قیمت جنین اهدایی
مراقبتهای قبل از بارداری با اسپرم اهدایی
جنین اهدایی ( 36 31 36 32 )031  جنین اهدائی اصفهان
اسپرم اهدایی ( 36 31 36 32-031 ) بارداری با اسپرم اهدایی
IUI ( تلقيح اسپرم شسته شده داخل رحم ) آی یو آی
تقویت تخمدانها
تعیین جنسیت 36 31 36 32-031

قیمت جنین اهدایی

جنین اهدایی به اینصورت است که اسپرم و تخمک از زن و شوهری گرفته می شود و در ازمایشگاه مراکز ناباروری در محیطی مخصوص شرایط لقاح انرا فراهم می کند تا جنین تشکیل شود. جنینها را یا بصورت تازه انتقال می دهند و یا فریز می کنند و پس از مدتی از فریز خارج می کنند و به رحم گیرنده جنین انتقال می دهند .

در ایران چه زوجهائی جنین اهدایی می گیرند :

1- در مواردی که اسپرم شوهر ضعیف است و جنین با کیفیت تشکیل نمی شود وتصمیم به IVFگرفته می شود و درمان با آی وی اف ، با شکست مواجه می شود .

2- در مواردی که بیماری ژنتیکی شناخته شده ای در هر دو نفر یا یکی از آنها دیده می شود و خطر بروز بیماری در فرزند زیاد است . در چنین مواردی برای جلوگیری از تولد نوزاد بیمار جنین اهدایی انتقال داده می شود .

3- به زوجهائی که شوهر فاقد اسپرم است و زن سالم است نیز در مراکز ناباروری ایران جنین اهدایی داده می شود که اینکار اگر با اقدامات انجام شده در مراکز ناباروری خارج مقایسه شود اشتباه است . زیرا در هیچ کشوری بجز ایران جنین اهدایی به زوجهای آزوسپرم تلقیح نمی شود ، بلکه به ایندسته از زوجها اسپرم اهدایی تلقیح می شود .

از صمیم قلب دعا می کنم که همۀ زنان عالَم تا درد زایمان را تجربه نکرده اند ، از دنیا نروند .

مسائل شرعی جنین اهدائی :

اغلب مراجع تقلید انتقال جنین اهدائی را جایز می دانند ولی در ارث بردن بچه از پدر ایرادات شرعی نسبتا زیاد وارد دانسته اند . فرزند اگر دختر باشد به پدر قانونی محرم است ولی به عموی قانونی خود محرم نیست .

هزینه جنین اهدائی

در مراکز ناباروری خصوصی قیمت جنین اهدایی بین 10 تا 50 میلیون تومان ولی در مراکز ناباروری دولتی کمتر از ده میلیون تومان است . تعدادی از مراکز ناباروری جنینهای آمادۀ انتقال اکثر اوقات دارند .
بعضی از مراکز هم به زوج متقاضی گرفتن جنین اهدایی می گویند که خودتان اهدا کننده ی جنین معرفی کنید تا برایتان آماده و انتقال دهیم . در این حالت زوج گیرنده ی جنین مجبور می شوند توسط رابط های مرکز ناباروری ، اهدا کننده ی جنین پیدا کنند ، که در این حالت ممکن است ضمن پرداخت پول به رابط ، اهدا کننده ی واقعی هم پیدا نکنند و متوجه شوند که منظور آنها فقط کلاهبرداری بوده است .
بنابر این توصیۀ اکید ما به کسانیکه می خواهند جنین اهدایی بگیرند این است که چنانچه واسطه ای درخواست پول از شما برای معرفی زوج اهداکننده ی جنین کرد ، بگوئید که اولین قسط از حق الزحمه شما را زمانی که زوج را به مرکز ناباروری آوردی می دهم .
همچنین ممکن است بدون واسطه ، اهداکنندۀ جنینی پیدا کنید ( توسط آگهی در سایتهای مختلف ) در این صورت نیز اگر درخواست واریز پول از شما کرد ، بگوئید که اولین قسط پول را روز تخمک کشی در مرکز ناباروری می دهم . دلیل این نوع برخورد دو مسئله است ، یکی اینکه عده ای کلاهبردار تحت پوشش اهداکننده از مردم کلاهبرداری می کنند دومین دلیل که نباید پول قابل توجهی پرداخت کنید اینست که پس از انتقال جنین حدود 30% احتمال حامله شدن شما وجود دارد ، بنابراین قسط دوم پول پرداختی را پس از مثبت شدن جواب بارداری باید پرداخت کنید .

اسپرم اهدایی

میزان موفقیت جنین اهدائی

درصد موفقیت جنین اهدائی با هر بار انتقال که معمولا 2-4 جنین ترانسفر می گردد حدود 30% احتمال حاملگی وجود دارد هر چقدر کیفیت جنینها بهتر و سن گیرنده کمتر باشد احتمال بارداری بیشتر می شود .

مزایا و معایب جنین اهدائی

در مقایسه با گرفتن فرزند خواندگی حسن آن این است که چون مادر 9 ماه بارداری را تجربه می کند و بچه شیر می دهد حس مادرانه بهتری پیدا می کند و بسیار راضی تر است .
عیب آن این است که فرزند ممکن است هیچ شباهتی به خودشان نداشته باشد و اگر این عدم شباهت را دیگران بطور مکرربه آنها یاد اوری کنند احساس آرامش انها از بین می رود و چه بسا از اینکار پشیمان شوند .
پایان
وجود کودک در خانواده موجب آرامش والدین می گردد


آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

مهناز [ 1401-07-17 ]
سلام آقای دکتر آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت براتون دارم. نوشته هاتون رو که خوندم گریه م گرفت.درست 18 سال ما رو با اینحرفها عقب انداختند و حتی گفتند که اسپرم اهدایی هیچ جا انجام نمیدن . الان دو ماه هست که پیج شما رو پیدا کردیم ومٌصّر شدیم که ماهم اقدام کنیم و به مطب شما مراجعه کنیم .اول از خدا بعداز شما عاجزانه تقاضا دارم مارو درمان بفرمایید تا ماهم از داشتن بچه بی بهره نمونیم .37 سالمه داره سنم بالا میره نگرانم . ممنونم

مهربانو [ 1401-06-07 ]
با سلام خدمت آقای دکترایزدی ، ممنونم از شما و خانم محترمتون ، با خواست خدا و تلاش شما دوران بارداریمو میگذرونم ، ممنونم از تلاشهای شما دکتر مهربون ، خدا بهتون سلامتی بده که ما را به آرزومون رسیدیم .

گل رز [ 1401-05-22 ]
باسلام خدمت دکتر ایزدی وپرسنل محترم مطب : از همۀ شما کمال تشکر را داریم که ما را به آرزوی چندین ساله مان رسوندید ، آنهم پس از چند سال درمانهای بیخودی از قبیل گرفتن جنین اهدائی در مراکز ناباروری . خیلی خوشحالم که با تخمک خودم باردار شدم ، چندشم میشد که با تخمک زن غریبه حامله شوم .

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات ، انتقادات و سوالات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام ( مستعار یا واقعی ) :
تلفن ( اختیاری ) :
ایمیل ( اختیاری ) :
متن پیـام :