اهدا کنندگان اسپرم
متخصص ناباروری مردان اصفهان -  علل ناباروری و آزمایشات - دکتر ایزدی
مراقبت بعد از بارداری با اسپرم اهدایی
تعیین جنسیت 36 31 36 32-031
تقویت تخمدانها
مراقبتهای قبل از بارداری با اسپرم اهدایی
تحریک بیش از حد تخمدان - آب آوردن شکم

اهدا کنندگان اسپرم

تقاضای اهدا کردن اسپرم

شاید اطلاع داشته باشید که 15% زوجها بامشکل نازائی مواجهند .عده ای از آنها با درمانهای داروئی وعده ای با درمانهای پیشرفته ی تلقیحی ( آی یو آی یا آ ی وی اف)با اسپرم و تخمک خودشان صاحب فرزند می شوند.

تعدادی از این زوجها برای بچه دار شدن نیاز به گرفتن اسپرم یا تخمک یا جنین از غریبه ها دارند .

آیا تا کنون فکر کرده اید که 15%ممکن است شما که آلان مجرد هستید درآینده با مشکل ناباروری روبرو شوید و ممکن است حتی جزء آن گروه زوجها قرار گیرید که نیاز به اسپرم یا تخمک اهدائی دارند. حدود 1% مردان آزوسپرمند که اکثر آنها نیاز به گرفتن اسپرم اهدائی دارند وعدهُ کمی از آنها را میتوان باگرفتن اسپرم از بیضه شان و تلقیح آن به همسرشان به روش IVF درمان کرد .

آیا حاضرید به شکرانه ی سالم بودنتان به زوجهای فاقد اسپرم، اسپرم اهدا کنید تا کانون خانوادگی آنها با بچه دار شدن گرم شود وسهمی داشته باشید دربا نشاط کردن کانون خانوادگی زوجی بدون فرزند؟

در رابطه با اینگونه درمانها مسائل شرعی ، پزشکی ، قانونی واجتماعی مطرح است که هیچیک از آنها خوشبختانه مانع انجام اینکار نشده است .

از نظر شرعی بیش از 5 نفر از مراجع محترم تقلید تلقیح اسپرم یا تخمک و یا جنین اهدایی را جایز دانسته اند .

از نظر پزشکی اینگونه درمانها به شرط اینکه همراه با رعایت تطابق خصوصیات ظاهری اهداکننده اسپرم و همسر گیرنده اسپرم باشد وبیماری ارثی یا واگیردار منتقل نشود قابل قبول است .

از نظر قانونی هیچیک از این چهار نوع درمان جدید ( اهدا اسپرم ، جنین ، تخمک واستفاده از رحم اجاره ای ) منع قانونی ندارد .

از نظر اجتماعی اغلب زوجین ترجیح می دهند که بجای اقدامات جایگزین (مثل قبولی فرزندخوانده از اداره بهزیستی یا بدون بچه زندگی کردن ) از اسپرم اهدایی یا تخمک اهدائی استفاده کنند .

روش اسپرم اهدایی
شرایط اهدا کنندگان اسپرم :
1- سن اهدا کننده گان باید کمتر از40 وبالاتر از 18سال ومجرد یا متاهل می توانند باشند .
2- قدرت باروری اهدا کننده ی اسپرم باید خوب یا عالی باشد ( ضعیف یا متوسط نباشد ) که با انجام آزمایش اسپرم مشخص می گردد .
3- فاقد هر گونه بیماری ارثی ( مثل تالاسمی ) یا واگیردار ( مثل ایدز هپاتیت و ... ) یا اعتیاد باشد که با آزمایش خون معلوم می شود .
4- آگاهانه رضایت به اهداء اسپرم داشته باشد که در جلسه مشاوره ارزیابی می شود .
5- دارای تناسب اندام باشد وتمام اجزا صورت بدون عیب باشد و ضریب هوشی بالاتر از میانگین جامعه داشته باشد .
6- از نظر روحی - روانی و اجتماعی کاملا طبیعی باشد .
7-شیوه ی زندگی سالمی داشته باشید ( رژیم غذائی سالم - عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی )
8- در فامیل درجه یک ( خواهران- برادران- والدین - فرزندان ) ودرجه ی دو ( پدربزرگ - عمو - خاله - فرزندان برادروخواهر ) هیچ نوع بیماری ارثی وجود نداشته باشد .
9- خودرا در معرض خطرعفونتهای منتقله از راه جنسی قرار ندهد ( خوداری از تماس جنسی با زنهای فاحشه )
10- هدف ونیّت اهداکننده در درجه ی اول باید خیرخواهانه و دریافت پول اولویت بعدی باشد .کسانیکه دیدشان صرفا کسب درآمد باشد پذیرفته نمی شوند .

پیشنهاد:

چنانچه شما آقای محترم ساکن اصفهان یا حوالی آن هستید ودارای شرایط بالا هستید می توانید با ما تماس بگیرید تا از اسپرم شما برای درمان زوجهای فاقد اسپرم استفاده شود و مبلغی پول بعنوان هدیه به شما پرداخت گردد واین زوج تا پایان عمرشان دعاگوی من وشما خواهند بود .جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله ی اسپرم اهدائی را هم می توانید مطالعه کنید ، و در صورت تمایل تلفنی تماس بگیرید . فراموش نکنید که کمک کردن به همنوع فقط مادی نمیتواند باشد بلکه شما هماتطور که با اهدا خون خود میتوانید زندگی شخصی را نجات دهید ،با اهدا اسپرم یا تخمک خود نیز میتوانید زندگی بی روح ، زوج بدون فرزندی را با نشاط کنید


آدرس مطب : اصفهان ، خ شمس آبادی ، روبروی بیمارستان سینا ، اول کوچه 32
تلفن : 32363136 - 031

روی هر یک از موضوعات زیر که بدان علاقه دارید کلیک کنید تا باز شود و مطالعه کنید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

ایمان [ 1402-06-14 ]
سلام و درود خدمت شما ، آقای دکتر ،رحم رتروفلکس شرایط آی یو آی رو داره؟؟ جواب : با سلام ، بلهمانعی نداره

زهرا [ 1401-11-25 ]
با سلام و عرض ادب ، بنده سوالی در خصوص دریافت اسپرم اهدایی دارم . شوهرم رنگ پوستش روشن و موهای بور با چشمان آبی دارد . آیا کسی شبیه شوهرم برای اهدا اسپرم هست که در صورت بارداری و به دنیا آمدن فرزند م کمی شبیه شوهرم شود .تا در بین آشنایان بیشتر قابل قبول باشد . ممنون می شوم اگر راهنماییم کنید. جواب : ما اهداکنندۀ بلوندو چشم رنگی هم داریم که از او برایتان اسپرم بگیریم و تلقیح کنیم .

امیر حسین [ 1401-05-19 ]
سلام درود خداقوت به آقای دکتر، ،دستتون،طلا من بعد از نه سال ناباوری،،دوتا ای وی اف ناموفق،،که یکیش ناموفق بود،،یکیشم کنسل شد بخاطر ضعیفی اسپرم شوهرم،،دیگه با شما آشنا شدم که اومدم پیشتون،،با دوبار ای یوای،،که به یاری خدا با بار دوم آزمایشم مثبت،شدتاریخ تزریق دومم بیست نهم تیرماه بود شما دست دوم خدا هستین روی زمین،، سپاس از زحماتتون

فرهاد [ 1400-11-30 ]
با درود و احترام خدمت آقای دکتر : من ۲۲ ساله و دانشجوی پزشکی اصفهان هستم . شرایط ذکر شده در مطلب فوق را دارم ، قد ۱۸۰ س وزن ۷۷ ک ودارای گ خ او مثبت هستم ، با اینکه نیتم انجام کار خیر است ، ولی پول هم برایم مهم است . سوال ، چقدر پول برای هر بار اهدا اسپرم می دهید . ماهی چند بار می توانم اهدا داشته باشم . اقدامات اولیه قبل از اهدا چیست . جواب : لازمست ابتدا مصاحبه حضوری شوید و آزمایشات لازم را برایتان درخواست کنم . ماهیانه بین ۵ تا ۱۰ مرتبه میتوانید اسپرم اهدا کنید .

بهادر [ 1400-05-12 ]
با سلام و درود ، آیا استمنا ئی که برای تهیۀ نطفه انجام می دهیم ، برای سلامتی بدن ضرری ندارد؟ جواب : استمنا از نظر پزشکی برای بدن ضرری ندارد .

مسیح [ 1400-05-12 ]
برای اهدا اسپرم از اسپرم فریز شده استفاده میشه یا اسپرم تازه ؟ جواب : با درود ، ازاسپرم تازه و با روش آی یو آی استفاده می کنیم .

مهدی مسگر [ 1394-12-26 ]
خداوند به شما خیر بده که به جای طلاق به خانواده ها امید رو هدیه میکنید. اجرکم عند اللّه

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات ، انتقادات و سوالات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام ( مستعار یا واقعی ) :
تلفن ( اختیاری ) :
ایمیل ( اختیاری ) :
متن پیـام :