداری با اسپرم اهدایی
تحریک بیش از حد تخمدان - آب آوردن شکم
مراقبتهای قبل از بارداری با اسپرم اهدایی
متخصص ناباروری مردان اصفهان -  علل ناباروری و آزمایشات - دکتر ایزدی
تعیین جنسیت 36 31 36 32-031

اِنزال زودرس

انزال زودرس

تعریف: انزال زودرس به حالتی گفته می شود که مرد هنگام نزدیکی سریعتر از زمان مناسب دچار انزال می شود .

زمان مناسب انزال ( دفع منی در هنگام نزدیکی) چه موقع باید باشد ؟

زمان مناسب دفع منی حداقل 30 ثانیه پس از دخول می باشد ، که لا اقل ده حرکت رفت و برگشت آلت داخل واژن انجام شده باشد .

عده ای زمان مناسب را موقعی می دانند که شریک جنسی مرد به ارگاسم ( اوج لذت جنسی) برسد . که اگر این تعریف مورد قبول باشد بین یک تا سه دقیقه پس از دخول می شود .

انزال زودرس شدید به حالتی گفته می شود که مرد قبل از دخول یا حتی قبل از لخت شدن کامل ( با معاشقه تنها) دچار دفع منی شود .

انزال زود رس متوسط به حالاتی گفته می شود که مرد بلا فاصله پس از دخول دچار انزال می شود .

انزال زود رس خفیف به مواردی اطلاق می گردد که مرد 10 - 20 ثانیه پس از دخول دچار انزال می شود .

معمولا تعداد قابل توجهی از مردان در دوران عقد انزال زود رس شدید دارند یعنی در این دوران با بوسیدن و نوازش و بغل کردن نامزد خود بدون اینکه لباس خود را در آورده با شند دچار انزال می شوند . این حالت نگران کننده نیست و نیاز به درمان ندارد بلکه باید این معاشقه ها تکرار شود تا آستانه حساسیت پائین بیاید و به سطح نرمال برسد.

در مرحله بعد که حساسیت پائین آمد انزال زود رس شدید به نوع متوسط تقلیل پیدا میکند و با تکرار مکرر رابطه جنسی به سطح قابل قبول نزدیک می شود . در این حالات چنانچه زن شکایتی نداشته باشد نیاز به درمان نیست .

بیشتر بدانید : خود ارضایی

بعضی مردان در حالیکه با همسر خود مشکلی ندارند ، اگر با زن جدیدی بخواهند رابطه برقرار کنند با این خانم جدید نیز مثل دوران عقد در جوانی دچار انزال زودرس می شوند . این حالت نیز چون رایج است بنوعی میتوان طبیعی دانست ، بخاطر اینکه با تکرار مقاربت ، انزال زودرس برطرف می شود .

انزال زودرس درمان لازم دارد یا خیر ؟

در جواب باید بگویم که چنانچه زن ناراضی باشد باید بدنبال درمان گشت ولی اگر زن شکایتی ندارد و به نوعی راضی است درمان نمیخواهد .

درمان :1- کم کردن فاصله ی بین دو نزدیکی ، بهترین و موثرترین راه درمان است . مرتب مقاربت کنید و از زیادی دفعات آن نهراسید . کاربرد این روش بیشتر زمانی است که فرد جوان است و شریک جنسی او همیشه در دسترس نیست ، مثل دوران عقد که طبق عادت جا افتاده در بین خیلی خانواده ها عروس و داماد بیش از هفته ای یکبار نمی توانند تنها باشند . در این حالت داماد بهتر است بفاصله نیمساعت نزدیکی را تکرار کند تا ضمن اینکه دفعه دوم مقاربت طولانی تری را تجربه می کند هر دویشان لذت بیشتری ببرند .
2- استفاده از کاندوم ، چون سطح تماس پوستی را کم می کند تحریک پذیری کمتری صورت می گیرد و انزال دیرتر می شود ولی بهر حال از میزان لذت کاسته می شود . می توان برای کاهش بیشتر حساسیت آلت دو کاندوم روی آلت کشید . همچنین می توان برای تحریک بیشتر واژن از کاندوم خاردار استفاده کرد .
3-استفاده از بیحس کنندها ( اسپری لیدوکائین ) ، دراین روش نیز مثل استفاده از کاندوم میزان تحریک پذیری و لذت کم می شود . می توان اول اسپری یا کرم بیحس کننده روی آلت مالید و کاندوم هم روی الت کشیده شود .
استفاده از روش 2 و 3 اختیاریست یعنی اینکه بعضی زوجین آنرا می پسندند ولی عده ای دیگر آنرا نمی پذیرند .
4- هنگام نزدیکی می توان افکار خود را بر امور غیر جنسی متمرکز کنید ویا آدامس بجوید .
5- پیش نوازی قبل از مقاربت را خیلی طولانی نکنید .
6- حرکات رفت و برگشت آلت را به آرامی انجام دهید و گاه در حالیکه آلت تا عمق واژن فرو رفته است ، بیحرکت بمانید .
7- هنگام حرکات رفت و برگشتی ، بدن خود را بسمت بالا متمایل کنید ، تا در این وضعیت هم کلیتوریس بهتر تحریک شود و هم تماس واژن با سطح پشتی آلت که حساسیت کمتری دارد برقرار شود .
8- می توان روزانه 10 -15 دقیقه با آلت خود بازی کنید یا آن را ماساژ دهید تا حساسیتش کمتر شود .
9- موقع نزدیکی وضعیت مرد در زیر و زن بر رو را هم امتحان کنید ببنید چقدر تاثیر دارد .
10 - استفاده از داروهای خاص که پزشک نوع و مقدار آنرا تعیین و تجویز می کند .

در قسمت زیر « نظرات کاربران » چنانچه نظر یا پیشنهادی دارید ، در کادر پیام بنویسید و تکمۀ ثبت پیام را کلیک کنید

پایان


آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

مینا [ 1401-02-18 ]
سلام و عرض ادب خدمت فرشته ای از جانب خداوند که باعث استحکام خیلی از زندگی ها شده است . جناب ایزدی من در مطب شما با تزریق ماه چهارم باردار شدم و به لطف خداوند الان ۳ ماهه باردارم ، تقدیر بی پایان از لطف شما . ضمنا انزال زودرس شوهرم با مصرف داروئی که شما دادید خیلی بهتر شد .

فرهاد [ 1400-12-28 ]
انزال زودرس ممنون از مطلب آموزنده و جالبتون . من موقعی که اسپری بیحس کننده استفاده میکنم ، دیرتر انزال میشم ، ولی خانمم کمی در واژن احساس سوزش میکند .

نور آفتاب [ 1400-12-11 ]
با سلام و عرض ادب خدمت جناب دکتر ایزدی و همسر مهربانتان : من پس از 9 سال ناباروری با دومین تزریق در مطب شما خدا روشکر دوقلو باردار شدم . من و همسرم خدا را شاکریم به خاطر وجود نازنین جناب دکتر که با دستان پرمهرشان نور امید میبخشن به زندگی زوجهای نابارور . ممنونم از اینکه عیدی امسال را از شما گرفتیم. ضمنا بخاطر درمان مناسب و موثر انزال زودرس شوهرم نیزجداگانه سپاسگزاری میکنم .

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات ، انتقادات و سوالات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام ( مستعار یا واقعی ) :
تلفن ( اختیاری ) :
ایمیل ( اختیاری ) :
متن پیـام :