درمان واژینیسموس
IUI ( تلقيح اسپرم شسته شده داخل رحم ) آی یو آی
متخصص ناباروری مردان اصفهان -  علل ناباروری و آزمایشات - دکتر ایزدی
تقویت تخمدانها
تعیین جنسیت 36 31 36 32-031
رحم اجاره ای
مراقبت بعد از بارداری با اسپرم اهدایی

درمان واژینیسموس

درمان واژینیسموس

در مقالۀ قبل ( واژینیسموس ) گفتیم که واژینیسموس دوعلت عمده دارد یکی عضوی یا ثانویه است مثلا وجود عفونتی از قبیل آبسه های کوچک یا کورک در غدد ریز واقع در دیوارۀ واژن ( میکروآبسه غدد بارتولن ) باعث شود که ورود آلت یا وسیلۀ معاینه ( اسپکولوم ) موجب درد شود .
علت دوم واژینیسموس ، که شایعتر است مشکلات روحی روانی است که خود بیمار هم نسبت به آن آگاهی ندارد . مثلا در دوران طفولیت برایش تعریف کرده اند که پاره شدن پرده بکارت در شب زفاف خیلی دردناک و وحشتناک است ، ویا اینکه در بچگی مردی میخواسته به او تجاوز کند .

درمان واژینیسموس زمانی که علت عضوی ( پزشکی ) دارد توسط متخصص زنان باید صورت گیرد که پس از کشف علت ( که ساده هم نیست ) باید علت برطرف گردد .
در این قسمت درمان واژینیسموس با علت دوم را شرح میدهیم .

هدف درمان، کاهش انقباض غیرارادی عضلات ( اسپاسم ) وبرطرف شدنِ درد هنگام دخول خواهد بود .

همسر زن نقش اصلی را در درمان دارد . شوهر نباید از همسر خود انتظار یک مقاربت طبیعی را داشته باشد ، بلکه باید به این روشی که توضیح میدهیم عمل کند تا هم خودش لذتی نسبی از هم آغوشی ببرد و هم همسرش یک گام درمان را به جلو رفته باشد .
مرد هنگام نزدیکی به زنش باید قول اکید دهد که دخول انجام نمی دهم که خیال زن راحت شود و ترس و اضطرابش از بین برود .
شوهر با لمس و نوازش پوست شکم و کمر و سینه ها وبوسیدن ، هم آغوشی را شروع کند و نه دستش را بطرف ناحیه تناسلی ببرد و نه آلت خود را بین رانهایش قرار دهد .
ممکن است مرد انزال زودرس شدید داشته باشد و با معاشقه ، بیش از حد تحریک شود و توانائی ادامه ی لمس و ماساژ را نداشته باشد ، که در این صورت ، برای اینکه معاشقه زمان بیشتری بطول انجامد میتوان از داروهای تاخیری انزال استفاده کرد .
اگر واژینیسموس شدید وجود دارد و زن از قرار گرفتن آلت در بین رانهایش نیز وحشت دارد ، شوهر باید به روش خود ارضائی دفع شهوت کند .
اگر شدت واژینیسموس خیلی شدید نباشد ، مرد پس ازماساژ و معاشقه میتواند با قرار دادن آلت در وسط رانهای زن ، نزدیک واژن و بدون تلاش برای دخول به نزدیکی ادامه دهد و شهوتش را لای پای زنش تخلیه کند . با این روش هم مرد لذت برده و هم زن یک گام از درمان صد قدمی واژینیسموس را برداشته است .
در این مرحله از درمان زن باید خیالش صد در صد راحت باشد که شوهر تلاشی برای دخول انجام نمی دهد .
نزدیکی با این روش 10 تا 20 بار در عرض 1 تا 2 ماه انجام می شود . چنانچه زن ناراحت نشود مرد میتواند پوست دستگاه تناسلی زن را هم ماساژ دهد ولی نباید انگشت داخل واژن کند .
هر چقدر مدت زمان ماساژِ بدن زن در هر نزدیکی طولانی تر باشد قدمهای بیشتری در درمان برداشته شده است

مرحله دوم درمان : .
بعد از اینکه زن و شوهر به این روش نزدیکی خو گرفتند و برای هر دو لذتبخش بود ، مرحله دوم درمان را شروع می کنند که هنگام نزدیکی پس از معاشقه و ماساژ و لمس دستگاه تناسلی زن ، مرد بند سوم انگشت کوچک دست خود را ( ناخن هم گرفته شده باشد و پوست انگشت زبر هم نباشد ) وارد واژن میکند .
اگراینکار ناراحت کننده نبود یکی دو دقیفه نگه دارد و چند جلسه نزدیکی بهمین روش ادامه یابد
. اگر اینکار ناراحت کننده بود باید نزدیکی به روش قبل بدون استفاده از انگشت تعداد دفعات بیشتری ادامه یابد و فقط قسمت خارجی دستگاه تناسلی لمس و نوازش شود وپس از اینکه چندین بار به این روش نزدیکی کردید ف می توانید یکبار نزدیکی را به روش بعدی امتحان کنید .
حواستان باشد که نخواهید از این مراحل سریع عبور کنید ..
چنانچه برای زن قابل قبول بود در مرحله ی بعد، دو بند از انگشت را وارد می کنید وچندین بار نزدیکی با این روش انجام می شود .
در مرحله بعد بجای انگشت کوچک از انگشت اشاره که کمی ضخیمتر است استفاده میکنید .
در هر مرحله حداقل 10 بار با آن روش باید نزدیکی کنید و تعجیلی در رفتن به مرحله ی بعد نداشته باشید .
درمرحله ی بعد با استفاده از انگشت شست 10 الی 20 بار مقاربت کنید و شهوت را بدون دخول لای پای زنتان بریزید که لذتتان را برده باشید .
سوال : آیا زن می تواند گاهی به تنهایی برای کم کردن حساسیت واژن خود نسبت به دخول ، انگشت خودش را وارد واژنش کند ؟
جواب : اشکالی ندارد و مفید است .
سوال : آیا میتوان مواقعی که شوهر توانائی یا میل به نزدیکی ندارد لخت شویم و ماساژ و معاشقه بدون نزدیکی داشته باشیم ؟
جواب : بله هیچ اشکالی ندارد و زودتر هم به پایان درمان می رسید .
چنانچه درست پیشرفت کردید و نزدیکی برای زن لذت بخش بود بشرط آنکه سایز آلت شما کوچک یا متوسط بود میتوانید آلت خود را نصفه کاره وارد کنید . اگر نا راحت کننده بود به مرحله قبل برمیگردید .
بجای انگشت شصت می توان از آلت مصنوعی کوچک یا از خیار با سایز مناسب با رو کش کاندوم هم استفاده کرد .
اگر واژن خانم خشک بود از ژل لوبریکانت یا آب دهان می توانید استفاده کنید .
قبل از نزدیکی می توانید از نشستن در لگن آب گرم یا وان آب گرم استفاده کنید و دقت کنید ببینید اگر پس از استفاده از آب گرم نزدیکی برایتان راحتربود ، همیشه قبل از نزدیکی اینکار را بکنید .
در مراحل اخر درمان بعد از ابراز محبت عاشقانه و نوازش و بوسیدن و ماساژ و اطمینان از مرطوب بودن واژن می توانید مقاربت با دخول کامل داشته باشید .

خانمها فراموش نکنید که مقاربت نه تنها دردناک و وحشتناک نیست بلکه کاری لذتبخش است ، نباید از این لذت خود را محروم کنید ، بلکه با پشتکار و مراجعه به افراد کاردان راهکار درست درمانی را پیدا کنید و همانطور که از خوردن غذا و شنیدن صدای موسیقی و تماشای مناظر زیبا لذت میبرید، از نزدیکی هم لذت ببرید .

درمان با آر آف

چنانچه درمان با روش بالا با نتیجه ی کامل همراه نبود می توانید در کنار آن از آر اف هم استفاده کنید . آر اف دستگاهی است که امواج الکترومغناطیسی تولید می کند و امواج را بر روی عضلات اطراف واژن می فرستند و موجب تغییر شکل رشته های عضلانی می شود ، و تقریبا بهمان شکلی که نشستن در وان آبگرم عمل می کند ، باعث شل شدن عضلات اطراف واژن می شود . باید بدانید که این نوع درمان به تنهایی کارساز نیست بلکه مکمل درمان بالائی است و با آن باید توام انجام شود .
درمان با آر اف بدون عارضه و بدون درد است و مثل درمان با آب گرم نتیجه اش را شما زود می فهمید .

پایان


آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 - 031

روی هر یک از موضوعات زیر که بدان علاقه دارید کلیک کنید تا باز شود و مطالعه کنید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

کریمی [ 1401-12-10 ]
سلام ، چندسال عروسی کردم و از نزدیکی ترس دارم. فکرکنم واژینیسموس دارم . ورزش کلگل انجام دادم ولی جواب نداد . بادستگاه اراف میشه درمان کرد؟ با سلام ، ممکنه این درمان نتیجه بخش باشه . ولی خودسر نباید نوع درمان را انتخاب کنید .

نرگس [ 1401-04-04 ]
سلام دوستان امیدتون بخدا باشه من دوازده سال نازایی داشتم تمام مسیرها رو رفتم هیچ نتیجه ای نگرفتم . ولی بالاخره با مراجعه به دکتر ایزدی در سال نود وپنج ، خدا لطفشو به من ثابت کردو دو تا بچه دوقلو بهم داده ، الآن هم برای بچه سوم مراجعه کردم و هشت هفته باردارم . امیدتون فقط بخدا و دکتر ایزدی باشه .

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات ، انتقادات و سوالات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام ( مستعار یا واقعی ) :
تلفن ( اختیاری ) :
ایمیل ( اختیاری ) :
متن پیـام :